Thumbnail play icon

Louis C.K. je morální detektivNerdwriter1

Přidat do sledovaných sérií 20
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:208
Počet zobrazení:8 916

V červenci jsme na našem webu zveřejnili vystoupení slavného komika Louise C.K., ve kterém se nebál donutit lidi zasmát se nad pedofily a obtěžováním dětí. A zatímco se u nás video ujalo bez nějaké nevole, tak jinde z toho bylo celkem velké téma. Jak uvidíte, jeho vystoupení se rozebíralo v televizi a v rádiu, kde se Louise zastával jeho kolega Ricky Gervais. 

Komentáře (69)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A přitom, na rozdíl od učitele má pedofil ty děti opravdu rád…

00

Odpovědět

Kdysi jsem na jednu vtipovou stránku umístil naprosto nevinný vtípek:
·
Jaká je nejlepší část na šestiletých dívkách?
Po skončení s nimi je můžete obrátit a použít je jako šestileté chlapce!
·
Také se tam komunita rozdělila na dvě části…

10

Odpovědět

Opravdu tam v čase 2:43 mluví o "léčbě" pedofilie? Co je to za nesmysl?

00

Odpovědět

Leslie Winkle :)

00

Odpovědět

Podle mě je to jako s pornem. Někdo se dívá na „klasickou“ píchačku, někdo to rád svázaný a někdo to rád s ho*nem. Pustím si to co mám rád. Jinýmu se vyhnu. Nebudu to zakazovat, prostě odejdu. Společnost je tak různorodá, že přece všichni nemůžou být na hovna. If u know what i mean.

260

Odpovědět

Anál.... teda ÁMEN.

42

Odpovědět

+DinoCop - Nechce se mi přihlašovatSvatá pravda, jenž by měla být uložena v análech...

10

Odpovědět

+DinoCop - Zapomněl jsem hesloDinoCop-Zapomněl jsem heslo

tvl, přestaň se přihlašovat na mě, ty trapáku.

01

Odpovědět

+DinoCop - Nechce se mi přihlašovatJá se nepřihlašuju, vole. Bo nemám k***a to heslo! Jsem si ho někam zapsal, ale už nevím kam...

10

Odpovědět

9/11 :D ci prilis skoro ? Po case vsetko strati vyznam ... Niekedy bol aids vazna tema, teraz ho chytis len tak z riti :D

131

Odpovědět

"Co když se dívají oběti? Nebo co když se dívají rodiče obětí?" Co je to sakra za argument? S takovouhle logikou by nesměl být humor prakticky o ničem závažnějším. Co třeba všechny vtipy o válkách, islámistech, východních zemí, o bombardování? Co třeba všechen křesťanský humor ironizující a bagatelizující církev a věřící? Co třeba veškerý humor o dopravních nehodách a katastrofách? Takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Však i tady mohou vtip shlédnout oběti těchto událostí a jestli mi někdo chce tvrdit, že zažít v dětství vybombardování vesnice nebo třeba přijít o matku při autonehodě nebo například být obětí letecké katastrofy se se znásilněním dítěte nedá porovnávat, je jen morální pokrytec, na jehož žebříčku je sexuální zvěrstvo spáchané na dítěti ten nejnemorálnější akt a proto vtip tak šíleným způsobem kritizuje. Nevím jak vám, ale mně nepříjde, že řekl něco tak nekorektního nebo vulgárního. Prostě zas jednou Americká bublina ve velkém, v Evropě by tohle nikdo neřešil. Už vidím Británii třeba, jak z tohohle nespí a řeší to v médiích :D silně o tom pochybuji :D

