Nejhorší kanál s vychytávkami na YouTube?

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:124
Počet zobrazení:7 559
Minule jsme tu měli recepty, které nefungovaly, dnes se podíváme na zoubek "zaručeným vychytávkám", které občas hraničí s obecným ohrožením. A celé se to tváří jako kvalitní YouTube obsah...

Přepis titulků

Začíná to být nebezpečné. Když to budou zkoušet děti, nedopadne to dobře. Vítejte u How To Cook That, já jsem Ann Reardon. A co jsem udělala video o kanálu So Yummy a jejich falešných receptech, zaplavili mě lidé komentáři a klipy z dalších kanálů, na které bych se podle nich měla taky zaměřit. A já mám obavu, že...

Některé z těch tipů jsou vyloženě nebezpečné. Nejen falešné a špatné tipy, ale i zdraví nebezpečné. Myslím, že jsme našli kanál, který je horší než So Yummy. Tak se společně koukneme na videa, co jste mi poslali. Koukněte na tohle, pustím první video. Takhle se prý má používat toustovač. Dnes se zaměřím na kanály 5-Minute Crafts. Popálené prsty!

Nevím jak vy, ale když můj toust před opečením takhle vyčuhuje, tak když je pak opečený, tak najednou není tak malý, že se nedá vyndat. Ale někdy se stane, že máte malý toustový chleba. V tom případě můžete použít tuhle věcičku na straně toustovače. Ta toust vytáhne výš. Povězte mi, platí to jen pro australské toustovače? Mají to tak jen ty australské, nebo mi něco uniká?

Další. Některé tyhle vychytávky jsou směšné. TIP DO DOMÁCNOSTI Cože? Proč to dělala? Nevím. Nijak to nepokračuje. Co je to za vychytávku? Jak se ulít ze školy a zároveň mít popálené dásně a zuby od lepidla? Začíná to být nebezpečné. Když to budou zkoušet děti, nedopadne to dobře.

5-Minute Crafts Teens, jdeme na to. Nalijte tam vodku? Já myslela, že to je pro náctileté. Udělejte srdíčko. Na co byla ta vodka? Mnohem hezčí čokoládové srdce uděláte pomocí pečicího papíru. Stačí to udělat na pečicím papíru. A malý tip: Pokud tomu srdíčku uděláte takové držátko, tak když ho dáte do polevy, uvidíte celé srdíčko.

Zasunete tam jen to držátko. Jsem zmatená, k čemu měla být ta vodka. Zvlášť na kanálu pro náctileté. Další tipy se soustředí na to, abyste udrželi jídlo déle čerstvé. Prima. Fuj, zkažené mléko. Dobře, nové mléko, dobrý nápad. Přidejte sůl, aby si mléko udrželo čerstvost.

Jasně. Banány. Zabalte jejich vršek do plastového sáčku. Díky tomu budou déle čerstvé a nezkazí se tak rychle. To je dobré vědět. Jahody. Namočte je do octa smíchaného s vodou. A nezplesniví. Všechny tři vyzkouším.

Bude to chvilku trvat. A uvidíme, co se stane. Začneme s mlékem. Dvě lahve mléka. Stejné datum spotřeby. Je to experiment, takže chci, aby to byly identické lahve. Do jedné přidám sůl. Druhou nechám tak. O týden později jsou obě mléka v pořádku. Až na to, že to se solí chutná slaně... Nechám je tak dalších pár týdnů nebo dnů a koukneme na ně na konci videa.

Teď banány. Chceme jeden trs. Rozdělím ho na dva, abychom věděli, že jsou ze stejného trsu a že jsou stejně zralé. U jedněch obalím vršek plastem. A dám je to bedýnky, abych na ně nemusela sahat. A za týden se na ně podíváme. O týden později vypadají, že jsou v podstatě stejně zralé.

Nevidím v tom rozdíl. Zabalené vypadají stejně jako nezabalené. K mléku a banánům se vrátím na konci. Na to potřebuju další týden. Teď si vezmu jedno balení jahod, které byly nasbírány ve stejnou dobu. A rozdělím je do dvou vaniček. Do obou dám malé i velké jahody. Jedny jahody necháme tak.

