Buster swordMuž ve zbrani

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:542
Počet zobrazení:7 859

Po mnoha žádostech jste se dočkali. Přinášíme vám video o výrobě zbraní, které můžete znát z filmů nebo her. V tomto díle se pokusí jeden nadaný kovář vytvořit Cloudův Buster sword ze hry Final Fantasy 7. Líbí se vám tento pořad? Stojíte o překlad dalších dílů?

Přepis titulků

Cloudův Buster Sword Final Fantasy 7 Byl jsem zbrojířským kovářem po 30 let. Vykoval jsem zbraně pro 200 filmů. Tohle je Muž ve zbrani. Buster Sword je naprosto šílený. Čepel je 180 cm dlouhá a 30 cm široká. Ostří meče udělám z pružinové oceli 1075, které vložím do čepele a snýtuju. Tohle je kus 6061 hliníku který vyfrézujeme do daného tvaru.

Obalím to bronzovým páskem, který vytvořím technikou tepání. Vytepu tam křivky. Prostě snadný malý mečík. Mám tu 1 cm tlustý 7075 letecký hliník. Má 180 cm na 30 cm. Na jednom konci kus jsem uříznul, aby to mělo trojúhelníkový tvar.

Přizval jsem Billa. Říkáme mu William Starší. Je to bývalý strojník ze sléváren. Nechal jsem Billa vyfrézovat 3 mm široký a 4 centimetry hluboký zářez po straně plechu. Jílec jsme museli posílit kusem 2,5 cm tlustého hliníku, do kterého jsme vyfrézovali 1 cm široký a 7,5 cm hluboký zářez. Protože meč byl tak šílený, potřeboval delší jílec. Vzali jsme tenhle 45 cm dlouhý jílec z delrinu.

Vzal jsem surový bronzový ingot a vykoval z něj hlavici a feruli. Bronz je trochu záludný. Odlévací ingoty byste neměli kovat, ale neměl jsem čas hlavici odlévat pomocí voskové formy. Takže jsem vzal kus bronzu a vykoval ho do kulaté hlavice. Menší kus bronzu jsem vykoval do válce pro feruli. To se použilo na začátku jílce. Nechal jsem asistenta Briana, aby hlavici a feruli opracoval na soustruhu.

Pak jsem vzal hrubě opracované kusy k pásové brusce dobrousil je a leštícím pásem je dokončil. Vzal jsem svěrák k vertikální vrtačce, upnul do něj hliníkový plech a použil jsem kulovitý vrták k vytvoření okrasných linek. Museli jsme zahřát 180 cm dlouhý, 3 mm tlustý a 7,5 cm široký kus 1075 ocele. Museli jsme mu vybrousit ostří. Pak jsme ho museli dostat do žlábku v čepeli a snýtovat. Kvůli velikosti meče jsem ho nemohl dostat k frézce nebo ke sloupové vrtačce.

Takže jsme museli použít ruční vrtačku. Ve snaze se provrtat tím hliníkem jsme odvařili tři vrtačky. Když jsme měli celý meč složený, tak jsme ho polili chemikálií ke ztmavení hliníku, aby vypadal jako z tmavé ocele. Jsem silný chlap, ale jen vynesení tohohle meče z dílny mi odrovnalo záda a ruce.

Musí to vážit kolem 35 kilogramů. Tohle musí být ten nejšílenější obří meč, který jsem kdy vyrobil. Líbí se mi, jak se vydařil. Další bych už dělat nechtěl, ale myslím, že si to můžu odškrtnout ze seznamu. Jo, tenhle je hotový. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

2:37 ball end mill bych raději přeložil jako Kulová fréza než kulovitý vrták ale meč suprovej a za překlad díky.
pro Mike : Kdybys sledoval pořádně tak tam i říkají že je to z hliníku a pouze čepel je z oceli spojená nýty.

00

Odpovědět

bral bych repliku 1:3 :)

00

Odpovědět

Nic proti, ale já bych označil kováře "nadaným" pokud vytvoří katanu. Kdo ví jak se taková zbraň vyrábí tak pochopí. Ale udělat takovýhle kus železa kterým pak flákne do stolu, to opravdu "nadaným" nenazvu. :) Nehledě na to, že to ani pořádně neukul a nevybrousil, když je to černošedý a jsou na tom vidět duhové fleky...

1217

Odpovědět

Jakožto fanoušek FFVII Crisis Core pořád tvrdím je Cloud je nula :D ani to neni jeho meč! :D Byl Angeala kterej ho nepoužíval, protože se s ním blbě zacházelo a pak ho dal Zackovi, to je ten, díky kterýmu Cloud žije. Cloud má prostě Fusion Sword sakra :D Buster sword nebyl nikdy jeho! Ale jinak klobouk dolů před panem kovářem! :)

41

Odpovědět

Cekal jsem ze pri prvnim pouziti ho roztriska, video zajimave, ale vyrobil fakt kus h...

1511

Odpovědět

Určite chcem dalšie časti :)

80

Odpovědět

Nádhera zajímám se o středověk a moc toho nenabízíte tohle je super. A protože jsem chodil do třídy se strojařema tak dokonce vím o čem mluví. Rozhodně jsem pro překlad.
Co tohle http://www.youtube.com/watch?v=HXGns-R8KkM&feature=c4-overview-vl&list=PLE6058E5F6967E5B8 ten člověk ví o šermu hodně a třeba tohle video by zajímalo hodně lidí protože je zde zastoupeno spousta hráčů štve mě jen že tomu díky chabé angličtině rozumím tak z jedné třetiny.

50

Odpovědět

Kdyby nekoho zajimal konkretnejsi proces pri vyrobe Buster swordu tak tu je video od jednoho taky velice nadaneho cloveka se zamerenim na obri mece http://www.youtube.com/watch?v=V62d1pcvFMs

30

Odpovědět

Heh. V ukázce „zbraně“ rozsekli chocoba. :-)

71

Odpovědět

Super video, rozhodně bych měl zájem o další videa. Speciálně o Ichigův meč Zangetsu z Bleache ;)

250

Odpovědět

Neskutečnej frajer ten Tony, věřím že ve středověku by se vůbec neztratil :D

Ale sere mě že od začátku kanálu ho každej(včetně mě) prosí o Frostmourne z WoWka ale on ne a ne ho udělat :/

156

Odpovědět

urcite prekladejte , tenhle serial je hodne zajimavej uz kvuli te strojarine. rozhodne zajimavejsi nez ty nudny talkshow kterych tu mate hafo.

349

Odpovědět

Osobně jsem viděl všechny na YT a tak bych to uvítal i s překladem.

141

Odpovědět

nedělal i Frostmourne? To je podle mě jednoznačně nejikoničtější meč který mě z fantasy napadá

93

Odpovědět

Mrazivý smutek hladoví.

242

Odpovědět

Excalibur...

61

Odpovědět

+Sidto není fantasy ale spíše legenda podobně jako Bruncvíkův meč ;) ale jinak souhlasím že Excalibur je asi nejnámější meč vůbec :)

40

Odpovědět

+Sidproblém je v tom že historicky vzato Excalibur nemá žádné přesné zobrazení a kronikách legendáchse vyskytuje v desítkách podob

40

Odpovědět

+SidDaralyn: Však jo. Ani netvrdím, že bych od Man at arms chtěl ukovat Excalibur. Jen je to meč mečů ve „fantasy“ světě (dobrá poznámka, hermis).

10

Odpovědět

Nevím no, ale tohle dělám možná tak když se nudím...

211

Další