Louis C.K.SNL – Saturday Night Live

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:518
Počet zobrazení:22 342

Úvodní monolog Louis C.K. ze závěrečného dílu 40. série - o rasismu, válce a pedofilech.

Přepis titulků

Dámy a pánové, Louis C.K.! Děkuju, děkuju moc. - To stačí. - Milujeme tě, Louie. Ahoj, na to je trochu brzo. Děkuju, že jste přišli. Už je to 40 let, co se tento pořad vysílá a toto je závěrečná epizoda, takže jsem opravdu velmi poctěn, že ji mohu uvádět, takže díky.

Jo, to je v pořádku. Nicméně... Narodil jsem se v roce 1967 a vyrůstal v 70. letech, takže nejsem rasista. Avšak... Jsem malinko rasistický. Je to ten nejlepší způsob, jak jsem mohl dopadnout. protože to bylo opravdu rasistické desetiletí. Lidé měli neustále nějaké rasistické poznámky, ale nikdo se neurazil.

Sami si vzpomenete, jak nějaký váš kamarád pronesl rasistickou poznámku a vy na to: "Tys mě přerušil, já chtěl říct něco rasistického, proč jsi..." Takže jsem mírně rasistický, ne agresivně, není to ani negativní rasismus, je to jemný rasismus... Dám vám nějaký příklad. Když jdu do pizzerie, ve které jsem nikdy nebyl, a obsluhují tam 4 černošky, řeknu si: "Hm..."

Vidíte, je to opravdu velmi jemné. Jsem si toho vědom. To se jen tak nevidí, 4 černošky v pizzerii. Pokud se to teda nejmenuje "Pizzerie u 4 černošek". Tady je další příklad jemného rasismu. Pokud jsem v nemocnici a přijde mě ošetřit doktor, a ten doktor je z Číny nebo Indie, pomyslím si: "Dobře, dobře, více takových, proč ne." Je to velmi jemný rasismus.

Další příklad... Pokud přijedu pozdě večer na benzinku a vejde mladík v teplákovce s kapucí... Pokud je bílý, pomyslím si: "Hm, je to atlet." Pokud je černý a nemá široký úsměv na tváří, stanu se mírně rasistickým a pomyslím si: "To je v pořádku, všechno je v pořádku! Nikdo nikoho neoloupí, proč si to vůbec myslím." To proto, že jsem vyrůstal v 70.

letech. Byly to opravdu jiné časy, všechno bylo jiné než teď... Kromě Středního východu, ten je úplně stejný. Úplně stejný jako v 70. letech, pořád ten stejný boj. A víte co, nejhorší je, že teď už je nudný. Když jsem byl dítě, bylo to jako: "Ah..." Ale tohle vám nemůže vydržet 1000 let. Když bojujete už nějakou dobu, lidi to přestane zajímat, protože pořád jen bojujete a lidi na to: "Ti lidé jsou debilové, pořád jen bojují."

Já mám 2 děti. Občas se hádají. Když to bylo poprvé, měl jsem obavy. Vešel jsem a říkám: "Hej, co se tady děje? Co se stalo? Jsou snad mezi vámi nějaké neshody? Můžeme si naslouchat? Můžeme si prosím naslouchat?" "Dobře, ty první." A ona na to...

"Jo, to zní hrozně." "Dobře, děkuju." "Teď ty." Protože tuhle mám o něco radši. A tím se to vyřeší, pomůžete jim. Ale pokud se stále hádají, přestanete to dělat. Pak už jen přijdete do pokoje a: "Hej, zavřete hubu. Žádná nemáte pravdu.

Nepřestanete se hádat. V téhle rodině jsou i další lidé a vy jste pár sobeckých mrch, které ničemu nepomůžou. Sdílíte pokoj, protože si nemůžeme dovolit druhý. Prostě to překousněte." Tohle nějak souvisí s Izraelem a Palestinou. Už si nepamatuju jak. Ale ano, protože mé děti jsou jako Izrael a Palestina. A já jsem jako Amerika.

Ta menší je jako Palestina, protože pokaždé ji někdo podrazí. "Hodila mi kámen do obličeje." A já: "Jsi v pořádku." Budeš mít skvělý život, jednou za čas dostaneš kamenem do obličeje, ale budeš v pořádku." Ta starší je jako Izrael. "Spálila všechny mé panenky." "Podívej se, teď s tím nic neudělám. Tvoje sestra je šílená.

Nenuť mě s ní mluvit. Vypořádáme se mezi sebou. Koupím ti senzační raketu. Co s ní uděláme, je čistě na tobě." 70. léta byla opravdu jiná. V mém rodném městě žil jeden pedofil. A nebyla to velká věda. "Bydlí tady pedofil. Bydlí támhle v tom domě. Děcka, neblbněte, držte se dál, jinak vás znásilní, běžte pryč od jeho domu. Vím to, protože když jsem byl malý, udělal něco i mně, takže se držte dál od domu toho pedofila."

Ve městě jsme měli pedofila, jmenoval se Jean Baptiste. Je to pravda. Měl rád náctileté kluky... Já byl náctiletý, ale mě rád neměl, cítil jsem se kvůli tomu špatně. "Tebe ne." Nezajímal se o mě. Ale vždycky u nějakého zastavil a zeptal se: "Ahoj, nezašel bys do McDonaldu?"