Já osobně třeba za nejnemorálnější věc považuji způsob, s jakým zacházíme se zvířaty. Není většího bezpráví a větší nikdy nekončící genocidy páchanou tím nejkrutějším, leckdy až nepředstavitelným způsobem. A jasně, když vidím nějaký vtip o zvířatech a bagatelizování jejich utrpení (vtipy typu proč nebýt vegetarián? Protože zkurvenej humburger!), nepříjde mi to vtipné, ale to je čistě má věc, která na vtipnosti věci neubírá. Je to vtipně podaný fakt, že většina lidí prostě upřednostní chutě a zajetou věc. Že mi to nepříjde vtipné už je moje vina, protože se mě to morálně dotklo na úrovni, kterou už já považuji za překročenou. Ale jak řekl člověk ve videu, žádná šablona morálky neexistuje a všeobecná morálka už vůbec ne, takže musím z pohledu ostatních chápat, že se smějí a že na takový druh humoru mají nárok a právo a žádná korektnost by přijít neměla, ať už jde o jakékoliv téma. Vy se buď jen můžete zasmát a nebo ne. Ale moralizovat, protože to mé velké ego si myslí, že tady už se překročila hranice a dělat ty ty ty, je hovadina.

373

Odpovědět

"Genocída alebo genocídium je čiastočné alebo úplné vyvraždenie skupiny osôb alebo jej ťažké duševné či telesné poškodenie s cieľom zničiť ju"
Viem, že je to módne slovíčko, ale všetko s mierou šuhajko :)

20

Odpovědět

+ehm162 000 000 000 zvířat ročně, hošánka ;) To je v mém světě nikdy neutichající genocida.

23

Odpovědět

Humor by se měl zakázat je to jen forma vzdoru "už brzy ve vašem městě" oni přijdou a humor vás přejde copak nevidíte jak se naši lidé rozpínají po vaší zemi a převládají tu ;) brzy nebude kam utéc evropa patří nám.المهر الذي يمشي في الكون يمكن أن تأكل قوس قزح

415

Odpovědět

Odpovědět

Já jsem se u toho vtipu řehtal smíchy a to jsem ho slyšel několikrát. Nechápu ty znuděný blbečky, kteří se nad tím pozastavují. Někoho to urazí? No a co? Zabije ho to snad? Pochybuji! Na tohle téma urážlivosti a ublíženosti doporučuji toto -> Steve Hughes - Uražený? No a co?
A ty krávy z televize, který si dělali srandu z toho, jak žena uřízne péro svýmu chlapovi a hodí ho do drtičky na odpad, si asi myslí, že mají patenty na tisíce pravd a rozumných názorů, přitom jsou to jenom pokrytecký čubky... Jsem na ně už alergický a to na ně narazím jen jednou za čas, ale i tak mi to stačí...
Fakt by mě zajímalo, zda je to tím, že jako Češi máme údajně rádi černý humor a je to tak nějak v naší povaze nebo jestli jsou ti uražení přecitlivělí blbečci prostě tak znudění...
:-)

431

Odpovědět

Díváš se na to pouze z jednoho pohledu. Za sebe je mi to taky celkem u p****e a zasměju se černému humoru, ale kdyby se ti něco podobného stalo (třeba by tě někdo znásilnil), tak si nemyslím, že se začneš těmto vtipům smát. Takže nadávat někomu "znuděný blbeček" je trochu mimo mísu. Ačkoliv druhé řešení typu: nesmíte mluvit o tomhle, dělat si srandu z toho a toho je špatné atd. je taky druhý extrém.

63

Odpovědět

+ahhh...Tak třeba já si dělám srandu ze všeho - pomáhá mi to překonávat ty špatné věci, co se prostě v životě dějí. Protože je lepší se smát na pohřbu, nežli plakat na kolotoči...
A co jsou koukal na youtube, tak tam také někdo napsal (ve zkratce), že byl také jako dítě obtěžován, nicméně mu přijde jako blbost, aby se z takových věcí nemohla dělat legrace... (pokud jsem to dobře přečetl, bo už je docela pozdě a já jedu na půlku mozku, tak se předem omlouvám, pokud píšu nějaké blbosti...)
:-)

61

Odpovědět

+LatyfundistaAle tohle je právě věc, kterou mají lidé nastavené různě. Slova zkrátka můžou ublížit. Samozřejmě, obcházet všechno jak láhev s nitroglycerinem nejde, to by se fakt nedalo říkat nic. Ale jet stylem buldozeru, bez ohledu na jakékoli reakce a pocity ostatní je hulvátské.

