Pod lupou: The Lonely Island

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:596
Počet zobrazení:12 886

Dneska zkusíme něco jiného. Místo nového videa vám představím tvůrčí trio mladíků, kteří si říkají The Lonely Island (dále jen TLI) a už několik let nás baví svými vtipnými písničkami a ještě vtipnějšími videoklipy. Ty nejlepší jsme pro vás už přeložili a najdete je na našich stránkách. V článku vám povím o jejich historii, prozradím zajímavosti o jejich tvorbě a také jejich útoku na stříbrná plátna.

Jak to začalo

Andy Samberg, Jorma Taccone a Akiva Schaffer jsou nerozluční kamarádi už od dětství. Vyrůstali v Berkeley v Kalifornii a dokonce studovali na stejné vysoké škole (University of Santa Cruz). Už za mlada dělali živá komediální představení a pokračovali v tom i po studiích. Nahrávali vtipné písničky a točili pro ně originální videoklipy. Dokonce napsali a natočili televizní pilot pro stanici FOX s názvem Awesometown, který však producenty neoslovil natolik, aby z něj udělali plnohodnotný seriál, takže zůstalo jen u onoho prvního dílu (k vidění na YouTube). Zleva: Jorma Taccone, Akiva Schaffer, Andy Samberg

Saturday Night Live

V roce 2005 si pak nadějných mladíků všimnul Lorne Michaels, člověk zodpovědný za legendární show plné skečů Saturday Night Live (SNL). Andy se stal součástí hereckého ansámblu SNL a jeho dva kumpáni byli najati jako scénáristi. Jejich specialitou se staly tzv. SNL Digital Shorts, což byly předtočené skeče a hudební videa. Hned druhý skeč s názvem Lazy Sunday slavil velký úspěch. Stal se internetovým fenoménem a představil TLI širší veřejnosti. Od té doby skupinka vytvořila přes 60 Digital Shorts. Drtivou většinu režíroval Akiva, Jorma se obvykle stará o hudbu a Andy v nich většinou hraje či zpívá.

Další tvorba

Naše trojice je však poměrně produktivní i mimo SNL. V roce 2007 natočili celovečerní film Hot Rod (Pirát silnic), který režíroval Akiva a Andy s Jormou se objevili v hlavní rolích. Film však nebyl moc úspěšný. Letos to zkouší znovu s filmem MacGruber, který vychází ze stejnojmenné série SNL skečů parodující televizní seriál MacGyver. Režíroval tentokrát Jorma a v hlavních roli se objevil Will Forte z SNL a záporáka ztvárnil Val Kilmer. Film měl nedávno premiéru v USA, ale bohužel komerčně propadl. Kromě těchto vlastních projektů se kluci z TLI objevili i v dalších filmech. Andy například hrál menší roli ve filmu I Love You, Man, Jorma se objevil v Land of the Lost a Akiva ve filmech sice nehraje, ale zato režíroval několik klipů pro kapely We Are Scientists a Eagles of Death Metal.

Konkrétní videa

Nyní bych vám rád představil jejich tvorbu o něco podrobněji. Na našem webu jsme už řadu jejich počinů přeložili a další budou jistě následovat. Jedno po druhém vám je představím  a doplním pár zajímavostí. Ve spoustě z nich se objevují herci z SNL nebo celebrity, které se ten daný týden v pořadu objevili jako hosté. Řadu písniček z následujících videí pak v roce 2009 TLI vydali na hudebním albu Incredibad, které bylo velice úspěšné a bylo i chváleno kritiky. Na albu samozřejmě najdete i songy, které video (zatím) nemají a tudíž nejsou tak známé.

Natalie Portman rapuje (Natalie Rap)

Jak  lze z názvu poznat, v tomto videu se objeví známá herečka Natalie Portman jako nekompromisní rapperka nejtěžšího kalibru. Natálka nadává o sto šest a rapuje o sexu jako by se nechumelilo, což zapůsobilo o to víc, že  Natalie se normálně jeví jako slušná intelektuálka. Netřeba připomínat, že video slavilo velký úspěch hlavně na internetu.

