DUST – Telefonát

Thumbnail play icon
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:5 337

Technologie se zdokonalují tak rychle, že to mnohdy ani nestíháme sledovat. Jejich vývoj spolkne hromadu peněz... Když už jsme u těch peněz, co kdybyste mohli platit půjčku pouhým poslechem reklam? V blízké budoucnosti aspiruje na technologickou super vychytávku služba Vnitřní hlas, díky které nemusíte při splácení myslet na peníze, pouze na reklamu.

Krátký sci-fi film z kanálu DUST.

 

Přepis titulků

TELEFONÁT Představte si přístroj, který po zadání slova vyhledá budoucí či minulé audionahrávky, ve kterých slovo je. Studenti Warwick Institute prý takový sestrojili. O testování stroje a otázce ochrany dat si řekneme víc za týden, dnes vám chci představit Owena. Owen pracuje ve Vnitřním hlasu a je známým mluvčím firmy. - Popište nám váš výrobek.

- Zdravím. - Vítejte. - Když chcete půjčku, obvykle si půjčíte peníze a pak je vracíte. Ale technologie se vyvíjí. Během uplynulých let opravdu pokročily. Firma Vnitřní hlas lidem půjčí, když souhlasí se zavedením implantátu, pomocí něhož jim důvěryhodný hlas nabídne reklamu na míru. Dobré ráno, Willow. Spouštím cílenou reklamu firmy Vnitřní hlas. Co si dnes ráno užít chuť ledového čaje od Hosty?

Ne. Frekvence reklam a doba, po kterou implantát máte, - závisí na výši půjčky. - Máte velmi příjemný hlas. Chápu, proč Vnitřní hlas najal vás. Nemohou reklamy i přes přátelský tón časem obtěžovat, třeba u vysokých půjček? Podle mě ne víc než tradiční reklamy. - Bylo to moc dobré. - Díky. - Třeba příště uvařím já tobě.

- Fajn. - Nejsem ale moc dobrý kuchař. - Tak mi nabídneš něco jiného. Sleva 50 % na prohlídku na klinice sexuálně přenosných chorob v Greenwich. - Je ti dobře? - S testy na kapavku, chlamydie, HIV. Jsem v pohodě. - Je mi fajn. - Nemusíme, jestli nechceš… Ale ne, chci. Vážně. Nákup za maloobchodní ceny získáte pomocí fráze „spárovat položky“. A vše se samozřejmě monitoruje.

Všechny abnormality se budou řešit prioritně. - Promiň, vysvětlím to. - Neřeš to. Mám v hlavě takový hlas. To zní… - Nová známost? - Sklapni! Na allthelovers.com najdete vše, co zamilované zajímá. To je můj Vnitřní hlas! Váš Vnitřní hlas má potíže s hlasitostí. Chcete-li si sjednat schůzku s technikem, řekněte „informace“.

Informace. U vašeho výrobku tedy žádné nebezpečí nehrozí? Na nic jsme nepřišli. Asi jste mě předtím slyšel mluvit o „audio stroji času“ - z Warwick Institute. - Ano. Požádali jsme o analýzu spojení Vnitřní hlas. A oni našli… znepokojivý úryvek. Možná z nějakého telefonátu? Něco není v pořádku.

Vnitřní hlas se pokazil. Chci jen někomu říct, kde jsem. Mám posoudit něco, co může být z minulosti nebo budoucnosti a může, ale nemusí, souviset s naším výrobkem? Souhlasíte, že ta nahrávka je znepokojivá, ne? Myslím si, že není fér projet náš výtvor neozkoušenou technologií. Máme zavedené kontroly a opatření, aby byli naši uživatelé v bezpečí. Vítá vás Vnitřní hlas. Nesmím třeba nabízet produkty nikomu, koho znám.

A jako muž smím reklamu nabízet pouze mužům. Vítá vás Vnitřní hlas. Technik dorazí za okamžik. Čekejte, prosím. Objevte opět blaho klidné mysli. - Finne? Jsem vyděšená. - Willow? Neslyším tě. Něco není v pořádku. Vnitřní hlas se pokazil. Chci jen někomu říct, kde jsem. Willow?

Cos to říkala? Zřejmě ve váš počin hodně věříte, Owene. To ano. Jak říká motto Vnitřního hlasu: Důvěřujme technologiím. Dobře. Myslím, že to bylo všechno. Díky. Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Třeba Muskův čip v mozku od Neuralink dokáže léčit slepotu a poškození mozku.

03

Odpovědět

Což jsou typičtí zákazníci Tesly - slepí a retardovaní.

75

Odpovědět