LOTR RiskBoard with Life (S01E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 0
53 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:60
Počet zobrazení:6 481

Dneska je Jonathanův večer a ten jako obvykle chce hrát LOTR Risk (Risk zasazený do zemí Pána prstenů). Donald se chopí příležitosti a přivede svého šéfa. A Chris zvažuje své priority.

Slovníček pojmů atd:

Být v přístěnku - špatně přeložitelný vtip. Coming out of the closet (zkráceně coming out, tento výraz se používá i v češtině) znamená, že se člověk svěří lidem ve svém okolí se svou menšinovou sexuální orientací. Být "in the closet" znamená, že člověk tuto skutečnost před svým okolím tají. A pak taky ještě můžete být doslova "in the closet" - tedy v přístěnku nebo ve skříni. Význam spojení coming out se v poslední době posouvá, takže by se dalo říct, že Jonathan je "in the closet" hned ve dvou významech - doslova (v tom přístěnku) i obrazně jako deskovkář, protože to o něm jeho kolegové neví.

LOTR Risk - varianta hry Risk v prostředí Pána prstenů.

Co měla Coleen napsané na papíře - když Donald telefonuje s Jonathanem, Coleen je zamčená ve studiu a snaží se upoutat Donaldovu pozornost. Na papírě má postupně napsáno: "Potřebuju nutně čůrat!"  a pak "Vyčůrala jsem se tu."

Ztraceni - seriál, v originále Lost, známý svým šíleným koncem (taky jsem pár řad viděl a taky mi to nechybí).

Dragon Ball Z - animovaný fantasy seriál (nejznámější je asi hláška "It's over 9000!") Kdybyste měli nějaké faktické poznámky k překladu věcí, co s tímhle seriálem souvisí, dejte vědět. Tenhle skvost se mi v dětství vyhnul obloukem.

Vegeta - hlavní hrdina Dragon Ball Z, kterého namluvil Chris Sabat. Princ Saiyanů.

Normální Risk - (5:44) vtípek, který se v překladu trošku ztrácí. Straight totiž slangově znamená taky heterosexuální.

Hra královen - další oříšek. Queen totiž kromě královny slangově znamená buzna nebo zženštilý gay.

Přepis titulků

- Koukejte, chlapi! - Ale no tak, byl jsem v nejlepším. Ale ale, copak to tu máme? Tady se hrajou Pokímoni? Chytli jste všechny Pikoču? Je tohle skutečnost, nebo flashback na střední? Hrajeme Magic: The Gathering. Jestli chcete, mám extra balíček. Máš pro mě extra balíček? To zní fakt skvěle.

Opravdu cool. Že, Jonathane? Jasně, žabaři! Hezky. Slyšel jsem, že některé z těch karet jsou celkem cenné. Nechtěli bychom je ztratit! Zas tak drahé nejsou, ale některé... Co? Volají mi z Chrámu věčně nezadaných mužů! - Kolik vám je? - Jo, může se vůbec tahle karta používat v Typu 2?

Dneska už nikdo Typ 2 neříká, je to prostě Standard. - Je to karta z Return to Ravnica. - To se vrátilo? Super prostředí. Jasně že ne! - Ten chlap hraje! - Fakt? Takže děláš stojku, držíš ho ve vzduchu a co pak? Už jsem vám to říkal aspoň šestkrát. - Ale pak jsi udělal salto... - Tohle musím vzít. - Nějaké teplé prasárny?

- Jasně. Ve čvtrtek to rozjedem! Bude to jen chvilka. Počkáme. Jako fakt? Zase mi voláš do práce? - Už jsem ti to opakoval stokrát! - A stejně jsi to vzal. Říkal jsem si, že se něco stalo. Kdo dneska volá lidem? Obvykle esemeskuju, ale tohle je legrace. Kde jsi? Zní to divně. - V přístěnku.

Co je? - V přístěnku? - Co chceš? To teda ne! Nemůžeš na to jít takhle zhurta! - Bože, to je pecka. - Tak jo, čau. Klid. Jen jsem si dělal legraci. Potřebuju pomoc. Jasně, super. Ne! Promiň. Můj šílený šéf slyšel, že hrajeme Risk. LOTR Risk. Obyčejný Risk je pro trapáky. LOTR Risk a zeptal se, jestli může přijít. - Můžu ho vzít s sebou?

- Jasně, další sele na porážku. Počkat. Není tvůj šéf slavný? Nevím, možná jo. Super, celebritu jsem ještě nerozdrtil. Promiň, musím jít. Jako fakt? Co je? Co chcete? Já tu bydlím. Pardon. - Co?

Ulepený Chris přijde taky? - Neříkej mu ulepený Chris. Nesnáším ho! Je nechutný! Je to můj šéf, takže se nedá nic dělat. A ty nesnášíš každého Chrise. Nechápu, proč jsou všichni tak trapně neoriginální. Já jsem Chris! Největší problém na světě, co? To je fuk, stejně se nedostanu ze zácpy. To je mi líto. I tak nás bude dost. - Musím jít, jedu vyzvednout Chrise. - Ulepeného Chrise. Sabata.

