Trest smrti je totálně parádníThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:423
Počet zobrazení:6 841

V dnešní zpravodajské relaci Onionu se dozvíme, co si o trestu smrti myslí Nejvyšší soud USA.

 

VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET!

 

Přepis titulků

Ve Washingtonu dnes Nejvyšší soud vynesl přelomové rozhodnutí. Navzdory rostoucímu počtu vězňů v celách smrti, kteří byli zproštěni viny díky důkazům DNA, soud znovu potvrdil zákonitost trestu smrti na základě toho, že je, cituji: "totálně parádní". Pro více informací se živě spojíme s naší washingtonskou zpravodajkou Jane Carmicheal. - Ahoj, Jane.

- Zdravím, Michaele. Jak Nejvyšší soud dospěl k tomuto rozhodnutí? Michaele, začalo to dnes ráno, když právníci navrhovatele soudu předložili nahrávku usmrcení injekcí, která ukazovala vězně, jak se svíjí v bolestech, než zemřel. Při přehrávání řekl soudce Kennedy, cituji: "Páni!", soudce Alito podotkl, cituji: "No do prdele!", a soudkyně Ginsburg řekla, cituji: "Tak to je mazec.". A jaká byla odpověď obhajoby?

Po videu řekl předseda soudu John Roberts: "Ačkoli důkazy předložené soudu naznačují určité pochybení v postupu výkonu trestu smrti, stanovisko tohoto soudu je, že tato praktika zůstane kurevsky krutopřísně boží." V té chvíli se rozhodnutí zdálo celkem jisté. Nesouhlasil někdo s názorem předsedy soudu? V podstatě ne. Soudce Clarence Thomas argument okamžitě podpořil s odvoláním na precedens stanovený filmem 300, ve kterém byli pachatelé, cituji: "skopnuti do zasraně velký díry".

Soudce Alito poté poznamenal: "Jo, a nebo jako v Soudci Dreddovi." Soudce Scalia poté celkem hlasitě prohlásil, cituji: "Já jsem zákon." - To je hláška z filmu Soudce Dredd. - Ano, to je. Pak následovala asi minuta, kdy všichni soudci jednotlivě prohlašovali, že jsou zákon. Soudci prý dospěli k rozhodnutí celkem rychle.

Je to pravda? To určitě ano. Soud dnes také učinil poněkud nezvyklý krok a nepředložil jen psané rozhodnutí, ale také kresby soudců znázorňující, cituji: "další parádní tresty". Konečné rozhodnutí bylo osm proti jednomu ve prospěch obhajoby. Pověz nám tedy o jediném hlasu proti. Jistě, ten byl od soudce Anthonyho Kennedyho. Ten prohlásil, že trest smrti je vlastně velmi mírný trest a že odsouzení na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění se zdá být, cituji: "mnohem krutější, protože je to jak na nějaký vězeňský kolonii z budoucnosti, kde prostě musí bojovat o zbytek života."

Někteří odborníci říkají, že dnešní rozhodnutí je podobné tomu z roku 2008 v případu Torchinsky vs. Peterson, ve kterém se rozhodlo, že je legální nosit skrytou zbraň, pokud je ta zbraň fakt hustá, jako krutě velkej samopal nošený pod pláštěm, jak v Matrixu.

Je to tak? Přesně tak. Právní experti už mluví o tom, jak tím Nejvyšší soud dává jasně najevo, že bude méně striktně ústavní a více striktně úžasný. Jane Carmicheal se zprávami z Nejvyššího soudu. Díky, Jane. Díky, Michaele. Roomba představila sebeuvědomělého vysávajícího kyborga. Kvůli škrtům v rozpočtu ruší základní školy třetí třídy. Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak Roomba kyborg...no a brzy se nás stroje pokusí vyhladit.
Ah moment, už to začalo: http://www.novinky.cz/koktejl/361192-roboticky-vysavac-malem-skalpoval-spici-majitelku.html

00

Odpovědět

Ma-Ma is not the law... I am the law.

20

Odpovědět

občas ukazujem rodičom onion správy a prehlasujem ich za pravé aby som ich videl nadávať na ameriku.. myslím že toto by mi už neprešlo.. :(

173

Odpovědět

Tak to asi nemáš moc obdařený rodiče...

