Mupeti - Muž nebo loutka

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:358
Počet zobrazení:5 123
Tlupa loutek Muppets je v zámoří naprostou legendou a drtivá většina Američanů s těmito postavami vyrůstala. Ani v našich končinách Kermit a spol. nejsou díky seriálu Sezame, otevři se úplnou neznámou. Teď jejich nejnovější filmové zpracování sklízí v Americe velký úspěch jak u diváků, tak i u kritiků (97% na webu RottenTomatoes mluví za své). Velký podíl na tom má všestranný umělec Jason Segel (Jak jsem poznal vaši matku), který se rozhodl tyto  loutkové postavičky vzkřísit. Podle jeho scénáře vznikl rodinný muzikál The Muppets (u nás vcelku nepochopitelně pojmenovaný Mupeti), ve kterém si kromě Jasona a loutek zahrají a zazpívají například i Amy Adams a Chris Cooper. Navíc se v malých cameo rolích objeví další spousta hvězd. Toto je klip k jedné z písní, které ve filmu zazní a dost pravděpodobně bude v březnu bojovat o Oscara. Velkou část písniček k filmu (včetně této) napsal Bret McKenzie, kterého můžete znát jako polovinu novozélandského hudebního dua Flight of the Conchords. U nás má film premiéru 9. ledna 2012. 

Přepis titulků

Překvapení, Mary! Gary, odjela jsem domů. Miluju tě, ale musíš se konečně rozhodnout. Jsi člověk... nebo loutka? Přemýšlím nad svým odrazem a pokládám si otázku: Kudy se mám vydat? Teď přece Waltera nemůžu opustit.

On mě potřebuje. - Já ti nevím, zlato. - Nevím si rady. Mně připadá šťastný. Jsem člověk nebo loutka? Jsem loutka? Pokud jsem loutka, tak jsem velmi lidská loutka. Velmi lidská loutka. Jsem loutka nebo člověk? Jsem člověk?

Moc tě miluju. Pokud mám být člověk, pak jsem loutkou člověka. Loutkou člověka. Nechceš, aby ti nejdůležitější osoba tvého životě proklouzla mezi prsty. Když pohlédnu do těch očí, - nejsem schopný říct, - Co když se mi lidi vysmějou? co to vlastně vidím. To, že jsi ještě nenašel svůj talent, neznamená, že žádný nemáš.

Je načase, abych se rozhodnul. Jsem člověk nebo loutka? Jsem loutka? Pokud jsem loutka, tak jsem velmi lidská loutka. Velmi lidská loutka. Jsem loutka... Vždy jsi věřil v jiné lidi. ...nebo člověk?

- Jsem člověk? Teď přišel čas, abys začal věřit v sebe. Pokud mám být člověk, pak jsem loutkou člověka. Loutkou člověka. O tom dospívání je. Stáváš se tím, čím chceš být. Už je to tu zase. Pořád se jen za něčím honím. Myslím, že už jsem se rozhodl. Je mi jedno, co říkají ostatní. Teď už vím, čím jsem.

Já ve vás věřím. Já jsem člověk! Já jsem loutka! Jsem loutka člověka! Já jsem velmi lidská loutka! Jsem loutkový člověk! To byla nádhera! Už je dospělý.

- Je mi to moc líto. - Gary. - Mary. Překlad: somerset www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vypadá to dost dobře. ;)

180

Odpovědět

Viděl jsem tu písničku v kinech v češtině a byla výborná.

180

Odpovědět

tak a tahle píseň teď má oskara :-)

180

Odpovědět

přistát

180

Odpovědět

Je možné získat nějak mail na somerseta, prosím? Potřeboval bych se na něco zeptat. Díky moc :-)

180

Odpovědět

10/10 perfektní písnička a perfektní film. Muž nebo louka? Myslím, že Sasori si kladl stejnou otázku :-D

200

Odpovědět

No jo, rukopis Conchordů se v týhle písni nezapře. Paráda. Teď vím, že se na ten film určitě mrknu.

180

Odpovědět

Tym ktorym mi dali minuska za to ze som povedal ze takto si predstavujem dokonalost.. neberte vsetko uplne doslova a smrtelne vazne.

180

Odpovědět

Tak za Sheldona dám 5 bodů, za Marshalla 5 a za koncept, či nápod odečtu jeden, to máme 10/10 ! (Ne, nic ve zlým.. ale vůbec jsem nepochopil o čem ten film jako bude.. snad né o loutce)

180

Odpovědět

Podle mě v tom jde dost vidět Bretův styl...

180

Odpovědět

Nehodlám se o filmu vyjadřovat jako o pí****ně, dokud ho neuvidím a neukáže se, že pí****nou skutečně je, ale co se týče písničky a klipu... Nemyslím si, že je to špatné, naopak, ale že bych si melodii ještě celý den přehrávala v hlavě, to zase ne. Upřímně, kdybych nevěděla, že je tam Jim Parsons, nedokoukala bych to. Když začal mizet z toho zrcadla, v duchu jsem si povzdechla a říkala si ,,néé". :-D

182

Odpovědět

Jako mála jsem se Sezam's world žila :) Na film jsem zvědavá, nevím tedy, jak to bude s těmi Oskary, ale Jason a Jim jsou hodně velká sázka, jelikož jsou oba asi v nelepších seriálech tohoto roku. :)

180

Odpovědět

Sezamu som sa ako malá bála a neskôr som už nikdy k týmto tvorčekom nenašla cestu, takže film šiel úplne mimo mňa a keď som sa čisto náhodou dostala k tomu vidieť ho, nič som neočakávala a skoro odpadla, keď tam na mňa vyskočil Jim Parsons no a pri menách v titulkoch som celkovo len tak oči otvárala. Každopádne zvučné mená neboli najväčším prekvapením filmu, tým bol film sám osebe - nič som nečakala a dostala som smršť emócií, plakala som, smiala som sa, držala tým pre mňa úplne neznámym postavám palce a za necelé dve hodiny si ich obľúbila tak, že som hneď začala sťahovať Sezame otevři se, ktorý bol bohužiaľ po filme dosť sklamaním... Chémia nielen medzi Jasonom a Amy, ale predovšetkým medzi živými hercami a bábkami (!!!) funguje na sto percent, príbeh síce už všetci dopredu poznáme, napriek tomu prekvapí svojím švihom a nakoniec aj silou, humor je úžasný a navyše po tom čo sa mi to všetko trošku rozležalo v hlave si uvedomujem, že najväčším ťahákom toho filmu je, s akou láskou bol točený... Je to pocta ľudí, ktorí Muppets zbožňovali ako deti, ľudí ktorí majú radi Disneyho, príbehy a film. Pôsobilo to na mňa podobne ako Ironman - technicky možno nie dokonalý film, ale cítiť z neho s akým nadšením bol točený a tvorci to nadšenie bez pátosu a oporných barličiek prenesú aj na vás. Rozhodne odporúčam.

180

Odpovědět

Páni, Bret z Flight of the Conchord, to teda bude muset brutálně změnit styl svého humoru ze seriálu.

180

Odpovědět

Jason dava vposlednej dobe, teraz pripravuje nejaku dalsiu komediu.

181

Další