Pan Twardowski 2.0Polské legendy

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 118
97 %
59. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:671
Počet zobrazení:34 975

A máme tu pokračování příběhu o panu Twardowském. V předchozím příběhu se mu podařilo přelstít démonku, která byla vyslána, aby ho odvedla do pekla, a vydal se vstříc hlubinám vesmíru. Kam ho jeho kroky zavedou? A nechají si to v pekle líbit? PS: Nezapomeňte na potitulkovou scénu.

Přepis titulků

OBSAHUJE MATERIÁLY NEVHODNÉ PRO DĚTI Pane Marku, ukazuje událost na Měsíci, že Twardowski je stále naživu? - Co se tam stalo? - Výbuch. To byl jen nějaký meteor. Ale NASA tvrdí, že to meteor být nemohl. Za chvilku budou tvrdit, že z nebe na Zemi padají čerti. POLSKÉ LEGENDY PAN TWARDOWSKI 2.0 A kurva...

to jsem chtěl vždycky vidět. Kriste, jak já si užívám tyhle malé hříchy, když mám kapsy plné peněz. Zase už mi to pořádně myslí a vymýšlím svůj nový plán. Je to krásné. Neskutečně krásné. Kapitánův deník, hodina vyletěla z komína. Té mrše pekelné jsem utekl a ukradl jí loď.

Co to má být, vězení? Našel jsem nějaké žrádlo pro psy. Chutná to jak wrestlerovy spoďáry, ale jíst se musí. Je tu terminál do systému pekel, - VZDÁLENÝ PŘÍSTUP HELLSERV - Ale neznám heslo. - CHYBNÉ HESLO - Takže s tím nic nenadělám. Zatím se kochám Saturnovými prstenci. Do cíle zbývají tři skoky.

Příští zastávka: Uran. Tak jdem na to. Co je? NEDOSTATEK PALIVA Co? Kurva. HŘÍCH: KLENÍ TŘÍDA: HNĚV HŘÍCH: KLENÍ TŘÍDA: HNĚV Tak takhle to tu funguje.

Tak jo. Čas hřešit. UŽIVATEL: BORUTA123 HESLO: 123BORUTA Hele, funguje to. Takhle se to dělá. Půjdeme na stránku duší a rozhodneme se, zda duši poslat do pekla, do očistce, nebo jestli ji systém má poslat zpátky do těla, když zaklepe bačkorama někdo VIP.

Takže zmáčknu tohle... PROCEDURA: PEKLO, OČISTEC, ZPĚT DO TĚLA - STAHOVÁNÍ DUŠE - A máme o dušičku víc. - Přesně. Ven. Dej mi druhou loď. No co, nemohl utéct daleko. Twardowski? Ten daleko nedoletí. Kde je ta kamera?

Tady je. Do chlupaté prdele! Pekelníku zkurvený. Do hajzlu posraného. Kokote jeden, kterého raraši vymrdali. Mor na tebe! Pokouší se naplnit pekelné nádrže. Čekal jsem, že tvoje mise selže, takže jsem ti nedal moc paliva.

Vykastrovaná satanská lůzo. Nejsi v bezpečí, červe pekelný! Polák nezapomíná! Do prdele vymrdaný, masturbující kuse hovna! Do prdele. Takže je teď... V pasti. Už jen počkáme, až zdechne.

A jeho duší nakrmíme všechny pohanské recidivisty. Strigy, Babu Jagu, bazilišky. To je dobře. V kobkách už vyjí hladem. Co to vymýšlí? Poslední hřích, co mu ještě zůstal. Zapni videokonferenci. Twardowski, to už přeháníš. Boruto? Dlouho jsme se neviděli. A rukou, která se mnou smlouvu podepsala...

Mám své potřeby. Nejsem zas tak starý. - Líbí se ti moje loď? - Fajn bárka, až na tu klimatizaci, je to tu jak ve vlaku do Štětína. Potím se jako prase. Vidíš, Lucinko? Je to tvrďák. Lucinko? V kotli pekelném už se zahřeješ, neboj. Viděli jsme, o co se snažíš, ale takhle daleko od Země, kde vládne válka a nenávist, jsou tyhle tvoje hříšky jako prdy malé myšky ve vesmírné katedrále.

Šmejde malej. Prohrát s tebou není žádná hanba, Boruto. Pověz mi, plánuješ dřív zmrznout, nebo se udusit? Jsi totiž bez agregátu. Spadlo to. Počkej. Vypnout a zapnout.