Promluvíme si později. Snad to stihneš. Díky tomu kolu zmizelo, protože ten ostrov je kouzelný. Ale to není vysvětlení, potřebuju odpovědi! Není to o odpovědích, ale o postavách. - A jejich matka? - Taky kouzelná. Vidíš? Páni, máte pravdu. Beru to zpět. Ztraceni mi vlastně nechybí. To bude náš vzácný host.

Dveře jsou otevřené. Jak je, fandové? Chris Sabat. CHRIS SABAT - ULEPENÝ CHRIS DONALDŮV ŠÉF Tohle je Chris, můj šéf. Rád vás konečně poznávám. Vítejte v mém domě. Rádi vás poznáváme, pane Sabate. Jsme velcí fanoušci Dragon Ball Z. Pardon, to je Casey. - Můj kamarád. - Ahoj. Ahoj, já jsem Brittany, Caseyho sestra.

Na Dragon Ball Z jsme vyrostli. A Vegetu jsme měli nejraději. Páni, smutné. - Budem hrát Risk nebo jak? - Ne, LOTR Risk. - Co? Proč? - Protože obyčejný Risk je pitomý. Ne, obyčejný Risk je ryzí strategie, Donalde. Funguje to tak, že se každý týden scházíme u jednoho z nás doma a když je řada na Jonathanovi, vždy vybere LOTR Risk, protože je v něm neporazitelný. Dobře, tak jo.

Ale až bude můj večer, budem hrát normální Risk. Jasně, až bude tvůj večer. - Pardon, pomůžete mi? - Zničil jste mi večer, pane. Nezodpovědný! NEPŘIJATÝ HOVOR OD MICHELLE KONEČNĚ JSEM SE DOSTAL ZE ZÁCPY! NEZAČÍNEJTE BEZE MĚ! - Brittany? - Co je? - Jsi na tahu. - Přemýšlela jsem. Útočím na Jonathana všemi svými jednotkami. Co?

Zase útočíš na mě? - Bráním se jedním. - Hej, vždyť máš víc jednotek! - To je jedno. - Zlato, záleží na tom, protože čím více kostek hodí... A jatka začínají. Michelle, promiň, zrovna jsem se dostal ze zácpy, když teď zastavím... Dobře, miluju tě. Ahoj. NECHCEŠ NĚCO Z OBCHODU? JEDU TAM KVŮLI MICHELLE. - Házím a bráním se jedním.

- To je pitomost. Taková síla! To je blbost, jdu zkontrolovat tu kostku. Neviňte svůj chabý meč, dámo. - Je to hra královen a vy postrádáte půvab... - Blbost! - Už jsem na řadě? Dej sem kostku! - Už tak před 2 koly jsme tě vyřadili! - Co? - A kdo je blbej teď? - Jonathan. Jonathan je hloupý. - To jo. - Tak už jsem na řadě?

- Ano, pane Sabate. Super, mám pocit, jako bych čekal už přes 9000 minut! - Jděte na to, pane Sabate. - Víš co? Líbíš se mi. Budu ti říkat Howler a ty mi můžeš říkat Chrisi, co ty na to? - Dobře, pane Sabate. - Tak jo, zahraju své karty... A zase posílím Morii. Kdo je tam? Proč nejsi ve své vile, strašidelný duchu? Mám jenom vložky!

Nebodejte mě do zad, prosím! Asi to byl jen vítr. Čau, kámo. Proč tu uprostřed noci povykuješ, zatímco Flankrin chce spinkat? Tohle je dobrá čtvrť, tak se klidni! Díky bohu, že to jsi ty! Já jsem Chris, Caseyho kamarád. - Bál jsem se, že bys mohl být... - Co? Jak je?

Můžu ti pomoct? Nechceš něco? Jak je? Flankrin nepotřebuje tvůj soucit! Živí mě naše země! Vystačím si sám! I když bys mi mohl dát jednu z těch... vložek? Jasně, tak jo. Dobře, měj se. Už jsem si myslel, že snad neodejde. A vypadáváš!

Řekni mu, co vyhrál, Dexi. Jonathane, Casey vyhrál all-inclusive výlet do Trapákova. Brzy ho tam zvolí Králem Trapáků a bude vládnout Brittany a Donaldovi. - Můžu mluvit s Jonathanem? - Copak, Králi Trapáků? Jak to děláš? Musím to vědět! Jak vyhráváš s jedním útočníkem? Je to tou kostkou? - Jo. - Ne, je to mnou, jsem prostě dobrý. Nemůžeš být dobrý v Risku, je moc francouzský. Ale můžeš, Risk je hra vyžadující schopnosti.