A druhé ponoříme do octa s vodou. Pak je nechám týden v lednici. A uvidíme, co se stane. Už to byl týden a ty, které jsem namočila do octa, začínají vypadat plesnivě, roste na nich plíseň. Ty, které jsem nenamáčela, vypadají v pořádku. Takže je to tip, jak urychlit plesnivění a přidat octovou chuť. To není ideální. SAMICE – SLADŠÍ, LEPŠÍ SYROVÁ SAMEC – LEPŠÍ NA VAŘENÍ Tímhle akorát děti a náctileté popletete.

Co si tahle generace bude myslet, když budou mít v hlavě tyhle šílené a nepravdivé informace? Koukneme se na další. Máme tu smetanu, cukr, aktivní uhlí? Počkat, počkat. Aktivní uhlí je to, co lidé dostanou, když snědli nějaký jed. Nebo se předávkovali alkoholem. Důvod, proč se podává, je ten, že to uhlí ten jed adsorbuje – nevstřebá se do vašeho krevního oběhu.

Pamatuju si, jak jsme jednou byli v nemocnici. A ve vedlejší kóji dostal nějaký muž z tohoto důvodu aktivní uhlí. Pozvracel se. A celá podlaha byla jak politá inkoustem z olihně. Taková černá kaluž zvratků. Bylo to nechutné. To je jeden z vedlejších účinků aktivního uhlí, může vám po něm být zle a můžete se pozvracet. Tak ho dáme do receptu! Pokud někdo bere nějaké léky a to uhlí je vstřebá, místo aby se vstřebaly do krve, tak to ničemu vadit nebude!

To vůbec není nebezpečné. Pak do toho přidávají suchý led. A pak to nechají uležet a servírují. Tohle musím otestovat, bude to hnus. No nic, stejně to zkusíme. Moje zmrzlina je šedivá, ta jejich černá. Ale když se na to podíváme znovu, jejich taky náhle zčernala. Takže do toho mezi záběry asi přidali černé potravinářské barvivo.

Takže přidám černé potravinářské barvivo. Teď v kuchyňském robotu nasekám suchý led. A ten přidám do směsi a nechám ji bublat. Nechala jsem to uležet, ale netvrdne to, pořád je to vláčné, takže do toho musím přidat víc suchého ledu. To je ono. Teď to dám do kornoutu a nechám Davea, aby to vyzkoušel. Nebere žádné léky, tak by to mělo být bezpečné. Co to je?

Zmrzlina s aktivním uhlím. Je to takové zrnité. Chutná to divně. Poslední krok, který zapomněli zmínit, bylo vylít to do dřezu. V dalším tipu si nalijete sklenici bělidla. A dáte do něj jahody. A pak počkáte. Co to má být?

Tohle nejsou "vychytávky, po kterých věci vypadají divně". Tohle video se jmenuje "Šílené vychytávky s jídlem, které si můžete zkusit doma". Tak se jmenuje. Takže pokud to děti zkusí doma udělat a sní tyhle bílé jahody, tak se otráví. Pokud chcete bílé jahody, existuje odrůda bílých jahod. Existuje rostlina, na které rostou bílé, ne červené jahody. Je to jiný typ jahod.

Nejsou to jahody z bělidla! No nic, dáme je do bělidla, protože testujeme, co se stane. Dala jsem je do nádoby s bělidlem. A o 15 minut později nejsou bílé, ale nahnědlé, trvá pěkných pár hodin, než bělidlo vysaje z jahod červenou barvu. Až pak jsou bílé. Předpokládám, že je musíte umýt ve vodě. Ale i po umytí jsou pořád slizké.

Nejlépe vám to ukážu na tom, když je rozříznu. Koukejte. Bělidlo se nasálo do jahody. A je to slizké a nechutné. A kdybyste to snědli, dostanete do žaludku dost bělidla. A museli byste zavolat na toxikologické centrum. Nebo sníst zmrzlinu s aktivním uhlím. Možná proto to mají v jednom videu. Pokud vidíte video potenciálně nebezpečné pro děti, které to můžou zkoušet doma, klikněte na tři tečky pod videem a klikněte na "Nahlásit".

