Pohled do zákulisí natáčení povídky Twardowski 2.0

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:87
Počet zobrazení:6 745

Další díl Polských legend pořád nikde, tak se dnes koukneme, jak se natáčel druhý díl Twardowského. Za překlad mockrát děkuji (stejně jako u všech ostatních videí z natáčení Polských legend) Johanovi.

Přepis titulků

Allegro uvádí: Twardowsky, ty čuráku! Temná hrouda... Po dlouhých debatách v našem týmu a také s Allegrem jsme došli k názoru, že chceme navázat, a začali jsme hledat způsob, jak to udělat.

A z toho vzniklo pokračování Polských legend, které už trochu odbočovalo od jejich zaběhlé adaptace a začalo tvořit úplně nový, alternativní svět. Vybrali jsme tři dle nás nejzajímavější náměty, které by nejlépe navazovaly na historii, a prvním z nich byl sequel Twardowski. Hrozně se nám ta postava líbila. Takový normální týpek. Je to chlap, který je chytrý, inteligentní, úplně obyčejný soused, kolega z baráku, a přitom dokáže vyběhnout se samotným ďáblem.

A v každé situaci si dokáže poradit. Takový polský superhrdina. Není obdařen žádnými nadpřirozenými superschopnostmi, není schopen třeba hýbat předměty pouhým zrakem. Je to normální člověk. Výjimečný je v tom, co má tady. Proč tedy Twardowski?

Protože se lidem hrozně líbil. Ukázalo se, že je to hrdina, na kterého jsme čekali. Hrdina, který ví, co chce, má svůj plán a jde za svým cílem přes mrtvoly. Další taková postava je Boruta, z druhé strany barikády. Boruta je v Legendách ďáblem, který sleduje své vlastní zájmy. A myslím si, že zkouší využít situaci, která nastala.

Chce z každé situace vytěžit co nejvíce ve svůj prospěch. Myslí si, že on je tím nejchytřejším. Ukazuje se ale, že dělá chyby, za které musí platit. BORUTA OCAS Je pro mě symbolem odvahy, vzorem, který má přesah i mimo film. A nejen kvůli tomu, že jsme se dobře bavili na place, že jsme si užili práci, ale i proto, že se ty filmy prolínají do života diváků nejen mého věku.

Protože ty filmy sledují o hodně mladší diváci. Mládež si ze mě v těch filmech může vzít úplně jiný příklad. Takoví... já nevím, náctiletí, že? V takové verzi, v jaké se to točilo dříve, by to dnes už nemělo smysl. Proč dělat něco, co už uděláno bylo. To by byl velký krok zpět. Předat takový film mladému divákovi by byl problém.

Tato mladá, současná, novodobá forma je nejlepší ze všech možných metod na prodej takového filmu v dnešních podmínkách. Plusem je, že je to děláno pro internet, pro specifické diváky, kteří by to jinak nesledovali. Naše filmy jsou nyní delší, mají hlubší děj, mají více hrdinů, jsou tajemnější a zdá se, že i zajímavější. A taky mají mnohem více filmových efektů.

Částečně filmy vynikají svou délkou a částečně svým stylem, který jsme zavedli. My tady nebojujeme se starými polskými pověstmi, chceme z toho udělat takovou odpočinkovou zábavu, která ale nemůže existovat bez speciálních efektů, protože to je jeden z rozpoznávacích znaků tohoto typu žánru. Máme nesrovnatelně více práce, protože vytváříme zhruba 400 digitálních efektů ve třech filmech.

Sám Twardowski obsahuje více než 220 digitálních scén, což je dvakrát více, než mají předchozí dva filmy dohromady. Délka filmů? Twardowski má 20 minut, takže to už je opravdu pořádný kus filmu s rozsáhlou postprodukcí a větším levelem obtížnosti. TWARDOWSKI 2.0 SPECIÁLNÍ EFEKTY Děkuji vám všem za to, že sledujete naše filmy.

