Osadníci z KatanuBoard with Life (S01E05)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 0
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:35
Počet zobrazení:6 415

A máme tu finále 1. série. Chrisovi se nakonec podaří dostat Michelle na herní večer, kde se hrají Osadníci z Katanu. Chris má sen, Donald se šklebí a Michelle chce víc. Jak se vám líbila první řada seriálu? Podělte se s námi v komentářích.

Od příštího týdne nahradí Board with Life nový webseriál Heads of Space.

Slovníček pojmů atd:
dřevo za ovce - 
osadnický vtípek. Wood for sheep znamená dřevo výměnou za ovce, ale také erekce pro ovečky. (wood je slangově erekce)
TNMT - Teenage Mutant Ninja Turtles, Želvy Ninja.
Stirling Mortlock - špičkový australský ragbista, ale netuším, proč zrovna po něm Jonathan zvažuje pojmenovat syna :-)

Přepis titulků

Chrisi? Jdi se místo mě vyčůrat. Dobře. Půjdu se místo tebe vyčůrat, pokud pošleš slunce pryč. Dobře. Praštím slunce tak silně, že se schová za měsíc a navždy bude tma. Páni. Nevěděl jsem, že někdo tak maličký může být tak silný. Nechci jít do práce! Chci zůstat doma a koukat na animáky. Být dospělá je na nic. Dobře, tak to uděláme takhle: Ty a já, nepůjdeme do práce, ale celý den se budeme dívat na Hromkočky.

A jsem vzhůru. Haló? - Jak je? - Co? Říkám: "Jak je?" Hnus! Co se děje? Kde to jsem? Jsi ve snovém světě.

- Pomůžeš mi se odsud dostat? - Jasně, ale potřebuju dřevo za ovce. - Kámo, ten vtip je děsně starej. Máš na víc. - Ale tohle je tvůj sen. - Počkej, nechal jsi tu svou kostku! - Chrisi? Chrisi? Podáš mi brýle? - Díky. - Miluju tě. - Casey! - Ahoj. Pomůžeš mi dostat se odsud? Musím za Michelle! Jasně, hádanky miluju.

Tak jak se odsud dostat? - Pojď, je čas jít. - Ne, potřebuju ho! Promiň, kámo. Jsem zloděj. Tyhle věci dělám, prostě kradu. - Pojď Casey, je čas jít. - Ne! - Co to? - Už vím, viděla jsem tvé bradavky... Vzbuď se! - Vzbuď se! - Jsem si jistý, že máš poruchu učení. - Proč to říkáš?

- Protože mi přišlo hnusné říkat, že jsi hloupá. Vzbuď se! Vzbuď se! Musíš do práce. Moje práce je stejně na nic. Nemám kariéru jako ty. Jsi vše, co mám, zlato. Jsi celý můj svět. Dobře, musíš se vzbudit a jít do práce. Donalde! Donalde! - Čtu si! - Ale já potřebuju pomoc! Co?

Ticho, čte si. Ty jsi tak skvělý čtenář! POZDĚJI Chrisi, nevím, proč to strkáš do trouby, minipizzy jsou nejlepší z mikrovlnky. Ty jsi nejhloupější člověk na světě. Nevím, v jakém zapadákově jsi vyrůstal, ale všechno je lepší, když se to udělá v troubě. - Moje nejoblíbenější postava z TNMT...

- Hej, měl jsem v tom systém! - Ne! - Ale jo! - Ani podle názvu, ani podle autora. - Podle velikosti, od největší. Tak řadím své komiksy, vypadá to dobře. - To proto, že si pleteš Marka a Franka Millera? - Ne. Jo. - Moje nejoblíbenější postava z TNMT... - Jasně, že Rafael. Nemáš pravdu. Rafael by byl nejhorší, nebýt Leonarda, ten je horší. Mít rád Leonarda je jako mít rád Kyklopa z X-menů. Michelangelo je nej, ale až moc, takže je trapné ho mít rád.

Takže Donatello je vítěz. Je to Gambit Michelangelova Wolverina. - Tak zaprvé, i když to není možné, tak jsi hipster i... - Hipsteři nejsou! Zadruhé nemáš pravdu, hned dvakrát. A) Rafael byl Wolverine Michelangelova Gambita a B) moje oblíbená postava je Casey Jones. Fiktivní Casey Jones, ne ten reálný. Aha. Můj nejoblíbenější je Leonardo. - Díky!

- Není zač. Připomeneš mi za 10 minut, ať vyndám minipizzy z trouby? Siri, připomeň mi za 10 minut, že minipizzy jsou lepší z mikrovlnky. Michelle už je asi doma! Ahoj, díky, že jsi přinesla pití. - My se teď líbáme? - Jo, jak bylo v práci? Byl to děs, jsem ráda, že jsem doma. - Ahoj Donalde. - Ahoj, Michelle. Díky, že do toho jdeš.

Těším se na večer s tebou. Taky se na to těším. - Donalde, otevři! - Ne. Ne. - Ahoj. Vy jste přišli spolu? - Jo. - To je divné. - Proč? - Nevěděl jsem, že spolu trávíte čas. - Jo, pořád. Navíc jsem ji představoval jednomu týpkovi. Týpkovi nebo týpkovi?

- Týpkovi. - Tomu, co s ním Jonathan chodí. - Proč jsem ho ještě nepoznal? - Protože jsi na lidi hnusný. - Já? Snad ona, ne? - A jo vlastně. Ahoj, lidi. Pamatujete si Michelle, ne? - Jo. - Ahoj, Michelle. Ahoj, lidi. - Chrisi, minipizzy jsou lepší z mikrovlnky. - Idiote. Osadníci jsou připraveni.

Michelle, kdy ses narodila? - 12. května, proč? - Aby určili, kdo jede první. Brittany, jedeš první. Casey, připomeň nám nejdřív pravidla. - Ty přece Osadníky umíš hrát. - Jo, ale... - Můžeš nám to připomenout? - Jasně. Před vámi se otevírá neomezená země Katanu, obrovský ostrov... Obrovský ostrov se rozkládá mnoho mil na každou stranu. Nabízí příslib...

- Ty ta pravidla znáš nazpamět? - Ano. - Sleduj, je to krása. Nabízí příslib bohatých sklizní a velkých bohatství. Kdyby však nebyl tak přelidněný! Jean-Claude van Damme, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, všichni mají pitomá křestní jména! Jean-Claude, Sylvester, Arnold. Asi záleží jen na příjmení. - Co to je? Kámen nebo co? - Zlato, to je ruda. - Dobře.

Má někdo rudu na prodej? - Jasně, vyměním za dřevo. Super. Monopol! Tak šup, dejte mi ji všechnu. - Klasika! - To snad ne! Bruce má super příjmení, Mortlock. Můžeme syna pojmenovat Stirling Mortlock. Ne, to zní jako by utekl z Alcatrazu. - Jsi na řadě, Jonathane. - Já vím, přemýšlím. Jsem uražen, že už spolu chodíte měsíc a ještě jsi o něm nemluvil. - Včera jsme s tebou byli na obědě.

- Co? - Líbali jsme se před tebou. - Já myslel, že to gayové obvykle dělají. Myslím, že mluvíš spíš o Evropanech. - No nic, to je on, jmenuje se Bruce. - Co? - Myslela jsem, že tys byl včera s Donaldem na obědě. - Však jo. Jonathan zrovna říkal, že byl s Donaldem na obědě on. - No... Včera jsem... - Byli jste s Chrisem včera na obědě? Bylo by blbé, kdybych vstal a odešel? Ne, měl bych zůstat.

Niki bude chtít znát detaily. Byla jsi včera s Chrisem na obědě? Sakra, Chrisi. Jak dlouho už mi lžeš? Věděla jsem, že mezi vámi něco je. - Mezi námi nic není. - Tak proč mi lžeš? Pokud nebudu dělat prudké pohyby, nevšimnou si, že si dávám sluchátka. Budu hrát dál a nebudu si všímat, že je genderově hrozně nevyvážená. Postavím si tady cestu... Protože vždy šílíš, když slyšíš, že jsem s Brittany.

- To jsem nešílela, teď šílím! - Co děláš? Tohle kolo bych vyhrál! To jako fakt? Já se s tebou rozcházím a tobě záleží na nějaké pitomé hře? Ty se se mnou rozcházíš? Rok už máš deprese, potřebuješ mít pocit, že za nic nestojíš. Počkat. O čem jsem to přemýšlel? Už si ani nepamatuju, kdy jsme spolu mluvili, aniž bychom se pohádali. Miluju tě, ale už do tebe nejsem zamilovaná a ty do mě taky ne. Ať už sis toho všiml nebo ne.

Jsem já ta špatná? Jo, líbil se mi, ale to bylo před lety. Proč jí ten idiot lhal? Minipizzy! Víš co? Dal bych si něco k snědku. A ty minipizzy jsi pokazil ty. Je to tak. Můžu si to půjčit?

Uvidíme se o Halloweenu! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Konečně se rozešli. Nechápu, jak spolu můžou být lidi, kde jeden považuje největší koníček toho druhýho za něco hloupýho a méněcenýho. Podle mě by, když už ji to nebaví, neměla dělat scény ohledně hraní (např. plánování jiných akcí na den, kdy hrají pravidelně deskovky, jako v minulém díle) a podobně. Dneska bych zase zaškrtila Donalda za to vyhazování komiksů z poliček. U toho jsem se řádně zapotila :D

62

Odpovědět

Nelíbila. A myslím, že úplně nejvíc mi na tom vadilo to úmyslné přehrávání a zdůrazňování jednotlivých charakterů, což bylo nejvíc vidět u Brittany. Kdyby byla jenom lehce protivná a zákeřná, tak by to vyznělo mnohem líp, než ten pokus o to, aby byla zlá. A to samé platí i pro zbytek. Tematika se mi líbila, sama deskovky hraju ráda, ale tohle mě zklamalo. Oproti třeba sérii Willa Wheatona (a ano, vím, že to je úplně jiný žánr, ale pokud se mám dívat na lidi, jak něco hrajou, tak mnohem radši na to).

52

Odpovědět

Právě že ten seriál nebyl o tom, jak lidi hrají deskovky - a možná v tom byl ten problém :-)
Tak třeba bude mít nový seriál větší úspěch ;-)

41

Odpovědět

+XardassJo, to já jsem pochopila, že to o tom není :D Ale právě paradoxně mě víc baví se dívat jak pět lidí hraje hodinu deskovou hru (což jako takhle podáno nezní jako terno), než na něco, co mohlo potenciálně oslovit mnohem víc lidí. A soudě podle hodnocení všech dílů nejsem jediná s tímhle názorem. Ale rozhodně oceňuji tu práci, kterou sis s tím dal, takže též doufám, že příští seriál se chytne lépe :)

03

Odpovědět

+Bantys zobrie issaTaky doufám - a tomu podprůměrnému hodnocení se moc nedivím, mě na celém seriálu nejvíc bavila úvodní znělka... :-)

31