SpáčMurder Mystery Dinner Party (S01E09)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:3 795

Na konci minulého dílu konstáblové pojali podezření, že se tu něco děje. A proto hned také vyrazí do akce. Ale jedna otázka zůstává nezodpovězena. Kdo tam vlastně všechny hosty sezval?

Přepis titulků

Vítej, příteli, na večeři Edgara Allana Poea se záhadnou vraždou, večírku/slavnosti jen pro zvané. Dobrý večer. Jste pan Allan Poe? Pořádáme tu konferenci spisovatelů. Umím boxovat! - Znáte Eddieho Danta? - Koho? Páni, to jsem nečekal. Co to tělo? KAPITOLA DEVÁTÁ SPÁČ To je H.G.

Wells. Je velmi opilý. Podívejte, jak se Lenore musí tahat s jeho živým tělem. Kdo zemřel tentokrát? Já už tohle nezvládnu. Konstáblové, někdo nás po jednom vraždí. Jsme uvězněni v tomto domě a prý nás zabije, pokud vyhledáme pomoc. Nejdřív zemřel můj drahý Eduardo Dantes a pak Louisa May Alcottová. Pak Shelley, Dostojevskij, George Elliot a Agatha Christie.

Potom ta věštkyně a H. G. Wells. A pak taky... No... Mark Twain! Ne, omlouvám se. Ralph Waldo Emerson. - Emily Dickinsonová. - Jo, ta kočka. Všichni byli zavražděni a někdo z nás je vrahem. Mám příští týden maškarní bál a nerada bych tu dnes zemřela. Tématem je život pod mořem.

Napadá vás něco kreativnějšího? Edgar si uvědomil, že někdo vraždí autory podle témat jejich knih. Toto je vážná informace, kterou jste před námi skrývali. To ano. I vražda v sebeobraně může být trestána smrtí. Proto vždy říkám... Zapiš to. Nikdy nevražděte! Dobrá, všechny si nás odveďte, strážníci. Věděl jsem, že zbytek dní strávím v temné cele, doprovázen jen voláním havrana.

Nikdy víc. To bylo přehnané, ale můžeme vám pomoci. Už jsem v podobné situaci byl. Vracel jsem se z dovolené v jižní Francii. Vracel jsem se na palubě lodi Constance při její první plavbě. Pro to jídlo bych zabíjel. Ubrousky byly složeny do podoby ptáků a malých zvířat. To odbíhám.

Jednoho rána jsme našli prvního důstojníka oběšeného na ráhně. Členové posádky postupně mizeli a já si uvědomil, že se potýkáme se sériovým vrahem. Dokázali jste ho zastavit? Ne, všechny zabil. Byl jsem ale schopný se měsíc schovávat v bedně. Má žena nebyla nadšená z toho, jak jsem voněl, když jsem se dostal ven. Nebylo to snadné.

Jde o to, že se v tom vyznáme. Máme ty nejlepší zbraně v Baltimoru. Takže se pustíme do práce. Díky bohu. Takže jaký je plán? Začneme od začátku. Musíme dopít tohle pití. Opravdu bychom měli...

Jo, prostě to nejdřív vypijí. Všude kolem mě jsou idioti. Čím se to můj posmrtný život stal? Nyní jsme připraveni se dát do práce. Prvním kurzem, který jsem na akademii pro konstábly absolvoval, bylo "Co dělat, když se večírek zvrhne v masovou vraždu?" Prvním pravidlem je... Nikdy nic nepijte. Nebudu tvrdit, že jsem to nečekala.

Tohle je hrozné. Edgare! Nemůžeme tu nechat povalovat další mrtvá těla. Do sklepa, hoši. Ne, promiňte, ale do sklepa jdeme všichni. Nezůstanu tu s uřvaným koláčkem a slečnou Havisham. O 30 VTEŘIN POZDĚJI - Ty hodiny musíme nechat opravit. Co měla znament to o Oscarovi a Eddiem na večírku?

To? To nic nebylo. Nepamatuju se... Do sklepa! Ne, ne, pamatuješ si to. Na tohle nezapomínáš. O co jde, Oscare? Eddie a já se známe z večírku, kde jsme se potkali. Bylo to loni. To je vše. To rozhodně není vše.

Nic skandálního. I když záleží, co považujete za skandál. Tím tvrdíš... Něco jsme spolu měli. Jednu noc. Nevím. Nakonec mě odmítl. Netuším proč. Byl velmi... evropský. Nikdo vůči němu nechoval větší zášť než odmítnutý Oscar Wilde.

