Meat Loaf – I’d Lie for You (And That’s the Truth)Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:196
Počet zobrazení:7 497

Další hudební klenot 20. století je píseň, jejíž videoklip nám dnes může na tváři vyvolat spíše úsměv, ale v době svého vydání dosáhl díky takřka filmovému zpracování velké popularity.

Americká skladatelka Diane Warren napsala v roce 1995 píseň I’d Lie for You (And That’s the Truth) pro zpěváka Meat Loafa na jeho album Welcome to the Neighborhood. Skladba dosáhla na 13. místo v hudebním žebříčku v USA a na 2. místo ve Velké Británii.

Ačkoli by všudypřítomné výbuchy odkazovaly spíše na Michaela Baye (který režíroval jiné Meat Loafovy klipy), tento videoklip natočil režisér Howard Greenhalgh ve stylu filmu Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy. Vypráví příběh poněkud podceňovaného parťáka dobrodružného hrdiny, který pořád všechny zachraňuje, ale uznání se nedočká. Navíc se zamiluje do krasavice, která ne a ne si uvědomit, kdo že je pro ni ten pravý. Klip pokračuje přesně tam, kde skončilo video k ještě o něco známější písni I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That), tedy odjezdem Meat Loafa se svou vyvolenou na motorce vstříc západu slunce. Klip byl odborníky kritizován především kvůli až příliš složitému ději a přehnaným akčním scénám.

V hlavní roli se objevil pochopitelně Meat Loaf, šviháckého dobrodruha ztvárnil herec Brett Cullen a zlého generála si zahrál Xander Berkley. Podobně jako v předchozím videu se tu v roli krásky objevuje Dana Patrick, jíž propůjčila hlas zpěvačka Patricia Russo.

Meat Loaf, vlastním jménem Marvin Lee Aday, se narodil v září roku 1947 v Dallasu. Po úspěších se svou první kapelou Meat Loaf Soul, v níž mohl poprvé předvést svůj rozsah a sílu hlasu, získal roli v muzikálu Hair v Los Angeles a později i na Broadwayi. To mu otevřelo cestu k dalšímu muzikálu a později i filmu Rocky Horror Picture Show, kde si zahrál Eddieho. V roce 1977 vydal slavné album Bat out of Hell, po němž následoval mírný útlum, aby se v roce 1993 vrátil s albem Bat out of Hell II, které ho vrátilo zpět na výsluní. Zatím poslední desku s názvem Hell in a Handbasket vydal v roce 2011.

 

Přepis titulků

Překlad: Magenta www.videacesky.cz Nikdy ti nebudu lhát, nikdy tě nezklamu, nikdy tě neopustím, budu vždy nablízku. Lásko, dej mi šanci... Stáhnu slunce z nebe, aby ti ozářilo noc, nedovolím dešti, aby tě skrápěl.

Dej mi srdce do dlaní... Věř mi, že bych ti neublížil a nikdy ti nezpůsobil smutek. A když se někdy zdá, že jsem přišel o rozum, možná jsem blázen, ale blázen do tebe... Pravdou je, že bych pro tebe i lhal, udělal bych všechno, oč požádáš, dokonce bych pro tebe zaprodal duši a to všechno pro tebe, jen ve mě věř...

Jen se mi podívej do očí, uvidíš zaslepenou lásku. Jen mě vezmi za ruku a já tě vezmu do ráje.

Žádná hvězda není dost vzdálená... Každé tvé přání bude přáním, které splním, a kdybys chtěla měsíc, přísahám, že ti ho snesu na zem. Pusť mě do svého srdce... Věř mi, že tvé jméno mám vypálené na duši, jsi jediný, komu tu duši dám.

Jen ať říkají, že jsem blázen, že se tak chovám, ale jestli jsem blázen, tak jedině do tebe... Pravdou je, že bych pro tebe i lhal, udělal bych všechno, oč požádáš, dokonce bych pro tebe zaprodal duši, to všechno jen pro tebe, jen když ve mě budeš věřit... Pravdou je, že bych pro tebe i lhal, pohnu horami, když si to budeš přát, prošel bych ohněm, šel bych do jakéhokoli nebezpečí, jen ve mě věř...

Nikdy nepřijde den, kdy bych ti zlomila srdce, to by dřív přišel konec světa, každou vteřinu v mém náručí budeš v sedmém nebi, jsem blázen, ale blázen do tebe...

Pravdou je, že bych pro tebe i lhal. Pohnu horami, když si to budeš přát. Prošel bych ohněm, šel bych do jakéhokoli nebezpečí, jen když ve mě budeš věřit... Prošel bych divočinou, pohnu horami, když si to budeš přát... Prošel bych ohněm.

Udělám všechno, co si budeš přát... Lhal bych pro tebe... to je pravda... Udělal bych všechno, oč požádáš, zaprodal bych pro tebe svou duši, to všechno jen pro tebe, jen ve mě věř... Pravdou je, že bych pro tebe i lhal, pohnu horami, když si to budeš přát...

prošel bych ohněm, šel bych do jakéhokoli nebezpečí, jen když vě mě budeš věřit... Pravdou je, že bych pro tebe i lhal...

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Řekl bych že v klenotech by mělo být spíše I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That). To byl jednak jeden z největších hitů roku 1993, jednak úžasná píseň s ještě úžasnějším klipem ala Panna a Netvor. Tohle je spíše taková kopie a snaha udělat něco podobného. Klip není špatný, ale příšerně sestříhaný a Howard Greenhalgh není Michael Bay, aby mu to prošlo.

211

Odpovědět

Bob z Fight Club hezkýý!! Sem nečekal děkuji

190

Odpovědět

Toto ked je klenot tak potom skladba od Led Zeppelin - Stairway to Heaven je čo ???

187

Odpovědět

Hot patootie, bless my soul, I really love that rock 'n' roll... :)

220

Odpovědět

Normálně zmizelo video s Arnoldem - biografie hvězd :D :D

181

Odpovědět

"Podobně jako v předchozím videu se tu v roli krásky objevuje Dana Patrick, jíž propůjčila hlas zpěvačka Patricia Russo"


Jen dotaz,nema byt napsano misto Patricia Russo Lorraine Crosby?

190

Odpovědět

Lorraine Crosby zpívala v I’d Do Anything for Love, toto je ale skutečně hlas Patti Russo ;)

190

Odpovědět

i have never heard about this

185

Odpovědět

:)

182