35

Odpovědět

+komunardNo a v tom pripade pokud si citlivka nesleduj dane porady pripadne tvuj karad jiste dany porad rad shledne a rekne ti od 1:20 do 2:30 se nedivej a zbytek te pobavi... vzdyt moznosti uz dneska jsou jen chtit... ale je jednodussi neco zakazovat nez danou vec vyresit...

01

Odpovědět

+UzivatelKde chci něco zakazovat? Nikde, že? Jen říkám, že lidé by měli přemýšlet nad tím, co dělají a říkají. To nepovažuji za tak nemístný požadavek.

11

Odpovědět

+komunard+komunard Sůpva můžou ublížit???... Ještě nikdy jsem neviděl že někdo něco řekl a druhému najednou začala téct krev z nosu... Slova nemůžou ublížit nikomu a když se to někoho dotkne, tak je ta daná osoba moc vztahovačná. Věřím tomu, že se i policisté smějí vtipům o policii. Vojáci se určitě smějí vtipům o válce. Proč by se tedy nějaké znásilněné dítě nemohlo smát vtipu o pedofilech????.. Dnes žiješ v jiném světě chlapče.... DEAL WITH IT!

23

Odpovědět

+Přemýšlej.comVíte co, zařiďte se podle svého nicku a přemýšlejte. Lidé, a mnoho dalších živočichů má kromě čistě fyziologických částí také část psychologickou, vědomí. Právě tato část u lidí zpracovává symboly, jako třeba slova. A tato může být poškozena.
Nikde jsem nepsal, že by se nemohli vámi jmenovaní lidé smát takovým vtipům. (Jen tak mimochodem, styl humoru a společenské vnímání témat je u těchto anekdot dost rozdílné.) Ale to neznamená, že to musí povinně dělat všichni, ani že ten, koho to opravdu raní, je moc vztahovačný.

30

Odpovědět

A tohle jako překládá kdo??
Molested jako znásilněn??

A sice vím, že pro child molester asi neexistuje lepší překlad, ale přijde mi trochu ofenzivní přeložit to "pedofil". Uvědomte si, že jen velmi malá část pedofilů sexuálně obtěžuje děti a uvědomte si, že jen menšina lidí, co sexuálně obtěžují děti, jsou pedofilové.
Zdá se to zvláštní, ale takovéhle jsou statistiky. Preference v přitažlivosti nutně neznamenají, že člověk bude kriminálník.
A opakuji to neustále, z pedofilů například bývají nejlepší učitelé.
Stejne jako chlap co je na dospělé ženy neznásilní jentak ženu. Myslete lidi.

205

Odpovědět

Zdravím,
překlad slova "molested" v tomto významu, tedy že "to pro ně musí být opravdu úžasné" si myslím není vůbec špatný.

Nicméně uznávám a chápu, že pedofil není nejlepší překlad, ale nemyslím si, že je vyloženě špatný. Jak sám píšete, tak se pedofilové trestných činů na dětech opravdu dopouštějí a bohužel v tomto kontextu neznám pro překlad vhodnější název někoho, kdo rád sexuálně obtěžuje děti. V titulcích stejně jako v dabingu je překladatel omezen přeci jen o něco víc, než například v překladu různých článků, kde si může hrát se slovy a souvětími jak se mu zlíbí. Ale to je samozřejmě všeobecně známá věc. Chci tím říci, že pokud vás napadá jiný jednoslovný, krátký, výstižný nebo jakkoliv přijatelnější překlad, nemám nejmenší problém to v titulcích opravit.