Dám ti druhou loď. Je to přeci jen Twardowski. Jeho tělo mi můžeš přinést na památku. A může to tělo být trochu... Stačí, když to bude hlava. Hop, nebo trop. OBĚTÍ 129 OSTROST 10/10 Jdu si pro tebe.

Přísavko jedna. CHYBA PROGRAMU Brzy pochopíš, že jsou větší mocnosti než lidé. Já nikdy zas tak velký nebyl. Když mi byly tři a rodiče chtěli mít klid, strčili mě do kolíbky. A já se neuměl dostat ven. Od té doby nesnáším omezení. A bolest?

Tu máš rád? Proč lezeš ven? Chci napravit svou chybu. Co chceš? Vidíš ten obrovský Saturn? Mraky ledu, amoniaku, vodíku a hélia. Víš, že vítr tam dole fouká rychlostí 1800 kilometrů za hodinu? Ať fouká. A rok tady je 30 let na Zemi.

A co z toho? Krásné místo. Na smrt. HŘÍCH: SEBEVRAŽDA TŘÍDA: PÝCHA Lucinko, slyšíš? Máš ho? - Jeho duše tam bude za chvilku. - IDENTIFIKACE NAHRÁVÁNÍ DUŠE PROCEDURA: NAHRÁVÁNÍ DUŠE PROCEDURA: PROCEDURA: ZPĚT DO TĚLA Vidíš, Lucinko?

Zmrtvýchvstání. Něco mi říká, že mě někdo miluje... Jsme jako oheň a voda... A dnes mě někdo miluje... Haló? Pane Boruto, chci jsem se zeptat, mažete systémové soubory, chceme se ujistit...

- Co že dělám? - Jste teď na Saturnu, ne? Co? Nejsem! Změním vám heslo. Zapište si ho, prosím. Prohrát s tebou není žádná hanba, Boruto. Ten hajzl! Kapitánův deník. Hodina... Tvoje poslední. Díky heslu toho idiota jsem systému řekl, ať odmítne mou duši. A nechal jsem mu tam malé překvapení.

Teď je přede mnou ta nejtěžší část. Pokud se to povede, bude to poprvé. Pokud ne... MÁTE NOVOU ZPRÁVU Twardowski, ty čuráku! Nikdy se už nevrátím. Čuráku! HŘÍCH: KLENÍ TŘÍDA: HNĚV Středověk.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Tady Rokyta. Obnovili jste registr? Použijeme zálohu ze starého systému. Dej debilovi admina a takhle to dopadne. Už jdu. Boruta. Situace se má takhle: Twardowski nám zrušil zabezpečení na spodních patrech.

V háji je evidence, technická data, zámky. - IT resetuje servery... - Rokyto, mluv prosím normálně. Normálně? Prostě jsme v prdeli.

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

BUDE CELOVEČERNÝ FILM O TWARDOWSKOM ! :D

https://wave.rozhlas.cz/do-vesmiru-do-pekla-i-do-polska-animator-baginski-toci-polske-legendy-i-7589525

Preložte prosím tento top 5 neviem čoho, nedajú sa tam pustiť titulky ale hrá to Lucynka.
5 tajemnic z planu Legend Polskich

Tu je Lucynkina stíhačka, keby niekto chcel :D
Twardowsky 2.1 Lucynkas devilcraft RC - project completed

10

Odpovědět

Super! Sem příjemně překvapená.

20

Odpovědět

"ty curaku" :) kto to tłumaczył?! :)

30

Odpovědět

Je zajímavé sledovat, jak se z duchovní tematiky postupně vytrácí postava Boha a nebe. :)
To už jsou jen kategorie Peklo, Očistec a Reinkarnace? Zajímavé. :)
A nevidím to pouze v téhle miniserii, ale celkově v celé moderní tvorbě. Jakoby se lidé báli i jen přemýšlet o myšlence Boha, zatímco myšlenka pekla jim nevadí, byť je to jen fantasy.

1014

Odpovědět

" Je zajímavé sledovat, jak se z duchovní tematiky postupně vytrácí postava Boha a nebe.
To už jsou jen kategorie Peklo, Očistec a Reinkarnace? "

To jste špatně pochopil z videa. Logicky "Pekelný server" nemůže mít přístup k duším, které byly tak "hodné", že dostali se do nebe. Proto taky tam ani ten Pekelný server nemůže poslat nějaké duše.

