Omeleto – Tísnivé údolí

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:71
Počet zobrazení:5 874

V budoucnosti se lidé zklamaní ze skutečného života uchylují k virtuální realitě. Tráví v ní dny i noci, třeba hraním velice reálných „stříleček“. Ze zábavy se ale může lehce stát nebezpečná závislost.

Sci-fi snímek z kanálu OMELETO.

Přepis titulků

Pro mě je virtuální realita… ta jediná realita. Pamatuju, když jsem to zkusil poprvý. Pomyslel jsem si: „Ty kokso. Už se nikdy nebudu nudit.“ Denně 17 hodin boje. Stovky zabití, asi osm až deset smrtí. Podpora všech pěti smyslů.

360° obraz. Zvýšená bolest. Vzbudím se, zčeknu svý hodnocení a jdu rovnou na bojiště. Můj off-line život je prostej. Tvořím támhle. Spím tady. Tam je koupelna. To je celý. Z tohohle baráku jsem neodešel… už pár let. V minulosti jsem měl problémy se zákonem.

Cítím, že ve VR můžu projevit svý já. Projevit svůj vztek. Bezpečnou cestou. Mám pocit, že můžu být sám sebou, aniž bych za to šel sedět. Poskytuju psychologickou podporu ve čtvrtích závislých na VR. Upřímně, nezdá se, že by měli zájem stát se součástí společnosti. A když vidím, v jakých podmínkách žijí, řekla bych, že by do ní ani nezapadli.

Mezi lidma se necejtím dobře. Moc nevím, co říkat ani… jak se chovat. Ve hře je to… prostě snazší. Tam nejsou lidi. Jen cíle.

Teď! Sejmuli jsme dalšího. 1-3? Uspořádáme znovu formaci. - Blíží se další banda. - Rozumím. 5-6, míříme na jihozápad, jo? Listopade, máš k tomu postávání důvod? Na co vejráš? - Běžte beze mě. - Rozumím. Přesuneme se v klídku. Cíl by měl být na dohled každou chvíli. Do hajzlu, co děláš?

Přestaň! Střílíš do vzduchu! ŠPATNÝ SMĚR Listopade, snažíš se… ODSTRANĚNÍ FILTRŮ Kdo jste? Hej, vy! Co se děje, vojáku? S kým to kruci mluvíte? 5-5, nevím, co má za problém, ale stojí tam jak tvrdý Y. Zůstaňte správně naladěný, slečinky.

Vidím další zbraň. A pal! Off-line ubíhá život… moc pomalu. Nic se neděje. Je moc klidnej. Nudnej. Osamělej. Depresivní. Nelíbí se mi. PODEZŘELÝ Chci to tak intenzivní, jak jen to jde.

Tak skutečný, jak to jde. Bacha! Vidím ducha asi čtyři minuty od tvý pozice. Připrav se na frontální útok. Munice do pozoru! NEPŘÍTEL Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já tam vidím velkou inspiraci epizodou Black Mirror z roku 2016 https://www.csfd.cz/film/214772-cerne-zrcadlo/460793-muzi-pod-palbou/prehled/

50

Odpovědět

To musel ale dat práce... přitom taková píčvina...

00

Odpovědět

Tak tomu som nejako nepochopil. Ako moze byt ten ghost junkie gamer zaroven clovek a zaroven robot ? Ako to, ze ked si dal headshot, tak zaroven nezabil aj "junkie seba" ? Ako mohli byt jeho kamosi realne v budove ako fetky a realne aj ako roboti v tu istu dobu. A zaroven nerealne ako gameri.

07

Odpovědět

Já bych to spíš chápal že to, co pro ně byla virtuální realita, bylo ve skutečnosti dálkové ovládání robotů ve skutečné akci. Nějakého dalšího gamera pak poslali na misi do "lesa duchů", protože ten cápek jim zastřelil robota. Tj. myslel si, že páchá sebevraždu ve VR, ale odbouchnul jim reálnou zbraní reálného drona někde v Afghanistánu.

152

Odpovědět

+Zee PrimeOno by to davalo zmysel, ale v realite by sa predsa nemohli vznasat vo vzduchu. Skor to ma asi vacsi presah a cele je to jedna zacyklena Virtualna realita, cize aj to co vypada ako realita je vskutocnosti vsetko virtualne....

13

Odpovědět

Skutečná realita: Závisláci, roboti + někde i v pohodě lidi
(Virtuální) realita: Závisláci ovládající ty roboty

12

Odpovědět

Pre ludí,závislákov,bola virtuálna realita zmyslom života.Brali to ako nejakú hru,kde chodili po virtuálnom svete
a strielali duchov.Chlapík,po tom incidente,kde mu poškodil duch-človek softwareový filter,vdaka ktorému nevidel realitu
,ale virtuálny svet,si uvedomil ako sa veci majú.A to bolo,že boli klamaný a nezabíjali nejaké virtuálne príšery
,ale skutočných ludí,v skutočnom svete(ako roboti).Keď že tam mali aj lietajucich dronov,ktorý monitorovali situáciu,tí vyzistili čo sa stalo.Tak sa stal chlapík nepohodlným,respektívne pre nich už nepotrebným a poslali na neho vojaka.

Gamer-človek.Vo virtuálnej realite bol nejaký pištolnýk(vojak).Ale v skutočnosti bol ten pištolník robot v realite,ktorého gamer ovládal.Gamerovi namiesto reality cez ten softwareový filter premietali niečo iné,aby si myslel,že hrá nejakú hru,strielačku vo virtuálnej realite.Ale on vlastne strielal ako robot skutočných ludí.
Keď si dal headshot,zastrelil robota.A ako tam chlapík hovoril,neviem kolko zabití(duchov) a pár krát bol zabitý aj on(ako vojak).Čiže mu pridelili(po virtuálnom umretí) dalšieho robota.

62

Odpovědět

celkem nuda

212