Čokoládový dortíkSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:209
Počet zobrazení:4 812

Dnes SORTED připraví krásný čokoládový dortík s překvapením. V lívancovém videu jste mohli vidět v roli pomocníka Barryho, dnes se bude Benovi snažit pomáhat Jamie. Každý z kluků má v SORTED svoji úlohu - Ben vaří, Barry dělá fotky a Mike hudbu na pozadí videa. A Jamie se stará hlavně o zábavu, jak dnes uvidíte. Na další recept se těšte zase za týden! Poznámky: Cream cheese - tvarohový sýr. Můžete vyzkoušet jakýkoliv tvarohový sýr - Mascarpone, Lučinu, sýr Philadelphia i obyčejné pomazánkové máslo, upřímně ale nevím, co bude nejlepší. V dotazech pod videem bylo doporučováno hlavně Mascarpone. Baileys - jak je v samotném videu uvedeno, lze nahradit jiným alkoholem, nebo plnotučným mlékem. Bourbon biscuit -  typ sušenek s čokoládovou náplní. Dají se použít i sušenky bez náplně - BeBe, Disco,... Vanilla extract - lze určitě koupit i v ČR. Levnější náhražkou je vanilkový cukr. Maltesers - nejsou nezbytné. Nahradit je můžete lentilkami, oříšky,... Tento recept SORTED připravovali na Vánoce, a proto Jamie zmiňuje růžičkovou kapustu - tradiční pro anglické Vánoce - se kterou kluci dělali pár experimentů. Ingredience: 150 g sušenek 70 g rozpuštěného másla 200 g mléčné čokolády 25 g másla lžička vanilkového extraktu/ vanilkový cukr 100 ml Baileys 250 ml tvarohového sýru 50 g cukru krupice Maltesers/ lentilky/ M&M's/ oříšky/ ... sortedfood.com A pokud recept vyzkoušíte, nezapomeňte se s námi o výsledek podělit na naší nové stránce: Vaříme s webem VideaČesky.cz 

Přepis titulků

Tohle je náš úžasný čokoládový dortík. S Baileys. Tenhle úžasně chutný recept začíná vrstvou čokoládových sušenek s náplní, a do náplně dáme tvarohový sýr, další čokoládu, trochu vanilky a Baileys. Začneme sušenkovovým základem. Tohle jsou čokoládové sušenky s krémovou náplní. Nějaké tam naházej, Jamie. Nebo to udělám já, ty v klidu jez. Musíš z nich udělat... jemnou drobenku. Můžeš mi podat misku?

Bene, musím ti říct, že čokoládu miluju. To jsem si myslel. Můžeš přidat rozehřáté máslo. To bude asi mňamka. A co jsi čekal? Dobře, teď to zamíchej dohromady a pak tu máme formy na dortíky. Můžete použít i jiné formy, samozřejmě můžete použít i větší, jestli chcete. Ale je to hodně hutný dezert, takže menší porce jsou lepší.

S jedním ti pomůžu. Na dno dáme trochu těsta. Musíš ho dát rovnoměrně do všech koutů, jinak to nebudeš moct dostat ven, přilepí se to na dno a rozsype. Zatímco budeš dokončovat zbytek, Jamie, tak začnu pracovat na náplni. Nalámeme víc čokololády - v tomto případě mléčné. Proč si o Vánocích všichni myslí, že můžou sníst, cokoliv se jim zamane? - Taková pauza, že jo? - O svátcích ano. Ráno se probudíš, podívaš se do punčochy a jíš čokoládu.

To jindy nemůžeš. - Ty si věšíš punčochy? - Nosím punčochy... Teda věším! Přidáme tam trochu másla a pak to dám do mikrovlnky na 30 vteřin, zamíchám a možná roztavím víc. Vážně byste neměli jíst tolik čokolády, je to nevychovaný. Když je základ hotový, začneme pracovat na náplni. Dáme tam tvarohový sýr - a metlu na šlehání. - To není moc šikovný, Bene. Nechci za tebe dělat všechno, Jamie. Jsem tu, abych ti ukázal, jak na to. Dáme to tam spolu s cukrem, trochou vanilky - asi lžičku vanilkového extraktu.

