Duše mrtvýchMurder Mystery Dinner Party (S01E06)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:42
Počet zobrazení:3 381

Jak Wells navrhl, nebyl by špatný nápad vyvolat duchy zavražděných a zeptat se jich, kdo je vrahem. Na scéně se objeví médium Krishanti a duchové se skutečně vrátí, ale jejich poselství není zrovna jasné.

Přepis titulků

Vítej, příteli, na večeři Edgara Allana Poea se záhadnou vraždou, večírku/slavnosti jen pro zvané. Charlotte, jsi nejvíce podezřelou z této vraždy. Agatha Christie tu už brzy bude. Snad se jí to podaří vyřešit. Byla pobodána. - Marry Ann! - Co se děje? Kde je Annabel? Byla to strašná noc. - Jsem to já!

- Opravdu? Ano. Mám pro vás nože. To profesor navrhuje, abychom uspořádali seanci? KAPITOLA ŠESTÁ DUŠE MRTVÝCH Měla by tu brzy být. Jak jsi ji poznala? To ona mě přivedla zpět. S mrtvými to umí. Neříkej jí nic o vraždách.

Nesmí nic vědět. Neříkej médiu vyvolávajícímu duchy o všech těch mrtvých lidech. No jasně. Je tu. Klid, Edgare. Brzy se to vyřeší. Chtěl jsem jen příjemnou večeři. S těmi nejlepšími spisovateli?

Něco se prostě muselo udát. Děkuji, Oscare, že jsem podle vás skvělá spisovatelka. Páni, zdravím. Oscar Wilde. A vy jste? Jsem Emily. Jsem tu celý večer. Okouzlující. Opravdu.

Nádherná. Lidi, tohle je Krishanti. Je velmi zapálená. Jen se podívám na vaše aury. Opatrně, nemám ráda, když se lidé dotýkají mé tváře. Chci vám poděkovat za vaše pozvání do tohoto posvátného prostoru. Cítím tu několik duší. Opravdu je toužím vyslechnout.

Děkuji. Utvořte kruh. Potřebuji svíčku. Nepoužitou, bílou svíčku k vyčištění místnosti. Dobrá. Proboha, otevíráš si hokynářství? To je středověký výraz pro obchod se svíčkami. Nikdy nevíš, kdy tento svět upadne do naprosté temnoty. Proto musíme být připraveni.

To ano. Duše v záhrobí, slyšte mě. Jsem matka bohyně. Krishanti Ravenwolf. Odpovězte. Nechceme vám ublížit. Pouze chceme slyšet vaše poselství ze záhrobí. Přijďte. Dejte nám znamení. Nechal někdo otevřené okno?

To bylo znamení. Kdyby po mně někdo chtěl znamení, zjevila bych se a řekla: "Kudy vede cesta do salónu? Kdy jste si naposledy nechala vytrhat obočí?" - Edgare, jsem velmi vyděšená. - To je v pořádku. Jen se vrátí duše zavražděných a řeknou nám, kdo z nás je vrah. Vypadá to, že se k nám vrátila první duše. Kde je? Já nejsem duch!

Jsem živá osoba. Slyším další. Přízraku ze záhrobí, sděl nám své jméno. Smím se přidat k chóru neviditelných, nesmrtelných mrtvých, kteří ožili? V myslích těch, kteří se díky nim cítí lépe, žijí v záblescích smíchanými se šlechetností. Ve skutcích...

Naše duše jsou prazvláštně tvořené, a tato křehká těla nás svazují k úspěchu nebo zániku. Vrah popadl sekeru, uchopil ji oběma rukama, stěží byl při smyslech. A téměř bez námahy, téměř mechanicky, ji praštil tupou stranou. Ano, chápeme, že toho máte dost co říct.

Ale přejděte k věci. Proto spisovateli pohrdám. Moment, kdo je to? Duchu, sděl nám své poselství. Ona není ten ďábel. Minulost se vrací. Ten, který zabíjí pro zábavu. Ten, který mě nedokázal přivést zpět. Mějte se na pozoru.

Omlouvám se, jsem alergická na levanduli a teď je cítit všude. K pokračování seance je třeba šalvěj. Jdu nějakou sehnat. Promiňte. - Jdu s ní. - Měli bychom zůstat pohromadě. Nemůže jít sama, možná je tam vrah. Ermo, zůstaň. Jsem Emily. Ne, já si za tím stojím.

Stojím si za tím, co jsem řekla, a jdu hledat šalvěj, kterou pro duchy potřebuje. Nejsem jen stín. Kdo souhlasí, že Dostojevskij opravdu zaválel. Mám pravdu? Podle mě vypadal pitomě. Ten, kdo zabíjí pro zábavu. Už to chápu. Kipling. Rudyard Kipling.

To je on. Tomu nevěřím. Takže kdo to byl? Můj snoubenec. Byl hodný. Byl zlatíčko. Zabil se kvůli mně. Krishanti ho nedokázala přivést zpět. Až do teď. Není mi příjemné, že jsme Emily nechali jít samotnou. Půjdu ji doprovodit. Ale to ty budeš sama.

- Ne, pokud s ní někdo půjde. - Já s ní půjdu. To ne, příteli. Potřebuje ochranu od skutečného muže. - No tak. - Ale jo. Vtipný, takový počůránek. Nebo se o tom můžete dohadovat, dokud jí někdo nezavraždí. Opravdu jako děti... Víte, měl bych si hledět svého. Ale oproti ostatním je to nuda.

Já tu na vás nebudu čekat. Slyšíte mě? Slyšíte? Propána. Haló, byla jsem najata na večírek. Seanci. Myslím, že jsem odhalila identitu vraha. Vrah je přímo tady v domě. Ty!

Edgare, máš vůbec své telefonní číslo? Dostal jsem ho jako jeden z prvních ve státě. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Stejně je Lenora nejhezčííí
(ta krotitelka duchů je ale též k nakousnutí)
Bohužel nám moc dlouho nevydržela – takže platí První Řádek

10

Odpovědět

No vidíš. A údajně tou sexy hrdinkou miniserie má být ta Annabell (i dle konce), která se mi zdá hrozně protivná. Nebo ne úplně protivná, ale prostě mi vůbec nesedla. :)

Mimochodem ty narážky na ty jejich knihy miluju. Obzvláště na Havrana (což je vlastně i sama Lenora) a pak ty citáty Hemmingwaye. :D

00

Odpovědět

A dotkl se hvězd. Onen tvor kéž kdys sotva chápal složitosti existence a táhl břicho těsně nad zemi nesen čtyřmi nohami. Ten jež dlouhým vývojem přešel k chápavosti a chůzi po dvou. Zhrben poté roven. Dlouhá léta uběhla a technika se stala součástí života kde Země byla malou oproti prouzkoumatelnému vesmíru. I v době bádání se technika dostává do rukou lidem kteří s ní neumí. A poté vznikají hlouposti. Toto video jest důkazem dostačujícím.

011

Odpovědět

Může být. Nicméně uvedené lze aplikovat i na sledování věcí mimo můj zájmový okruh. :)

00