Tammany HallBoard with Life (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 0
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:8 946

Board with Life je 5dílný webseriál sledující skupinku hráčů deskových her při... hraní deskových her a dalších důležitých aktivitách. Tak schválně, místní deskovkáři, jestli se v některé z postav poznáte :-)

V první epizodě si představíme hlavní hrdiny: Chrise a jeho přítelkyni Michelle, otravného Donalda, zapomnětlivého Jonathana, zlou Brittany a jejího geniálního bratra Caseyho.

Slovníček pojmů atd:

Ameritrash - Ameritrash je typ deskové hry. Základními rysy jsou složitá pravidla, dlouhá hrací doba, velká interakce mezi hráči. Opakem Ameritrash jsou eurohry (kratší, jednodušší, nízká míra interakce mezi hráči). Více info zde.

Meeple - Ve videu překládám jako figurky (na začátku, když Chris mluví o odměnách Kickstarteru Tammany Halls), ale je to specifický typ figurek např. z Carcassonne, nejlépe to asi vysvětlím obrázkem.

LOTR Risk - alternativní verze hry Risk odehrávajíci se ve světě Pána prstenů. Bude se hrát v jednom z dalších dílů.

Kompliment Brittany - kombinace slova bujný a obrázku Richarda z Přátel dává tušit, čeho si Brittany na Donaldově ženě všimla.

Ryba bojovnice - Proč ji Jonathan vnímá jako teplou zlatou rybku? Nejlépe asi opět poslouží obrázky. Je to velmi pestrobarevná ryba :-)

Přepis titulků

Paráda. CHRIS - HLAVNÍ HRDINA - FLÁKAČ PREFERUJE AMERITRASH - To je super. - Jestli nepřestaneš, zlomím ti malíček. - Co? Proč? - Schválně mluvíš nahlas a doufáš, že to uslyším a začnu se zajímat. MICHELLE - ZDRAVOTNÍ SESTRA CHRISOVA PŘÍTELKYNĚ Promiň. To je otravné. Ale Tammany Hall je na Kickstarteru! Vrací se zpět.

- To je ta hra s kočkou v šálku? - Ne. S kočkou s chlebem na hlavě? S kočkou, co chce koupit knihu? - Nic s kočkama. - Tak jak to mám znát? Je to velká věc. Už dva roky tu hru sháním. Není to velká věc. Ani malá věc. Co takhle podpořit moje auto? Říkal jsi, že zaplatíš opravu, pamatuješ?

Nemělo to co do činění s kokosy? Ne. Narazil jsi do palmy. Potřebuju svoje auto! Dobře. Tak jo. Takže mám tvoje slovo? Ale možná to ještě týden nebo dva potrvá. Ty už sis tu hru koupil, viď? Ano. Dobře.

Ale... Mají tam super cíle. Dostaneš spoustu figurek! Je tam fakt strašně moc figurek. O 3 MĚSÍCE POZDĚJI UPOZORNĚNÍ: VAŠE HRA TAMMANY HALL PRÁVĚ DORAZILA PJ Sane, jak se mohu stát démonem, když je zdroj stále poskvrněn aurou Chapadlových mečů? Super, Coleen. - Mohla bys to zkusit znovu, ale trošku míň...

- Jasně. PJ Sane, jak se mohu stát démonem... Tady Donald. DONALD - NAHRÁVACÍ TECHNIK CHRISŮV KAMARÁD, NAFOUKANÝ Už je to tu! Mám ji na schodech! Tammany Hall? Super. Počkej. Coleen, tohle musím vzít. - Počkej chvilku. - Za 15 minut mám končit! Nechali ti ji u dveří?

Nebojíš se, že ti ji někdo ukradne? Ne, žiju v dobré čtvrti a Michelle bude brzo doma. V dobré čtvrti? To asi těžko. Občas je tam dost černo. - Co? Jamal je náhodou fajn! - Jamal? Ne, nefungujou tam lampy! To je fuk, bude to super. Zavoláš ostatním? Šéfka je dneska nějaká napruzená. Jasně. Pro kolik hráčů že ta hra je? Už musím jít. - Coleen?

Jdu na oběd. - Co? Děláš si legraci? To by byl divnej vtip. Uvidíme se později. Bože můj. Dobře. Donalde? Hej, jsem tu zamknutá! Pustíš mě... Donalde! Jasně. Potřebuje akorát smočit. JONATHAN - OBCHODNÍ ZÁSTUPCE, KÁMOŠ NEPORAŽEN V LOTR RISKU Měl by se přestat chovat jak teplouš.

A TAKY JE GAY Počkej, tohle musím vzít. - Co je, chlapáku? - Připomínám dnešní herní večer u mě. - Máme Tammany Hall! - To snad ne! Můžeš mi dát chvilku? Podvedla ho holka. Co? Jonathane, já tě slyším! To je drsné.