91

Odpovědět

+InkCZNejde o jednoslovný překlad, jde o fakta.
Zkrátka on v orifinálě nemluví o znásilnění, ale o obtěžování dětí, které je jen málokdy (skoro nikdy) znásilněním.
Takže ne jen, že je to překlad nevhodný, je to překlad chybný (a to právě v tomhle kontextu). :)

Stejně tak nejčastěji se sexuálního zneužívání dětí dopouští nepedofilové. Prostě nejde o to, že překlad je snadný, jde o to, že totálně změnil význam a použití slov je mylné a vlastně úplně mimo video a fakta.

02

Odpovědět

Problémem jsou tyhle strašně moc PC a SJW lidi. „Oooooh, to nemůžeš, to je urážlivé!“ „Fuck you!“
Nutný je si uvědomit, že ta urážlivost je na každém jedinci. A pokud se někdo cítí strašně dotčeně apod., tak to je zase jen na něm.

102

Odpovědět

faaaaak... 7 minút sračiek o vtipe... Kto potrebuje ku vtipu nejaké vysvetlivky, tak je proste čurák a mal by chcípnuť v gulagu... wtf... vysvetlovanie vtipu... zabite to niekto kým to nakladie vajíčka.

2116

Odpovědět

A kdo neumí mluvit slušně, by neměl psát a tvými slovy "je to čurák". :)

111

Odpovědět

+Mikebože, nácek, dáš prosímťa pokoj? Chápem, že si tvojou zajebanou nacistickou palicou nevieš pomôcť... ale boha jeho...

04

Odpovědět

+ehmehm .... blíží se zima ,je čas zatopit ,kde tě najdu ? :) Dřevo plné pilin ,musí dlouho hořet ^_^

10

Odpovědět

+ehmA hele, kámošek Tatra mi odepisuje pod anonymem? :D

00

Odpovědět

"Kto potrebuje ku vtipu nejaké vysvetlivky, tak je proste čurák a mal by chcípnuť v gulagu..."

Elegantní řešení společenského problému!

00

Odpovědět

nesouhlasím s tím že je to vtip

015

Odpovědět

Veľmi dobré video.

24

Odpovědět

child molester není totéž, co pedofil... zkuste se ještě zamyslet nad revizí překladu... child molester je někdo, kdo zneužívá děti (jo, na překlad je to naprd :D) většina pedofilů je k dětem přitahována fyzicky i emočně, děti upřímně miluje a nikdy by jim v důsledku toho neublížila, tudíž by je nezneužili... stejně jako my normálně na dospělé orientovaní bychom nikdy sexuálně nezneužili osobu jen proto, že se nám líbí, nebo že ji milujem...

261

Odpovědět

A zoofil proste má len rád zvieratá a nekrofil mŕtvoly...nie, myslím si, že sa mýliš. S prekladom "child molester" ako "pedofil" súhlasím, pretože tu zjavne Louis myslel sexuálne zneužitie, keďže hovoril o tom tzv. dobrom pocite, ktorý pri tom pedofil musí prežívať...nemyslím si, že sa to dá prirovnať napríklad k detskej nútenej práci v manufaktúrach alebo v baniach v Sierra Leone, čo by značilo zneužitie dieťaťa vo všeobecnosti.

