HerciOscarové analýzy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:172
Počet zobrazení:6 551

A je tu první slibovaná analýza. Grace Randolphová moderuje na YouTube pořad Beyond The Trailer, který pravidelně přináší svým odběratelům nejčerstvější filmové novinky, videorecenze a další. K Oscarům se rozhodla Grace připravit sérii několika videí, ve kterých rozebírá šance jednotlivých nominovaných na zisk zlatého plešouna. Vy, kteří dění kolem Oscarů trochu sledujete, určitě dobře víte, že tyto ceny nejsou jen o tom, že si akademici každý film pustí a podle toho, který film nebo herec se jim nejvíc líbil, odhlasují, kdo dostane Oscara. Do hry zde vstupuje těžká politika. Řeší se téma filmu, pokud je to kasovní trhák, který se líbil veřejnosti, tak to filmu spíš přihorší, zvažuje se to, kdo by si sošku nejvíce zasloužil, kdo ji vyhrál nedávno, kdo ještě bude mít šanci ji vyhrát, kdo je na ni moc mladý atd.

Grace bere všechny tyto faktory v potaz a předkládá vám zajímavé analýzy toho, jak by předávání mohlo dopadnout a zřejmě i dopadne. Pro vás, kteří filmové dění tolik nesledujete, bude určitě zajímavé vidět, jak Akademie při rozdělování cen uvažuje.

Začínáme dvěma hereckými kategoriemi: Nejlepší herec v hlavní roli a Nejlepší herec ve vedlejší roli. Pohodlně se usaďte a podívejte se, co se dozvíte o celkem 10 nominovaných mužích. Těšte se také na analýzy hereček, režisérů a nejlepšího filmu. ;-)

Kdo podle vás získá v těchto dvou kategoriích Oscara a kdo si podle vás výhru nejvíce zaslouží? Pište do komentářů!
Nejlepší herec ve vedlejší roli:

Přepis titulků

Vítejte u speciálního vydání pořadu Beyond The Trailer k letošním Oscarům, ve kterém si detailně rozebereme jednotlivé kategorie. A nezapomeňte hlasovat v naší oscarové anketě na indymogul.com/BTTOscarVote, ve které vyhraje jeden šťastlivec stodolarový dárkový poukaz do kin AMC. Teď už se podíváme na nominované v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. Christian Bale - Fighter. Hollywood věděl, že je Bale výjimečný už od chvíle, kdy ho Steven Spielberg obsadil do Říše slunce.

Za jeho výkon se mu dostalo velkého uznání. Hollywood ale nevěděl, co s ním udělat. Role ve filmech Newsies, Malé ženy a Sametová extáze se minuly účinkem a moc úspěchu nesklidily. Ale u Amerického psycha Hollywood konečně zjistil, že Bale není tahounem, ale charakterním hercem. Chameleon, který dokáže změnit svou vizáž silou vůle. Ale jakmile ho Nolan obsadil do role Batmana, náhlý velkolepý úspěch série způsobil, že získal Bale ikonickou roli, z jejíhož stínu nemohl vystoupit.

Byl to náročný boj, ale jestli letos Oscara získá, mainstreamoví diváci budou říkat: "Hele, to je Christian Bale," a ne Batman. John Hawkes - Winter's Bone Koho by to napadlo? Ten chlápek, kterého všude vídáme, je nominován na Oscara. Ukázalo se, že se jmenuje John Hawkes a dost možná ho znáte hlavně díky jeho televizním rolím.

Hrál třeba v Deadwoodu nebo ve Ztracených. Hawkes je příkladem klasického hollywoodského příběhu. Pilný charakterní herec, který je po dlouhé kariéře konečně uznáván za všechno, čím filmu přispěl. Podobně jako Chris Cooper. Výhra Hawkese je sice velmi nepravděpodobná, ale nominací se, stejně jako Cooper, zařadí mezi uznávané charakterní herce, což mu zaručí velké množství zajímavých nabídek, kterým díky své nominace přidá na důležitosti.

Blahopřeji, Johne Hawkesi. Zaslouženě. Jeremy Renner - Město Renner je zajímavou postavou. Stejně jako Hawkes dělal v Hollywoodu dlouhou dobu bez většího uznání. Ale zatímco Hawkes je už od přírody charakterní herec, pro Rennera to tak typické není, takže se více hodí do hlavních rolí.

Akademie se ho snaží škatulkovat jako vážného herce nejdříve nominací za Smrt čeká všude a nyní za Město, ale Renner trochu brzdí a snaží se vydat úplně jiným směrem pomocí rolí v Mission Impossible 4 a Avengers. Nás teď zajímá, kdo tuhle válku vyhraje a jestli Rennerovi na získání sošky vůbec záleží. Mark Ruffalo - Děcka jsou v pohodě Páni!

Dva marveláčtí hrdinové v jedné kategorii. Zatímco Jeremy Renner si vystřihne v chystaných Avengerech roli Hawkeye, Mark Ruffalo převezme roli Bruce Bannera alias Hulka. Banner má utrápenou duši a Marvel pro jeho roli dlouho vybíral uznávané herce. Nejdřív Erica Banu, poté Edwarda Nortona a nyní Ruffala. I když je Ruffalo u kritiků oblíbený díky roli, kterou ztvárnil v indie filmu Na mě se můžeš spolehnout, nabízí se otázka, jestli je nominován za svůj herecký výkon, nebo jen díky výrazné podpoře, kterou Akademie tomuto filmu projevuje.