A v dalších krocích upřesněte, proč video nahlašujete. YouTube tyto stížnosti kontroluje, takže pokud si myslí, že je bezpečné, aby děti jedly jahody s bělidlem, tak to nesmažou. Ale jinak to můžou zkontrolovat a říct, že to video není bezpečné. Komentář pod videem nepomáhá. Komentář pod videem akorát řekne algoritmu, že je to super video, co má šířit dál.

Od receptů, co byly falešné a nefungovaly, jsme se přesunuli k jedovatým a nebezpečným tipům. Snad další tip nebude tak zlý. Máme tu kolu. Přidáme mléko. A najednou máme průhlednou sodovku. Snad nikoho nemůže napadnout, že je to dobrý nápad. Kdo si koupí kolu a přidá do ní mléko? Kromě mě. To je jasné.

Kdo do koly přidá mléko, aby pak ta kola vířila a vy dostali průhlednou kolu, která vypadá jak voda s pulci, kterou jste nabrali někde v kaluži? A pak ji nalije do sklenice a dá ji vypít manželovi, aniž by mu řekl, co to je. Co to je? Nějaká šumivá oranžáda. Pil bys to? Chutná to dobře? Kdybych měl hodně velkou žízeň.

- Chceš vědět, co to je? - Jo. - Kola s mlékem. Ta představa se mi vůbec nelíbí. Takže takové sražené mléko? - Sraženinu jsem slila, tohle z toho zbylo. - Nechci to. Další peníze vylité do dřezu. Další přísady. Taková škoda. Další. Bez komentáře.

Tohle zkoušet nebudu. Proč? Otázka: Proč? Odpověď: Zhlédnutí. Můžete mi poslat odkaz na recepty nebo vychytávky, které mám otestovat. Pošlete je na e-mail, který je v popisku videa. Překlad: Xardass www.videacesky.cz Zabalení nemělo žádný vliv. Sedm dní po datu spotřeby byla obě mléka pořád dobrá. O čtyři dny později byly v obou chuchvalce.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

5:35 - aktivní uhlí aDsorbuje, tedy "přichytí" na svém povrchu - ne aBsorbuje, vstřebá..
Ale to je asi detail..

00

Odpovědět

Díky za postřeh, uteklo mi to. Opraveno :)

00

Odpovědět

Vážne nerozumiem ako autorov napadlo umývať si zuby roztaveným 80°C horúcim lepidlom. Ale povedal by som, že časť s lepidlom a časť zo zubami boli asi súčasťou iných videí, a ten hlúpy algoritmus proste ufikol stopáž a zmergoval tento neuveriteľný nápad.

22

Odpovědět

jo to me hrozne stve..... drive jsem hodne sledoval ruzna DIY (do it yourself - udelej si sam) videa. Byly tam fakt vychytavky a "hack" y at domu ci na zahradu.... ale od jiste doby jsou to jen recyklaty recyklatu. Navic ty jejich vychytavky mi nekdy pripadaji, ze misto toho, aby to zlepsilo praci, tak ji to naopak jeste vic zkomplikuje a pribude dalsi kram do bytu....nektere vytvory jsou primo sebevrazedne.... jako onehda jsem videl nejakyho ruskyho kutila, co mel snad ctvrthodinova videa, kde neco porad rezal, vymeroval, svaroval, brousil, vrtal.... znicil xx materialu, aby pak vzniklo neco cim si podepre auto, kdyz sundava kolo.... nebo nejaky pseudoryc, kterym vyorava pampelisky.... jako fakt ??? to neznaji v Rusku motycku ?? Navic tyhle kutilove vzdy vsechno podle pravitka vymerujou, do kamery kazdou cast minimalne dve minuty otaceji ze vsech smeru, jak kdyby ta fixka mela z dvacate devate strany vypadat najednou jinak a pak to stejne fiknou rozbruskou od oka....

101

Odpovědět

vedlajší účinok uhlia je to že sa pozvraciate ? Nieje to náhodou len na zapečenie proti hnačkám ?

04

Odpovědět

Nie aktívne uhlie sa bežne používa aj pri otrave jedlom. Našťastie som sa s ním ešte nedostal do kontaktu.

Netušil som, že aj pri otrave drogami, ale to už je otázka na nejakého odborníka z toxikologického odboru.