Asi jí nestačil. Co to tam děláte? Kolikrát jsem ti říkal, ať mi kvůli přitepleným deskovkám nevoláš do práce! FAKT JE GAY - Už mě to nebaví. - Nuda. Přijdeš, ne? - Mám jiné plány. - Co? Ne! Je to můj večer, zruš je! Proč? Vždy se na mě spiknete. A stěžujete si, když přijdu na tah. Protože je to Tamany Hall! Až donedávna existovalo asi jen 500 kusů.

Je to Svatý grál deskovek! Přesně, chlape! Štětkám nevěř! - Hnus. - Přesně, proto si s nima nezačínám. S chlapama je to lepší. Žádné závazky, žádné drama. Ty zvíře! Život úplný lží mě ničí! Promiň. Tak přijdeš nebo ne? No tak, je to můj večer. - Dobře.

Vymluvím se na tebe. - Super, díky. - Promiň, kámo. - V pohodě. Mimochodem dneska nepřijdu. Ty buzní orgie dneska přece jen budou. Super! POZDĚJI TÉHOŽ DNE Ahoj! Ahoj, kdy odcházíš? Potřebuju auto, tak tě tam hodím. Tvoje auto ještě neopravili?

Dobře. Kde je moje nová hra? - Kde mám deskovku? - Co? - Ptám se, kde je? - V opravně. - Proč? - Je rozbité, vždyť už je to několik měsíců! Tys ji odnesla do obchodu opravit? To nedává smysl. O čem to mluvíš? Vzala jsem ho k Judovi. Co bude náš automechanik dělat s hrou plnou dočasných spojenectví? O čem to mluvíš?

Moje deskovka, Tammany Hall. Dneska měla přijít. Dneska jsem držela za ruku muže, který umíral, Chrisi. Promiň, že jsem neměla čas starat se o tvé hračky. A pokadil se a tak? Jo, pokadil se. Měl jsi pravdu. Asi to byly ty děti odnaproti. Co? V čem že jsem měl pravdu? O mé čtvrti, je hrozná.

Neměl jsem se tam vůbec stěhovat. Chrisi, klid. Začni od konce. Ukradli ji! Někdo ukradl Tammany Hall! - Jamal? - Ne, toho jsem se ptal. Ne, tvou deskovku nemám. Ale všiml jsem si, že jsi nebyl u Larryho. Bydlí naproti. Je to usvědčený vrah. Zkus to tam. Má rád deskovky. - Jo. - Dobře, tak jo. A kdy mi zaplatíš tu palmu?

Vypěstoval jsem ji od semínka! Klid. Stavil jsem se u tebe a vzal jsem ji. Díky bohu, začínal jsem vyšilovat. - To je moje? Moje Tammany Hall? - Tammany Hall? Jo. - Ty jsi otevřel moji hru? - Jo, bylo to boží, kéž bys u toho byl. Jo, kéž by! Ne! Ne! Takhle ne! Ale ne! Ale ne, ne, fuj!

Je to tvůj večer! Do háje s tebou i s tvou ženou, co tě v tomhle podporuje. Klid. Stejně je to můj večer. Můžeš vybírat hru, ale ne dělat si, co chceš! Stejně je to můj večer! Líbí se mi, jak neochvějně to říkáš. Aspoň tohle oceníš. To bude Jonathan.

Čau, šmejde. BRITTANY - VIDEOEDITORKA, ZLÁ CASEYHO SESTRA Čau, šmejde. CASEY - NĚCO S POČÍTAČI GÉNIUS, BRATR BRITTANY - Čau, copak? - Nic, herní večer. Přišli jsme si zahrát. Prý jsi to zrušil, - ale asi jsi nás jen zapomněl pozvat. - Že by? Naštěstí to děláme už jak dlouho?

10 let? Takže přesně víme, kde tě najít. Je to tvůj večer, viď, Donalde? Nemám ten pocit. - Kde máte záchod? Musím se vykadit. - Hnus. Dík. - Ahoj. - Ahoj, Chrisi. Hňupe, kde je návod? Nevím, někde. Neboj. Zhruba si to pamatuju. To už jsi ji stihl ztratit?

- Říkal někdo, že potřebuje zklátit? - Ne. Proč jste tak nabručení? Nemám tucha, ztratil hru a já mu ji našel, měl by být vděčný. Ne, ukradl ji a ztratil pravidla! - Je to můj večer! - Casey je asi našel. - To bylo na záchodě? Jako fakt? - Jo. Vidíš? Problém vyřešen. - Jasně, stejně je to jedno.

- Sušenku, prosím. Návod vypadal, že ho pochopí i Jonathan, takže rovnou začnem. Donalde, kde je tvá semetrika? Pořád se přede mnou schovává? Niki? Jo, nevěřila mi, že nepřijdeš. - Shodli jsme se, žes to přehnala. - Jo, to bylo moc. Co? Říkala jsem to jako kompliment. Vybavuju si, že jsem použila slovo bujný. Jo, vypadala jako Richard z Přátel. Ale nepřekrucujte to!