Péro v krabici (Dick in a Box)

Toto video kluci natočili ve spolupráci s Justinem Timberlakem a pojednává o dvou individuích, kteří vám představí svůj nápad na ultimátní dárek k Vánocům pro vaše drahé polovičky. Opět se jednalo o obří úspěch a některá rádia dokonce tuto písničku hrála. A aby toho nebylo málo, výtvor byl oceněn cenou Emmy za nejlepší originální text písně. Později se tedy logicky muselo objevit pokračování (viz dále).

Milovník matek (Motherlover)

Po velkém úspěchu Dick in a Box se objevilo toto pokračování, které pokračuje tam, kde první díl skončil. Andy Samberg a Justin Timberlake jsou zpátky a tentokrát plánují dárek ke Dni matek. Ve videu se v roli matek objevili Susan Sarandon a Patricia Clarkson.

Stříknul jsem si do trenek (Jizz in My Pants)

Jizz in My Pants je pravděpodobně nejpopulárnější počin TLI. Na YouTube má desítky milionů zhlédnutí a kromě toho se tento singl také velmi dobře prodával a byl kladně přijat kritikou. Docela úspěch když přihlédneme k faktu, že písnička pojednává o problémech spojených s předčasnou ejakulací. Ve vedlejších rolích se objevily sexy Molly Sims a Jamie-Lynn Sigler.

Jsem na lodi (I'm on a Boat)

Dalším megahitem se stalo hudební video o tom, jak skvělé je plavit se na lodi. Opět jednoduchá premisa (jak je u TLI zvykem) a chytlavý text. Na songu spolupracoval rapper T-Pain. Píseň byla později nominována na cenu Grammy. V lednu 2010 se pak na YouTube objevilo krátké video, ve kterém Andy a T-Painem přemýšlí, jak Jormovi vynahradit to, že se na loď poprvé nedostal.

Jako šéf (Like a Boss)

Like a Boss je parodií na stejnojmennou písničku od rappera jménem Slim Thug. Ve videu sledujeme manažera, který popisuje jeho pracovní den. Pro zajímavost dodám, že když bylo video vysíláno na SNL, sprostá slova byla vypípána a část o sebevraždě byla trochu změněna.

Stydlivý Ronnie (Shy Ronnie)

V tomto videu zpěvačka Rihanna chce zazpívat dětem ve škole, ale její parťák Ronnie (Andy Samberg) jí to kazí.

Mrsknul jsem s tím o zem (Threw It On the Ground)

Další video, které na papíře zní hrozně (Andy Samberg hází s věcmi o zem), ale přitom ve výsledku se jedná o fajnovou záležitost. Navíc se objeví i herci Elijah Wood a Ryan Reynolds. Co víc si přát?

Magneťák (Boombox)

Tento singl z alba Incredibad se dočkal videoklipu teprve nedávno, ale stojí za to. Andy Samberg nám povypráví o tom, jak magneťák může změnit svět. Se zpěvem jim navíc tentokrát pomohl Julian Casablancas, frontman kapely The Strokes.

Správní chlapi nekoukají na výbuchy (Cool Guys Don't Look at Explosions)

Toto video vzniklo pro MTV Movie Awards 2009, které Andy Samberg moderoval. Andy si tu spolu s Willem Ferellem zazpíval o známém filmovém klišé, kdy hrdinové kráčejí od výbuchu, aniž by se ohlédli. Svou troškou do mlýna přispěl i hollywoodský režisér a producent J. J. Abrams, který má na svědomí takové pecky jako Star Trek, Ztraceni nebo Mission Impossible 3.