23

Odpovědět

+fiejifejiDá se to použít na velmi široké spektrum látek spolknutých, nebo přijatých konečníkem. Aktivní uhlí na svůj povrch velmi dobře váže spoustu věcí. Třeba když chemickou antikoncepci přijme žena spolu s aktivním uhlím, tak je to téměř jako by ji nepřijala vůbec. Není to spásné, ale může to dost pomoct. V některých případech se naopak nesmí užívat. Třeba při vypití kyseliny. Sice by aktivní uhlí dokázalo část kyseliny navázat, ale zároveň zbarví útroby a je v tu chvíli nemožné provést přesnou diagnozu poškození například rentgenem.

31

Odpovědět

Fakt je nutný překládat kritičku pčn z ytb když každý ví, že je jich ytb plný.
Myslím, že je to další úlet admina, vzpomeňte si na profesorku psychologie (Dr. Elizabeth Weirová) taky to musel přeložit celý i když to byla naprostá stupidita.

228

Odpovědět

Každý to neví. Hele, když je člověku třicet, čtyřicet ... tak je jasný, že už milion věcí vidí poněkolikáté. Ale i tak ho to mohlo minout. Ale hlavně furt nám tu dorůstaj nový lidi a zrovna ty se ty věci někde musej dozvědět. A ne, nebudou si kvůli tomu číst časopis z devadesátek, kde se o tom taky psalo. A ne, neni to "učivo základní školy". Třeba my jsme se na chemii učili nějaký protivný vzorečky, ale (např.) mlíko do koly jsme nelili.

91

Odpovědět

+SleevaMyslím, takový hovadiny jako bělidlo a lepidlo. To snad může udělat jenom "mimino" pokud sežene bělidlo a pistoli s lepidlem.

05

Odpovědět

No všude se dělá hromada zbytečných věcí, v konečném důsledku na ničem nezáleží. Tak co by ne...

12

Odpovědět

Můj poslední komentář k těmhle videím:
Já osobně se snažím nešířit zlo, nenávist a negativitu. Nemyslím si, že to totiž člověka nebo společnost někam posouvá. Nesleduju televizní noviny plné autonehod a vražd, nedávám na FB statusy jako "neuvěříte, jakého vola jsem dnes potkal" a nezajímají mě videa o nejhorších kanálech na Youtube.

Já být autorkou, tak místo "Nejhorší kanál o pečení" vytvořím video "Nejlepší kanál o pečení". Ať už proto, že chci podpořit komunitu kvalitních youtuberů/pekařů, o kterou se tak bojím, a nebo prostě jen tak z principu popsaného výše.

637

Odpovědět

A až zničíme všechny zbraně, tak na světě bude krásně co? Proti zlu je třeba bojovat a ne si pustit video s koťátky.
Tahle videa nejsou ani o vaření ani o vychytávkách, nikdo to nevaří a nepoužívá, jsou to jen farmy, které vydělávají prachy(což je mi jedno) ale díváme se na to, protože to YT doporučuje. Když bude doporučovat něco relevantního, tak to zmizí a zase se budeme koukat na ničení elektroniky, jak to má být :D

262

Odpovědět

Vážně ti video, které si dělá srandu z nefunkčních vychytávek (a zároveň upozorňuje na to, že nefungují, nebo mohou být nebezpečné), přijde jako jako "šíření zla, nenávisti a negativity"?

424

Odpovědět

+XardassAno.

338

Odpovědět

A nevadí ti, že jsi negativně zhodnotil(a) toto video?

271

Odpovědět

problém je že nejlepší kanál o pečení má právě autorka :D :D

124

Odpovědět

V tom případě by se k filmům měly přestat psát recenze a konstruktivní kritika by zásadně měla obsahovat jen shrnutí pozitiv. Poukázání na chyby a tipy pro zlepšení totiž nikoho nikam neposunou; jde jen o šíření nenávisti.

Když někdo napíše povídku na DeviantArtu a pod text hodí "Pokud nechcete chválit, ale kritizovat; tak běžte jinam, nikdo vás nenutí to číst.", tak jako autor jen ukazuje, že si myslí, že je už nejlepší a nemá touhu se zlepšovat. Nebo se chce zlepšovat, ale bez jakékoliv zpětné vazby od čtenářů.