Není to Risk! Je to LOTR Risk, hra královen! Není to až tak dobrý vtip, jak si myslíš. - Jdu včas? - Ahoj, Chrisi, v pohodě, za chvíli budem končit. - Ahoj, Chrisi Bryane. - Ahoj, Sabate. Jsem rád, že tu ještě jsi. A jsem jen Chris, dík. Divné, já jsem totiž Chris. Zase posiluji Morii. Narazil jsem na Flankrina a on si udělal taco z...

Neposiluješ pořád dokola jedno a totéž místo, že ne? Jo, to přesně dělám. Co je to za seriálovou strategii? Očividně nefunguje. Tím myslíš tu dobu, kdy Piccolo a ostatní byli schovaní ve vesnici a Zarbon a spol. je chtěli zajmout... O 2 HODINY POZDĚJI Což vysvětluje, proč se Piccolo musel nakonec spojit s Nail.

A jako předtím, posiluju Morii třemi jednotkami. JE POZDĚ. JAK DLOUHO TO JEŠTĚ BUDE TRVAT? VYHRÁVÁŠ ASPOŇ? Dobře jsem se bavil, ale už budu muset jít. - Jo, pojďme. - Raději bych zůstal. Chci vidět, jak to dopadne. Proč? Víme, že Jonathan vyhraje, jako pokaždé. Má cinknutou kostku. Úplný Radagast Hnědý. Není to trik, je to hra královen! - Můžeš jet s Chrisem.

- Jasně, Howlere. Zůstaň tu ještě 5 minut a já tě svezu. Omlouvám se, pane Sabate, myslel jsem Chrise Bryana. Musím domů. Donalde, svezeš ji? - Nemám ji rád a navíc vezu Chrise. - Chrise Sabata. Jenom Chrise. A neboj, tuhle hru mám v kapse. - Tak jak? - Já... 2 NEPŘIJATÉ HOVORY OD MICHELLE Je pozdě a Michelle... Musím domů, promiň.

DIVÍM SE, ŽE NEZAČALI BEZ TEBE To nic, stejně jsem zvědavá, jestli to Princ Saiyanů zvládne. Jonathane, stejně to nehrajeme dobře. Měl by tu být Prsten a... Hej, kámo. Zapomněl sis tu menstruační vložky. DALŠÍHO RÁNA Už nikdy více! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ale jo. Narážky maj dobrý (akorát teda ta znělka komplet vykradená z Roseanne už je přes čáru, tomu už se nedá říkat narážka). A i když tam není ani jedna sympatická postava, tak po třech dílech mlácení do koulí, požírání bot a vložek a patlání ulepenejma rukama po čemkoliv jsem změnil svoje mínění o hráčích deskových her. Já myslel, že je to daleko horší.

10

Odpovědět

Narážka na Inception na konci se jim povedla. :) Nízké hodnocení bude dáno nejspíš tím, že to není třeskutě vtipné a plné nařachaných hlášek. Jak píše Divák, je to takový "jiný" humor, který nemusí sednout každému.

10

Odpovědět

já tam mám takový pocitový problém. Prostě, je to místy vtipné, to ano, ale chybí tomu pokaždé nějaký konec... třeba tady jelikož tu hru neznám by mě zajímalo třeba jak by v realitě takové "posilování morie" v téhle hře dopadlo ,nebo tak. Tady se to prostě utne ve chvíli, kdy se to vlastně rozjíždí.

40

Odpovědět

Až teď, když vyšel třetí díl, tak jsem si všiml, že tu vychází něco nového, zhlédl jsem všechny tři díly a není to tak špatné. A docela mě zaráží ta sledovanost, která nepřesahuje ani tisíc, něco mi říká, že je to tím nic neříkajícím černým obrázkem (myslím, že se tomu říká thumbnail)...na první pohled jsem ten název ani nepřečetl...kdyby změnili jejich thumbnail, tak by určitě přilákali víc lidí :)

11

Odpovědět

Po shlednuti 3 dilu davam palec nahoru. Takovej "jinej" humor. :-)

30

Odpovědět

Dyť je to super! A Magicy na začátku. Jej :D

91

Odpovědět

Proč to má tak špatný hodnocení?

60

Odpovědět

Ne každému to holt sedne :-)

10

Odpovědět

Už nikdy více...

26

Odpovědět

Neboj, už jen dva díly a končíme. Chápeme, že seriál moc nezaujal, ale Xardass měl všech 5 dílů předem přeložených, takže by byla škoda je mazat a nevydat je...

84

Odpovědět

+BugHer0Hoďte to tu najednou během čtvrtka, kdy jsem pryč.

27

Odpovědět

+:-(Mě to docela zajímá....

61

Odpovědět

+:-)Mě to přijde docela nic moc....

04

Odpovědět

+BugHer0Samozřejmě, nic proti tomu nemám. Oceňuji práci překladatelů a děkuji za to, že tu můžu většinou narazit na opravdu zajímavé kousky (díky tomuto webu jsem poznal Conana, Keye a Peela atd.). V tomhle videu mi akorát přišlo vtipné zkombinovat můj názor na video s poslední větou tohoto díla. :)

01