Nejhorší hry roku 2013

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:344
Počet zobrazení:6 114

S příchodem nového roku je na čase zrekapitulovat ten starý i z pohledu hráče. Každý máme určitě svoji oblíbenou hru, ale těm špatným se z dobrých důvodů snažíme vyhýbat. Proto je na místě podívat se i na to, jak hry vypadat nemají. A co vy, která hra byla pro vás největším zklamáním? Měli jste možnost si některou z uvedených "pecek" taky zahrát?

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Rok 2013 byl pro hráče velmi zajímavý. Vyšly hry jako GTA V a objevily se dvě nové konzole. Neznamená to ale, že by nevyšly i totální propadáky. Připravte se na seznam pěti nejhorších her roku 2013. Myslel jsem, že mě kryješ! Všichni věděli, že na to muselo dojít. Snaha Activisionu vydělat na značce Walking Dead skončila naprosto příšerně.

Hra byla uspěchaně vytvořena za méně než rok a hráčům přinesla jen zklamání a frustraci. Škoda práce. Všichni víme, že hry podle filmů bývají špatné, ale Star Trek: The Video Game to dotáhnul do nové dimenze špatnosti. Hrozná animace, hloupý bojový systém a spousta chyb odradila hráče dříve, než stihl dovyprávět nesmyslný příběh.

Je to hra, Jime, ale ne taková, jaké známe. Je mi to líto. Lítost není pro mě. Je to obrovská ztráta pro Vulkánce. Nová generace pohybových her na Kinectu pro Xbox One. Fighter Within představuje všechno to, co Microsoft slíbil, že Kinect 2.0 nebude. Rozpoznání pohybů je tak hrozné, že vám bude hraní této hry připadat, jako by vám ji někdo natáhnul.

Můžete svým přátelům představit svět bolesti. Pokud bychom měli posuzovat podle této hry, tak se můžeme těšit na další generaci neuspokojivých Kinect her. Otloukání s vašimi přáteli se stalo skutečností. Poháněno Kinectem Xboxu One. Fighter Within. Ride to Hell: Retribution bere všechno, co máte na hrách rádi, a zničí to.

Kamera, ovládání, grafika, dabing a soubojový systém jsou urážkou hráčů, kteří za tenhle odpad zaplatili. Už jsi někdy uříznul teleti ucho? Řvou a řvou. Je to sranda. Víme, že hra měla smůlu ve vývoji, ale místo pokusů o záchranu ji měli nechat shnít v pekle. Jakeu, co se sakra stalo?

Zdravím, jmenuji se Randy Pitchford a jsem šéfem Gearbox Software. Trochu vyšiluju radostí, protože děláme Aliens hru. Aliens: Colonial Marines také trpěla strašnou smůlou ve vývoji, ale výsledná hra od Gearboxu nebyla jen zklamáním, byla až depresivně špatná. Grafika vypadala mnohem hůř než v trailerech. Příběh připomínal děj otřesného fan filmu. A hraní celkově působilo zastarale a nudně.

Hra měla víc chyb než vetřelců, což je naprosto neomluvitelné. SEGA a Gearbox by se za sebe měly stydět. Nějakým způsobem 21st Century Fox uvěřil vydavateli SEGA a našemu studiu Gearbox, abychom vytvořili Aliens: Colonial Marines. Hru, která bude opravdovým pokračováním známé série. To je krátká ochutnávka z Aliens: Colonial Marines. Jedná se druhou herní sekci. Brzy vám ukážeme více.

Díky za pozornost, doufám, že jste si to užili.

Komentáře (76)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Blbej výběr.. rozhodně bych tam zařadil více her, škoda že jsou tak blbé že si na žádnou z nich, nemůžu ani vzpomenout... či spíš jsem je uplně vytěsnil ze své hlavy. :)

02

Odpovědět

Je fakt, že Aliens Colonial Marines není rozhodně nejhorší hrou, ale pro mne osobně velkým zklamáním.

10

Odpovědět

Ten Buck ze zasekáváním umělé inteligence mi nějak vypadl... na mě se ty potvory lepili až swinsky dost. B)

01

Odpovědět

Zlatý časy, kdy jsem hrála s tátou Quakea, Turoka nebo Serious Sama :) Nejlepší hry..

