Omeleto – Představení na dobrou noc

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:27
Počet zobrazení:3 450

Co byste dělali, kdyby vás čekal poslední večer vašeho života? Přesně to totiž řeší Samuel, oplácaný outsider. 
Píše se rok 1978 a na Zemi se řítí asteroid. Veškeré snahy světových velmocí se ho jakkoli zbavit padly. Zbývají 4 hodiny. A Sam dospěje k rozhodnutí, že ze světa v žádném případě neodejde jako panic. Začíná poslední jízda jeho života, na jejímž konci je jistá pouze jedna věc…

Představení na dobrou noc z kanálu Omeleto je sci-fi/katastrofický film, který nepostrádá i dávku humoru.

Přepis titulků

ZEMĚ 1978 Vítejte u večerních zpráv na Channel 4. Usaďte se a odpočívejte. A teď Top 10 zpráv. Můžeme vám potvrdit, že poslední pokus mezinárodní společnosti o zničení asteroidu se nevydařil. Pokusy Sovětů jej sundat dolů také selhaly. Můžeme potvrdit, že Spojené státy selhaly při pokusu o rozbití tohohle okrunýřovanýho kusu šutru, co vyletěl kapitánovi Kirkovi z p*dele a řítí se přímo na nás!

Je to skvělý, zlato. Tak se v posledních hodinách života obklopte svými milovanými. - Tak, a je to. - Co? Nic. - Nelžete jí. - My jí nelžeme. Zadržujeme informace. Že, Frede?

Frede. Mluvím vážně. Co tu děláme? Mami. Same. Co to děláš s vínem na vaření? Mami, mám vás rád, víc, než si myslíte, ale musím něco udělat.

Frede. Zkus se vrátit domů, než bude moc pozdě. S ohledem na čas, který… Zkus to stihnout zpátky domů. Měj se, Sammy. Čau, Josie. Mám tě rád. ČAS DO DOPADU: 4 HODINY Samueli?

Ahoj, Bello. Jak… Co děláš? Chci vypočítat trajektorii toho asteroidu a jeho vliv na atmosféru. Pro příští generace. Hustý. Připojíš se? Já mám…

Není vesmír nádherný? Šílená představa, že nás zabije. Jo. No nic. Proč nám trháš kytky? Říkal jsem si, že když končí svět, už je potřebovat nebudete. Navíc, jdu na tu párty. Chápu.

- Doufala jsem, že… - Kdykoli jindy bych - se přidal. - Chápu to. Poslední noc života si člověk musí užít. Navíc, jsem si jistá, že tam bude Jessica, viď? Možná. Nevím. Nejspíš. Ty jsi panic, že jo? Neva, jestli jo. To je spousta lidí. No, já…

Proč neděláš něco zábavnějšího? - Je to zábavný. - A co vaši? Co naši? Proč netrávíš čas s nimi? Jsou ve Španělsku. Nestihnou se vrátit včas. To mě fakt mrzí, Bello. Užij si párty. - Můžeš jít se mnou.

- Mně to tady vyhovuje. Tak jo. Do prdele, já umřu. Víš to, Matte?. Víš, co je fakt dobrý?. Byl jsem blbec. Chodím do posilky, abych zesílil a chránil tě, udržel tě v bezpečí. Mám Pontiac plnej kazet, chtěla bys… Co sakra je?

Jessico, protože svět končí, řeknu to na rovinu. Prostě jsem zamilovaný, do tebe. Už od druhé třídy. Jsi zkrátka boží a nádherná. A jestli nastane konec světa, chci ho prožít s tebou. Takže tak.

Ne. Samueli, ne. Hele, když mluvíme na rovinu, děsíš mě. Všem nám naháníš hrůzu. - Všem, kámo. - Jo. Měl bys odejít.

Je to fakt trapný. Jo. Jen běž, kámo. Proč si nevrzneš s tou svou kámoškou, vědátorkou Bellou? Bacha. Těžkej den. Cos to udělal? Bouchl jsi ji do obličeje! Chad někomu nakopává p*del. Se*u na Chada. Kámo.

Chade, jsi v poho? Chci říct, jsem rád, že jste mi dnes dělali společnost. Naposledy se s vámi loučím v pořadu „All Night Austin“. ČAS DO DOPADU: 2 HODINY - Zdraví Alastair Haley s písní „Mercy of the Moon“. Díky, že jste dnes dorazili, dnes, v ten osudový večer. Určitě ještě vyrazte ven a dejte si naše křidýlka z Idaha.

Víte, co se říká: Když jste v Idahu… Jako poslední představení večera tu máme Taťánu. Předvede svůj poslední tanec. V životě. Ty bys měl být někde jinde.

Bello. Omlouvám se. Moc se omlouvám. Myslel jsem, že na té párty najdu něco, co mi chybělo. Dal jsem Jessice pěstí. A asi jsem zabil Chada Kaswella. Moje brýle leží ve strip klubu a… nemám tušení, co si to tam píšeš, a jen tu blábolím.

Blábolíš? Jsem blbec. Jsi blbec. A všichni umřeme. Všichni umřeme. Půjdu domů. Vážně mě to mrzí. Samueli?

Dal jsi Jessice pěstí? Narazil jsem si ruku. Dokážu někoho zranit. Říkala jsem si, že bych možná viděla líp nahoře na kopci. Chceš jít? ČAS DO DOPADU: 3 MINUTY Tak jaké to je, umřít jako panic? Už mi to nepřijde tak zlý.

Jen si přeju, abychom měli víc času. Promiň. Jsem blbec. Myslím, že všichni jsme tak trochu blbci. Myslet si, že na všem, jak se projevujeme, co děláme, s kým to děláme, opravdu záleží.

Musí. Musí na tom záležet, jinak… Jak jinak si vybereš toho, s kým… S kým co? S kým zemřeš. PŘEDSTAVENÍ NA DOBROU NOC Překlad: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář