Maraton je pro nuly

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:9 396

Když běžíte maraton, je to hlavně o překonání sebe sama a na celkovém umístění zase tak nezáleží, nebo ne?

Přepis titulků

Nazdar! Vrátil ses ze závodu? Jo, z maratonu. Kecáš, jak to šlo? Skvěle. 3 hodiny 36 minut. O 15 minut jsem si vylepšil osobák. Ne, jako kolikátý jsi byl? Byl jsi první?

Vyhrál jsi? Ne. Druhý? Byl jsem asi 1258. A to tě těší? No, není to závod. On to je závod. Když budeš první, dají ti medaili.

Za 1258. místo medaili nedostaneš. No, vlastně dostaneš. Vždyť jsi prohrál! Neprohrál! Všichni dostanou medaili. Co to je? Závody ve školce? Je to obrovské vypětí. Tak proto.

Copak to vítěze neštve? Jedou domů busem po tom, co porazí 16 tisíc další lidí ve vyčerpávajícím 42km závodě a každá nula tam dostane medaili? To mi přijde absurdní. Je to fakt těžký. Lidi v cíli brečí.

Já myslel, že brečí kvůli prohře. Ty mi to úplně znechutíš. Bylo to pro charitu! Bejt tebou, tak se teď vyhejbám hospicům. 1258. Ponižující. Vylepšil jsem si osobák, jasný? Osobák.

Myslíš, co jsi prohrál posledně? - Co? - Páni, jedna nula proti druhý. Inspirující. Jo, ale aspoň jsem vstal a něco udělal. Zatímco ty tu sedíš na prdeli a jako nula hraješ hry. Nula?

Právě jsem vyhrál Světovej pohár! S Irskem. Jasný. Takže si svou depresi nech pro sebe. Nulo. Kluci, šetřete náboje. Je to maraton, ne sprint. Noobové!

Překlad: richja www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Dumdáá" se mi stejně líbí nejvíc. :-)

110

Odpovědět

Jenom bych upravil, že World Cup je Mistrovství světa, ne Světový pohár, ten se hraje v hokeji :)

31

Odpovědět

Maraton má alespoň úroveň. Mnohem trefnější by bylo video na OCR závody. Hlavně Spartan Race, kde si naprostá většina účastníku závod jen odejde aby získalo medaili se kterou se může pyšnit. Cca 7km za dvě a více hodin a pár snadných překážek k tomu... to jsou teprve ubožáci. :)

120

Odpovědět

S OCR máš naprostou pravdu. Před rokem jsem se zvedla z gauče na Spartan race sprint. Čas byl dvě hodiny, 210 angličáků a s medailí pak několik selfie. Sebekriticky jsem ale s výkonem (samozřejmě) spokojená nebyla a začala pořádně trénovat. V roce 2017 jsem na žádném OCR nebyla, ale dost naběhala a dala pražský maraton (a slyšela stejné věci jak na videu). Teď mám naplánovanou Trifectu. Už vím, že bude odmakaná a ne odchozená. :)

71

Odpovědět

+BožíPandaTak pokud sloužil ten sprint jako pořádné nakopnutí k tréninku, tak je to úplně něco jiného. :) K maratonu gratuluji, já si zatím střihnul jen jesenický, kopce mám raději než asfalt. :) To muselo být na facku něco takového slyšet.:D Dřžím palce, trifecta už bude brnkačka po maratonu.

10

Odpovědět

+VPNe, neslouzil. K běhu mě vedly jiné věci o pár měsíců později. :) (spartan sprint duben 2016, první kilometry běhu srpen 2016).
V 2016 jsem běžela Běchovice a Zombie Run.
V roce 2017 už osmnáct závodů vč. 7 půlmaratonů a maratonu.
Letos mám v plánu tři maratony (Malta, ČR, Francie).

11

Odpovědět

Kdo není guma, tak ví, že medaile se dnes dávají úúúplně všude. I na všech možných RUNech o délce od 4 do 15ti km, na ještě snadnějších OCR než je SR, atd.. A pokud se chceš tak moc lišit, tak jdi na UltraBeast, kvalifikuj se na Světový pohár v OCR, nebo na Olympiádu jako takovou. Anebo - běhej ty kopce, nebo jako tady dáma maraton. Anebo jen vyhrej ten ubožácký závod (alespoň v Open vlně).
Kdo je mi k smíchu víc než někdo, kdo opravdu machruje s medailí ze Sprintu poté, co mu s půlkou překážek ještě pomohli, je ten, kdo někomu takovému na to skočí. Vážím si každého, kdo na jakýkoliv závod jde, a překoná sám sebe, ať už má čas jaký chce, a chová se úměrně svému výsledku a možnostem

00

Odpovědět

Hah, tohle bylo celkem vtipny xD Co to je, zavody ve skolce? xD

100