Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Pan Twardowski 2.0Polské legendy

Přidat do sledovaných sérií 94
97 %
36. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:532
Počet zobrazení:15 063

A máme tu pokračování příběhu o panu Twardowskim. V předchozím příběhu se mu podařilo přelstít démonku, která byla vyslána, aby ho odvedla do pekla, a vydal se vstříc hlubinám vesmíru. Kam ho jeho kroky zavedou? A nechají si to v pekle líbit? PS: Nezapomeňte na potitulkovou scénu.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je zajímavé sledovat, jak se z duchovní tematiky postupně vytrácí postava Boha a nebe. :)
To už jsou jen kategorie Peklo, Očistec a Reinkarnace? Zajímavé. :)
A nevidím to pouze v téhle miniserii, ale celkově v celé moderní tvorbě. Jakoby se lidé báli i jen přemýšlet o myšlence Boha, zatímco myšlenka pekla jim nevadí, byť je to jen fantasy.

42

Odpovědět

Dej debilovi admina... :D

Bude i díl se Strigou?

92

Odpovědět

Nechcem tu do toho velmi vrtat, ale jedna vec mi velmi vadi. Nepamatam si ci Vsauce alebo niekto iny vysvetloval, co sa stane s clovekom vo vesmire bez ochranneho odevu.
Nasledky su skratka nezlucitelne zo zivotom, organy a vnutorne dutiny cloveku vyslovene exploduju z tlaku. Takze urcite by nebolo mozne, aby sa vratil zase do povodneho tela a jednoducho sa "rozmrazil".
A bolo tam viac nelogickych momentov...

115

Odpovědět

teraz som si pozrel par videi. neviem kde som videl to stare video, ale zrejme som sa mylil. ospravedlnujem sa za chybny prispevok

61

Odpovědět

+....Nemýlíš se. Byl to VSauce a je to pravda. Tělo rozhodně nezmrzne, dokonce ani nevychladne hooodně dlouho, protože zkrátka nemá co přebírat teplo a tělo pouze ztrácí vyzařováním energie.
Navíc, tělo je celkem dobře stavěné, aby ustálo dekompresi, nicméně je pravda, že plíce a uši neudrží tělní tekutiny a tyto orgány povolí (ale přímo neexplodují). Kůže udrží zbytek.

Ale je to fantasy, nelze to brát doslova.

Ale pokud jsme u těch vědeckých fakt, mě například zase vadila velikost Saturnu a znázornění prstence. Prstenec rozhodně není celistvá plocha (je to proti fyzikálním zákonům gravitace - částečky se shlukují). A Saturn je mnohokrát větší než Země a to ani na oběžné dráze Země by nebyla vidět tak malá loď. Zkrátka prstenec i celý Saturn vypadaly až směšně malé, skoro jako hračka.

Nechci rýpat do toho, je to super udělané, krásné efekty, skvěle zpracovaný a vymyšlený příběh, ale chápu tě v tom, že některé věci prostě bijí do očí. :) Ale tak taky jsme si nestěžuovali u Total Recallu, že Arnie vypadal jak z plastelíny v oblasti bez atmosféry. :))

40

Odpovědět

Procedura-oživenie. Pekelny počitač ho oživil.

40

Odpovědět

naši sousedi a jak to umí... Tady se musíme zase připravit na novej díl Ordinace

330

Odpovědět

konec je výbornej :D doporučuju dokoukat titulky ;-)

110

Odpovědět

Všimli jste si že Twardovski má měké i v kruhu a ve jménu tvrdé? To je nějaké pravidlo v polštině?
Vesmír je nádherné místo to se bohu povedlo :)
Ještě jednu poznámku si neodpustím :) Jak tam chlápek ťuká do počítače jedním prstem. Přesně takhle jsem dnes vypadal když jsem měnil nový router a zadával jsem heslo :D a stejně se mi to nepovedlo. Po hodině marného bušení do klávesnice jsem zjistil, že už se na to nemohlo dívat a nakonfigurovalo se to samo. :D

