Middle-earth: Shadow of Mordor

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:214
Počet zobrazení:6 933

Nedávno vyšla nová hra, která zpracovává tematiku Pána prstenů, s názvem Middle-earth: Shadow of Mordor. Hrajete v ní za hraničáře, který pobíjí skřety. V prvním videu můžete zhlédnout gameplay trailer a ve druhém krátký film od Corridor Digital, který je hrou inspirován.

Přepis titulků

Ne! Zemřel jsem? Smrt tě odmítá, spojuje nás kletba. Kdo jsi? Utvářel jsem historii Středozemě. Ukoval jsem prsteny moci. Celebrimbor, největší kovář druhého věku. Sauron tě k ukování prstenů přinutil.

Mučil tebe i tvé blízké. Míval jsem rodinu. Pohřbil jsem je spolu s ostatními. Možná nás spojuje ta bolest. Už brzy se temný pán vydá se svou armádou na pochod Mordorem. Spatřila jsem Sauronovi sluhy. Přinášejí tolik utrpení. Lze tu kletbu zlomit? Znič Černou ruku i jeho následovníky a dobyj Mordor.

Jak to mohu dokázat? Svou mocí. Co víš o Černé ruce? - Stát! - Nejde o pravidla. Pojď blíž, jestli chceš Černou ruku. Můžeš vědět něco, co tihle mrtví skřeti nevěděli? Pojď, tudy! Nevěřím mu!

Ještě že tě má. Nenech se zaslepit svými city. Vykuchám tě! Jsme sluhové temného pána. Zabte ho! "JE TO BOMBA" PŘES 45 OCENĚNÍ A NOMINACÍ NA E3. SHADOW OF MORDOR JIŽ 30.

ZÁŘÍ 2014 Překlad: Ibex www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Po odehrání výborné hlavní dějové linky se projeví nudný systém sandboxu.

00

Odpovědět

Hra má v první řadě zabavit. A v mém případě si ji to opravdu povedlo. Nehraje si na těžkou, nehraje si na světobornou, nepotřebuje to. Srovnávat ji s Dark Souls je asi jako srovnávat Fifu a NHL, jistě obě dvě jsou to sportovní hry, ale to je tak všechno. Dark Souls je opravdu složitá záležitos, která člověku dokáže rozdrásat nervy ( hlavně při hraní napoprvé ), Dark Souls člověka neustále vyzývá a je opravdovým uspokojením, když člověk rozsvítí další oheň naděje. U Shadows of Mordor si člověk odpočine, pobaví se, užije si zabíjení těch šmejdů. Mě to zabíjení bavilo dost dlouho. Nemesis systém je zajimavý, chtělo by to ještě vybrousit, ale nebylo to zlé. Vůbec ne. Učení se nových schopností bylo užitečné a na konci jsem musel obdivovat, jak to všechno na ten ovladač vyvoáři vtlačili.
Co se týče Tolkienova světa, vůbec mi to nevadí, jsitě mám Tolkienovu práci rád, ale nemyslím si, že by tohle cokoli znehodnocovalo. Jako v čem a jak?
Apropo ta hraná verze mě přes počateční rozpaky bavila a film by mohl být opravdu dobrý. Pane Jackson? :)

21

Odpovědět

Ta hra byla taková sráááááááááá*káááááááá až to bolí. 30minut a i to mi přišlo jako vyplýtvaných.

219

Odpovědět

Hra mě bavila jen 2hodiny, pak už je to furt samé dokola.. hezka grafika a luxusně zpracovaní orkové.. jinak nuda. Koridorová hra, která je lehká jak p***l (wtf ani nemůžeš umřit a než tě někdo "sundá" tak máš 50 pokusu jak mu odrazit zaverečnej úder) + hned na naprostém začátku jsem sundal kapitana co měl asi 12 power a přišlo mi to jako když bojuju s 3 power kapitanem tak jako wtf.. celá hra je jen o tom - dojdi,zjisti info,zabij a příběh nulovej. Na konzole možná fajn hra ale jako PC hráč no.. jsem rád že jsem si jí jen stáhnul a nekoupil, ale mezi tou bídou her ze Středozemě je tohle celkem fajn oživení

1617

Odpovědět

Sorry ale naběhnout mezi 50 orku a udělat si kombo 150x a neztratit ani kousek života to at si hraje nějakej herní panic, jak už tady bylo zmíněno - radši si zapnu Dark Souls a budu si rvát koule u souboje s Artoriasem

911

Odpovědět

+ZlopánTo je napsrosta pravda. Ja jsem zatim ve druhy casti hry (prej mam 55%) a porad to sami. Hraju to jenom proto, abych mel co nejvic achievu a skrz cut-sceny. Jinak je to fakt nuda. Zlatej Arkham Asylum-City a AC4.

