Otravní zákazníci

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:767
Počet zobrazení:7 938

S Emmou Blackery jsme se tu seznámili, když nám radila, jak se nechat vyhodit z hotelu. V komentářích někteří z vás psali, že by se klidně na další video s Emmou podívali. Takže tady je. Je to jedno z jejích starších videí, kde mluví o svých zkušenostech se zákazníky v obchodě. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Přepis titulků

Zdravím. Ano, je čas na jeden z těch vlogů, kde si na něco stěžuju a oblíknu se jako blbeček pro vaše pobavení. Takže si udělejte hrnek čaje a připravte se na: Jak být otravným zákazníkem Jak už jsem řekla, po maturitě jsem nešla na vysokou. Místo toho jsem prostě... začala pracovat. A co možná nevíte je, že posledních pět let jsem pracovala v obchodech s oblečením.

A teď si připadám vážně staře. Nemůžu mluvit za všechny, ale podle mě je to jedna z nejhorších a nejpotupnějších prací. Takže. To. Nedělejte. Máte na víc. Nemluvím o časech, kdy jsem byla číšnice. Ne, to si zaslouží své vlastní video. Po práci v různých obuvnictvích a obchodech s oblečením jsem se setkala s různými druhy zákazníků.

Myslím se všemi druhy. Jako třeba zákazník, co chytne alergii vždy, když má čekat dýl než dvě zku*vený vteřiny. Ta je pomalá! Nemůže dělat rychlejc?! Ten zákazník, co ví, že má za sebou frontu, a stejně platí v drobných. Promiňte, nebude to trvat dlouho, jen se chci zbavit drobných. Kolikže to je? 900 Kč, dobře. - Kolik jsem vám dala?

- 64 Kč. Dobrá... Hele, pětikoruna, to to trochu urychlí. Mohla bych pokračovat, kdybyste chtěli. Vy chcete? Zákazník, co pro slevu udělá cokoliv. V tom svetru je spousta děr, dostanu slevu? Vykašlala jsem se na to, dostanu slevu? To je moc drahý, dostanu slevu? Pracuju pro Společnost ochraňující lamy, dostanu slevu?

NE! Možná ta poslední. Zákazník, co si myslí, že jste zatracenej lhář. Nemáte tohle ve velikosti XS? Omlouvám se, máme jen to, co je v obchodě. Můžete se podívat? Vážně? To je zaručeně to nejhorší, protože nesnáším, když mě obviňujou ze lhaní.

Obzvlášť, když nelžu. Většina těch lidí byla tak hnusná, že jsem to vzdala a hrála jsem to na ně. Šla jsem do místnosti se zbožím, stála tam dvě minuty a vrátila jsem se se stejnou odpovědí, kterou bych jim dala, i kdybych to hledala. Omlouvám se, tyhle ve velikosti XS nemáme. Tak teda díky, určitě jste se ani nepodívala. Vážně?! Vlastně ne.

To není ten nejhorší druh zákazníka. Nejhorší je ten, pro kterého něco hrozně dlouho hledáte, pak to najdete, přijdete s tím zpátky, myslíte si, že budou šťastní a pak: Tady to máme, našla jsem to. Ne, už to nechci, ale nemáte to v růžovém, s třpytkama po stranách a z polyesteru, ne z bavlny? Chcípni. Od tý doby, co nepracuju v obchodech mě tihle zákazníci neotravují.

Místo toho podávám kafe podnikatelům, co mají tak naspěch, že se se mnou nebaví, a dětem ze školy, co mě ignorují a vyměňují si mateřské rady. Takže... mnohem lepší. Mohla bych si stěžovat ještě víc a říct, že si prodavači nezaslouží to chování k nim, ale fakt je, že pokud jste prodavač, musíte žít s tím, že budete nenáviděný od chvíle, co někoho pozdravíte. Takže jestli máte zkušenosti s hroznými zákazníky nebo hroznou obsluhou, řekněte mi to dole v komentářích, ať můžeme nadávat společně.

Brzy se zase uvidíme. A až příště budete v obchodě, mějte soucit pro prodavače. Oni nesnáší obsluhování stejně, jako vy nesnášíte jejich obsluhu. Buďte hodní, buďte trpěliví a pamatujte: Jestli jste kretén, budou si o vás jednou stěžovat na vlogu. I když... nejspíš ne. Můžu vám nějak pomoct? Překlad: Agnes www.videacesky.cz

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ze se na videacesky preklada vic nez je potreba, jsem si uz zvykl, ale prekladat menu vcetne prevodu castky na ceske koruny uz je zcela unikatni :))

71

Odpovědět

Ježíšku na křížku, chudáček malá! Ons musí během dne třeba několikrát JÍT do skladu! Jít! A SLEDOVAT, jak lidi loví drobný! Prostě na to musí koukat, no chápete to?? A občas musí dokonce ŘÍCT "NE", když se jí zakazníci zeptají na něco absurdního! No to je konec! Chuďátko, všichni ji nesnáší, ta musí mít těžkej život..

1743

Odpovědět

Někdy mě fakt překvapuje, jak některý lidi nejsou schopný pochopit ani úplně jednoduchou pointu. Pochybuju, že by jí vadilo počkat, než ten zákazník vyloví drobný, pokud by za nim nebyla dlouhá fronta, jak přímo v tom videu říká. Ono totiž tohle lovení drobných může trvat pěkně dlouho a až přijdou na řadu ty lidi, který byli vzadu ve frontě, tak nebudou naštvaný na toho, kdo tam 5 minut hledat pětikoruny, ale na ni, na prodavačku.

To samý s chozením do skladu. Určitě jí nevadí zajít tam pro něco, co tam je. Ale chodit tam, když ví, že tam ta konkrétní věc není... Jakej to má smysl? Nejde o to, že by to byl takovej problém, ale o princip.

262

Odpovědět

+TominasAha, teď mi to došlo, po tomhle videu už nebude žádná sobeckost. Změnila nás všechny. Pokud někdo loví drobný, když má papírovku a 20 lidí za prdelí, tak s ním stěžování si nějaké nevyrovnané prodavačky, trpící pocitem, že jí celý svět nenávidí, když na ni někdo hodí křivej pohled, asi těžko něco změní.

05

Odpovědět

+Tominas(Dělat kritická vtipná videa, které k něčemu budou? Ano! Točit nevtipná videa, které jsou výsledku jenom sračkováním? ne!)

04

Odpovědět

Ty budeš hodně hloupoučkej viď. Zkus se na to podívaj ještě jednou, zapojit trochu víc toho, co máš v hlavě a třeba ti pak dojde pointa. I když spíš asi ne.

42

Odpovědět

+egawePointu? Že sou lidi fakt nepříjemný z***i? Wow, pointa jak prase

04

Odpovědět

Rozhodla jsem se, že nepůjdu na univerzitu 8) Chcete k tomu hranolky?

353

Odpovědět

Koukám, že v každým videu má jinou barvu vlasů co?:p

http://www.youtube.com/watch?v=r1OTgdROgf4

90

Odpovědět

a brzo nebude mít žádný vlasy
https://www.youtube.com/watch?v=v1xZ9KIqixQ

111

Odpovědět

Zuby jak pán.

279

Odpovědět

Tú poslednú otázku si mohla odpustiť. Každý dobrý obchodník vie, že tou otázkou sa obchod ešte skôr skončí než začne.

317

Odpovědět

dafuq?

56

Odpovědět

Sakra, já se dokážu tak rychle zamilovat, ty dva zoubky, to je tak rozkošný a jak měla tu paruku, ňuňu. 10/10, leč nevím ani o čem to bylo :-D

298

Odpovědět

Vsimli jste si toho, ze uzivatel Zabijak ma vzdycky ty nejhorsi prispevky a nejhloupejsi nazory? Myslite, ze to je troll, dite nebo obycejnej debil?

200

Odpovědět

jsem jediny kdo se z 95% nediva na nicky?

361

Odpovědět

nj ja som ho už aj požiadal aby nereagoval na moje príspevky a dodržuje to :) (Čim sa ti chcem poďakovať)
A tiež si tu už dlhšie všímam thoriuma a tiež sa neviem rozhodnúť či je troll ktorý v škole trollov chýbal práve na hodine kde vysvetľovali že troll ma byť aj kusok vtipný alebo je to proste debil.

90

Odpovědět

Tak ta je hustáá. Sympaťačka roztomilá jak sviňa, hned jsem si představoval jak beru deku přes rameno, vínečko do ruky, beru ji k vodě, leháme si..Co to píšu k***a...?? Jo super video, chci více..

5213

Odpovědět

Koukám, že sis vybral více než vhodné jméno :D

850

Odpovědět

+MaxmilianNo nevím jak sis domyslel ten konec, ale chtěl jsem napsat že si leháme a ona mi potom prodá nějaké oblečení.. :)

151

Odpovědět

+Maxmilianjenom jestli by od ní spíš nechtěl koupit tučňáka

21

Odpovědět

Slečna byť sympatická aj napriek tým tesákom.
Tieto vlogy sú tak strašne populárne a tak moc hlúpe, že to vyráža dych. Keď vás to však baví sledovať a nepríde vám to hlúpe, prečo ich netvoríte sami ? Veď je to slušný privýrobok...Celkom ma to zaujíma...

1325

Odpovědět

Nie som žena.

204

Odpovědět

Možnost, že se na to koukne nějaký zmíněný zákazník-debil a trkne mu, že dělá zbytečnosti a že není jediný, tu není? Nebo mu jim to chceš říct jako prodavač do očí? To bys měl velmi benevolentního šéfa, nebo by jsi tu práci prostě nechtěl..

50

Odpovědět

Těšila jsem se, že konečně někdo upozorní na to, jak je práce prodavačky nevděčná. Ale teda, našla bych daleko horší případy, než slečnou vyjmenované. Nejlepší je, když vás šéfové buzerujou, že se musíte ptát lidí, co potřebují, že k vám budou posílat utajené kontroly a tak si ověří, že to děláte. A pak na vás lidi akorát nadávají, že se vnucujete. Co je ale horší jsou lidi, kteří si myslí jako inteligent tady pode mnou "Náš zákazník, náš pán" a tudíž se pro ně máme roztrhat - když jsem třeba na kase, obří krám - přijde zákazník "Kolik stojí to modrý auto tam vzadu?" A může se podělat, když ho odkážu na kolegyni, co stojí u těch aut! Nebo lidé, kteří čekají, že jim ze všeho za ně sloupu cenovky, ještě jim to zabalím do dárkovýho balení - a zdarma. Mohla bych pokračovat. No určitě by se našli "lepší" zákazníci do takového videa. :D

4015

Odpovědět

To je neuvěřitelný, jaký jsou ty prodavačky líný hovada dneska. Předpokládám, že děláš v nějakým obchodu pro plebs jako je CA nebo HM, protože s tvým přístupem by tě z normálního středostavovskýho obchodu okamžitě vyrazili.

Že si bude prodavačka stěžovat na to, že má zákaznikovi něco zabalit, tak to už je opravdu vrchol.

2837

Odpovědět

+Menttorz takových obchodů vyhazují i tak pro nic za nic, protože tyhle obchody rády nabírajjí lidi z pracáku a pak je hned vyhazují a nabírají další. :D

34

Odpovědět

+MenttorLol, předpokládám, že jsi v obchodě nikdy nepracoval. V obchodě, kde nemáme k prodeji ani balící papír, opravdu není moje povinnost si ho někde vycucat z prstu a balit zboží zdarma zákazníkovi !!! A mimochodem přímo před naším obchodem byla balící služba. Takže tohle byla opravdu jen lenost zákazníka a snaha dostat opět něco zdarma. Neuvěřitelný spíš je, jak si zákazníci jako ty myslí, že se z nich posereme. Vrcholem je spíš tvůj komentář a přístup "prodavačka=otrok"

2112

Odpovědět

+MenttorMimochodem do dárkového balení ti jen tak z milosti nezabalí zboží nikde, kromě právě dárkových obchodů. Jsi trochu mimo realitu.

109

Odpovědět

+MenttorPS:"Tento přístup" byl stanoven vedením, takže by mě za něj asi těžko vyhodili. :D

46

Odpovědět

+MenttorTo mi chcete říct, že všichni, kteří tu nadávají na prodavačky, jsou ve své práci se zákazníky maximálně spokojení? :) Nikdy je s kolegou nepomlouvají nebo neříkají jaký melou zbytečnosti, a jak je den dlouhej a že ty prachy na příští měsíc prostě nevystačí a budou si muset půjčit nebo zase víc přiškrtit svý výdaje ..?
Mě se jenom nechce věřit, že může mít někdy zaměstnanej člověk takový kecy

40

Odpovědět

+MenttorBalení je samozřejmost ve všech obchodech, které nejsou určeny pro poddaný jako jsi ty.

09

Odpovědět

To si ta hnuska stěžuje? Snad náš zákazník, náš pán...svině jedna nevděčná.

18108

Odpovědět

To bylo hlavně k tomu poslednímu druhu zákazníka.

1615

Odpovědět

Mě vždycky dostává, jak skupina dokonale vypadajících, vždy elegantních a neskonale módních lidí má potřebu komentovat vzhled lidí ve videu. Nu což, tohle je internet, sem ošklivý lidi nechodí. :-D

1073

Odpovědět

A mě zase dostává jak si všichni myslí, že když někdo chce kritizovat musí být v dané oblasti dokonalej. Nemusím být kuchař, abych někomu mohl říct, že to s tou solí opravdu přehnal a nemusím být módní návrhář, abych si udělal, popřípadě i vyjádřil svůj názor na něčí outfit. Na druhou stranu chápu tvou kritiku lidí na internetu, kteří tohle dělají. Většinou se totiž nejedná o normální lidi vyjadřující názor, ale trolly kteří si o sobě ještě navíc myslí, že jsou dokonalí.

292

Odpovědět

Od ní spíš překlad jejího čtení povídek :3 Jako některé jsou úžasné :D

170

Další