No dobrá. Ale proč bych zabíjel ostatní? To nevím. Možná jsi měl pomocníka. Byl jím Ernest Hemingway! Prosím tě! Eduardo tě měl v kapse z jiného důvodu. Dlužil jsi mu peníze za nepovedenou sportovní sázku.

Myslel jsem, že jsi ve sportech jednička. Jo, jsem v nich dobrý. Opravdu? Jak si v nich vedeš? Jak si vedu? Neporažen. Nikdy jsem neprohrál utkání, zápas ani soutěž v zírání. To je zvláštní. Otiskli výsledky americké boxerské ligy a ty jsi tam zapsán s jednou porážkou.

Jak můžeš být neporažený a přitom utrpět porážku? Má čest je zpochybňována nádhernou ženou. Byl to prokletý zápas. Přiznávám se. Na Eddieho příkaz jsem to prohrál. Lži, lži a další lži! Sendvič ze lží! Měl bych začít víc používat tyhle metafory o jídle.

Má pýcha to nevydržela. Odmítl jsem mu vydat ty špinavé peníze. Ale já bych ho nezabil. Také jsi byl bez dozoru, když zemřela Agatha Christie a George Eliot. Na něco se tě zeptám, Poe. Budu hodně otevřený. To ty jsi uspořádal tento večírek. To kvůli tobě tu všichni jsme. Možná máme odpověď přímo pod nosem.

Edgar Allan Poe. Spisovatel gotické prózy a chladnokrevný vrah! To dává smysl. Zuřil jsi, že jsi nemohl získat tuto dívku. A pak ten jed, který jsi měl schovaný nahoře... Dost! Edgar nic z toho nemohl udělat. Je to hodný muž.

Navíc já seznam hostů nevytvářel. Ten dělala Lenore. Já nemám skutečné přátele. Konečně se mi tento smutný fakt jednou hodí. Ty to skutečně svádíš na mě? Můžeš procházet zdmi. My nemáme takovou moc jako ty. Já nejsem vrahem.

Jaký bych měla motiv? Osamělost? Možná jsi chtěla nové nadpřirozené přátele? A když jsi zabila H. G. Wellse, můžete tu spolu strašit do skonání světa. Je to zvláštní náhoda, že tě ten kouř na půdě taky nezabil. To protože jsem už mrtvá.

Proč bych zabíjela jediného snesitelného člověka, co tu byl? Navíc duch posedlý vražděním? Posloucháte se? Zní to šíleně. Zní to jako příběh od Edgara Allana Poea. Možná jste v tom s milovníkem havranů byli spolu. Nepotřebuji něco uskutečnit, abych o tom mohl psát. Mám něco, čemu se říká představivost. Slyšel jsi o ní?

Ne, ne, ne, řekni nám víc o tom starci... a lodi. Lenore, ta, která zná smrt nejlépe, nás všechny pozvala. Dává to smysl, proč nás to nenapadlo dřív? Nedává, protože ten seznam jsem nepsala já. Tak kdo teda?! Vlastně to Annabel mi řekla, koho mám pozvat.

Ano, Annabel se přátelí se všemi. Je krásná, milá a její hlas je krásný jako zpěv modravce malabarského. Je to siréna. Přivedla nás do naší zkázy. Miloval jsem tě. Ano. Ty jsi nás sem pozvala. V ústech Alcottové to byl tvůj kapesníček.

Byla jsi pryč, když byl zavražděn George a Agatha. Předstírala jsi, že jsi tohle vše o svém příteli nevěděla. Jak se opovažuješ. Nebyl to její přítel. Odříznu ji zezadu. Odřízneš? Chceš říct, že jí uřízneš hlavu? - Cože? Řezání hlav? - Já půjdu tudy. Annabel! Annabel!

Snaž se neusínat. To bude v pořádku. - Edgare! - Kdo ti to udělal? Byl to... Vždy jsi to byl ty! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a lie and a lie on another lie...a lie sandwich!

30

Odpovědět

Annabel je mrtva ;-( Uz nemam zadny duvod pokracovat ve sledovani...

31

Odpovědět

Snad neprozradím moc, když řeknu, že další díl se jmenuje Annabel Lee. Takže tvůj život má ještě smysl. :)

90

Odpovědět

Sakryš, kdo jí to běžel odříznout zezadu? Tenhle seriál mě prostě tak strašně baví :D

30

Odpovědět

Lenore. Ovšem ten pohled Charlotte při Annabellinym útěku je poněkud podezřelý=o) Taky se u toho bavím, jen mi chybí H.G. Wells, ten jeho zápal a asociální chování bylo velice zábavné=o)

60