101

Odpovědět

+DerpV žádném náboženském systému neexistuje nic, jako "hodná duše". Nejméně pak v křesťanství. Ono i samotná představa pekla je takový hezký mýtus. Pokud už něco jako Peklo existuje, podle žádné rozšířené víry mu nevládne Satan. To jsou jen představy mnoha nevěřících, kteří věří v mýty, nebo křesťanů, kteří nepochopili křesťanství. Stejně tak u islámu analogicky.

02

Odpovědět

Dej debilovi admina... :D

Bude i díl se Strigou?

172

Odpovědět

Nechcem tu do toho velmi vrtat, ale jedna vec mi velmi vadi. Nepamatam si ci Vsauce alebo niekto iny vysvetloval, co sa stane s clovekom vo vesmire bez ochranneho odevu.
Nasledky su skratka nezlucitelne zo zivotom, organy a vnutorne dutiny cloveku vyslovene exploduju z tlaku. Takze urcite by nebolo mozne, aby sa vratil zase do povodneho tela a jednoducho sa "rozmrazil".
A bolo tam viac nelogickych momentov...

225

Odpovědět

teraz som si pozrel par videi. neviem kde som videl to stare video, ale zrejme som sa mylil. ospravedlnujem sa za chybny prispevok

92

Odpovědět

+....Nemýlíš se. Byl to VSauce a je to pravda. Tělo rozhodně nezmrzne, dokonce ani nevychladne hooodně dlouho, protože zkrátka nemá co přebírat teplo a tělo pouze ztrácí vyzařováním energie.
Navíc, tělo je celkem dobře stavěné, aby ustálo dekompresi, nicméně je pravda, že plíce a uši neudrží tělní tekutiny a tyto orgány povolí (ale přímo neexplodují). Kůže udrží zbytek.

Ale je to fantasy, nelze to brát doslova.

Ale pokud jsme u těch vědeckých fakt, mě například zase vadila velikost Saturnu a znázornění prstence. Prstenec rozhodně není celistvá plocha (je to proti fyzikálním zákonům gravitace - částečky se shlukují). A Saturn je mnohokrát větší než Země a to ani na oběžné dráze Země by nebyla vidět tak malá loď. Zkrátka prstenec i celý Saturn vypadaly až směšně malé, skoro jako hračka.

Nechci rýpat do toho, je to super udělané, krásné efekty, skvěle zpracovaný a vymyšlený příběh, ale chápu tě v tom, že některé věci prostě bijí do očí. :) Ale tak taky jsme si nestěžuovali u Total Recallu, že Arnie vypadal jak z plastelíny v oblasti bez atmosféry. :))

90

Odpovědět

+MikeVe vesmiru je -273 stupnu celsia takze telo zmrzne

03

Odpovědět

+neodymPravdu ma Mike. Na pricipu vakua funguje prece termoska, protoze vakuum nedokaze odvadet teplo.

Zalezi tedy na hustote castic okolo. Napr. kde rychleji zmrznes? Ve vzduchu o teplote 0 °C (hustota 1,29 kg/m3) nebo ve vode o teplote 0 °C (hustota 999,95 kg/m3)? Voda teplo tela samozrejme odvede rychleji, vzduch pomaleji a vakuum temer vubec.

A jen teoreticky muzeme zaradit napriklad platinu (hustota pri 20 °C 21450 kg/m3). To treba kvuli dalsimu pokusu. Drz ruku ve vzduchu, sahni na hladinu vody a poloz ji na nejaky kov (vse ma teplotu rekneme 10 °C). Co bude "studenejsi"? Prece kov, protoze z ruky rychleji odvede teplo, pak voda a pak vzduch (pokud zapomeneme na proudeni plynu a kapalin, ktere by teplo odvadelo rychleji).

Ve vakuu (a ted uz to ber opravdu jen jako myslenkove cviceni, protoze neberu v potaz obsenci tlaku jako takovou) by ses za ziva vlastne "upekl", protoze by nic neodvadelo produkovane teplo. Z praxe to dokazuje nutnost vodniho chlazeni ve skafandrech. A mrtvola by ztracela teplo jen zarenim, jak psal Mike.

Dalsi vec je ta zminena teplota −273,15 °C ("absolutni nula"). Zima/chlad jako takovy z fyzikalniho hlediska neexistuje. Je to pouze absence tepla. A "absolutni nula" je teoreticka hodnota dokonale absence energie a hmoty (coz je nemozne - ani vesmir za nekonecne roku, po vyhasnuti vsech hvezd atd. nikdy nedosahne absolutni nuly, ale jen -273,14999... °C).

