Kávový krém karamelSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:64
Počet zobrazení:6 389

Sorted pro vás dnes připraví lahodný francouzský dezert - krém karamel (crème caramel) s příchuté café latté. Ingredience:

  • 2 lžíce vody
  • 125 g + 125 g cukr krystal
  • 250 ml plnotučného mléka
  • 250 ml smetany
  • 1 lžička vanilkového extraktu se semínky
  • 1 lžička instantní kávy
  • 3 žloutky
  • 2 vejce

Přepis titulků

Krém karamel je tradiční francouzský dezert a dnes ho připravíme s kávovou příchutí. Jsem tu s Benem Ebbrellem, který nám připraví krém karamel. Tento krém karamel se dělá z vanilkovo- kávového krému, který se zpevní vejcem a následně zapeče v troubě s vrstvou karamelu. Nejdřív připravíme tu usazovací část. Už teď vypadáš nějak zvědavě. - To taky jsem. Nikdy jsem neslyšel o kávovém krému karamel. - Věř mi. - Krém karamel jo, ale kávový?

- Všechno je jednou poprvé. Chceme, aby to chutnalo jako café latté. Do misky rozklepneme dvě vejce a ještě k nim přidáme tři žloutky. Bílky nepotřebujeme, ty využijeme někdy jindy, teď chceme jen žloutky. Ušlehej to. Mám tu dvě misky cukru krystal, obě mají 125 gramů. Množství všech ingrediencí najdete pod videem. Jednu z misek ti přidám k vejcím a druhou nasypu do pánvičky a připravím z ní karamel.

Na karamel potřebujeme jen cukr krystal a trochu vody. Zapneme to na vysokou teplotu a čekáme, až to bude mít správnou barvu - trochu tmavší než med. Nebudeme to míchat, jen s tím občas zatřeseme. To stačí, nechce to moc našlehat, jen aby se to spojilo. Teď si můžeme rozehřát a ochutit ten krém. Je napůl ze smetany a napůl z plnotučného mléka, tak to vlijeme do pánvičky. Ochutíme to dvěma příchutěmi - první je vanilka, která je pro tento recept typická, a druhou je káva.

Tohle je instantní káva, akorát místo do hrnečku, dáte lžičku sem. - Tím jsme to ozvláštnili? - Ano, děláme kávový krém karamel. Zapneme sporák a přivedeme krém k mírnému varu. Tenhle recept si můžete připravit předem. Nemusíte ho jíst hned, můžete ho připravit i den předem, není to problém. Vidíte, že náš karamel už má krásnou medově-karamelovou barvu. Těsně předtím, než se začne připalovat, ho vlijeme do mističek.

To, co zbylo v pánvičce, je neuvěřitelně horké, tak to dejte do studené vody, abyste to zchladili. A když to naplníte vodou a dáte zpátky na plotnu, snadněji to vyčistíte. Vezmeme si krém, ochucený kávou a vanilkou a blízko varu. A než se začne vařit, přidáme ho k vajíčkům. Míchej. Jinak z toho budou míchaná vejce, kvůli tomu horkému krému. Nalij to sem.

Na dně máme karamel a na něj nalijeme kávový krém. - Vážně to vypadá jako latté. - To je dobře, to chceme. Naplníme to vrchovatě, protože to nebude stoupat, jen se to při nízké teplotě usadí a pak to pomalu upečeme. Aby se to nepřehřálo, nalijeme do pekáčku vařící vodu. Která nikdy nebude mít víc než 100° C. Trouba je rozehřátá na 160° C, tak je tam šoupni. Tento recept se peče v troubě na 160° C po 40 minut.

Jestli je to uvařené zjistíte, když s tím trošku zatřesete a bude se to třást, nebude to ztuhlé. Pak to vyndáte, necháte ve vodě zchladnout a pak dáte na pár hodin do ledničky. Náš krém karamel se v ledničce krásně usadil, teď ho vyřízneme nožem a vyklopíme z mističky. Trochu s tím zatřeseme, ujistíme se, že se to nepřilepilo, - a dáme to na talířek. - Páni! Na závěr klasicky ozdobíme mátou a máme hotovo.

Krém karamel s příchutí café latté - SORTED. - Pustíme se do toho. - Je to krásně hladké. Páni! - Vynikající! - Nevím, jestli byste to měli jíst celé, je to docela syté. To je... Jasně, že to sníte celé! - Hele! - Krásně se to třese, ale drží to tvar. A je to tak lehké! Připravili jsme to den předem... Dokonce i Ben to zvládne!

Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechcete od Sorted udělat nějaké plnohodnotné jídlo? Těch dezertů tu mají požehnaně :D

90

Odpovědět

I se skořápkou to upekli - 0:44 vpravo.

43

Odpovědět

Latte z instantní kávy... Držte mě!

102

Odpovědět

Napadá ťa rozpustiť v mlieku klasickú mletú kávu ty chytrolín ?

10

Odpovědět

Vlastne ani nejde o to ako ju rozpustiť ako že nahorkastý dezert by si nedal nikto :)

00

Odpovědět

+atracorNo pokud si myslíš, že latte, nebo vůbec opravdové presso, je hořké, tak jsi nikdy neměl pořádné kafe.
To bokem, vyrobit dávku pressa je záležitost relativně jednoduchá a propůjčila by desertu podstatně robustnější chuť, než lžička prachu.

01

Odpovědět

Bez té kávy a karamelu je to Creme Brulee :D Vanilkový extrakt se semínky asi je myšlen vanilkový lusk, ze kterého se vyjmou semínka

00

Odpovědět

Dává tam regulérní vanilkový extrakt. Ne vanilkové aroma, které u nás koupíš za deset kaček, ale opravdový extrakt. Cenově 90-200kč.

50

Odpovědět

Jupí, Sorted. Ty kluky jsem měla ráda, klidně bych je tu viděla častěji :). Ten dezert je zajímavej, ale vždycky jsou hrozně sladké...navíc vanilkový extrakt se semínky? To jsem ještě tedy u nás neviděla, prodává se to tady vůbec? :)

140

Odpovědět

Prodává, viděl jsem to i v Kauflandu. Pokuď ti připadá něco moc sladké, tak odeber cukr :D upravit si návod můžeš jak chceš, pokuď víš co děláš...

90