Z Moničiných ex ho mám nejraději. A navíc... Nebudu se omlouvat za to, že jsem všímavá. - Hotovo. - Díkybohu. Tak jo. Já už pravidla znám, Casey je vám ostatním vysvětlí. - Jonathane, dávej pozor! - Opravdu! Děláte, jako bych byl hloupý! - Jednou jsi jedl hroznový víno lžičkou. - No a? Co? Jsi hloupý.

Hodně hloupý. Nebojte, je to jednoduché. Nedělejte si starosti. Zkusím to zjednodušit. Nepřeháněj to, jo? Cílem hry je být zvolen starostou New Yorku tak, že zfalšujete volby. Zajímalo by mě, jestli jdou kluci o víkendu na panáka. Svatý Patrik bude boží. Zajímalo by mě, jestli přijde Bruce. A taky, jestli je gay. Chodí trochu přitepleně.

Jo, je to buzna. Ale šel bych do něj. I když ten jeho ksicht... Jonathane! To myslíš vážně? - Jasně. - Jsi na tahu, ňoumo! - Já vím, něco plánuju. - Měl bys... Nepomáhej mu, Casey! Kašlu na vás, nepotřebuju vaši pomoc. Stejně pořád vyhrávám! Jonathane, vyhráváš jen v jedné hře, a tu zrovna teď nehrajeme.

To se nepočítá. Tak šup. Jeho šance na výhru jsou stejně nulové. - Stěr! - Prostě už jeď! - Nepomáhej mu! Jako vždycky! Jsi jako teplá zlatá rybka! Zaprvé, teplá zlatá rybka je bojovnice, což jsou drsné ryby, a zadruhé, ten vtip nechápu. Zlaté rybky prý mají jen sedmiminutovou paměť. - Ale jsou to spíš tři minuty.

- To jde. No vidíš, takže to na tebe platí. A teď hraj, nebo rozbiju... - Tuhle pitomou panenku! - Nedělej to! Ta je přece moje! Stála několik desítek dolarů! Ještě lepší. Pozval jsi jeho a ne nás. Je to tvoje vina. Nerozumíš tomu. Nepozval jsem jen tebe. S Caseym hrajeme rádi. Ticho! Musím si vzpomenout, kterou mám barvu. Ty máš tuhle barvu. Ne!

Je to můj večer! Promiň, promiň! To je na prd, Chrisi. Ku***! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

celkem nic moc ale... jsem tu jediny kdo dostal chut se podivat na to anime co tam dabuje? aura chapadlovych mecu wtf? to musi byt ulet :D

00

Odpovědět

Hodně se mi to líbilo. Lepší než 47% překládaných videí na videacesky.

00

Odpovědět

Ježiši co to bylo za p**u tu blondýnu hnusnou blééé

73

Odpovědět

Ta vysvětlívka Ameritrash / Euro teda není moc přesná, spíše zavádějící. Hlavním rozdílem mezi nimi je, že Euro je většinou budovatelské, má dřevěné kostičky v různých barvách jako komponenty a není tam náhoda, takže hodně závisí na strategii. Naopak Ameritrash se zaměřuje na fantasy / scifi či jiný silný žánr, figurky jsou v plastu a ve velký většině her se používá kostka, takže tam je nějaká náhoda. Když se podívám do své sbírky her, tak tady mám euro hry, které se hrají 2+ hodiny a pravidla mají přes 30 stránek, stejně tak Ameritrash tady mám pár her který se daj odehrát do 30-45 minut a pravidla mají 4-10 stránek, kde většinu zabírají obrázky. Jinak zbytek her je vesměs vyrovnaný, co se pravidel a herní doby týče. Her zatím moc nemám, pohybuji se kolem 100ks, ale nahráno mám už přes 300 různých her, takže nějaký malý přehled mám.

40

Odpovědět

Euro je jako The Sims. Člověk si staví, je mu dobře, občas se něco stane, náhoda malá, ví, že když nebude simíka krmit, tak umře. Ameritrash je jako Zaklínač. Jdeš si lesem, kocháš se přírodou a najednou jsi mrtvý ani nevíš jak, protože jsi náhodou narazil na vlčí doupě :D

42

Odpovědět

Snažil jsem se vycházet především z vlastních zkušeností a popisu na Zatrolených hrách, kam vede odkaz pro ty, které toto téma zajímá více.

11

Odpovědět

Zatím nuda.

33

Odpovědět

(◠﹏◠✿)

10

Odpovědět

To už bych spíš překládal Board James, přijde mi to rozhodně lepší.

33

Odpovědět

Zlatej TableTop

154

Odpovědět

Neboj, ten bude taky :-)

101