Máme z toho obrovskou radost. Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout naše příběhy. Myslím, že následující dva filmy budou stejně zajímavé, určitě vás nezklamou. My jsme z naší strany udělali a stále děláme vše pro to, abychom zůstali na stejně vysoké úrovní, na jakou jste si už zvykli z dřívějška.

Takže všem z kolektivu Allegro, kteří pomáhali vytvořit tyto filmy, ještě jednou mnohokrát děkuji. A zvu vás na následující premiéru. Už 9. listopadu uvidíte Operaci Bazilišek a před svátky vám ukážeme Jagu. Alejí hvězd, alejí hvězd běžíme. Pod nebem hvězd... Každý sám...

Co bych tady, co bych tady... Tady budu hřešit... Začneme s něčím jemnějším... Nebuď si tak jistý, papežský vyvrheli. Papežský... Ne papežský, ale pekelný! A proč jsem řekl papežský? Taková kurva nějaká podvědomá, taková projekce.

Vyjebal jsem s tou pekelnou čubkou a ukrad jsem jí káru. Teď si budeme hrát... Kdo tam chodí před světly! Nelezte tam! Boruto, teď už bez legrace... Twardowski. Kurva, omlouvám se...

- Už od narození... - Přesně. Řekni mi jednu věc. Plánuješ umrznout... nebo se udusit? Protože nefunguje agregát. Tak co, už? Jsem sám, je mi zima, potřebuju lásku. Haló? Ty červe rozflákaný hráběmi. Ty satanská hnido bez koulí.

Ty lejno, ty pekelné nedomrle. Mít flintu, tak střílím... Slepičí prdel! Slepičí prdel! - Cože? - Vytlačený slepičí prdelí! To je moje. Celý vesmír, kurva. A frčím! Dobře, Tomáš řekne, co mám dělat, jo?

Protože jsem ztracený... Lost. Vítězství. Vítězství. Překlad: Johan, korekce: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už sa teším na ďalšie preklady, pozerám, že na webe ešte nejaký matroš majú.

10

Odpovědět

Ta Lucinka v tej bielej kombinéze je na zožranie. Sakra to je riť :D

183

Odpovědět

Myslím že tu nikoho nezajímá ta štětka :)

122

Odpovědět

+Klára Klátilová:D panicové

311

Odpovědět

Mně se u žen líbí víc hýždě, než řiť. Ale proti gustu...

91

Odpovědět

+Luboš PospíšilNa slovensku mají asi jiné zvrácenější choutky :D

10

Odpovědět

+Klára KlátilováČesko-slovenský slovník preloží riť ako řit-zadek-p***l. Žijem v Česku pomaly šiesty rok a so slovom hýždě sa stretám minimálne. Navyše hýždě mi slovník preloží paradoxne spätne ako zadok. Ale pre tých čo sa radi hrajú so slovíčkami, slečna ma prekrásne sedacie svaly :)

11

Odpovědět

+Atra:-) tak to jo

00

Odpovědět

+Atrajen pro čechy je to divné slyšet když někdo mluví o těchto partiích takto :D

10

Odpovědět

Zrovna si čtu... http://screenshot.cz/6P7ZW/

64

Odpovědět

A koho to zajímá ? :D je tohle snad nějaká blbá zpovědnice ? :D ne !

312

Odpovědět

+Klára KlátilováSorry, jsem jen blbá trubka, co se schovává za anonym. Jsem hnusná, panna a nikdo mě nemá rád. Ale je také možné, že jsem chlupatý řidič náklaďáku. Kdo ví. Každopádně jsem zakomplexovaná bytost. :( No nic, ještě jdu něco napsat na mimibazar. Páček, bejbáček. :(

56

Odpovědět

+Klára Klátilováhej cože to jsem nepsala já !

17

Odpovědět

Johan pěkně trapné psát za mně ;-)

16