60

Odpovědět

Největší zklamání asi ty vetřelci, protože po zhlédnutí trailerů a čtení slibů vývojářů byl člověk tak natěšen, že výsledný produkt byl jako no.. viděli jste ty ukázky... Na druhou stranu, potěšilo mě, jak vypadá Wasteland 2. Hned druhá mise (sic je nemusíte dodržovat) má sama o sobě příběh pohlcující člověka více, než velká část her v dnešní době. Naštěstí se díky projektům jako je kickstarter rozjíždějí (nejen) hry, jejichž autorům nejde jen o to, aby vydělali na prodávání DLC a mikro transakcích :)

50

Odpovědět

Kdo si ještě všiml?
http://www.youtube.com/watch?v=Z1eFdUSnaQM

51

Odpovědět

Captain Obvious to the rescue!

61

Odpovědět

No podla mna je gta 5 prilis precenena hra.....slaba AI a to nehovoriac asi o najhorsej destrukcii aut aku som kedy videl

613

Odpovědět

Day One: Garry's Incident - hra tak špatná, až je to vtipné

31

Odpovědět

A co nejhorší péčka roku ? Brazzers je už na prd :D Toto není nevhodný komentář, ale chtěl bych vidět upřímné trailery na Big bang theory XXX :D

202

Odpovědět

co to je za s**t? aliens jsou skvela hra. Jen luzri a neprejici lamy n ani takto nadavaj

878

Odpovědět

Gratuluji, teď jsi promluvil jako opravdový hráč...

432

Odpovědět

musím souhlasti A:CM neni tak špatná hra...po těch 3.5 GB patchích se z toho nakonec vyklubala přijatelná hra :) určitě nepatří mezi nejhorší 2013...

828

Odpovědět

Pokud je podle tebe Aliens skvělá hra, tak to byla tvoje první hra vůbec, nebo jsi prostě masochista, kterého bere, když parťák půl hodiny střilí do zdi. Minimálně singleplayer je fakt humus (zkus si zahrát stařičké AVP a poznáš kde je rozdíl). Podle tebe jsem tedy nepřející lama, jelikož jsem tenhle kakanec recenzoval a naložil jsem tomu na pár let dopředu. Já si naopak myslím, že ty jsi zase oslík, co hrám rozumí jako koza petrželi. A hele už tu máme zvěře na skromnou zoologickou...

10

Odpovědět

nikdo tě nenutil se na to dívat tak nevim proč tady soudíš ostatní

66

Odpovědět

Jak nudný život musí hráči videoher vést, když nemají nic lepšího na zábavu. Jsem rád, že k těmto lidem nepatřím a ano nemohu rozlišit jak jsou uvedené hry špatné, protože od ostatních nevidím rozdíl. Vždy když si nějaké takové video pustím, vždy mě to jen utvrdí v mé pravdě.

7161

Odpovědět

:D

403

Odpovědět

Je rozdíl mezi občasným hráčem, případně hráčem co si zahraje protože se chce na chvíli odpoutat od každodenní reality a užít si něco co mu reálný život neumožňuje a Nerdem (chronickým hráčem - chceš-li) který jak ty říkáš nezná nic jiného (I když ani to není úplně pravda).
To si ovšem ty neuvědomuješ, ve své ignoranci a neschopnosti pochopit, že někdo jiný může mít i jiné záliby a životní cíle než ty ..

Buďto jsi dostatečně inteligentní aby jsi pochopil co se ti tu snažím říct, vzal si to k srdci a zamyslel se nad "svou" pravdou, která je opravdu jen tvá a možná ještě několika dalších stejně zaslepených lidí jako jsi ty. A nebo si to k srdci nevezmeš a potom jsi prostě jen další ztracený případ v tomto světě, který si arogantně myslí že jen jeho cíle a myšlenky jsou ty nejlepší ... na rovinu ti řeknu - nejsou.

Jen bych rád dodal, že jak už bylo víše uvedeno, nikdo tě na tohle video koukat nenutí a ani nutit nemůže, tudíž zde tvůj komentář jakožto odpůrce her nemá co dělat, protože tu k ničemu nepřispěje.