A když se to začne promíchávat dohromady, můžeme přilít Baileys. Řekni dost... Já mám Baileys docela rád, takže tu asi budem dýl. Ale nechci abys ten dortík zničil... Vypadá to, že je to strašně moc, ale bylo to přesně 100 ml, jak je v receptu pod videem. Je to hodně Baileys, tenhle dortík je hodně řízný a čokoládový... - To je hodně Baileys.

- Nebo čokoládový a řízný, ale je úžasný. - Ty už sis trošku nalil? - Možná. Šlehej dál. Teď by se to všechno mělo krásně spojit, i když tam ze začátku budou hrudky. Já zatím dojdu pro zbytek čokolády. Myslím, že jsem přiopilej už jen z tý vůně. Krásně zamíchané a tohle už je téměř rozpuštěné, stačí to trochu promíchat a všechno se dobře spojí. Tohle bude neuvěřitelně dobrý! Samozřejmě je to alkoholické...

Právě jsi nám nahodil kameramana. - Tohle je pro tebe. - Ale vážně je to dobrý... Ale než jsi tu udělal nepořádek, jsem se snažil říct, že je to alkoholické, a můžete Baileys vynechat, ale ujistěte se, že ho nahradíte. 100 ml plnotučného mléka by mělo podobnou konzistenci a dáte tam víc vanilky a čokolády. Anebo whiskey, brandy nebo... - Ale ty jsou silnější, takže by stačilo méně. - Mně ne. Přidáme tam čokoládovo-máslovou směs.

Líbí se mi ten mramorový efekt, po prvním zamíchání. Ale potřebuješ všechno smíchat pořádně, protože ta čokoláda všechno drží, i když to vypadá tak krásně. Potom to můžeme nalít na sušenkový základ... opatrně, jen s tím trochu zatřes. Ale ne takhle! Měl jsi moc čokolády nebo Baileys... Nevím čeho víc. Teď je klíčové to vrchovatě naplnit.

- Jo, vrchovatě. - Vrchovatě. A pak to rozetřít do všech rohů. Potřebujeme to dodělat. Správně, tyhle potřebujeme dodělat, ať jsou stejný a pak je dáme do ledničky alespoň na 4 hodiny, aby se vše dobře usadilo. A pak vše dokončíme Maltesers. Až se dortík usadí, nechte ho rozehřát asi na deset minut, aby změknul a šel potom takhle krásně vyndat. A předtím, než ho dáme na talíř, dáme tam pár Maltesers, které přidají texturu a krásně dortík odlehčí.

Položíme ho tam a opatrně vyvážíme. Já připravím navrch knedlíček vanilkového krému. Jamie, ty... - Promiň, ty uděláš co? - Knedlíček krému. Ty můžeš rozdrtit nějaké Maltesers druhou stranou nože. A já udělám knedlíček. Potřebujeme dvě lžičky, vezmeme trochu krému a budeme ho dávat ze lžičky na lžičku... pořád takhle dokola, a když to má takový knedlíčkovitý tvar, dáme to na dortík.

Trochu Maltesers... Prostě je takhle rozdrtím nožem, asi jsem ti dal moc složitou práci. - Proč si je nenaknedlíčkuješ na dortík? - Tyhle tam jen nasypeme. Takže tady je chutný a hutný čokoládový dortík. Sorted. - Teď nemůžu řídit. - Promiň, babi, na letiště se musíš dostat jinak. Páni! Je úžasný, Bene!

- To nejlepší z Vánoc v jednom dezertu. - A žádná růžičková kapusta. Já miluju dortíky a jestli je taky milujete, tak se koukněte na naše stránky. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ne že bych neměla ráda sladký, ale je mi blbě jen z toho pohledu na enormní množství cukru a tuku. :D

