Louis C.K.: Problémy bělochů

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:356
Počet zobrazení:19 368

V současném životě Američana už opravdové problémy snad ani neexistují – aspoň Louis C.K. je o tom přesvědčen. V lidské povaze je však jakési nutkání si neustále na něco stěžovat, i když v dnešní době žijeme v podstatě pohodový život. Jakého absurdna je touto vlastností možné dosáhnout?

Přepis titulků

Přivítejte Louise C.K. Díky, děkuju moc všem. Jsem Američan, ať už to znamená cokoliv. Žiju tam, užívám si tamějšího života plnými doušky... Nacházíme se v hospodářské krizi, ale bojím se, že Američané si nedokážou poradit s problémy, protože dné nemáme. Máme problémy bělochů. Víte, co to znamená?

Když je váš život tak úžasný, že si musíte debilní problémy sami vymyslet. Jinde mají opravdové problémy: "Do prdele, dneska nám uřežou hlavy." V Americe si stěžujeme na ty nejhloupější věci: "Musel jsem čekat 40 minut v letadle." Tomu se říká americký příběh, kterému lidé věnují pozornost. Přestanou mýt nádobí: "Bože, jak dlouho že jsi čekal?" "Nechali mě čekat 40 minut."

"Opravdu, co se stalo potom? Letěl jsi vzduchem, letěl jsi do oblak jako pták? Byl jsi součástí zázraku jménem létání, a přitom sis celou dobu stěžoval?" "Už nikdy neletím s Delta Airlines." "Vždyť letíš! Podívej se z okna! Je to úplně šílené! Sedíš na sedadle v oblacích! Jsi jako řecký mýtus." "To sedadlo se nedá nastavit, nemůžu si natáhnout nohy." Opravdu?

Všichni, kdo letí letadlem, by měli začít šílet... Letadla mají zpoždění. Zpravodajské titulky informují o tom, jak jsou letadla pomalá. Celostátní zprávy, jedna paní tam říkala: "Letíme z New Yorku do Kalifornie a trvalo nám to šest hodin." Kdysi to trvalo 30 let, a spousta z vás by po cestě umřela. Střelili by vás šipkou do krku, sesypali byste se k zemi. Ostatní pasažéři by vaši hlavu nabodli na kůl a pokračovali v cestě.

Dva z nich by spolu měli dospělé dítě. Než byste dorazili do Kalifornie, úplně byste se změnili. Neustále musíme remcat a nedokážeme ocenit lidi, kteří létání umožňují. Myslíme, že jsou hloupí. Nastoupíte do letadla a slyšíte: "Máme zpoždění, počasí..." "Nevědí, co dělají. Z mého malého okénka vidím, že je všechno v pohodě." Nikdo z nás je nerespektuje, ale každý pilot je hrdina.

I ten pilot Sully, co přistál na řece Hudson a zachránil kupu lidí. Jel jsem po řece Hudson na lodi a myslel si, že tam umřeme. hodně to s váma houpe... Přistál tam letadlem bez motoru a je z něj hrdina, uspořádali pro něj velkou párty, přehlídku. Setkal s pasažéry, ti mu ukazovali své ošklivé děti. "Zachránil jste naši rodinu, jste hrdina."

Garantuju vám, že tři minuty před přistáním hlásil do rádia: "Dámy a pánové, mluví kapitán Sully..." "Může už do prdele držet hubu? Telefonuju. Nepotřebuju poslouchat tyhle kecy. Sklapni, blbečku. Radši už přistaň." A i když se mu podařilo nemožné, nedostalo se mu uznání. Každý říkal: "Stal se zázrak! "To bylo znamení od Boha, dohlíží na nás..."

Ne, myslím, že to bylo pilotem, který se celý svůj život připravoval na tento konkrétní den." Pak ten den přišel a on to zvládl na jedničku: "To by zvládlo i dítě, protože tam byl Bůh, vedl to letadlo..." Ne, Bůh hodil ty ptáky do motoru, to je to, co Bůh udělal. Děkuju moc a přeju pěkný večer.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nesnášim věřící, mám na vás alergii, vážně

36

Odpovědět

To seš velkej kluk. Já zas nesnáším netolerantní lidi, kteří "nesnáší a mají alergii" na ostatní jen kvůli tomu, že mají jinou filozofii.

