O lhářích a mýtech

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:741
Počet zobrazení:8 161
Po Mortysovi a Tongovi přidávám do třetice ještě jeden krátký animovaný film studentů umělecké školy ESMA ve Francii. Hlavním hrdinou je satyr, jemuž jeho družka vyčítá, že je příliš racionální a přízemní a měl by se naučit občas trochu popustit uzdu fantazii. V příběhu v originále nazvaném Mytho Logique se objeví i kentauři, nymfy, Dionýsos a další postavy z řecké mytologie. Ve videu jsou bohužel anglické titulky – snad nebudou při sledování příliš rušit.

Přepis titulků

Překlad: LaBleue www.videacesky.cz Podívej, to vypadá jako Pegas! Vždyť je to jen mrak. Ano, je to mrak, ale vypadá jako Pegas. To je nádhera! Každý sní o tom, že aspoň jednou v životě spatří Pegasa. Že spatří Pegasa? Pegas je okřídlený kůň a ve skutečnosti ho nikdo nikdy neviděl. A navíc mrak je jen vodní pára.

To nevadí, zapomeň na to. Když jsme spolu jen sami dva, připadám si beztak jako na malém obláčku. Ve skutečnosti, Kocourku, na žádném obláčku nejsi. Bylo by těžké být na oblaku, když je to jen vodní pára. A pak taky nemůžeš být na dvou místech současně, Kocourku. To je nemožné. Nemožný jsi leda tak ty! Pořád ta pravda! Už je to ubíjející.

Ale věci jsou přece takové, jaké jsou. Mrak je jenom mrak. Vždyť je to pravda. Pravda, pravda, pravda! Už s tím přestaň. Já nevím – tak se prostě nauč lhát! Pravda přece není to jediné, na čem záleží. Ale ten Pegas přece... Vždyť... to není... Nic nechápeš. Mám tě dost. Trucuju, abys věděl.

Ale miláčku, tak se hned neurážej. Vysvětlím ti to. Oblak je jen voda. A Pegas je okřídlený kůň. Nemůžeš být na oblaku. A Pegas nemůže... Kocourku, jestli už nemůžu ani mluvit pravdu... Přece ti nebudu lhát, na to tě moc miluju. Takže... Ty si povídáš se stromem?

Vrať mi to. To není to, co si myslíš. Známe se už dlouho, tak jsem si říkal... Nepřibližuj se k ní, ty hnusnej skrčku! Počkej! To není tak, jak si myslíš! Počkej, vysvětlím ti to! Opravdu, můžu všechno vysvětlit! To vůbec není tak, jak si myslíte. Jestli ho chytnu, přísahám, že ho...

Nazdar, holky! Tak jsem zase tady! A hele, nová kočka! Ne, ne, je to jinak, než jak to vypadá. Pojď ke mně, kuřátko. Prosím vás... Ne! Tak mě to nechte vysvětlit! Ty mrňavá chlupatá potvoro!

Co se děje? Ale to vůbec není tak, jak si myslíte! Zeus! Zeus? Cože, Zeus? Tak co se tady děje? Ale to opravdu není tak, jak si myslíte. Přísahám.

Já už nemůžu. Tak se trochu uklidněte. Zjevně nejsem první, koho dnes obtěžuješ. Když to není tak, jak si myslíme, jaká je tedy pravda? Pravda je, že... jsem nic neudělal. Je to úplně jednoduché.

Byl jsem s Kocourkem, když přišla ta druhá holka. Utrhla Kocourka. Tedy... tu kytku. Která se proměnila. A pak přišel ten chlapík a myslel si, že... flirtuju... s tou kytkou... Chápu, že to zní divně, ale... je to pravda. Kecáš. Jo!

Podívejte! Tamhle je Pegas! Počkejte... Juchů, Pegas! Pegas! Počkejte na mě, holky! Slušný kousek, s tím Pegasem. Kdopak tě naučil takhle lhát?

Nikdo. Lžeš jako bůh. A takhle vznikají mýty. Tak se měj, zas někdy! Páni! Tak já stvořil mýtus! Kocourku! To mi nebudeš věřit! Lhal jsem!

Jo! Dokázal jsem to! Řekl jsem jim... Kocourku? Kocourku! Tomu neuvěříš! Tady jsi. Kocourku... To vůbec není tak, jak si myslíš. Kocourku!

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Docela pervezní pohadka...

231

Odpovědět

spooner: vazne ??? s fionama ve zlobri podobe ? :D

190

Odpovědět

vyloženě špatný den :D

210

Odpovědět

AAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaa Zeuse fakt nesnasim paneboze co si vo sobe ten buh vubec mysli!!!!!!! Furt vsechno jenom zkazi kdyby ta kytka chodila s Kratosem a ten videl jak ho s nim podvadi tak by mu natrhl kušnu hákem!!!!!

1815

Odpovědět

Byl jsem s kocourkem zní opravdu zvláštně..utrhla kocourka..

1816

Odpovědět

Ty zelený holky maj pěkný prdelky a kozičky, hned bych si to s nima rozdal ;)

2015

Odpovědět

aaime: Určitě jsou i další možnosti, jak jí mohl říkat, ale když může někdo ženě říkat "broučku", proč by nemohl "kocourku"? Stačí si vzpomenout třeba na Příběhy obyčejného šílenství. :-)
Já když si ve všech větách filmu dosadím "kočičko", nějak mi to tam vůbec nepasuje ("Nemůžeš být na dvou místech současně, kočičko." "Kočičko, jestli už nemůžu ani mluvit pravdu..." "Utrhla kočičku." "Kočičko, tomu neuvěříš!"). "Kočičko" by mi v češtině evokovalo jiný typ situací a postoje k té holce ("Tak podívej se, kočičko...!") a taky to pro mě trochu ztrácí na originalitě a vtipu, ale to je asi věc osobního vkusu. :-)

182

Odpovědět

super, hodně mě to pobavilo, krásná animace :)
jenom, nemohl by spíš tý holce říkat třeba kočičko?

1814

Odpovědět

Todle by měl být celý film, nejdřív jsem zkouknul video a až po tom popsiek a myslel jsem že je to trailer :D

184

Odpovědět

Vytvoril som pre Vás ČSFD.cz profil: http://www.csfd.cz/film/301512-mytho-logique/

182

Odpovědět

jo krásná francouština + animace 10z deseti

180

Odpovědět

To vůbec není tak, jak to vypadá... kvak xD

180

Odpovědět

Nejde spustit : Error #2036

1819

Odpovědět

Zajímavý, holky letěj na přetvářku, a pak že s pravdou nejdál dojdeš :)

180

Odpovědět

hahaha, ten závěr se povedl :D :D

180

Další