MedailonMurder Mystery Dinner Party (S01E05)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:4 296

Vrah opět zaúřadoval a tentokrát to odnesl Dostojevskij. Zdá se, že Charlotte Brönteová je tou největší podezřelou, ale skutečně by udělala něco tak hloupého? Avšak Hemingway má o skutečném vrahovi jasno...

Přepis titulků

Vítej, příteli, na večeři Edgara Allana Poea se záhadnou vraždou, večírku/slavnosti jen pro zvané. Kdo to udělal? Válí se tu podezřelá lahvička s jedem. Páni, to je výtah. Podle mě jsou tu... havrani? Vy jste také znal Eddieho? To je dlužní úpis Eduardu Dantovi.

Ta je dobrá. Má rodina najala skvělé médium jménem Krishanti a ona mě přivedla zpět. KAPITOLA PÁTÁ MEDAILON Lidi, opravdu s tím musíme něco dělat. Edgare, najmeš už tu uklízečku? Tu krev z koberce nedostanu. Pokud si někdo pamatuje, byl jsem proti rozdělení. Na rozdíl od jiných...

- Přišel jsem, co to šlo. - To my všichni. Co je tohle? Asi jsem objevil hnízdiště havranů. Musel jsem se protáhnout ventilací. Je to hrozná noc. Podle dostupných důkazů a hypotézy, že v domě není nikdo jiný než hosté pozvaní na tento večírek, tak ty, Charlotte, jsi nejvíce podezřelou z této vraždy.

Cože? Tvá vina je podpořena tím, že jsi byla svědkem vraždy a tvojí přítomností v tomto pokoji. Charlotte, nikdo tě neobviňuje. Já ano. Rozhodně ji obviňuju. Můžeš nám říct, co se stalo? Byla tma, takže jsem prošla pokojem, abych rozsvítila.

Poté jsem uslyšela hrozivý zvuk. Když se mi povedlo rozsvítit, Dostojevskij takto ležel na zemi. Asi jsem zaječela. Agatha Christie tu už brzy bude. Snad se jí to podaří vyřešit. Myslím, že jsem to už rozlousknul. Přátelé, přestože je téměř jisté, že náš přítel nebyl otráven, zdá se, že náš hostitel má nahoře spoustu jedů! To nebylo moje.

Tento muž je lhář, který dlužil Eddiemu za sportovní sázku. A nerad jezdí do Španělska. - Cože? - Silná slova na jedového barona. Možná máš trezor plný dalších látek. Snad si stále můžu předobjednat jeho antologii příběhů z ruského vězení. Já jsem četl první verzi. Je to ostré jako břit sekery. Oscare, chováš se dost podezřele. Nech si ty vtipy. Myslíte si, že je to snadné?

Co to mělo znamenat? Omlouvám se, zapomněla jsem na něj a podívala se pod nohy. Může někdo vzít tento kabel a svázat ji? Měli bychom odnést tělo. - Pánové? - Dobře. Ne, ne. Dneska bych měl odpočívat. Asi bych neměl namáhat své staré svaly. Do sklepa!

Proč bych ho zabíjela, když jsem s ním byla sama? To je moc inkriminující. Nevím, možná si utahoval z vašich šatů. Ale podle mě jsou nádherné. Kde jste je sehnala? Kdybych je chtěl koupit své přítelkyni. Dvořím se jí. Úspěšně. Z té krve je mi mdlo. Vydrž, drahá.

Je to jen malá louže. Děkuji, slečno Lee. Je mi líto vaší ztráty. Děkuji. Pane Wilde, proč vás to neznepokojuje víc? Lidé kolem umírají a vy můžete být další. To je pohružka, slečno Brönte? Víte, bydlela jsem přímo naproti pozemkům pana Eddiho. Chtěl tam postavit pobočku své banky. Bála jsem se toho ruchu a davů lidí, které by to přilákalo, takže jsem mu napsala pár útočných básní, aby to zvážil.

- Ale mrzí mě, že se to stalo. - Omlouvám se, dámy. Toto je má nejparádnější košile. Musím okamžitě do koupelny. Naštěstí nosím vždy náhradní oblečení. Nikdy nevíte, kde ráno skončíte. Také bych mohl jít na chlapečky a očistit se od těch ptačích výkalů. Ukážu vám koupelnu.