373

Odpovědět

Na to už nejde nic říct. Prostě přednesli nevyvratitelné argumenty :D

200

Odpovědět

I am the Law...
http://www.postavy.cz/foto/the-law-foto.jpg

176

Odpovědět

+eskodromBitches...please
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSX5z4B3h85cfRD3zFvJenu_3PQk80Hu8a7cqZwl2Rupw-bpAmQ

75

Odpovědět


Odpovědět

+eskodromtak se všichni uklidníme....
http://vignette2.wikia.nocookie.net/tesfanon/images/5/5c/Chuck_Norris.jpg/revision/latest?cb=20081118030612

140

Odpovědět

02:51
říkají "sentient", jakože je ten stroj sebeuvědomělý, rozhodně ne voňavý (nic se slovem "scent" ;-) )

10

Odpovědět

Opraveno, díky. ;-)

00

Odpovědět

Díky, zrovna jsem to chtěl opravit, ale BugHer0 byl rychlejší. ;)

00

Odpovědět

Nejsem tak zběhlý v AJ hantýrce a obecně překladech, ale neznamená ta poslední hláška z televize, že kvůli penězům ruší třetí třídu? Možná by to bylo i vtipnější. A možná taky ne, protože tomu dostatečně nerozumím. :)

90

Odpovědět

Máš pravdu, překladatel se spletl. ;-) Opraveno.

10

Odpovědět

Je tam "popular third grade program", což myslím nebude úplně třetí třída, ale asi nějaký doplňkový nepovinný program pro žáky... Nevím, zkoušel jsem to vyhledat, ale úplně se v tom nevyznám, tak jsem to původně volně přeložil, že ruší výtvarku :)

11

Odpovědět

+FrixMyslím, že tam "third grade program" dali, jen aby to znělo "odborněji". Každopádně na tom, že zrušili kvůli finančním problémům výtvarku, není asi nic moc vtipného. To s třetí třídou je lepší, i když vím, že se ty závěrečné vtipné názvy reportáží překládaj blbě, když jsou takhle úplně vytržený z kontextu. ;-)

71

Odpovědět

Máš pravdu. Jelikož to je "Third Grade" v ovozovkách, myslí tím celou třetí třídu. V US, nevim proč, ale třetí je u nich opravdu nejpopulárnější a nejvíc zábavná...

10

Odpovědět

Jen ať trpí. Ty, které zabili, taky trpěli.

1120

Odpovědět

A co když jsou nevinní? Takových už bylo hodně, často se na to přišlo až v moderní době podle DNA...

10

Odpovědět

Onion jak má být, paráda.

300

Odpovědět

Tak kdy tu zase bude Key & Peele?

343

Odpovědět

Už tu nebude, stejně jako další pořady, které byly v tichosti zrušeny bez vysvětlení :)

243

Odpovědět

Key & Peele bude. Jen jsme čekali na dostatek nového kvalitního materiálu a hlavně teď dokončujeme modernizaci webu, takže to asi spustíme až potom. ;-)

270

Odpovědět

Pokud má tohle v USA úspěch, pak není Amerika tak v p****i, jak si myslíme :)

313

Odpovědět

Ve 2:50 je ten kyborg fully sentient, ne scented ;).

Also: I am the Law! :D

121

Odpovědět

Jako soudce Ústavního soudu musím fakt říct, že soudy v USA jsou těžce krutopřísný a badass.

00

Odpovědět

Tiež si myslím, že doživotie bez možnosti prepustenia je omnoho tvrdší trest, než smrť. Sedíte v cele s vedomím, že neexistuje možnosť, ako sa dostať von (ak nepredpokladáme útek/vzburu). Vlastne celý váš život stráca zmysel.

1414

Odpovědět

Ták, a společnost to zaplatí ze svého.

308

Odpovědět

+PepekSpolečnost platí ze svého i popravy, které stojí daleko více než vězení, nebylo o tom video od Johna Olivera ? Navíc jestli je pravda, že 4% lidí nevinných je popraveno, tak radši zaplatím víc, než abych měl na svědomí jediný lidský nevinný život.