652

Odpovědět

+TesykTesák: Amen. Tesat tvoji řeč do kamene. Kromě té drobné hrubky ke konci :-D

50

Odpovědět

+Tesykvšak také mě nikdo nenutil, já se na něj podíval abych právě nebyl ignorant a podíval se, čím lidé ztrácí svůj čas. Já samozřejmě nikomu neberu jeho svaté právo nic netvořit a své výkony vytvářet pomocí jedniček a nul.
videohry, jenž mají v mladých lidech vyvolat pocit, že jiné bytosti jsou jen cíle, mají vychovávat dobré vojáky - já to chápu kdo financuje vývojáře, ale nemohu samozřejmě upřít přednosti auto her, kde se bourá jen jako než aby si vzali příklad z toho šaška Walkera a zabíjeli se při závodech doopravdy.

Já, jako čtenář knih a vědeckých článků, vím, že despekt k násilným hrám je opodstatněný. Mé myšlenky nemusí být nejlepší. Ale jsou alespoň mé vlastní.

011

Odpovědět

Meleš sračky, hal3000 .. teda vlastně Hall3006 .. o jak originální :D nechápu jak tak tvořivý jedinec jako ty může vymyslet takovou sračku a uložit to do jedniček a nul. Mír a láska s tebou

01

Odpovědět

Nejvetsim prekvapenim pro me byl Assassin IV:Black Flag... Pro me, jako pro milovnika AC, byla trojka strasnym zklamanim a hral jsem ji jen chvili, 4 jsem ani neplanoval stahovat, ale jelikoz jsem ke koupi noveho PC dostal jako bonus AC IV, tak jsem do toho sel a musim rict, ze pro me hra roku! Bavilo me to opet stejne dobre jako stare dily.

Jinak ten chlap co mluvi u tech Aliens, to jako fakt, nebo je to parodie? :D Mne to prislo jak kdyby to mluvil nejakej mamlas z Let's Play, pripadne parodie :D

1311

Odpovědět

To byl někdo od gearboxu, jen tam dali jiné video...

90

Odpovědět

Dát vedle sebe "milovník AC" a "stahovat" může fakt asi jen čecháček. LOL

2112

Odpovědět

+eXeV době Steamu mne toto spojení vůbec neudivuje - DVD a další placky už jsou archaismus :o)

165

Odpovědět

+eXeJasně, určitě tim stahovánim myslel placený stahování ze Steamu :) To by ta věta spíš vypadala "jsem ani neplánoval kupovat"

62

Odpovědět

no hrozný sračky, doufám, že se s tou hrou nikdy nepotkám, protože brácha má tendenci kupovat levný hry s vidinou dobré pařby za levný prachy... ne vždy se mu to vyplatí :D

101

Odpovědět

Tak to ho raději nepouštěj do TESCA... Do měsíce tam budou tyhle poklady vyskládány za pár šušní s lákavým popisem.

10

Odpovědět

Já se trochu bojím, že ty dobré hry už máme za sebou. Přeci jen nevím, která hra by se za poslední třeba tři roky vyrovnala Gothic II pokud se bavíme o RPG. Nejlepší akční hry? No podle mě zase ty staré, tj. první CoD a první tři MoH... Tam šlo třeba ještě umřít a umíralo se často, za to ted jsem si stáhl (vývojáři prominou) MW3 a na nejtěžší obtížnost jsem prošel první dvě úrovně bez úmrtí. Dál už jsem to nehrál. Za tohle prostě nebudu platit... Dnes se hry předhánějí jen v nejlepší grafice, ale všechno ostatní jde stranou. Z žánru RPG se stala mlátička s inventářem, ve strategii stačí odehrát dvě kola, aby jste pochopili bota a u akčních titulů stačí držet W spolu s levým tlačítkem myši... Co já bych dal za znovuoživení her jako Morrowind, Arx Fatalis, Far Cry.. Dungeon Master nebo třeba Doom...