181

Odpovědět

no, tak jsem to udělala s 130g bebeček, 100ml rumové pralinky od božkova, 250g lučiny (takové kostičky po 100g, jsem nenašla přímo tvarohový sýr) a troje lentilky - rozdrcené jsem hodila jen navrh... jinak všecko víceméně stejně, akorát všecko jsem dala do jedné větší válcovité formy (jestli 25cm průměr...). No dala bych akorát víc lentilek, ty bych moc nedrtila a asi jen 50ml toho božkova s 50ml mlékem, protože i když toho bylo málo (na výšku), tak to bylo dost těžké na chuť ... ale tatínek stejně alkohol nepoznal a vzal si to i na léky :D (A do mikrovlnky jsem fakt čokoládu nedávala, podle mne by se to mohlo od okrajů připalovat a uprostřed být stále nerozpuštěné)... kdyžtak můžu někde na web hodit fotky, kdyby někdo chtěl.... celkově to je desert asi pro 10 lidí v tomto množství.

190

Odpovědět

Určitě bychom byli rádi, kdyby ses o fotky podělila na našem Facebooku :) Ať máme nad čím slintat :)
http://www.facebook.com/VarimeSWebemVideaCeskyCZ

180

Odpovědět

Jakožto češi tam budem lít místo Baileys pivo :D

180

Odpovědět

Příště zkuste přeložit něco slanějšího nebo masového :) já na to sladké moc nejsem :)

182

Odpovědět

v momente ked povedal slovo mikrovlnka som to vypol...

1829

Odpovědět

Blahopřejeme. :-D

180

Odpovědět

Proč? Máš fobii z mikrovlnek...?

180

Odpovědět

+LadyJoker9A to ty nevieš že mikrovlnky spôsobujú rakovinu?

1810

Odpovědět

Ty si Gremlin nebo co? :D

180

Odpovědět

+Liftyvěří, že FBI kontroluje mikrovlnkou myšlenky :D

181

Odpovědět

si tu čokoládu rozpusť ve vodní lázni, ne?

180

Odpovědět

Co není od Gordona nepovažuji za dobré hehe :D

1824

Odpovědět

no na mě je tam nejak moc másla :D celé je to takové preslazené ;-)

1813

Odpovědět

taketo recepty mám rád jednoduche, rýchle a asi aj dobre a velmi chvalim, že v recepte su aj miestne nahrady /bourbon biscuit - disco/

182

Odpovědět

Video je dost dobrý, určitě něco z těch receptů budu muset vyzkoušet, až seberu odvahu zničit kuchyň :D Každopádně, proč to píšu sem? Protože si nemůžu odpustit rýpavou poznámku - tobě přijde 4 hodiny čekání jako "rychlé"? :D

180

Odpovědět

Vypadá to lákavě :-)

185

Odpovědět

Vypadá to bombově, zítra to zkusím, ale je mi jasné že se mi to celé rozpadně a já to budu jíst lžičkou rovnou z formičky :D

181

Odpovědět

Nemůžu z toho, jak nemilosrdně strčí tu čokoládu rozehřát do mikrovlnky... aneb když chlap vaří a snaží se si to všemožně usnadnit...:D Ale jinak to vypadá velice lákavě...:)

187

Odpovědět

Přiznávám se, že to tak dělám taky - a to jsem holka :) Nevidím na tom nic trestuhodného :D

183

Odpovědět

A ještě jsem se chtěl zeptat: Překladatel má recepty vyzkoušené? :D

181

Odpovědět

Zatím jsem nic nezkoušela, ale chystám se ;) A jinak pár dílů Epic Meal Time už je tu přeložených: http://www.videacesky.cz/tag/epicmealtime
A
příště se můžete těšit na superlehké tiramisu :)

181

Odpovědět

Double kill = dobře se najít, až prasknete + opijete se :D

183

Odpovědět

Úplně mi to připomnělo Epic meal time. :D To by taky stálo za překlad, doporučuju. ;)

181

Odpovědět

tohle je o tom, co si můžeš udělat doma... pochybuju, že by si někdo doma dělal jídlo s několika desítkami tisíc kalorií :D

180

Odpovědět

+LOYFJá vím, ale když já u toho vždycky dostanu chuť na slaninu. :D More bacon here ! :D

180

Odpovědět

Moc se mi to líbí, má fakt zajímavé recepty, které nejsou těžké. :) Prosím o další díly, určitě se budu dívat. Děkuji za překlad.

181

Další