Doplnujici odkazy:
O mereni teploty vakua - http://vnuf.cz/sbornik/prispevky/13-17-Kratochvil.html
O absolutni nule - http://www.astro.cz/clanky/vzdaleny-vesmir/nalezeno-nejchladnejsi-misto-ve-vesmiru.html

60

Odpovědět

+neodymJak psal Ondra. Pozri si to video od Vsauce. Jediný převod energie, který je možný, je ten, že tělo vyzařuje teplo (záření) a to je minimální. A pak přenos energie na bázi změny tekutiny na plyn, takže maximálně ti zmrznou plíce a jazyk, když se tekutina vlivem nulového tlaku rychle "odpaří".

00

Odpovědět

+MikeObjevil jsem tenhle šperk/šperky terprve teď a zatím bezvýsledně pátrám po roku vzniku. Podle zobrazené technologie (monitory) to může být i dvacel let staré. Vaše technologické analýzy reálií jsou zajímavé, fakt, mne však naplňuje hra se skutečností a prastarými ikonami. Na to konto jsem poprvé řval nadšením už před půl stoletím četbou Calvinových Kosmických grotesek a poté Lemovy Kyberiády. Trochu bna toí konto doporučuji českého Ivana Vyskočila a jeho Létat je snadné, Kosti, Malé hry atp. Tom

00

Odpovědět

Procedura-oživenie. Pekelny počitač ho oživil.

50

Odpovědět

naši sousedi a jak to umí... Tady se musíme zase připravit na novej díl Ordinace

570

Odpovědět

konec je výbornej :D doporučuju dokoukat titulky ;-)

230

Odpovědět

Všimli jste si že Twardovski má měké i v kruhu a ve jménu tvrdé? To je nějaké pravidlo v polštině?
Vesmír je nádherné místo to se bohu povedlo :)
Ještě jednu poznámku si neodpustím :) Jak tam chlápek ťuká do počítače jedním prstem. Přesně takhle jsem dnes vypadal když jsem měnil nový router a zadával jsem heslo :D a stejně se mi to nepovedlo. Po hodině marného bušení do klávesnice jsem zjistil, že už se na to nemohlo dívat a nakonfigurovalo se to samo. :D

60

Odpovědět

Tak jsem neodolal a dokoukal to s AJ titulky a luxus .. bude i dalsi pokracovani po tech 5 dilech ? + jsou k tomu asi 3 videoklipy spojujici se k tem postavam ... Super projekt, celkove tyhle slavic legendy a postavy maji potencial (viz witcher)

180

Odpovědět

Klidně budu překládat z polštiny zbytek videí. Polsky umím plynně. :) Jinak je tam chybička v názvu videa. Je to pan Twardowsky s Y na konci. :)

416

Odpovědět

Hele, já si to radši přeložím sám, česky se ten šlechtic zpravidla překládá jako pan Twardowski ;-)

113

Odpovědět

+XardassJá se Ti do toho nepletu, jen jsem nabízel zkušenosti s jazykem. On se i v polských pověstech píše s i na konci, ale konkrétně v této sérii je to Twardowsky s Y na konci, jak v titulcích, tak na skafandru, v počítači...

53

Odpovědět

+JohanDíky, kdybych narazil na nějakou problematickou pasáž, ozvu se :-) A s tím ypsilonem máš pravdu, takže to svedu na překladatelskou rozvernost ;-)
PS: Problém jsem měl asi akorát s takovou blbůstkou, větou: "Ja kudłaty durnowaty". Podařilo se mi najít, že je to z jedné staré polské pohádky, ale tu jsem nikde nenašel. Mělo by to znamenat něco ve smyslu, že je to střapatec? :-)

60

Odpovědět

+XardassDurnowaty je někdo, kdo nepobral moc rozumu, takže v podstatě hlupák, debil, pitomec. Ja kudłaty, durnowaty znamená "já hlupák chlupatý".

110

Odpovědět

Polská produkcia sa nezaprie... Svetová špička v obore VE

100

Odpovědět

Snad se pan Twardowski setká s Ďáblem, to by bylo legendární :D

130

Odpovědět

že by stretol Babiše?

51

Odpovědět

Byl jsem spokojenej, když řekl hned na začátku "O k***a", nic lepšího říct ani polák nemohl :D 10/10

590

Odpovědět

Tohle je perfektní. Po dlouhý době vidím poctivej Polskej produkt. :D Kdy takhle začnem točit i my?

480

Odpovědět

Nejspíš nikdy :D - tady se za stejnej rozpočet radši natočí dvakrát stupidní Kameňák nebo 100 dílů bezduché "Růžovky"

220
Další