Pohled do zákulisí natáčení povídky Operace Bazilišek

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:6 627

Dnes se koukneme na pozadí natáčení Operace Bazilišek z cyklu Polské legendy a mimo jiné se dozvíme třeba to, jestli má Allegro a celý tým ambice natočit i celovečerní film s tématem Polských legend. Za překlad děkuji Johanovi.

Pokud vás Polské legendy zajímají, můžete odebírat jejich kanál na YouTube nebo sledovat jejich facebookovou stránku, kde se jako první můžete dozvědět, na čem zrovna pracují.

Přepis titulků

Allegro uvádí Překlad: Johan, korekce: Xardass www.videacesky.cz Bazilišek se liší od původní pověsti, a to docela hodně, protože jsme vycházeli z jiných zdrojů. Bazilišek se v našem filmu dostal z pekla po zásahu Twardowského a natrefí na dva policisty, jednoho v důchodu, kterého hraje Olaf Lubaszenko, a druhého současného. Přijel trochu ulevit Bardachovi, který má srdeční problémy.

Nastane ale neočekávaná situace a potká Rzepichu neboli Michalinu. A ukazuje se, že Koloděj má nezvyklé schopnosti. Že k sobě přitahuje nezvyklé jevy a má v sobě gen Piastovců. Proto se Kolodějovi a jeho okolí stávají podivné věci. Snažím se postavě dát nějaké povahové vlastnosti, i když scén není mnoho. Film je krátký, tak k tomu není mnoho příležitostí. Jde o to, aby to byla hodně výrazná, zapamatovatelná postava. Myslím, že tu nějaká šance je, protože ve scénáři máme napsáno hodně dobrých interakcí mezi těmi dvěma hrdiny a také dost zábavné dialogy.

Doufám, že budou zábavné i pro diváky. Rzepicha patří k Železné hoře, takové skupině... Řekněme, že je to starodávná polská zásahová jednotka. Ona je agentka, která bojuje s nadpřirozenými silami. Myslí si, že to dělá pro dobro věci, ale nakonec se ukáže, že se mýlí, jak už to v podobných službách chodí.

V Baziliškovi se nám podařilo vytvořit první monstrum reálného vzhledu. Je to první plně animovaná potvora v polské kinematografii, která nebyla vytvořena z plastu, gumových trubek a lepicí pásky. Bylo to krkolomné řešení, v možnostech polské kinematografie a v možnostech polského filmu, vytvořit uvěřitelné monstrum, které bude interagovat s herci. Složitost takového modelu je tak velká, že na něm pracovalo několik desítek osob několik měsíců.

Zobrazení citlivosti, zobrazení povahy, zobrazení inteligence, která se ukrývá za bílou maskou v těch velkých očích, To je velmi těžký úkol. S Allegrem spolupracujeme už třetí rok, s marketingovým oddělením a oddělením, které za nezvyklé věci tohoto typu ve firmě odpovídá. Už se docela dobře známe, takže to byl další krok ve spolupráci.

Už si spoustu věcí nemusíme vysvětlovat. Víceméně už víme, co od nás Allegro jako producent očekává, ale také Allegro jako producent ví, co jsme schopni nabídnout. A zdá se, že je to velmi dobrá symbióza, že je to velmi dobrá spolupráce. Nám se pracovalo skvěle. A mně osobně se také velmi dobře s Allegrem spolupracovalo.

Chtěl bych, aby z toho vznikl, bylo by to mé přání, celovečerní film. Myslím, že by měl velkou hodnotu, a to by bylo opravdu něco, ale nevím, jak to bude. Já tu jen hraju. Jsou to krátké filmy a pracuje se na nich také dost krátce. Škoda. Tohle rozhodování je pro nás v Allegru něco, čeho jsme se nikdy neúčastnili.

Je to rozhodnutí, které je pro nás naprosto nové. Co ale mohu říct, je to, že se snažíme odhadnout čas a náklady, které jsou potřebné pro to, abychom mohli natočit celovečerní film. Bylo by předčasné hovořit o něčem konkrétním a slíbit, že se film natočí. Ale všechny vás vyzývám, abyste odebírali Allegro kanál na YouTube a abyste se připojili k fanouškovské stránce na Facebooku, protože se tam budou objevovat různé informace na toto téma.

Myslím si, že když se nám podaří udržet zájem, šance na rozvoj tohoto projektu porostou. Tohle je můj kousíček země, tak už mi neříkejte, co mám dělat. Tohle je můj kousíček země, tak už mi neříkejte, co mám dělat.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Koho nějakej blbej pohled do zákulisí zajímá? Aha, 93% lidí. Tak nic :(

217

Odpovědět

To jo a jednoho nejmenovaného skautíka :D :-P ;-)

09

Odpovědět

+Klára Klátilováv brejličkách :D :-*

08

Odpovědět

vtipný jak hAnko nezvládá zdejší trolly a tak se stáhla do ústraní :D

09

Odpovědět

Žádné okno videa tady i u jinde. Přitom jsem ještě před hodinou zkouknul Honbu za pokladem. Je chyba jen na mém přijímači nebo to je v celém baráku?

02

Odpovědět

Taky to zlobí. Video o pokladu jsem načítal 6x, až pak jelo.

00

Odpovědět

+Olaf Peterson von GoDíky za info. Mrknu na to.

00

Odpovědět

+Olaf Peterson von GoVčera i dnes jsem to testoval a nic problematického jsem nenašel. Stále vám to blbne? Případně na jakém prohlížeči + OS? Díky.

00

Odpovědět

+JohnSorrowUž naběhlo bez problémů. Jinak si videa pouštím přes mobil na prohlížeči Chrome.

20

Odpovědět