23

Odpovědět

Líbí se mi jak na netu čtu komentáře o tom, jak je ta hra brutálně těžká a přitom jsem šel na Warchiefa s power 15 co měl 3 bodyguardy podobné síly a za půl hodinky v pevnosti nezbyl jediný skřet (ehm, chtěl jsem říct Uruk). Nebo když jsem získal možnost ovládat skřety a mému kapitánovi (P8) jsem domluvil duel s kapitánem P12. Jen jsem stál a díval se jak můj kapitán mlátí toho o několik stupňů silnějšího skřeta. Trvalo to tak 2 minutky, možná méně.

41

Odpovědět

Hra se mi celkem líbila kromě combatu (mnohem lepší je v Remember me) a kvůli krátkému gameplay (14h story + pár hodin na challenge). A ještě v závěrečných bitvách byla ultimátka luku moc OP (10s boje a konec). A kdosi psal že vykradený AC - spíš je to směska více her a tvůrci se asi snažili vzít to nejlepší, což se jim podle mne víceméně povedlo.

21

Odpovědět

Hrál sem není to špatné na chvíli zabaví:) i celkem obtížné souboje , jeto něco jak Darksiders další předělávka konzolove hry na pc a to nemám rád:)

16

Odpovědět

Hodně špatně vykradený Assassin's Creed a převedený do LOTR designu. Docela trapas...

625

Odpovědět

je to mix Assassina a Batmana

111

Odpovědět

Obrovskej humbuk pro nic... Sláva vyčpí a nezůstane nic... Kdybych volil mezi tutim a Dark Souls 2 neváhal bych ani vteřinu a šahl bych po Dark Souls.

319

Odpovědět

Kdybych si měl vybrat mezi jakoukoliv hrou za posledních pár let a Dark Souls, tak si vyberu Dark Souls. Už jen proto, že si vývojáři uvědomují, že dělají hru a ne film.
https://www.youtube.com/watch?v=vBJDBtn2MbQ

43

Odpovědět

To že nezůstane nic není pravda, studiu, vydavateli atd. zůstane to nejdůležitější-cash.

22

Odpovědět

+dajmi5Dark souls je pekna sr**ka

107

Odpovědět

+dajmi5Překlad komentáře od Normandy : Zabil mě boss v tutorialu, takže je ta hra s****a.

68

Odpovědět

+dajmi5stupid....: on si ani po půlhodině nevšiml dveří vlevo?

43

Odpovědět

+dajmi5Stupid: Tohle je jeden z mála argumentů, za které bych zabíjel. To, že se mu to nelíbilo, neznamená, že to na něj bylo moc těžké. Dark souls je obtížná hra, ale titul nejtěžší hry světa si nezaslouží ani za nic. Navíc je celkově průměrná, jediná výjimečná věc je skvělý RPG prvek.

41

Odpovědět

To se ale nedá srovnávat, každá hra je o něčem jiném

50

Odpovědět

Lehce nadprůměrná hra kterou sráží spoustu maličkostí, jako jsou soboje s bossy, malý svět a kráťoučká herní doba. Příběh je docela obstojný, grafika víc než nadprůměrná, hudba skvělá a i vyvážená obtižnosti společně s bojovým systémem jsou na výši. Ačkoliv se nejedná o žádnou legendu, rozhodně to stojí za zahrátí, ačkoliv bych doporučil počkat, až bude hra ve slevě. Platit litr za pohých 8-12 hodin herního času mi přijde jako docela drahá záležitost.

63

Odpovědět

Miluju tyhle lidi, kteří snad závodí v tom, jak odehrát hlavní příběh co nejrychleji, u hry jsem těsně před koncem a mám nahraných 68 hodin a stále mě baví. To je jako bys řekl, že Skyrim je nahovno protože hlavní ho dohraješ za 5 hodin (hlavní dějová linka).
A taky si nedokážu představit, jak si to za 8-12 hodin dohrál, leda tak na ultra lehkou obtížnost nebo s cheatama, protože pokud se postupně sám nevylepšuješ, hra je docela těžká.

43

Odpovědět

+KyjakTady je problém ten, že po nějakých 20 hodinách přestanou mimopříběhové aktivity nudit a tak je příběh jediné co člověka táhne dopředu. Takže by mohl být delší nebo by zbytek hry mohl být zábavnější.

22

Odpovědět

Pro všechny pobouřené: popisek jsem upravil, ale myslím, že Ibex hru vůbec nehrál a do popisku přeložil obecný popis hry, který našel někde na internetu a tam se většinou nepíše, jestli je to něco stěžejního, co nemáte před hraním vědět. Každopádně se omlouváme.

52

Odpovědět

Bez pardonu: Snad jen KOKOT může napsat tak obrovskej spoiler hned do popisku!!! Ten přízrak je tajemný a vy postupně zjišťujete, kdo to je. Má to tajemné pozadí a celou hru prahnete potom zjistit, kdo tím tajemným přízrakem je. Teď přijdu, na Videacesky a hned v druhém řádku si to přečtu. Fakt skvělé!