60

Odpovědět

Tak jsem neodolal a dokoukal to s AJ titulky a luxus .. bude i dalsi pokracovani po tech 5 dilech ? + jsou k tomu asi 3 videoklipy spojujici se k tem postavam ... Super projekt, celkove tyhle slavic legendy a postavy maji potencial (viz witcher)

160

Odpovědět

Klidně budu překládat z polštiny zbytek videí. Polsky umím plynně. :) Jinak je tam chybička v názvu videa. Je to pan Twardowsky s Y na konci. :)

416

Odpovědět

Hele, já si to radši přeložím sám, česky se ten šlechtic zpravidla překládá jako pan Twardowski ;-)

102

Odpovědět

+XardassJá se Ti do toho nepletu, jen jsem nabízel zkušenosti s jazykem. On se i v polských pověstech píše s i na konci, ale konkrétně v této sérii je to Twardowsky s Y na konci, jak v titulcích, tak na skafandru, v počítači...

43

Odpovědět

+JohanDíky, kdybych narazil na nějakou problematickou pasáž, ozvu se :-) A s tím ypsilonem máš pravdu, takže to svedu na překladatelskou rozvernost ;-)
PS: Problém jsem měl asi akorát s takovou blbůstkou, větou: "Ja kudłaty durnowaty". Podařilo se mi najít, že je to z jedné staré polské pohádky, ale tu jsem nikde nenašel. Mělo by to znamenat něco ve smyslu, že je to střapatec? :-)

60

Odpovědět

+XardassDurnowaty je někdo, kdo nepobral moc rozumu, takže v podstatě hlupák, debil, pitomec. Ja kudłaty, durnowaty znamená "já hlupák chlupatý".

90

Odpovědět

Polská produkcia sa nezaprie... Svetová špička v obore VE

90

Odpovědět

Snad se pan Twardowski setká s Ďáblem, to by bylo legendární :D

120

Odpovědět

že by stretol Babiše?

31

Odpovědět

Byl jsem spokojenej, když řekl hned na začátku "O kurwa", nic lepšího říct ani polák nemohl :D 10/10

510

Odpovědět

Tohle je perfektní. Po dlouhý době vidím poctivej Polskej produkt. :D Kdy takhle začnem točit i my?

420

Odpovědět

Nejspíš nikdy :D - tady se za stejnej rozpočet radši natočí dvakrát stupidní Kameňák nebo 100 dílů bezduché "Růžovky"

170

Odpovědět

Naprosto dokonalý :D

140

Odpovědět

Jinak děkuji za přeložení, hned jsem shlídnul všechny tři dosavadní videa; ta jsou po překladatelské stránce moc pěkně přeložena, obecně jsem vděčný za videačesky, jste mým oblíbeným portálem po léta :)

241

Odpovědět

Díky moc, polština není zrovna jazykem, který bych kdovíjak ovládal, tak jsem rád, že to vyšlo dobře. A ono to i bez toho překladu je skvělé :-)

120

Odpovědět

+XardassDíky za překlad. Skvělá volba videa. Ještě jednou děkuji.

30

Odpovědět

Jediná cesta kudy se dostat z tohoto kruhu, a to v případě každého člověka je skrze Ježíše Krista, který přibil na kříž hřích a zaplatil tak cenu za přestoupení každého člověka, aby jednotlivec nemusel platit svůj dluh, a dokonce Jeho oběť je tak dokonalá, že je to jako kdyby člověk nikdy nezhřešil. Kristus vstal z mrtvých a dá se poznávat těm, kdo mají oči k vidění a uši k slyšení. Apeluji na Vás, chtějte Boha poznat, jde mu o živý vztah, ne o kostely nebo náboženství.

829

Odpovědět

Komunisty na vás, ti věděli, jak s černoprdelníkama zatočit.

723

Odpovědět

+(Pepek)Ty možná tak brali svobodu a prosazovali extrémníma cestama svoje názory a ideály. Jsem vděčný že žijeme v době, kde si každý může vyznávat to co chce, čemu věří a to samý přeju i tobě. Budu požehnaný pokud se nedožiju doby, kdy od nás bude svoboda opět odňata.

43
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)