Jaffa piškotySORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:5 230

Po zdravém receptu z minulého týdne si dnes připravíme zase jeden dezert. Jsou to Jaffa piškoty, které určitě všichni dobře znáte, i když nejspíš nevíte, jak snadno se dají upéct doma. Ingredience:

  • 1 pomeranč
  • pomerančové želé *
  • 50g hladké mouky
  • 50g cukru krupice
  • 2 vejce
  • 200g tmavé čokolády

*Pomerančové želé si můžete velice snadno připravit sami, například podle tohoto návodu.

Přepis titulků

Když jsem byl ještě malý kluk, Jaffa piškoty byly hit! - Jo, dostával jsem je ke svačině, - To je hezký. Dnes je připravíme sami! Máme jen pár ingrediencí, je to jednoduchý recept. Mouka, vejce a cukr, z těch uděláme základ Jaffa piškotu, pomerančové želé, které ještě zvýrazníme pomerančovou šťávou, a čokoládu. Ani nevíš, jak jsem rád, že konečně děláme Jaffa piškoty. Já vím... Úplně poprvé! Teď do misky rozbijeme dvě vejce a přidáme krupicový cukr.

Misku dáme nad vařící se vodu. A šlehej. - Děkuji. - Se šlehačem to bude snazší, protože musíme šlehat hodně dlouho, asi 6-8 minut, aby to bylo ušlehané do tuha a vejce napůl uvařené díky té vodě. Já zatím s Michaelem udělám želé. - Řekl ti Michaele, to jsi asi zlobil. - No jo. Do odměrky nalijeme asi 300 ml vody a přidáme pomerančové želé, které jsme koupili. Nalámej ho tam, ať se rozpustí. - Co pro tebe Jaffa piškoty znamenají?

- Jsou to pomerančo-čokoládové sušenky. Jasně, ale když jsi byl malej? Když jsem byl na základce, měl jsem vždycky tři zabalený ke svačině. Já si pamatuju tu reklamu: "Máte celej měsíc, půlměsíc a úplné zatmění." Tyhle Jaffa piškoty budou velký, protože je budeme dělat ve formách na muffiny. Taky těstu dodáme pomerančovou chuť z kůry pomeranče. A do želé přidáme pomerančovou šťávu, aby to bylo suprácký želé a suprácký těsto. Suprácký?

Tam budou pracky? - Suprácký, jako super. - Aha, tak jo. - Tolik pomeranče! - Miluju čerstvý citrusy. Takže jakmile se všechno želé rozpustí, nalijte to na plech vyložený potravinovou fólií, abyste získali vrstvu želé. A můžeme to dát do ledničky, aby se to usadilo. Z vlastní zkušenosti vám radím, dělejte to opatrně, jinak to rozlijete. - To není lednička. - Ne, ale... tady to jsem připravil předem.

- Takhle to vypadá. - Jak kouzelník. - A máme plátek super želé. - Přestaň říkat "super", to už je tak popátý! Docela dobrý plátek želé. Tohle už by snad mělo být umíchané do tuhé pěny. - To bylo rychlý! - Já věděl, že to uděláš. - Co to děláš? - Vypni to! - Vypíná se to na druhou stranu. Teď tam můžeme zapracovat mouku. Vidíte, kolik tam máme vzduchu?

A to tam jsou jenom dvě vejce a cukr. Teď tam tedy přidáme mouku. Opatrně zapracujte dovnitř a nandejte to do forem na muffiny, které jsem lehce vymazal, aby se to nelepilo. Stačí tam dát jen tolik, aby se zakrylo dno, - protože to nakyne v troubě. - Jaffa piškoty nejsou moc silný. Ne. A měly by to mít stejnou konzistenci, jako Jaffa piškoty. Takový měkký, jemný, úžasný piškot. - Lehké a nadýchané.

- Odvádíš kus práce, Bene. Jenom ukazujeme lidem doma, jak je to snadný. - Tohle šoupni do trouby, Miku, na 180°C na 10 minut. - Jamie... My si zatím rozpustíme trochu čokolády, pak se vrátíme a doděláme piškoty Jaffa. Piškoty Jaffa! Když jsou piškoty upečené a měly čas vystydnout, tak je trochu uvolníme od okrajů - a dostaneme piškotovou základnu. - Paráda. Ale necháme je ve formách.

Teď se pustíme do želé, což je střední vrstva. Malé vykrajovátko, trochu menší než ty piškoty, kterým vykrojíme želé. Jednodušší už to být nemůže. Dáme na každý piškot jedno kolečko, které by mělo vypadat asi takhle. - Tohle je nejlepší část. - Koukejte, jak se to kroutí. I když mě štve, jak to Barry jí.

Viděli jste to někdy? Od odloupe tu čokoládu, pak sní ten piškot, takže mu zbyde to želé. Takhle se Jaffa piškoty jí. Je to tak napsaný i vzadu na balíčku v instrukcích: rozložte Jaffa piškot... To ti nevěřím. Chci slyšet, jak jíte Jaffa piškoty vy. Napište mi to do komentářů. A konečně, možná ta nejlepší část Jaffa piškotu, tmavá čokoláda. Nalijte jí tam poměrně hodně a trochu jí pomozte, přes ty okraje, než se to želé rozteče.

- Máš dokonce i tu bouli nahoře! - To je to želé. Jo, já vím, ale takhle... Takhle vypadají. Tyhle vypadají jak úžasný Jaffa piškoty, ale jsou větší a lepší. Takže tyhle teď šoupneme do ledničky? Můžeš je nechat v pokojové teplotě, ta čokoláda ztuhne, - ale v ledničce to bude rychlejší. - Zrychlíme to. Takže je dáme do ledničky usadit.

Naštěstí tu máme jedny předpřipravené. - Tyhle už sou hotové. - Jo! Takže je můžeme vyndat a nandat na talíř. Takhle je vyndáme a asi je narovnám na sebe. Tohle je jen jeden z mnoha dezertů, dortů, sušenek,... Že jo, Jamie? Víš co? Máš úplnou pravdu. Dezertů, dortů i sušenek už jsme dělali spoustu, tak se přihlaste k odběru SORTED Food, kde jsou každý týden nové recepty. Nejspíš se to bude třást, ale tady jsou. Naše dokonalé Jaffa piškoty - Sorted. Mohli bychom je sníst hned, anebo udělat tohle.

- Já je sním hned. - To je Jaffa piškot. - Je to docela dobrý. - Myslím, že je to ještě lepší. Sušenka... Chci říct: piškot, želé, čokoláda. Jaffa piškot jedna báseň. Máš půlměsíc, Bene. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přidej trávu ,houbičky nebo nějaké pilule a projdeš bránou do kouzelných světů.

180

Odpovědět

Dostal jsem z toho chuť na sladké.

181

Odpovědět

A z toho jsi dostal cukrovku.

1817

Odpovědět

Simon toto video schvaluje.

193

Odpovědět

Taky je jím stejně jako Jamie - odloupat kraje piškotu, oddělat čokoládu tak, že zbude pouze želé. A nikdy by mě to nenapadlo jíst jinak. :)

181

Odpovědět

Koukal jsem na každý díl Hvězdné brány. Ale tyhle piškoty jsem tam nějak nezaregistroval. Ale stejně tu pochoutku z Chulaku vyzkouším :-D

181

Odpovědět

Jaffa Kri!

182

Odpovědět

Teal'c toto video schvaluje (y)

181

Odpovědět

jo takhlééé...on celou dobu bojoval za svobodu těchto piškotu :D

181

Odpovědět

Už jsem na ně málem zapomněl, hned zítra si koupím balíček.

181