29

Odpovědět

+RezolutJenže freak thinker taky mluví o sexuálním zneužití. A má naprostou pravdu. Pedofil je člověk, který je přitahován dětmi. To má dáno, a nemůže s tím nic dělat. V praxi to znamená, že má na výběr ze dvou alternativ. Buďto páchání odporných zločinů, anebo celoživotní sexuální abstinence. Je jasné, která je ta morální, ta společensky přijatelná, ta správná. Ale doufám, že je jasné, že to není předsevzetí, které se dodržuje snadno. Naštěstí existuje pro tyto lidi možnost odborné medicínské pomoci. Ovšem někteří se jí bojí využít, protože se dost právem bojí, že si budou lidé myslet, že zneužívají děti, protože neví, co slovo "pedofil" znamená, a myslí si, že označuje tohle. Neoznačuje. Je to medicínská diagnóza, ne zápis v rejstříku, pro tisíc bohů. A tohle opravdu není "slovíčkaření" anebo "politická korektnost", tady jde opravdu nebezpečné matení pojmů, které má možná i dost závažné následky.
Pokud ten komik používá ty termíny správně, tak si to dost možná uvědomuje, a překlad by se toho měl tedy držet. Ono to je totiž analogické tomu, přeložit "znásilňovač žen" jako "heterosexuální muž". V jednom směru to je asi jistá indicie, ale v opačném je to opravdu nebezpečný žvást.

182

Odpovědět

+komunardPokud dovolíš, ještě tě doplním, že možnosti léčby sice existují, ale léčit pedofilii je stejné, jako léčit homosexualitu (to znamená, že je to nesmysl. Nevyléčíš něco, co není nemoc). Nezřídka tito léčení pedofilové spáchají sebevraždu, protože s takovým sebezapřením a v depresích nedokážou žít.

41

Odpovědět

+Novis91Léčba je, jako třeba terapie KBT a podobně. Není to nic jednoduchého, ale změnit to jde, stejně jakože asi 40% homosexuálů může změnit svou orientaci. Ne všichni jsme čistokrevní heterosexuálové nebo homosexuálové. Jestli znáš Kinseyho stupnici...

53

Odpovědět

+MikeTak ten výraz Kinseyho stupnice slyším upřímně poprvé. No rád se poučím, jdu si to najít, díky ;-)

00

Odpovědět

+Novis91Doporučuju rovnou film "Kinsey" ;)

40

Odpovědět

+Novis91Právě proto jsem se termínu "léčba" záměrně vyhnul.

A poprosil bych pana MIkea o víc informací, vyhledal jsem si pojmy, ale přesto si nejsem jist, jak to myslel.

15

Odpovědět

+komunardVšak to je dobře :) Tím, co jsem napsal (byl jsem to já, už jsem se konečně přihlásil), jsem ti nic ani nevyvracel :) Jen mi přišlo, že se to k tomu hodí říct.

30

Odpovědět

+Rezolutma proste rad... :))))))) a heterosexual ma proste rad zeny a homosexual ma proste rad muze ale vubec to nesouvisi s tim koho chci pichat ze?

05

Odpovědět

+UzivateChtít někoho píchat a někoho znásilnit/zneužít, to je rozdíl. Brutální. Doslova.

40

Odpovědět

+komunardA kde jsem psal neco o znasilneni? Ja jen poukazuju na to ze "proste rad" je absolutne mimo misu.
Jeste to upresnim aby bylo jasno. Pedofil znamena ze nahe dite je to co mu ho postavi (ci ona zvlhne). Tak to proste je. To jestli svoje potreby realizuje je neco jineho.
Takze jeste jednou zoofil neni to ze si chci hrat s pejskem, ale to ze mi houpne, kdyz pekneho pejska vidim. A neni to nic co bych dobrovolne chtel nebo si to vsugeroval - to je neco co zkratka je. A je jen na mne jestli si budu honit u fotky psa a nebo toho psa opicham nebo si dam studenou sprchu. A i kdyz budu pichat babu tak to nedokazu aniz bych si predstavoval, ze to prave delam ze psem, chapeme? Samozrejme to neni takto cernobile - urcite budou urovne toho jak moc to musi byt dana vec, bude to jen od fantazie ze bych zkusil az po to ze proste nemuzu spat dokud to neudelam...

00

Odpovědět

+UzivatelAno, ale o tom tu nikdo nediskutuje. Váš první příspěvek jsem bral jako jakési "To se ti povedlo!" a podle toho jsem na to reagoval. Teď soudím, že to bylo míněno vážně jako námitka na vážně vzatou ironickou hyperbolu pana Rezoluta. Ale taková reakce ve skutečnosti nemá smysl, protože polemizuje s něčím, co si nikdo nemyslí.

