Fighter se představuje

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:3 734

Dnes se ve Filmovém okénku podíváme na další želízko v oscarovém ohni. Tentokrát se jedná o film Fighter režiséra Davida O. Russella, který disponuje sedmi nominacemi. Film je založen na pravdivém příběhu boxera Mickyho Warda. Hlavní roli si zahrál Mark Wahlberg a sekundují mu Christian Bale, Amy Adams a Melissa Leo - všichni tři nominováni na zlatou sošku za vedlejší roli.

Film má u nás premiéru tento týden - 24. února.

A co vy? Už jste film viděli, nebo se na něj teprve chystáte? Jak se vám líbil? Má podle vás šanci nějakého Oscara získat?

 

Přepis titulků

Překlad: somerset www.videacesky.cz Mickymu Wardovi je 31 let a je tady, protože potřebuje peníze. Končím s boxem, nemám to zapotřebí. Prohrál tři zápasy v řadě. Nemůžem si na to zvyknout. Klesne mu sebevědomí. Je to film o rodině, vztazích... a rozdílnosti, přes kterou se musí přenést. - Kdo se o tebe postará, zlato? - Je dospělý, postará se o sebe sám. Zavři hubu.

Děvko. Já jsem ten, kdo zápasí. Ne ty, ne ty a ty taky ne. Je to emocionální horská dráha skloubená s filmem o boxu. S Mickym a Dickym jsem mluvil o možnosti zpracování jejich příběhu. Z počátku jsem byl jen jejich fanoušek, ale stali jsme se přáteli. Zavolali mi z Paramountu a řekli, že pro mě mají scénář. Řekli mi, že je to příběh Mickyho Warda a jeho bratra...

a já jsem okamžitě souhlasil s natočením. Bez Dickyho by nikdy nevyhrál! - Musíme trénovat. Ať odejdou. - Proč jsem já překážka? Jsem jeho rodina! Mark měl tenhle projekt pod křídly už několik let. Nemohl se dočkat, až film natočí. Tohle je jedinečná příležitost, další už nedostanu. Jsi připravený na boj o titul? Už nejsi jen fackovací panák.

Vždycky jsem si vybíral role, které mi umožnily se nějak přeměnit. Rád se na ně připravuju. Nic se nevyrovná tréninku na roli Mickyho Warda. Marka Wahlberg trénoval asi čtyři nebo pět let. Chtěl co nejvíc vypadat jako profesionální boxer. Nechtěl jsem být dobře vypadající herec v ringu. Chtěl jsem vypadat jako boxer, který má na to vyhrát titul. To byl můj cíl.

Boxování by mělo vypadat co nejvíc reálně. Mark boxoval stejně jako Micky. S Mickym se ztotožňuju v hodně osobních ohledech. Měl jsem možnost s ním pracovat a trénovat, jako trénovali oni. V ringu jsem chtěl co nejvěrněji napodobit styl, jakým Micky zápasil. Mark Wahlberg se stal Mickym Wardem. Při sledování to bude působit hodně reálně. A to je důkaz jeho oddanosti. Splnil domácí úkol, hraje mou postavu skvěle.

Hned, jak se ke mně dostal, věděl jsem, že tohle je film, který chci natočit. Je pro mě důležitý. Jsi Micky Ward. Jsi Micky Ward. FIGHTER

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenhle herec je jeden z nejlepších podle mě..To jak se umí vžít do dané role je až prekvapujíci a uchvátné.Ještě to i sám říkáže se snaží vždy vžít do te roel a bere jen ty role do kterým se muže perfektne vžít nebo jak to tak bylo...Např. film : Odstřelovač super film v jeho podání,doporučuju zkouknout :-) a já zitra stahuju The fighter :-)

180

Odpovědět

Skvělý film.

180

Odpovědět

Teď jsem se dokoukal, Dickova scéna na konci je prostě báječná - takhle by to mělo vypadat. Na začátku trochu nudnější, ale potom konec to hrozně posunul. Herec v HR si fakt dál záležet a snaha se mu doufám oplatí.

180

Odpovědět

snad jediny boxersky film, ktery muze konkurovat Rockymu...videl jsem napriklad film Neporazitelny se Snipsem, ale tohle je opravdu kvalitni film, s kvalitnim scenarem a co vic..kvalitnimi herci......btw: nivej Karate Kid stoji za hovno

180

Odpovědět

filmy se skutečným příběhem mají vždycky největší šanci na oscara :)

180

Odpovědět

Skvělej film, i když letos bylo určitě pár lepších, naproti tomu co se týče vedlejších rolí je pro mě Bale králem napříč všemi letošními počiny..

180

Odpovědět

Pro mě největší překvapení a klidně bych řekl i nejlepší film roku 2010! Bale si pro tu sošku dojde a já mu to hrozně přeju, pro roli se pokaždé hrozně obětuje (což jsme viděli i v Mechanikovi! schodil 27 kilo).

180

Odpovědět

Zdá se mi to nebo tu ještě vůbec nebyly největší filmy minulého roku? - Králova řeč - 12 nominací a Opravdová kuráž - 10 nominací.

180

Odpovědět

Film to neni špatnej, to vůbec ne, akorát jako velkýho fanouška boxu jsem čekal od těch zápasů trochu víc reálnosti, některý údery byly vážně strašlivě nahraný, což je škoda, protože jinak perfektní scénář i výběr herců. Jenom škoda toho co se dělo v ringu...

190

Odpovědět

Přiznám se, že pro mě má daleko větší hodnotu (jako film o sportu bojovém) Undisputed II a III. Avšak jako drama, které se dějem motá kolem boxu to není špatné. Možná trošku neucelené, ale ne špatné. Ale pořád mám raději Rockyho, nebo Zuřícího býka

180

Odpovědět

Zajímavé, že tohle video je mnohem zábavnější a lepší, jak celý film. Pro mě teda naprostý průměr, jediný světlý okamžik byl Christian Bale, který si ten film ukradl. Ale jinak, nic moc.

181

Odpovědět

On teprve bude v kinech? Aha. Už jsem ho viděl docela před nějakou tou dobou a byl v dobrý kvalitě.

180

Odpovědět

ten film neni az tak zabavnej no... a nevadi mi, ze jsem tim stravil 2hod zivota pac jsem na to koukal v letadle:) ale kvuli vykonu Christiana Balea jsem rad..... neskutecne uzasnej herec

180

Odpovědět

Nějak extra mě to nenakoplo.......

180