Mesmerické odhaleníMurder Mystery Dinner Party (S01E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:36
Počet zobrazení:3 092

Krishanti je také mrtvá a odhalení vraha se zdá být snad ještě vzdálenější než dřív. Svědectví Emily jim ale zřejmě moc nepomůže. Ještěže je tu Poe, kterému dojde, proč vrah vraždí tímto způsobem.

Přepis titulků

Vítej, příteli, na večeři Edgara Allana Poea se záhadnou vraždou, večírku/slavnosti jen pro zvané. Lidi, tohle je Krishanti. - Edgare, jsem velmi vyděšená. - To je v pořádku. Jen se vrátí duše zavražděných a řeknou nám, kdo z nás je vrahem. Já nejsem duch! Moment, kdo je to? Vrah je přímo tady v domě.

Ty! KAPITOLA SEDMÁ MESMERICKÉ ODHALENÍ To je ta bláznivá čarodějka. Je mrtvá. Hledejte nějaká vodítka, vražednou zbraň, cokoliv. Asi se nechám inspirovat Erniem. Opatrně, jinak tam už nic nezbude. Fajn.

Na tom zapracujeme. - Kde je Emily? - Kdo? Emily Dickinsonová? Kdo? To je vaše kočka? Máte kočku? Byla s námi zde v místnosti. Je to ona? Emily! Ne, tohle je jiná Emily...

Přinesu její věci. Jdu s tebou. My jdeme s vámi. S těmi mrtvolami už máme dost zkušeností, což? To vskutku, slečno Brönte. To vskutku. Edgare, vždyť nemáš telefonní číslo. Mám.

Je to 555. To je trochu málo číslic. Kolik číslic má tvé číslo? - Sedm. - Byly to jen samé pětky. Je mrtvá. Opět. Viděli jste někdo něco? Rozdrcena tíhou samoty. Emily.

Vytratíme se jen na vteřinu a někdo tu mrtvolu znovu zabije? Ze studovny jsme odešli všichni. Krishanti nebo Dickinsonovou mohl zabít kdokoliv. Hádám, že Emily viděla vraždu Krishanti, když se za ní vydala. Ale kdo měl důvod zabíjet tu pošahanou čarodějku? Lenore! Máš zvláštní schopnosti duchů. A ona nedokázala přivést zpět tvého přítele.

To je hloupost. To já navrhl seancování. - Seancování není slovo. - Seancování není slovo? Já asi měl motiv, protože Krishanti přivedla Lenore zpět a nastěhovala ji ke mě. Dobrá, žádné vtipy. No co, smrťáku. Beze mě bys zemřel na samotu. Oscare, co jsi to říkal o samotě? Lidi, řekl jsem, že Emily rozdrtila tíha samoty.

To je vcelku zábavné. Občas udeříš hřebíček na hlavičku! Přesně tak. Jako by Emily byla rozdrcena tíhou samoty. Mám nápad. Do koupelny. Ten rám. Otočte ho. Tak to udělám já.

- Oscare? - No, Edgare. - Ten není můj. - No jistě. Byli sprovozeni ze světa způsobem, který odpovídá jejich knihám. Zamyslete se. Slečna Alcottová se spálou, slečna Shelly elektřinou, Dostojevskij sekerou, slečna Christie indickou čepelí...

A George Elliot byl zabit portrétem Oscara Wilda, jako v té básni, kterou napsala. Myslím, že vrah chtěl zabít Oscara, ale spletl se. Oscar navrhl, aby do koupelny jako první šel George. Byla pokryta ptačími hovínky. Choval jsem se jen jako gentleman. A ta malba je hrozná. Ten nos, obličej, záda... vše je špatně. Ne, nesmíme dělat unáhlené závěry.

Jo možné, že je Oscar vrahem, ale také je možné, že se měl stát obětí. Vrah se mohl splést. Oscar každopádně musí být pod ochranou a izolován. Postávat tiše kolem a zírat. To zní jako další normální pátek u Edgara Allana Poea. Možná bych byl užitečnější, kdybych dál pokračoval ve své práci v domě. Pracuji na systému, který tuto záhadu vyřeší.

Opravdu? Má tam spoustu drátů, takže to vypadá slibně. - Co když je vrahem on? - Zase s ním půjdu. Co když tě zavraždí? Už jsem mrtvá. Lenore a H... HG? Pospěšte si. Dochází nám čas. Opravdu?

Nebo snad ne? - Dochází nám čas, ne? - Chápu, co tím myslíš. Ano, dochází nám čas. Já tu po zbytek noci prostě nemůžu postávat. Zní to, jako bys toužil zabít další lidi. Čekáme někoho dalšího? Nevím o tom. - Nechme to být.

- Ano, nejsme doma. Ale svítí se tu. Zůstaňte tu. Postarám se o to. Jste opravdu mistři v tom, abyste zůstali pohromadě. Vy jste mé nejoblíbenější. Fuj, proboha. Ne! - Už je to skoro hotové. - Nechápu to. Jak můžeme vidět, co se kde děje? Nemůžeme být za každým fotoaparátem. Lenore, drahá, narazila jsi na poslední problém s mou skládačkou.

Vzal jsem tě sem, abys mi pomohla s posledním vynálezem. Říkám tomu elektronický interpretační terminál video signálů. - Tedy zkráceně. - No jistě. Dobrý večer. Vy jste pan Allan Poe? Ano. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Docela se těším, jak se bduete tvářit na ten konec. :D
Ale upřímně, Annabell stejně nemusim. :)

10

Odpovědět

No rozhodně podle mě není nejkrásnější ženou v sešlosti, jak je několikrát naznačováno, leda by to brali od konce. Nadruhou stranu jak pragmaticky se přenesla přes smrt svého módního doplňku v prvním díle jí přidává plusový bod. :-D

00