Linkin Park - Waiting for the End

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:587
Počet zobrazení:7 977

Písnička Waiting for the End je z posledního alba Linkin Park - A Thousand Suns. Tato písnička má nejspíš několik významů. Někdo říká, že je o tom, jak voják odchází do války. Někdo zase, že se vrací z války. Já si pro překlad vybral ještě jiný význam, a to jak vztah dvou lidí končí/skončil. Nevím, který z nich je správný, jestli vůbec některý je, sami Linkin Park řekli, že písně z tohoto alba se dají vyložit různě. Ať je to jakkoliv, je to píseň o problémech ve vztahu a já vám přeji příjemnou zábavu. Příští týden se můžete těšit na Eminema a píseň Beautiful.

Přepis titulků

Přeložíl: m@es www.videacesky.cz Tohle není konec, tohle není začátek, jen hlas znějící jako povyk pokaždé, když se to opakuje. Ale ty posloucháš ten tón a ten intenzivní rytmus, ačkoliv slova zní neochvějně, je v nich prázdnota. Říkáme jo! S pěstmi mířícími vzhůru, jako bychom se drželi něčeho, co není vidět. Protože žijeme v milosti - bolesti a strachu, než to skončíme, zapomeneme a necháme to všechno zmizet.

Čekáme, až přijde konec. Přál bych si mít sílu stát. Tohle není to, co jsem plánoval. Nemám to pod kontrolou... Letím rychlostí světla, myšlenky se mi honí hlavou. Je tolik věcí, co jsme si ještě neřekli, je těžké tě nechat jít.

Vím, co je třeba, abych se přes tebe přenesl. Vím, jaké to je lhát. Jediné, co chci udělat, je vyměnit tento život za něco nového. Upínám se na to, co nemám! Sedím v prázdné místnosti, snažím se zapomenout na minulost. Nikdy to nemělo budoucnost, přál bych si, aby to tak nebylo.

Vím, co je třeba, abych se přes tebe přenesl. Vím, jaké to je lhát. Jediné, co chci udělat, je vyměnit tento život za něco nového. Upínám se na to, co nemám! Co nám zbylo, když náš plamen vyhasl? Myslel jsem, že to tak bylo správně, ale nebylo. Všechno se zachytilo v oku bouře, snažím se zjistit, jaké to je, se přes tebe přenést.

Ani si už nepamatuji, co za věci jsem ti řekl, moje rty pořád mluvily, ale mně už to nemyslelo. Dávám si všechno dohromady. Kde mám ale začít? Nejtěžší částí konce je nový začátek. Jediné, co chci udělat, je vyměnit tento život za něco nového. Upínám se na to, co nemám! Tohle není konec, tohle není začátek, jen hlas znějící jako povyk pokaždé, když se to opakuje.

Upínám se na to, co nemám! Říkáme jo! S pěstmi mířícími vzhůru, jako bychom se drželi něčeho, co není vidět. Upínám se na to, co nemám!

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Slyšel jsem všechny písničky linkin park. I ty o kterých jste nikdy v životě neslyšeli. A LP začínali s Hybrid theory kde do toho slušně mlátili a řevu bylo dost. Každá písen byla podobná jiné. Následovala Meteora kde se pustili více do rytmiky. Následoval Minutes to Midnight který se v jistém smyslu podobal Meteoře, až na to, že se pouštěli do více samostatných děl. Viz. No More Sorrow/Hands held high. Ale Catalyst je největší skok k odlišnosti během jejich dosavadní tvorby. A dle názorů spousty lidí je nejhorší. Opravdu hodně mě štve, že LP v poslední době hrají cover verze písniček Adele, když mají obrovský potenciál v talentu psaní Mikea a Chesterova hlasu. Strašná škoda

203

Odpovědět

Každá skupina se postupně mění , chceš tam víc řevu a kytary ? Tak si pusť Meteoru. Těžko se zavděčí každému , ale za svou kariéru zvládli vždy produkovat jen špičkovou hudbu, kdo tohle může říct ?

241

Odpovědět

tendle song má grády až od 3:05 a to je na necelou 4 minutovou písničku dost pozdě.... prostě chybí tam víc kytar, víc křiku silnější bubny a prostě víc drsnějších LP.... toto je prostě takový moc slaďoučký, do bubnů jen tak opatrně ťuká, kytara taky žádná... a navíc co ty klipy? zdá se mi to, nebo mají poslední dobou pořád klipy ve stejným stylu? (efekty, přechody, barvy apod.)

1817

Odpovědět

Největší pecka z jejich posledního alba.

210

Odpovědět

dobra pesnicka, ale Catalyst sa mi paci viac

182

Odpovědět

Kolikokoli: já mám zase radši vyřvávačky :D ale když už se pustí do písničky podobné této tak to stojí za to

210

Odpovědět

Moje srdce u nových LP prostě plesá :D

200

Odpovědět

Úžasná písnička. Jedna z nejlepších na jejich novém albu :P

200

Odpovědět

Neřekla bych, že je to o vztahu, nebo o odchodu/návratu z války... Spíš si myslím, že je to prostě o životě jako celku... O tom, co prožívá, prožil a že by některé věci udělal jinač... Soudě podle "All I wanna do is trade this life for something new" a snad všichni aspoň na chvíli "Holding on to what I haven't got..."

200

Odpovědět

odtud se to asi nijak stáhnout nedá že? moc by se mi ten překlad hodil

180

Odpovědět

S každým dalším poslechem si uvědomuji, jak je ta písnička skvělá. Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že LP upadají - právě tento styl písniček jsem u nich měla vžddycky nejraději. Lepší než ty vyřvávačky.

190

Odpovědět

Hmm vidím v tom hlubokou myšlenku, ale o návratu z války ani o vztazích to nebude... Tedy aspoň ne o milostných vztazích. Zajímavý text, trochu mi to připomíná toho Eminema ze seriálu o hudebním průmyslu...

200

Odpovědět

Wencza: Oni sami Linkin Park prohlásili, že tohle cd je hodně sobecký vůči fanouškům, že si prostě tohle chtěli zkusit... :)

190

Odpovědět

Je to krásna pesnička podľa mňa a dali si na nej dosť záležať... Dosť som sledoval vývoj nového albumu a z toho čo som videl makali poriadne. Že je niekto hluchý, nemá hudobný sluch a nepočuje nič iné okrem bicích, zato ani ja, ani oni nemôžu. Mne príde nový album ako umenie, ale samozrejme ukáž sedlákovi Remrandta a ti povie že je sú to machule.
Samý subjektivista trollí internetom, iba pindať na iných viete, pche.

210

Odpovědět

Je pravda, že už to nejsou ty starý LP, ale vývoj prostě nezastavíte. Musej jít s dobou jinak skončej, vemte si třeba Chaozz, zůstali u old-school a už neexistujou. A v dnešní počítačový době prostě převládá elektro, tak se s tim smiřte...

Jinak mně se ta písnička líbí mnohem víc, než většina těch starších.

191

Další