2910

Odpovědět

Co se týče tak Gothic II suveréně trumfnul druhej Witcher (Zaklínač)...jinak pro mě na trůnu RPG vysedává série Baldur´s Gate :) V kampani v CoD nebo v MoH jsem moc neumíral....spíš v Alien vs Predator II se umíralo jak na běžícím pásu,zvlášť na vyšší obtížnost a k tomu super atmosféra :)

181

Odpovědět

+Kane_CBAj keď po skončení ságy prišla hra a radoval som ako malý o non - canon pokračovaní Geralta, ešte stále je Gothic II pre mňa top. To mu proste už nikto nevezme. Fakt jediná hra spolu s "kotorami" ktorú nemám problém hrať dokola.

42

Odpovědět

Ano první CoD a MoH, Far Cry ,... to boli hry se kteríma si začínal, teď ti je už tak kolem 20 a vic předpokládám a ty nove CoD a MoH atd jsou pro tebe nenápadité, okoukané, není tam nic nového, bla bla bla... ale uvědom si že ty hry jsou určené pro děcka a ty tyhle klasiky nehráli a je to pro ně skvělá pecka. Není to ani tak tím že ty hry jsou špatné, to jen ty jsi už starý na takové hry (protože si je už vlastne přešel, jen na jiné mapě, s jiním úkolem,...) Řečeno ve všeobecnosti. Jiste, existují i nepovedené a skvělé hry to je kapitola sama osobě... (neber to jako utok na tvou osobu, ja to vnímám stejně, co bych dal za nejaký nový Hiden & Dangerous, Vietcong, Ghost Recon, )

173

Odpovědět

+mikibull27Vietcong byl výbornej....já jsem spíš na RPG nebo sportovní hry,ale sem tam si nějakou střílečku zahraju.....Je fakt,že zrovna Vietcong by si nejakej remake zasloužil....ve svej době výborná hra.

90

Odpovědět

+mikibull27Akorát naprosto podělali Vietcong 2, to by byla tak trochu překážka. Taková Mafia oproti tomu dopadla omnoho líp.

41

Odpovědět

+mikibull27Když to napíšeš takhle tak je to vlastně pravda. Nenapadlo mě se na to dívat z tohoto pohledu.
Na druhou stranu kdo chce kvalitní hru, v každé recenzi se dočká odkazu na starší tituly a každý má možnost si je najít. I když se musím přiznat, že spustit Gothic II na Win 8 mi zabralo nějakou chvíli na forech... ale když se chce, tak to jde.

41

Odpovědět

+mikibull27mikibull27 -> "ty hry jsou určené pro děcka"

věk určený společností ESRB -> "17+" (v některých státech se opravdu nesmí prodávat hry dětem, který nesplňují tuhle "ESRB nálepku", bohužel v Evropě se na to vůbec nebere ohled)

34

Odpovědět

+mikibull27Giky ono i u nás nebo kdekoliv v Evropě máš na krabici s hrou napsán Pegi rating třeba 12+.....je už pak jen chyba prodejce,že se nekoukne na krabici :)
A při nákupu online zas potřebuješ kreditku,takže tam si to zas musí ohlídat rodiče :P

10

Odpovědět

Pro mě jedinou volbou co se týče her jsou vždy hry od Bethsedy (The Elder Scrolls, nový Falout) a třeba Skyrim jsem si užil, jo jasne Morrowind byl skvělá hra (pochybuju že vám to něco říka, protože Morrowind je tam 150 let stará hra a když jsem to hrál, bylo mi tak mínus 130 a plenky jsem si musel měnit po každém boji) ale přece jenom to bylo HARDCORE RPG a bez manuálu a dobré znalosti angličtiny jste to sotva dohráli. Zkuste si představit že hrajete Skyrim, bez fast travelu, chodíte 5x tak pomaleji a popisy míst kam se máte dostat vypadají asi takhle: Bež podél řeky na jih, u hroudy kamenů se vyduj doleva a tam to někde bude. POKUD jste jeden z těch co pořád mrmlá že ho hry už ničím nepřekvapí a že nejsou žádná výzva, stáhněte si Morrowind a dohrajte aspon hlavní dějovou linii a uvidíme jestli máte koule na opravdový HARDCORE. Pak se můžete v komentářích podělit o své zážitky.