Krásný den (Great Day)

Další z řady SNL Digital Shorts. Andy Samberg předvádí, jaký vliv mají drogy na vnímání světa. Jako vždy k popukání. Ale možná i k zamyšlení. To je pro dnešek vše. V budoucnu se můžete těšit na další přeložená videa od této tvůrčí trojky. Všechna jejich přeložená videa najdete ZDE. Jak se vám líbí jejich humor? Které je vaše nejoblíbenější video (třeba i nepřeložené)? Znali jste jejich tvorbu, než jste si přečetli tento článek? Jak se vám líbil článek jako takový? Máme pokračovat ve vydávání podobných shrnutí? Vyjádřete se v komentářích! :)

Přepis titulků

Překlad: scr00chy www.videacesky.cz Zlato, mám pro tebe důležitej dárek. Tak seď a poslouchej. Miláčku, jsme spolu už tak dlouho. A tak jsem připraven to na tebe vybalit. Víš, jsou Vánoce a mé srdce je otevřené dokořán. Dám ti dárek, který ti připomene, na co myslím. Je to speciální dárek, tak už odklop to víko.

Podívej se dovnitř... Je to moje péro v krabici! Nedám ti diamantový prsten, to je dárek k ničemu. Ani ti nedám luxusní auto, ale věz, že jsi moje hvězda. Nekoupím ti letní sídlo, ty potřebuješ něco opravdovýho. - Potřebuješ dárek od srdce. - Něco speciálního. Třeba moje péro v krabici! Péro v krabici, holka...

Je to moje péro v krabici! Péro v krabici, holka... Poznám, kdy je vhodná doba na dárek. A mám pro tebe jeden parádní. Abych ti ukázal, co pro mě znamenáš. Všem chlápkům, co chtějí zapůsobit na svojí holku. Je to hračka, následujte tyhle tři kroky: 1) Vyřízněte do krabice díru.

2) Strčte svoje nadobíčko do krabice. 3) Nechte ji otevřít krabici. A tak se to dělá! Je to moje péro v krabici! Péro v krabici, holka... Je to moje péro v krabici! Péro v krabici, holka... K Vánocům...

Péro v krabici! K Chanuce... Péro v krabici! Ke Kwanzee... Péro v krabici! Péro v krabici se hodí pro každou příležitost. U vašich doma... péro v krabici. V sámošce...

péro v krabici. V divadle za oponou... péro v krabici!

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

The lonely island jsou super, moc mě baví a ocenila bych nová přeložená videa:) hlavně, aby tam byl hodně Jorma, je fešák:)

201

Odpovědět

Ozaj Scr00chy... "Mrsknul jsem s tím o zem" máš v zátvorkách (on the ground) Oprava Threw it on the ground :D :D :D :D

181

Odpovědět

To posledne v angličtine sa volá great day

181

Odpovědět

Jsou skvělý,hlavne Jizz in my pants me zabilo!:D

191

Odpovědět

Hele, jak se jmenuje to poslední v angličtině?

181

Odpovědět

JSOU NEJLEPŠÍ!!!!!!!!!!!!!!

181

Odpovědět

DLŠÍ VIDEA PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM. DÍÍÍÍÍÍKY MÓÓÓÓÓÓC.

181

Odpovědět

Nebýt vás, tak vůbec o téhle partičce nevím, díky, díky, obohatili jste mi život :-)

181

Odpovědět

pls ako stiahne klip Cool Guys Don’t Look at Explosions s titulkami? stiahol som ho ale neboli v nom titulky, myslel som, ze su tam priamo

181

Odpovědět

Ten v tý restauraci vpravo je Ryan Reynolds?

181

Odpovědět

pokračuj prosíííím :D sou to borci! :D

181

Odpovědět

Škoda že tu pár videí nejde jinač ťi borci sou dobří ;)

181

Odpovědět

Jedním slovem FRAJEŘI!!!! :-D :-D :-D

181

Odpovědět

tyhle lidi maj hodne moc podobnej humor jako já a to se mi libí beru je !!!jsou mocný :)

181

Odpovědět

The Lonely Island je proste perfektná kapela :) Ako aj Andy Samberg sám ;)
Tí chlapci proste ,,majú gule " :D :D A tento článok je výborný a aj tie preklady pesničiek..
Len tak dalej :)

181

Další