60

Odpovědět

+MikeAteista má právo nesnášet věřící a mít z nich alergii,i ty máš právo nesnášet ty co nesnáší a mají alergii!Oba máte ,,svou filozofii" .Co člověk - to názor,a to je podle mě v pořádku.Nebýt blbů,nebude géniů.

24

Odpovědět

+FanymagorNevím, ale právo nesnášet by neměl mít nikdo z nás. Svoboda každého končí tam, kde narušuje svobodu druhého. A nenávist je něco, co chtě nechtě porušuje svobody, nebo vede k tomu, že jsou porušovány. Nebo jsme se z historie stále nepoučili? :)
Nechci moralizovat nebo evangelizovat, ale moje víra mě učí milovat, ne nenávidět. Já toleruji ostatní. A proto mi vadí, že někdo může vůbec vypustit něco o nenávisti nebo nesnášenlivosti a myslet si, že je v právu. Já i když věřím, že mám pravdu, beru názor druhého a ani mě nenapadne ho navíc nenávidět.

00

Odpovědět

4:17 - myslím, že říká It did not matter, it could have been a child.. Jakože jelikož to letadlo vedl bůh, tak bylo jedno jestli je tam zkušený pilot, že to mohlo být i dítě.

30

Odpovědět

Opraveno.

20

Odpovědět

Myslím si, že by nebylo špatné, kdyby to prvně někdo projel korekcí. Je tam dost chyb, ačkoliv samotné představení mnohem lepší než poslední přidané.

41

Odpovědět

Zdielam s ním jeho názor.Toto je jedna z foriem,ako upovedomiť ludí na závažné veci.
Zopár takýchto komikov tu už bolo,ale smutné je,že vela ludí si ani neuvedomí,že sú
to veci nad ktorými sa treba zamyslieť.Hovorí o odrezávaní hláv a ludia sa na tom smejú ako na vtipe.

143

Odpovědět

pretože to bol vtip ty jelito

155

Odpovědět

Nikdo tu nechce odrezavace hlav, ale prazska kavarna a mistni osadka VC, je sem chce nalifrovat.

423

Odpovědět

Ukomir: Ide o to v akom kontexte to použiješ a ako to podáš...pokojne aj takéto drastické veci. Súhlasím, že by sa ľudia na tom nemali smiať, ale naozaj pochybujem, že Louie chcel, aby tam diváci zrazu zdesene sedeli a plakali, takže by som ich za ich reakciu hneď nejako neobviňoval. To, čo je pre zúčastnených nočnou morou, môže byť pre iných dôvodom k zasmianiu..ale smutné to naozaj je.

30

Odpovědět

a tu je vidět hned ten problem... všeci se chyti jen te posledni věty ktera byla spiše dodatek ale vubec se nezamysli nad tim co Ukomir řekl předtym... Hned začnu hejtit jak to bylo myšlene jako vtip tak proto se smali... tak jistěže... byl to vtip... ale až se dosmějou tak si mužou promyslet jak to doopravdy je... ale co tim Ukomir chtěl řict je to že pokud to člověk podá vtipem tak to nikoho nezajma... zasměje se a odejde a uplně zapomene co řikal... Všeci ste jelita... Souhlasim s Ukomirem...

24

Odpovědět

+chcetepeckuhned?Pokud to člověk podá vážně, tak to taky nikoho nezajímá. Všiml jsem si fenoménu, že je úplně jedno co dneska lidem říkáš, protože oni si buď tvoje věty vyloží tak jak se jim to hodí do krámu, nebo je vůbec nepochopí a zůstanou tvoji myšlenkou naprosto neposkvrněni.

60

Odpovědět

3:14 podle mě zachránil spoustu "lifes", ne "wifes".

202

Odpovědět

Ha, sorrry, dupla, a ještě se špatným pravopisem. Shame on me. :-D

81

Odpovědět

+SleevaShame, shame, shame, shame

160

Odpovědět

Opraveno.

30

Odpovědět

Tohle kdyz nekomu reknu, tak se se mnou nebavi a jsem za toho, kdo nema soucit k lidskemu utrpeni... Lidi si fakt proste chtej na neco stezovat a tak to holt nesmim porusit :)
3:12 rika Bunch of lives, ne bunch of wives

jinak dekuji moc, Louise C.K. mam fakt rad

121