PS: připravte si pytlíky na blití protože ta grafika je fakt z doby kamenné.

149

Odpovědět

+lastovkamcaKriste, takýchto ľudí rovno banujte, blbeček čo si myslí, že bol jediný na svete čo hral Morrowind. Fakt preboha načo si vlastne potreboval ten manuál ? Čo si bol ešte viac vymetený než teraz, že ti bolo treba pomôcť si s manuálom ? Ďalší fail je argument s angličtinou, keďže tu sa normálne predávalo s češtinou. Som nikdy nevidel aby sa niekto sťažoval, že Morrowind je náročný, jedine tak teraz keď vyšiel Skyrim a ľudia sa snažia vypadať menej casual tak vybafnú, že hrali Morrowind a bolo to strašne hardcore. Aby ma takto nejaký blbeček vytočil, to som už dlho nemal.

112

Odpovědět

Pro mě jedinou volbou co se týče her jsou vždy hry od Bethsedy (The Elder Scrolls, nový Falout) a třeba Skyrim jsem si užil, jo jasne Morrowind byl skvělá hra (pochybuju že vám to něco říka, protože Morrowind je tam 150 let stará hra a když jsem to hrál, bylo mi tak mínus 130 a plenky jsem si musel měnit po každém boji) ale přece jenom to bylo HARDCORE RPG a bez manuálu a dobré znalosti angličtiny jste to sotva dohráli. Zkuste si představit že hrajete Skyrim, bez fast travelu, chodíte 5x tak pomaleji a popisy míst kam se máte dostat vypadají asi takhle: Bež podél řeky na jih, u hroudy kamenů se vyduj doleva a tam to někde bude. POKUD jste jeden z těch co pořád mrmlá že ho hry už ničím nepřekvapí a že nejsou žádná výzva, stáhněte si Morrowind a dohrajte aspon hlavní dějovou linii a uvidíme jestli máte koule na opravdový HARDCORE. Pak se můžete v komentářích podělit o své zážitky.

06

Odpovědět

+lastovkamcapardon, že jsem to tam dal dvakrát.

24

Odpovědět

Mluvíš tu o nejlepších hrách a žádnou z nich jsi nezmínil, to je škoda :)

21

Odpovědět

Pro mě je nejlepší RPG Dragon Age: Origins a celkově fandím BioWaru :D

31

Odpovědět

Já osobně tomuhle nostalgickému pohledu moc nefandím, mám celkem zahráno a i když Gothic je v mém top 5 je právě nostalgie, tím co zážitku brzdí. Hry se vyvíjí a s tím i hráči a lidé mají tendenci plácat o tom, jak tehdy byly hry lepší, tráva zelenější a holky prsatější. Uvádíš třeba takový Morrowind, ale ten zrovna moc Hardcore záležitost nebyl a později to byla opravdu procházka (pozdější TES jsou větší výzvou). Upřímně si myslím, že kdybys dal dospělému člověku, který nikdy nehrál dvě hry stejného ražení, jednu novou a jedu starší (ve grafice té novější), stejně by se mu líbila spíše ta novější, to jen ta pokakaná nostalgie říká, že to tehdy bylo lepší. Myslím si, že to tak není, nebo minimálně ne o moc, na druhou stranu mě sere, když jsou některé AAA tituly opravdu jednoduché (série AC je pro mě tak prakticky nehratelná).

11

Odpovědět

+YokolobunaJá netvrdil, že Morrowind byl hardcore, ale z celé herní série mi připadá jako nejlepší díl. Do Oblivionu se mi nešlo nějak pořádně zažrat a než jsem se stihl rozkoukat ve Skyrimu, tak jsem nejvyšším mágem univerzity a kromě bossů jsem všechny dával na jeden fireball. Což mě zrovna neoslovilo. Ono kdyby se hráčům nabídl nový a starý díl té stejné série, myslím si, že by se více lidem líbily ty staré díly. Ale je to věc názoru ,to uznávám.

00

Odpovědět

Nejhorší hry minulého roky jsou tyto : ass sin creed : back fag, kel od dupy a rice: sin of rome.

642

Další