124

Odpovědět

Já se omlouvám za svůj ostrý slovník, ale v tu chvíli jsem byl opravdu naštvaný, že jsem si ten spoiler přečetl :/

31

Odpovědět

Nějak moc spoilerů.....prakticky řekne vše o co musíte aspoň trochu ve hře bojovat.

34

Odpovědět

Stačilo že si peter jackson vytírá Tolkienem řiť a všichni ho za to chválí, teď ještě tahle urážka. Doufám, že autorům téhle "hry"(zmáčkni A abys projel hru), taky někdo zprzní po smrti celoživotní dílo.

1134

Odpovědět

Něco takového jsem chtěl napsat. Prostě je to jenom prznění celoživotního díla. Jako by už nestačilo že, Lucas se ho vzdal pro třicet stříbrných.

419

Odpovědět

Ouuu pánové jsou ostří jak mrkev po prvních mrazech. Pochopte, že existují volné adaptace a rozhodně nehraji hru pro to abych se poučil z dokonalého výkladu, ale pro to že chci pár orskejm zkurve...cům usekat hlavy.

Ač velký fanda Tolkiena se všemi jeho knihami přečtenými tak tohle rozhodně nechci řešit.

250

Odpovědět

+gagunJe volná adaptace a pak je prznění. Volná adaptace má aspoň minimální pochopení pro to co adaptuje, prznění ne. Kdyby tohle viděl Tolkien, tak by si asi myslel že je to nějaká parodie. Ty budeš asi taky jeden z lidí co rádi przní przněné dokud je nezprzní ještě víc. Víš, prznitělíčku, Tolkien nikdy nepsal akci a bojům se vyhýbal(Nikdy nechtěl aby jeho knihy zfilmovali, protože by to byl stupidní akčňák, viz. "filmy" petera jacksona) a přístup "myluiu tolkuena, moje oblylena postava je tauryle a chi sekat kretum hlavi!" může mít jen někdo kdo buďto Tolkiena nikdy nečetl, nebo má méně mozkových buněk než prstů.(nejčastěji obojí)

219

Odpovědět

+gagun:D :D :D :D On to tak nechtěl, tvůj výklad je velmi podobný Jehovistům- "Víme, že to tak bůh chtěl" :D :D. Koukni se na rok kdy Tolkien zemřel......pak se koukni na rok co máš na kalendáři...pak to zopakuj dvakrát...a ještě jednou. To bude asi dost. Když si uvědomíš, že v té době by orci vypadali jako něco co oblečeš neoblíbenému synovci na maškarní a Aragorn by pobíhal s plastikovým mečíkem a šťouchal je do podpaží..tak pak třeba pochopíš proč nechtěl aby se cokoli filmovalo, kdyby uviděl dnešní technologie tak by si možná chtěl sám zahrát=nemluv za něho!!!!!
Volná adaptace nemusí mít co do činění s dějem z kterého vychází, ale v pohodičce jen jména a lokace- JE TO HRA ty vole, už vidím ředitele společnosti- "Chápu pánové, chce vydělat miliony, ale jeden trouba řekl, že Tolkien neměl rád boje tak to bude výpravná hra" :D :D :D
Jo kdyby to někdo vydával za odkaz tak neřeknu a přidám se ke straně křičící fůůůj, ale ty se chováš jako klasický blbec- četl jsi Tolkiena, tak se ti nesmí líbit filmy atd. Já četl vše od Hobita, přes LOTRA, Silmarillion až k Húrinovým dětěm a nedokončeným příběhům.
K prstům, sorry že jsem se narodil s rekordním počtem prstů.

171

Odpovědět

+gagunHru hraji abych si ji užil. Pokud hra ničí lore světa ve kterém se odehrává, tak si ji nemohu plnohodnotně užít.

70

Odpovědět

Jak už psali na bonuswebu: Navíc mě baví chodit na diskuze číst nářky ortodoxních tolkienovců a lore-gestapa. Hru hraji abych se pobavil, což tato splňuje dokonale.

131

Odpovědět

Výborná hra, ale bohužel to není open world. Rád bych se podíval po Středozemi.

107

Odpovědět

A co je podle tebe open world? Celá "zeměkoule"? Tahle hra je přesně open world, jen je malá. Když zrovna neplníš úkol, tak se můžeš podívat do jakéhokoliv zákoutí (až na Pobřeží, to se odemyká v polovině hry). Zaráží mě jak si někdo může myslet že jen tak pro nic namapujem celé Středozemí, už tak ta hra má 45 GB.

34

Odpovědět

+zdragonta hra je openworld jen na oko.. jinak se celá hra odehrává ve velkém koridoru, jseš z každé strany ohraničenej a nemůžeš jít kam chceš..

72

Odpovědět

+zdragonOpen world je třeba Skyrim nebo GTA série, toto je koridorovka, ta oblast je tak malinká, že to jako open world nejde ani brát.

31