Převedeno na YouTube; pokud někdo bude produkovat hovadinu za hovadinou a nikdo k tomu nic neřekne, stane se z toho "norma". A pak někdo vymyslí ještě něco horšího. Např. když video obsahuje hluché pasáže, které by měly být vystřiženy ("Počkejte, vyměním baterky v kameře.", osmivteřinové přechody, dlouhé titulky), jen proto, aby bylo video delší a nikdo ze sledujících nenapíše proti, hned dalším krokem je nakopírovat video dvakrát za sebe, aby se přehouplo přes 10 min limit pro lepší monetizaci (což někdo taky dělá a je to neskutečná otrava).

Např. minisérie, co jsem kdysi viděl na YT se jmenovala "Content Cop", popř. i "Kickstarter Crap". Občas trochu drsná kritika už i na mě, ale v jádru dobré myšlenky i cíl. Např. když někdo ukradne cizí video, pustí ho nesetříhané na půl obrazovky se svým obličejem v té druhé a nazve to "Reaction", je správné na to poukázat. Nebo skupina kanálů založených na tom, že se koupí nějaká drahá věc a rozmlátí se na šrot. Nebo holka, co založí na KS kampaň na zafinancování její plastiky zadku, s tím, že o tom "natočí dokument". No bomba.

Konstruktivní kritika k technickým vychytávkám tady nejen poukazuje na to, že je něco problém, ale automaticky funguje i jako tip pro zlepšení. I kdyby to nezajímalo původní autory a ti nehodlali nic měnit, novým/jiným autorům v oblasti – pokud je to bude zajímat a záleží jim na kvalitě – poskytne hodnotnou radu, na co dát pozor.
Navíc pokud to děláš správně, kritizuješ nápad, problémovou myšlenku nebo nějaký trend; ne osobu.
Šíření negativity vypadá jinak.

131

Odpovědět

+ThooVážně jsi z mého příspěvku pochopil, že nemám rád konstruktivní kritiku? Zajímalo by mě, jestli jsem ho napsal špatně, a nebo je prostě snazší druhého něčím jednoduchým setřít, než se zkusit zamyslet nad tím, co se snaží říct.

A pokud tenhle čistý hejt na nejhorší kanál nazýváš "konstruktivní kritika k technickým vychytávkám", tak jsme buď viděli jiné video a nebo jsem asi z jiného světa.

06

Odpovědět

A tobě nevadí, že tu zrovna shazuješ autorku a její video samotné? To mi nepřijde moc pozitivní...

61

Odpovědět

Proč jsi raději nenapsal, co je na jejím videu pěkné? Místo toho šíření zla tady v komentářích...

61

Odpovědět

Čuchám čuchám pokrytce.

41

Odpovědět

Jako laik nedokážu odlišit "nejlepší kanál o pečení" od "wannabe nejlepší kanál od pečení". Jednou za měsíc si vygooglim nějakej recept na koláč a upeču ho. Nedokážu už z ingrediencí poznat, že "300 g cukru je moc/málo" nebo že mi to lžíce octa srazí. Takže zrovna takovýhle videa si myslím, že můžou ušetřit čas a peníze, že se člověk nepustí do některý z těch nádher z recenzovaných kanálů a pak nepláče nad výslednou kejdou.

81

Odpovědět

Zásadní problém je v algoritmech Googlu – videa jsou kvůli nim cílena na děti, které nejsou schopny posoudit, zda je to (nepovedený) žert nebo skutečná vychytávka. Je to do jisté míry selhání výchovy, ale některé chyby nelze vzít zpět.

Takováto videa mohou vyvolat určitý odpor v řadách rodičů. Pokud si budou rodiče stěžovat, Google se zachová tržně a bude dětem podsouvat něco jiného (protože kontroverzní témata se blbě obalují inzercí). Už jim nedává Happy Tree Friends ani Cyanide & Happiness a teď jim přestane podsouvat psaudovychytávky a pseudorecepty.

13

Odpovědět

To je nová rubrika pro maminy co se nuděj? btw ty banány fungují, dělám to už nějakej čas.

425

Odpovědět

Tak zkus dát půlku bez a třeba si to jen nalháváš...

42

Odpovědět

+pav1Jojo, mě takhle zabalené banány vydrží i několik let...

112