A vy: "Ne-e." A on: "Nemáš snad rád McDonald?" A byli jste v pasti, protože všichni mají rádi McDonald, byla to 70. léta. Měl jsem jednoho kámoše, ten vždycky: "Jo, jasně, jedem." Šli do McDonaldu, snědli hamburger a pak řekl: "Tak zatím," a prostě zmizel a Jean Baptiste na to: "To je ale zmetek." Ale pořád to zkoušel. "Třeba to tentokrát vyjde." Protože pedofilové jsou opravdu houževnatí lidé. Rádi obtěžujou děti, je to šílené.

Je to jejich oblíbená věc. Pokud vezmete v potaz to riziko, že jste pedofil, nehledě na to, jakou škodu tím způsobíte, neexistuje pro člověka horší život, než být chycen při činu jako pedofil. A přesto v tom pokračují. Z toho vám vyplyne, že to musí opravdu stát za to. Myslím, z jejich pohledu. Ne našeho, ale jejich.

Musí to být úžasné! Aby riskovali tak moc... Jak si myslíte, že se asi cítím já, tohle je nejspíš moje poslední vystoupení. Já třeba miluju čokoládu. Je to moje oblíbená věc, ale existuje hranice. Nedokážu jíst čokoládu a dělat při tom něco dalšího. Když jím, nemůžu si u toho třeba číst noviny. Musím sedět a ptát se: "Proč je to tak dobré?

Miluju tu chuť." Protože je výtečná, ale pokud by někdo řekl, že když sním další, půjdu do vězení a všichni mě budou nenávidět, přestal bych ji jíst, protože chutná výtečně, ale ne tak moc jako mladý kluk. Ne pro nás, ale pro pedofila, protože my jsme úžasní. Dobrá, zvládli jsme to.

Čeká nás skvělá show! Za chvíli Rihanna, takže zůstaňte.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já vim že si dělá legraci, ale jen bych doplnil, že pedofilie není trestná a pedofilové nemají většinou potřebu napadat děti, ba naopak, bývají z nich například nejlepší učitelé. Pedofilů, kteří zneužijí dítě je velmi málo, ba naopak, velmi často jsou to lidé, kteří nejsou pedofilové, kdo zneužije dítě. Pedofil, co si "nemůže pomoct" jak je napsáno ve videu, je na tom stejně, jako jiný násilník, ať už žen, mužů či zvířat a je to jiný problém, nejde o problematiku pedofilie, která jen určuje preferenci objektu. ;)

141

Odpovědět

Máš štěstí, že jsi anonym..

07

Odpovědět

Nefunguje :(

13

Odpovědět

Když mluví o tom rasismu, tak je zajímavé sledovat toho černocha. :D

380

Odpovědět

Prosim vas muzete nijak predelat hlasovani o kvalite videii ty pulene hvezdicky jsou dost na ........ tady jsem chtel dat plnou palbu ale miss klick na pulce..... kdyz tech hvezd bylo deset vzdy jsem vedel kterou jsem si vybral. Diky

173

Odpovědět

Hodnocení mi přijde dost přehledný. Vlastně lepší než předtím, prostě najedu myší a podle toho kolik chci dát, tak dám. I kdybych video chtěl ohodnotit na 4 hvězdy a tři čtvrtě, tak můžu :)

211

Odpovědět

+NADrazakNe, nemůžeš.

30

Odpovědět

Když se uklikneš dá se to lehce napravit tak se nečil ... :)

31

Odpovědět

Video nefugnuje... error.

12

Odpovědět

Louie se do těch dětí docela zamotal :-D

261

Odpovědět

nechápu proč překládate neco co je už na youtube přeloženy https://www.youtube.com/watch?v=0ZOGVH287-A

035

Odpovědět

Z milionu důvodů. :-)

1) Neexistuje důvod, proč neudělat titulky i u nás, i když jsou už na Youtube, obzvlášť, když mohou být na našem webu třeba i lepší - třeba díky korektuře.
2) Nemusíme o takovém videu vůbec vědět, není to oficiální kanál a Youtube je džungle.
3) Video bereme z oficiálního kanálu, takže je jen velmi malá šance, že ho smažou.
4) Je to skvělé video a chceme ho tady mít.
5) Třeba si tady to video pustí lidé, kteří by na něj nikdy nenarazili na Youtube - respektive naprosto jistě se takových lidí spousta najde.

Ok, tak s tím milionem jsem přeháněl. :-)

1293

Odpovědět

+Corwin8Nesmysl.

030

Odpovědět

+AutoTvoje počatie bol nesmysl... potrat

184

Odpovědět

+Corwin8Stále víc mě zajímá jestli by se tu ta diskuze zlepšila, kdyby jste začali používat MojeID

013

Odpovědět

Jednak je to otrasna kvalita (ani nevidim cernochov ako sa tvaria) a aj titulky su nahovo - vobec nespomenie ze maju jednu izbu lebo si nemozu dovolit dalsiu.....a hodi po sestre kamenom a nie raketou....a dalej som to uz radsej ani nepozeral

131