Flight of the Conchords - Problémy

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:345
Počet zobrazení:5 948

Další hudební počin novozélandského dua Flight of the Conchords, ve kterém řeší problémy současného světa, jako například cenu tenisek, dětské zotročování nebo situaci opic nakažených AIDS. Tentokrát se jedná o záznam z jejich živého vystoupení. Na další hitovky FOTC se můžete těšit.

Přepis titulků

Díky. Věc, na kterou se jako skupina chceme zaměřit, jsou problémy. - Jako... - To je jen jedna z věcí. Jako třeba budoucnost Země. Budoucnost mých dětí a dětí mých dětí. - Víš... - A dětí mých dětí mých dětí. Víš, Brete... Když pomyslím na tvé děti a na děti tvých dětí...

vlastně si myslím, že tvoje děti jsou moc malé na to, aby měly děti. A co se týče dětí tvých dětí tvých dětí... Kde to přestane? Když děti mají děti, jak malé budou? Hrozně malé. - Hrozně malé. - Jo, přesně, hrozně malé. To je jeden z problémů. A...

Dostane se to až do té absurdní situace s ruskými panenkami. - Už znáš moje dítě? To malé? To bude... - Jo, jasně... Víš, Brete, myslím si, že tvoje děti nepoznamená hodně věcí, které poznamenávají jiné děti. Protože tvoje děti... neexistují. - Jo, jo, jasný, v pohodě. Ale... - Chápeš ten rozdíl, jo? Jasně, ale pořád mají problémy, které je třeba brát vážně.

A musí si poradit se všemi výplody jejich fantazie. Třeba s divokými jednorožci. Dobrá, je hodně věcí, na které jsem nepomyslel. Moje žena a já nemůžeme mít děti, proto si je vymýšlíme. Doktor nám to navrhnul. Je to vlastně neuvěřitelně... prospěšné. Bretova manželka nemůže mít děti, protože není skutečná. - Je smyšlená.

- Jo, je jen smyšlená. Děti jsou v tomhle ohledu hodně po ní. - Ale je hrozně krásná. Je to strašně krásná žena. - Je to krásná žena. Je o hodně hezčí než dost žen, které jsem si představil já. Ale tahle písnička je o opravdových problémech světa. Jmenuje se "Přemýšlejte, přemýšlejte o tom". Děti běhají po ulicích se zbraněmi a noži. Berou si životy a drogy.

Zabíjejí se vidličkami a noži a nadávají si do debilů. Lidi na ulicích dostávají choroby od opic. Jo, tak jsem to řekl - choroby od opic. Jak se to stane? Kdo na ty opice sahá? Nechte ty nebohé opice na pokoji, mají i tak dost problémů... Muž leží na ulici, nějaký delikvent mu usekl hlavu. A jen já se zastavím, abych zjistil, jestli je mrtvý.

Je vážně mrtvý. A proto zpívám: Co se to děje se světem? Co se to... co se to děje? Co se to děje se světem? Přemýšlejte, přemýšlejte o tom. Někdo strčil policistu do popelnice. A všechny peníze, co vyděláváme jdou do kapsy někomu jinému. Ale komu?

Jakému muži? Co dělá muže mužem? Jsem já muž? Jo, technicky jsem. Pojďme! Zotročují děti... Zotročují děti, jen aby udělali levnější tenisky. Ale jaká je opravdová cena? Protože ty tenisky nejsou zas o tolik levnější. Proč pořád platíme tolik za tenisky, když je vyrábějí malí otroci? Jaké jsou náklady? Na konci života máš štěstí, že umřeš. Někdy si říkám, proč se vůbec snažíme... Nějaký muž leží polomrtvý na ulici a z nohy mu trčí nože a vidličky.

Křičí: "Aaaaaaaaaaaau!" "Mohl by mi někdo z nohy vyndat ten nůž a vidličku?" Mohl by mu někdo vyndat z kolena ten příbor? Už pomalu končíme... pomalu končíme, končíme... Ale pořád se snažíme o funky jam, ale teď už fakt končíme. Ale pak zas hned začneme. Mluvíme o problémech, ale pořád jsme funky. A končíme...

Nesahejte na opice! To byla písnička o problémech spojených s AIDS a taky s opicemi. Jo, protože... se věří, že AIDS původně pochází od opic. Nemyslím tu skupinu, ale ta zvířata. A chtěli jsme ten problém trochu přiblížit a nějak tím změnit postoj lidí k AIDS.

Od: "Fůůůj, AIDS!" K: "Jéé, AIDS! Fajnová opičí nemoc!" A taky. Chceme, aby lidi přestali osahávat opice. Protože to, co se pak děje... Překlad: Foxii www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prostě skvělej seriál! :-)

180

Odpovědět

Skvělý humor a hra se slovy :) Prostě borci.

180

Odpovědět

pekný, pekný :-)

180

Odpovědět

Přesně tak, Flight of the Conchords bude v pátek 18.2. 2011 vysílat ČT2 ve 23:05. Btw, ta jejich reklama mě docela zmátla, už jsem si myslel, že si fakt budu muset objednávat xD.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10273712230-flight-of-the-conchords-i/

180

Odpovědět

Propagoavt propagovat. Seriál bude na ČT2, tak šup sem s BINARY SOLO.

180

Odpovědět

FOTC patří mezi moje oblíbence (ne, že by to někoho zajámalo, vím).
Bret i Jemaine mají skvělý smysl pro humor a dokáží ho výborně podat.
A jestli je někdo nechápe a píše, že je to fake - WHAAAAT? Jejich smůla.

180

Odpovědět

skvělá písnička dobrě zahrané - 10

180

Odpovědět

oprava: mě ta písnička nějak neuráží protože vše je nutné brát z humorem

180

Odpovědět

For Burg : Nevim bud jsem nepochopil já tu písničku nebo vy xDD
nic o Somálcích tam podle mě neni.
to vám vadí že se někdo naváží do opic ? :-D
jen mě to zajímá nechci dělat konflikt
a hlavně každý má svůj názor ;)
Mě se písnička líbí :-D

180

Odpovědět

Myslel jsem si, že mám rád dejme tomu "černější humor" .. . .. Ale tohle dělání si p****e z věcí, který si neumíme v našem světě ani představit mě prostě j**e. Děláme si p***l ze somálců, ale když pár z nich vezme do ruky Kalašnikov a unese tanker, máme plnou hubu zvratků. Je to hnus.

187

Odpovědět

perfektne. pesnicka je velmi chytlava :-)

180

Odpovědět

tak tohle je mazec :)

180

Odpovědět

Jop, hned po té rapové bitvě moje nejoblíbenější :)

180

Odpovědět

Velmi fajn, humor podla mojho gusta. A paci sa mi na tomto portali to, ze normalne by som sa nestretol s takymito videami, a tu to mam na podnose. Dik

180

Odpovědět

Co takhle přeložit tohle? http://www.youtube.com/watch?v=ZnhjNzlJzPg na YT už sice překlad je ale podle mě by se to sem hodilo protože to je snad jedninej pravdivej song ;)

180

Další