Omeleto – Trakce

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:95
Počet zobrazení:7 661
Další krátký film z distribuce kanálu Omeleto, tentokrát o ženě, která si zajde na rande s mužem, který na její vkus říká příliš nevhodné vtipy. Ale tím jejich schůzka jen začíná…

Přepis titulků

TRAKCE Jsou tak dobrý. Snad si nemyslíš, že takovou postavu si udržuju hladověním? - Vše v pořádku? - Je to výborný. - Co říkáte na žebírka? - Jsou famózní. Úplně se rozpadají a rozplývají na jazyku. Jsem ráda, že vám chutná. To řekla ona. - Bod pro mě.

- Na to se napiju. Na zdraví. - Tak jsme to pravidlo porušili. - Jaký? - Nemá se mluvit o sexu, politice a náboženství. - To zvládneme, - něco mi říká, že jsme na stejné vlně. - Fakt? - Jo. - Jak to víš? - Prostě pocit. Nebyla bych si tak jistá. Tolik válek rozpoutaných jen kvůli rozdílným názorům. Dobře, hra začíná. - Protahuješ se?

- Musíš se na to rozehřát. Dobře. Co má společného vánoční stromeček a kněz? - Nevím. - Koule mají jen na ozdobu. To je hloupý. - Proč ženy milují Ježíše? - Nevím. Protože se vrátí a dokončí, co začal. - Bod pro mě. - Bože. - Ten ti nechám. - Poslední. - Jak víme, že Adam a Eva nebyli černoši?

- Nevím. Zkusila jsi někdy černochovi vzít žebírko? Co? Ten se ti nelíbil? Je skvělej a hodí se k večeři. No… je rasistickej. - Je to vtip. - Ale rasistickej. Nemyslel jsem to vážně, dělal jsem si srandu. - Omlouvám se. - Ne, jasně… Je to v pohodě, jen jsem na takové věci citlivá.

- To je super, jsem za to rád. - Jen mám pocit… že jsou lidé už takoví znecitlivělí. Naprosto. Na nové začátky. Na nové začátky. Já přece nemůžu být rasista, můj stín je černej. No tak, to je samozřejmě vtip. Založený na letech útlaku a stereotypech, které marginalizují celou skupinu lidí.

- Jen jsem to tu chtěl zase rozjasnit. - To byl vtip? Rozjasňuješ to černým humorem? Vidíš v tom něco, co v tom není. Chováš se trochu neracionálně. - Co prosím? - Neracionálně. Neříkej mi tak. To ty tu sedíš a mluvíš o svém černém stínu. Děláš si ze mě srandu? Myslím si snad, že všichni černoši jedí žebírka? Je to jen fór založenej na blbým stereotypu.

Ve skutečnosti si to nemyslím. Nemáš to brát vážně. Neřekl bych to, kdybych věděl, že mě budeš hodnotit. Ztrapňuješ mě. Můžeš mluvit tišeji? - Nemusíte spěchat. - Ne, počkejte. - Já to vezmu. - Ne, to je dobrý. - Nech mě to zaplatit. - Dobrý. - Nech mě… - Platíme zvlášť. Dám vám chvilku. Super.

Vypadáš jako fajn chlap, jen mám pocit, že… jsme každý někde jinde. Objednala sis ta žebírka. - To je zvláštní volba na první rande. - Nemyslím si, že bude druhé rande. - Promiňte, slečno… - Pardon, nemám žádné peníze. - Já jen… - Nemám žádnou hotovost. Hledám klub Trakce. Uber mě asi vyhodil na špatném místě. Za 15 minut mám hrát.

- Aha, no… - No jo, nechci peníze. - Já… - Jen to zpracuj. - Moc se omlouvám. - Víte, kde to je, nebo ne? Je to blízko. Ještě jeden blok, pak doleva a hned ta další ulice. Aha. Slečno. Fakt jsem ne… Nemyslela jsem… Já jen… Do prdele. TRAKCE Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kněz, OK. Ježíš, no problem. Černý, hej hej, to je už moc. Různé kampaně začínají dobře a má to smysl, ale pak se na ně začnou nabalovat lidé, kteří si akorát chtějí přihřát polívčičku a je z toho fraška.

230