Nicméně je to Ruffalova první oscarová nominace, a navíc si zahraje Hulka! Tahle kombinace znamená, že bude teď vidět hodně často zelenou. Geoffrey Rush - Králova řeč I když není tato role pro Rushe žádnou novinkou a jednoho Oscara již získal, čeká ho velmi úspěšná noc, neboť je také výkonný producent Královy řeči, která je hlavním favoritem nedělního večera.

Jakožto výkonný producent sice Rush i v případě výhry Královy řeči dalšího Oscara nezíská, ale musí se mu nechat, že zná svoje přednosti a umí je zužitkovat. Poplácejte se po zádech, Rushi!

Vždy je radost vidět herce, který se dokáže úspěšně postavit i na druhou stranu kamery. A tohle byla pětice nominovaných v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. Kdo si podle vás zaslouží Oscara? Komentáře pište pod video a nezapomeňte hlasovat v naší oscarové anketě na indymogul.com/BTTOscarVote. Možná právě vy vyhrajete stodolarový dárkový poukaz do kin AMC, ale pospěšte si, protože hlasování končí 20. února. Jsem Grace Randolphová a doufám, že zhlédnete i další videa z našeho oscarového speciálu.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ta zenska je priserna, se zvukem bych to nedokoukal

200

Odpovědět

BugHerO: Jasný, naprosto rozumim a znova říkám, že je to supr nápad překládat videa k aktuálnímu tématu. Já jsem jenom za sebe hodnotil tenhle konkrétní pořad a upozornil na, podle mě, lepší pořad, kterej má stejnej koncept. Vim, že Tara Perry k Oscarům nic nenatočila, jen ji tady zmiňuju kvůli porovnání těch dvou pořadů, třeba. Taky chápu, že pořadů tohodle typu kolem Oscarů moc není. A rozhodně jsem nekritizoval překlad nebo překladatele, ale pořad. Doufám, že to tak bereš

Zdrc

180

Odpovědět

GUGA:: O té moc dobře vím, ale k Oscarům nic nenatočila. Videa s oscarovou tématikou se shánějí dost špatně a ač ti je tahle ženská nepříjemná, mají ty videa hlavu a patu a divákovi něco dají. Proto jsou tu překládána.

180

Odpovědět

Poslouchat tu ženskou je jako poslouchat mixér. Téma Oscars je supr nápad, ale tenhle pořad s vykulenou blondýnou...no nevim, mně to nebere.
Doporučuju pořad The Movie Maven s moderátorkou Tarou Perry. Stejnej koncept pořadu, ale podle mě o třídu lepší. Jeden díl tady na webu:
http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/top-10-filmu-roku-2010
, zbytek na youtube

Zdrc

180

Odpovědět

Super videa, takový mám rád, člověk se něco zajímavýho dozví, věděl jsem že v tom je hodně politiky, ale že ted si někdo letos něco zaslouží , že před tím něco nedostal, to mě vykouzlilo úsměv na tváři... :) Fakt super víc takových videí :)

180

Odpovědět

strasne otravna zenska malem sem to nedokoukal

180

Odpovědět

zavřít dou, jen musíš až když je tam jen jeden řádek titulek, nebo se skusit trefit do křížku.. popř zavřít, když tam titulky nejsou.

180

Odpovědět

Já se trošku bojím, aby té paní, co tam tak křečovitě artikuluje, nevypadli voči z důlku, jak je na mě valí :)

180

Odpovědět

Nevím jak vás, ale mě už docela začínají s**t ty reklamy ve videu, ať jsou klidně před tím, ale aby mě celou dobu otravovaly pod titulky a nešly ani zavřít, to je fakt moc. :/

180

Odpovědět

Přeji to Colinu Firthovi... v královské řeči je úžasný...
A přestaňte řeššit kvalitu hlasu moderátorky, info je důležitější! Furt se Vám něco nelíbí...!!!

180

Odpovědět

prvni video jsem s husi kuzi pretrpel, druhe jsem si uz vubec nezapinal, tak nesympaticky hlas jsem jeste neslysel... clovek nevi, jestli ta zenska mluvi nebo zvraci

180

Odpovědět

Coothekroo: Díky,tohle jsem nevěděl...TV moc nesleduju..
btw simultální překlad?...nightmare!

180

Odpovědět

Nejlepší herec v hlavní roli - Jesse Eisenberg
Nejlepší herec ve vedlejší roli - Christian Bale
Toto je můj názor na výherce ;)

180

Odpovědět

predavani Oscaru mam rada a zakulisi taky, ale takhle zenska ma odporne neprijemny hlas a celkove je naka divna... :-/

180

Odpovědět

Zajímavé, ale sledování mě znepříjemňovala moderátorka. Nevím jak u ostatních ale mě je hrozně nesympatická a vůbec mi nesedí.

180

Další