2213

Odpovědět

+PepekJeden náboj ráže 7.62 R výjde na 5 Kč, třiapůlka brok něco okolo 7.50 Kč. Rozbít hlavu kamem ještě levněji. To je samozřejmě jedno z těch radikálnější řešení, injekce, elektřina a podobné nesmysly budou jistě dražší, ale ruku na srdce, i s případnými náklady na pohřeb atd. konečná suma nepřesáhne náklady na měsíční "provoz" takového vězně.

Ale každá mince má dvě strany. Případné justiční omyly se dají minimalizovat propracovaným a spolehlivě fungujícím soudním systémem, ale obávám se, že k němu máme v tomhle státě velmi daleko. To je docela pádný argument proti trestu smrti. Na druhou stranu jak ty říkáš 4% mi příjdou jako ospravedlnitelná daň za bezpečí a vymýcení zločinosti.

1520

Odpovědět

+Pepektak cena za trest srmti naskakuje právě díky možnostem odvolání a snahou zabezpečit, že nedojde k justičnímu omylu přesto jsou 4% popravených neviní. a jinak trest smrti nijak nepomáhá se snižováním zločinnosti jsou na to průzkumy a zavedení trestu smrti nemělo za následek snížení kriminality takže to je blbý argument

102

Odpovědět

+PepekTaky jsem pro trest smrti, protože 4 kulky+jedna slepá je fakt levnější než někoho 40-50 let živit....

77

Odpovědět

+Pepektřeba tebe ty m***o

48

Odpovědět

+Pepek@ Bruncla
Domnívám se, že pomáhá se snižováním zločinnosti, jen nepůsobí jako strašák, ale jako 'eliminátor' případné recidivy.
Je to dva-tři dny co jsem četl článek o borcovi kterého propustili po nedokončeném cca osmiletém trestu za vraždu manželky a nyní jej soudili za novou vraždu – vlastní matky.
Kdyby ho zlikvidovali již po první vraždě, tak by k druhé nedošlo.

40

Odpovědět

+Pepekjá bych vás všechny zlikvidoval vy b*******i že by vám doma nedali týden najíst

06

Odpovědět

Je mi jedno ci je tvrdsi trest smrti alebo dozivotie. Trest smrti je definitiva - vyrieseny problem. Mukel odsudeny na dozivotie sa vzdy moze dostat von, aj legalne. Napriklad tento je moj "oblubeny":
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%B3z%C3%B3_Okamoto
odkragloval 20 nevinnych ludi a dnes si uziva slobody.
Ze su 4 ci kolko percent odsudenych nevinny, hm ale to je chyba sudov a nie popravcich ciat, nech si spravia poriadok tam a pokial nemaju 100% istotu nech neposielaju ludi pod opratku. Lebo taky nevinny jedinec urcite prestane nariekat nad svojim osudom v momente ked si uvedomi, ze miesto smrti ho caka svetla buducnost vezenskej cely az do smrti.

21

Odpovědět

+Jodgodíky ti, zajímavý pohled na věc a ten Okamoto mě taky dostal, všechny ty okolnosti o kterých jsem vůbec netušil...

00

Odpovědět

"A nyní zprávy z Čech: Po vzoru Polska a Řecka začal český ministr financí razit heslo "Prostě to čórneme", s čímž měl ohromný úspěch u celé vlády. Nejpochvalněji se vyjádřil premiér České republiky slovy "Myslím, že by to mohlo snad být podle myšlenek Evropské unie průchodné, ovšem potřebujeme ještě čas na diskusi". Celé téma shrnul prezident blahosklonným "Kurva jo."

975

Odpovědět

to by byla hezká satira

120

Odpovědět

+ZabijakByla by? Jako kdyby to nebyla pravda, tak by to byla hezká satira? :-)

22

Odpovědět

+ZabijakJenze ona to neni pravda :(

10

Odpovědět

+ZabijakPosledních deset let mi příšerně chybí satirický pořad s koulema. Česká soda by se měla obnovit, a to ostřeji než kdy dřív.

190

Odpovědět

+Zabijakblaník je dobrej pořad ale čtvrtníčka nic nenahradí mno

20
Další