Lenore, Emily, hlídejte slečnu Brönte. Takže... Kdo je váš kadeřník? Pracuje jen s ektoplasmou. Na tohle nemám nervy... Brzy tu budeme mít mauzoleum skvělých autorů, pokud to nevyřešíme. Tady to je, Oscare. Vy to potřebujete více než já. Ne, prosím, dámy první. Netuším, o čem mluvíte, ale děkuji, jste laskavý.

To musí být Agatha Christie. Konečně... Slečno Christie, jsme velice rádi... Georgi... Mary Ann! Mary Ann! Co se děje? Kde je Annabel? Šla tě hledat. Tady jsi.

Co se děje? Ale ne! Musím říct něco důležitého. Ano? Kdo ti to udělal? Možná mi to neuvěříte, ale já, George Elliot, jsem žena. Ano, to už víme, ale kdo... Moment...

Kde je Ernest? Tady není. Charlotte nemůže být vrahem. Celou dobu byla tady. Děkuji. Jejím zločinem je jen to, že je naprosto průměrná. - Byl jsem to já! - Opravdu? Ano. Přinesl jsem vám nože na ochranu.

Ve snaze nás ochránit dáš nůž i vrahovi. Myslím, že on si poradí i bez něj. Zmizel jsi, když zemřeli dva lidé, a pak se znovu objevíš se smrtícími zbraněmi? Byl jsem v kuchyni, kde se nože většinou nachází. Proč jsem stále svázána? No dobře. Buďte opatrný.

Už jste to někdy dělal? - Vzrušuje vás to? - Ne, co to... Byla pobodána. Mohl bych k tomu mít poznámku? No prosím. Omlouvám se. Tohle běžně neříkám, ale tvrdila jste mi, že vaše rodina najala médium, které přivolalo ducha mrtvých? Ano, Krishanti.

Máme tu spoustu mrtvých lidí. Některý z nich vraha vidět musel. To profesor navrhuje, abychom uspořádali seanci? - Může tam být vrah. - Ermo, mlč. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, pevně doufám, že to přežije Hemingway. Ten je z nich nejprdlější. :D

A můj osobní tip je ta Annabel. :)

20

Odpovědět

aby to nebyl nakonec Godot :)

60

Odpovědět

Stejně je Lenora nejhezčííí

30

Odpovědět

Vrahem je George R. R. Martin. Určitě.
Desatero pátera Ronalda Arbuthnota Knoxe

90

Odpovědět

Kařdopádně má něco společného se scénaristou.

10

Odpovědět

Sakra! Já si sázel na Agátu..., asi to nakonec fakt bude zahradník. :-D

30

Odpovědět

Já jsem si při překladu říkal to samé. Nejdřív jsem si myslel, že to všechno naplánovala Agatha, ale tenhle díl mi tu celou myšlenku zhatil. :D

90

Odpovědět

+Mithrilno já nevím, pořád bych vsadil na tu agátu. sice jich tam není 10, ale i tak mi to příjemně připomíná jednu její knížku.
no ať už je vrahem zahradník nebo skrytý cukr v potravinách, je to supr prdlá sranda ;)

40

Odpovědět

+Rengo_No já právě dle té připomínky na Agathinu černošskou klasiku tipoval jiného vraha, ale upřímně by mě to dost zklamalo, kdyby to bylo tak průzračné. Navíc pořád čekám na důvod, proč se první oběť jmenuje zrovna Ed Dantes, ikdyž Eduardo je pěkný úkrok stranou.

30

Odpovědět

+Lionheart_Jakože by vrahem byl Dumas? :D

10

Odpovědět

+MithrilI když je pravda, že při bližším zamyšlení to na Agátu moc nevypadá, jak by mohla na konci všechny podezřelé shromáždit v jedné místnosti k odhalení vraha, když nezbude nikdo naživu? Leda by to odhalení provedla v Edgarově sklěpě, stejně už tam v brzku bude většina osazenstva. :-D

10

Odpovědět

Každý díl se mi to líbí víc a víc :D

50