00

Odpovědět

Pravdivě napsáno, spoustu lidí tenhle rozdíl ale nechápe. Ti co znásilňují děti v naprosté většině případů nejsou opravdoví pedofilové, to jsou agresivní sadistický hovada. Jenže ruku na srdce, kdo by měl odvahu zastat se někoho, kdo přizná, že je pedofil? Třeba homosexuálové se dočkali pochopení, ale pro pedofily taková doba možná nikdy nenastane, protože nikdo kdo má pud sebezáchovy neřekne na veřejnosti "já jsem pedofil a nejsem špatnej".
(a ještě dodám, že já pedofil nejsem, i když to troly nebude zajímat ;-) Proto se nepodepisuju).

50

Odpovědět

+Výjimečně se nepodepíšu svojí obvyklou přezdívkou ;-)Ano jsou to opravdovi pedofilove - co je podle tebe opravdovy pedofil?

01

Odpovědět

+UzivateNež budete pokládat otázky, měl byste si přečíst celou diskusi, jestli tam už nejsou zodpovězeny. Zde doporučím konkrétně svůj komentář, kterým reaguji na pana Rezoluta. Je dlouhý, tak vám ho sem nebudu kopírovat, ale vy ho jistě najdete.

00

Odpovědět

+komunardOk omlouvam se za to ze neumite diskutovat a kliknou na tlacitko odpovedet. Jak mam boha vedet co jste myslel?!?! a umite to vubec?

01

Odpovědět

+UzivatelJá na tlačítko odpovědět kliknout umím, však také své protiargumenty píšu pod příspěvek toho, na koho reaguji. A také si vždycky přečtu celý strom, ne jen jednotlivé větve nebo příspěvky, abych nezakládal zbytečné větve, ve kterých by se jen opakovaly již napsané argumenty. To považuji také za součást "umění diskutovat".

10

Odpovědět

Uznávám a chápu, že pedofil není nejlepší překlad, ale nemyslím si, že je vyloženě špatný. Mezi pachateli trestných činů souvisejících se sexuálním obtěžováním dětí jsou dle mých znalostí i pedofilové. Je to skutečná menšina, několika procent, ale děje se to. Znovu tedy říkám, vím, že to není nejlepší varianta, nicméně neznám jiné pro překlad vhodnější slovo, které by termín sexuální obtěžování dětí lépe vystihoval. Pokud vás tedy napadá jiný jednoslovný, krátký, výstižný nebo jakkoliv přijatelnější překlad, nemám nejmenší problém to v titulcích opravit.

30

Odpovědět

+InkCZcítím s Vámi - dostáváme se tu holt trošku za hranici toho, čeho je čeština schopna... snad znásilňovač dětí? ...to zní ale strašně "novotvarově" a nečesky :P ...jinak bohužel argument, že když mezi skupinou A (pachatelé trestných činů, spojených s...) jsou i členové skupiny B (pedofilové), znamená to, že A = B ...ten nefunguje - to je zobecnění za hranu, příklad už uvedl níže Komunard (pachateli některých činů jsou heterosexuální muži, znamená to, že můžu říct, že hetero muž = znásilňovač žen?) ...pro mě za mě tam toho pedofila klidně nechte, mě to nevadí, záleží, co na to řeknou čeští pedofilové... jestli budou chápaví, nebo budou volat po politicky korektním postupu bez generalizování... a to nám docela pěkně navazuje na téma toho videa, že? :)

00

Odpovědět

+InkCZA mezi sexuálními násilníky, kteří napadají ženy je jich dokonce většina heterosexuální. Znamená to že heterosexuál = násilník?

01

Odpovědět

Daniel Sloss měl na toto téma přednášku na TED Talks.
Kdyby to někoho zajímalo, tady je odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=8a-UUhW7-HU

10

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK