Pán války

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:661
Počet zobrazení:6 971

Tento krátký film Davida Garretta ukazuje, jak se jeden desetiletý chlapec rozhodl vzít život do vlastních rukou a vyhlásil válku celému světu.

Přepis titulků

www.videacesky.cz uvádí Lituji je. Ačkoli to trvalo celý můj život, ta Nenávist mě konečně opustila. A teď je pouze lituji. Ta jejich pýcha a lenost. Jejich vystrašené úsměvy. Jejich zoufalství, jejich zaslepenost.

Jejich lakota. Děkuji bohům za tu Nenávist. Vykoupení před promarněným životem plným nečinnosti a stížností. Dnes před vámi stojím zjizven okovy Staré společnosti, ale propuštěn z jejího vězení. Jsem Charnok.

První Pán války. Zrozen z čarodějky. Ničitel Strašných zvyků. Měla její krutost konce? Všechny mé vzpomínky na ni se pojí s nenávistí. Krmila mě shnilotinou. Nechutně sladkými nápoji. Jedy obalené ve lži.

A její malý familiár - čokl. Jeho rodokmen ho učinil drahým, poslušným, vysál z něj dravost. Čokla krmila čarodějka dobře. Ten čokl žral hovězí se šťávou. Já se zahříval jen nad zbytky jídla. Občas jsme jedli v továrnách. Burgery. Kusy ptáků. Mastné koláče. To pro mě nebylo úlevou. Všichni ostatní podlehli.

Vybledli kvůli blikajícím světlům. Síly čarodějek byly záhadné. A mocné. Nechápal jsem to. Nejdřív jsem si myslel, že mě chce zabít. Ale nikdy se o to nepokusila. Nikdy se o nic nepokusila. Nic nedávalo smysl.

V další den nákupů jsem to začal chápat. Ne! Tak si čarodějka zavolala pomoc. Ptali se a dloubali do mne. A soudili mne. A pak jí dali Lék. Má čarodějka... Jen slabá, stará baba.

Celý svůj život, v bdění i ve spánku jsem snil. Snil jsem o světě. O světě, který měl přijít. O novorozeném světě. Ale Lék nechal sny... ... zmizet. S příštím měsícem přišla oslava. Tolik ostatních - všichni ztracení.

Neznal jsem jejich jména. Ale brzy jsme všichni měli být bratry. A toto se mělo stát... ... přeslavným dnem. Poslední dar byl zvláštní. Jediný, o který jsem požádal. "Toto je poslední den!" vykřikl jsem. "Nebudu sloužit vašim chladným bohům bez tváře!

Žádné další triky čarodějek! Nebudu jíst jídlo, z kterého slábnu! Nebudu hrát hry, z nichž hloupnu! Vyhlašuji válku těmto Strašným zvykům! Nejsem dítě. Už ne. Dnes jsem volný!" Z čokla bylo dobré jídlo. Zajímalo mne, kde seženu dalšího. A potom přišli.

A takhle to začlo. PÁN VÁLKY Překlad: ScreaMaker www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Rewild or Die"

00

Odpovědět

Nechápu, jak se taková blbost mohla dostat do Legendárních...

00

Odpovědět

Je to legenda !

00

Odpovědět

novis ja si to pustam v kuse strasne sa mi paci ten hlas:D

180

Odpovědět

ked toto spravia vsetke deti tak pojde cele rodiny do p****e viete o tom ved oni ho ani nevidely a zacaly tam utekat cize good kraťas

182

Odpovědět

Nejvíc se mi líbil ten konec.
Jak ta holka couvala, koukla se na máti, začala se smát a zdrhla :D

190

Odpovědět

twl... docela drsný... chudák pes ... Bobika :D

190

Odpovědět

prostě se všichni sebrali a utekli rodičům :-D .. vykašlali se na ně :-D .. nejlepší scena :-D .. ale má to dobrou myšlenku a je to zajímavé :-) .. podle mě teda ..

190

Odpovědět

:-))) A nejde skôr o to,že záver si môže každý vytvoriť sám??? Keby tam bol nejaký konkrétny90% divákov by bolo sklamaných,takto môžu byť spokojní všetci... :-)

180

Odpovědět

Bullshit...

1811

Odpovědět

vyborne

180

Odpovědět


Odpovědět

aneb psí hlava rulez:) 9 z 10ti;)

180

Odpovědět

K zamyšlení nemyslíte? Je to trošku oslovení rodičů jak by NEMĚLI přistupovat k výchově...něco jako varování pojaté dost podivnou formou...

Ad hlas...ten kdo to namluvil má velice podmanivý a příjemný hlas..jen idiot by ho nazval...teplej...

181

Odpovědět

Boha přepsal jsem se, doufám, že ti udělalo dobře si rýpnout.

183

Odpovědět

Tak tohle je hodne velkej mazec!! odemne pet a pul pracky whirlpool .. zaruka kvality
A Dave - je zajimave, ze ti vadi znehodnocovani neceho, co ani nevis jak se jmenuje..

181

Další