Polské legendy: Ticho

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:213
Počet zobrazení:16 788

Bohužel to není nový a úžasný krátký film z dílny autorů Polských legend, ale alespoň nové hudební video!

Možná jste zaznamenali informaci, že Tomek Bagiński, režisér Polských legend, má pro Netflix natáčet seriál Zaklínač. Tato informace mě na jednu stranu velice potěšila, protože podle mě Polskými legendami dokázal, že má pro to skvělé předpoklady. Na druhou stranu jsem byl smutný, protože to vypadalo, že kvůli jeho vytíženosti nebude projekt Polské legendy nadále pokračovat. Jsem tedy rád, že se objevilo toto video, na kterém Tomek figuroval alespoň v roli producenta a které snad je předzvěstí dalších krátkých filmů (to bych si alespoň přál). Jinak pokud jste krátké filmy ze série Polské legendy ještě neviděli, rozhodně to napravte, stojí to za to!

Za pomoc s překladem děkuji, podobně jako u minulých dílů, Johanovi.

Přepis titulků

Po tichu. Po velikém tichu. Jdu si. Do města na výzvědy. A jdu. A koukám. Na ulicích ticho, na chodnících ticho. Nemáme Mickiewicze, nemáme Miłosze.

Tady ticho a tam ticho, šeď, špína a zima. Už není Słowackého a nemáme Tuwima. Na ulicích ticho, na chodnících ticho. Nemáme Mickiewicze, nemáme Miłosze. Tady ticho a tam ticho, šeď, špína a zima. Už není Słowackého a nemáme Tuwima. Po tichu. Po velikém tichu.

Jdu si. Do města. Na výzvědy. A jdu. A koukám. Na ulicích ticho, na chodnících ticho. Nemáme Mickiewicze, nemáme Miłosze. Tady ticho a tam ticho, šeď, špína a zima.

Už není Słowackého a nemáme Tuwima. Na ulicích ticho, na chodnících ticho. Nemáme Mickiewicze, nemáme Miłosze. Tady ticho a tam ticho, šeď, špína a zima. Už není Słowackého a nemáme Tuwima. Na ulicích ticho... Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V porovnání s ostatními polskými legendami je to slabší kousek. Video, hudba, píseň a hlavně je to ničem. Doufám, že je to předehra k něčemu většímu.

22

Odpovědět

To teda byla výpravná píseň...
Ale video pěkné. :-)

70

Odpovědět

Ted sem si vsim, ze Boruta zere z umelyho tacku.. no fuj.
a ten podpis podepsal ten tlustoch sam za sebe.. logicky.. jinak to prece nejde. upsat se musite sami.
a upsal se aby mel vic slavy a penez.

Ta holka bude dcera toho tlustocha a snazi se ukrast ten upis aby se nemoh jeji fotr upsat dablu.

Jenom teda nevim proc se Boruta proste neportne sam s upisem, misto toho posle naky pankace autem..

73

Odpovědět

Neviem čo na to všetci vidia...

727

Odpovědět

Každý má jiné chutě. Tebe to nebere, jiní jsou nadšeni. Pro ty starší z vás, pamatujete na snad první ocenění Tomka Baginského s 3d animací Katedrála? Už ta animace tenkrát měla koule. No a animace Paths of Hate z roku 2010 už je profesionální počin. Panu Baginskému moc přeju úspěšnou tvorbu, a těším se na ni.

60

Odpovědět

+KalipoOprava: Path of Hate nedělal Tomek Baginski, pouze stejné (Polské) 3D studio Platige Image.

40

Odpovědět

Pěkné, akorát to ve mně vyvolává otázky. Kdo je ta slečna? Jakto, že narozdíl od jiných videoklipů, tohle se neodehrávalo v standardních dílech? Co ten Twardowsky? Koho Boruta upsal? Moc otázek, žádný odpovědi=oP

60

Odpovědět

A co na to Jan Tleskač?

300

Odpovědět

Pokud správně chápu ten dotaz ohledně "standardních dílů", tak v ostatních hudebních videích nám byla představena minulost/backstory některé z postav krátkých filmů (Lucinka, Jaga, Bardacha). Zde se pouze krátce objevuje Boruta, můžeme tedy doufat, že slečna z videa se objeví ještě v nějakém dalším videu (třeba příštím krátkém filmu), abychom se o ní dozvěděli více :-) Ale to je především projekce mých přání :-)
Když se ptáš na Twardowského, máš na mysli ten nápis na navigaci? Vzhledem k tomu, že Twardowski je ve světě Polských legend bohatým vynálezcem (tak se také dostal na Měsíc na začátku Legend) a moderní technologie nesou jeho jméno (toho si šlo všimnout téměř ve všech předchozích dílech), asi není potřeba dál vysvětlovat :-)
A kdo se upsal? Asi někdo důležitý. Opět doufám, že se v budoucnu dozvíme více :-)

220

Odpovědět

+Xardassjj standardní díly chápeš dobře, právě proto mě zaujalo, že tentokrát je klip zcela mimo známé příběhy. Asociace vynálezů a Twardowského mě napadla, na druhou stranu si říkám, jestli autoři nedávají jakousi nápovědu. No uvidíme, taky bych rád viděl další krátký filmy, protože Polské legendy jsou zábavný a hlavně ten nápad spojit dávné legendy se současností je prostě povedený=o)

110

Odpovědět

Slečna Michalina je Rzepicha, agentka Železné hory.

180

Odpovědět

+Daniel99Aha, díky za postřeh. To ale vyvolává ještě více otázek, než to poskytuje odpovědí :-)

71

Odpovědět

+Xardassmnohem víc otázek, včetně toho, zda do toho všeho i nějak nezapadá osvobození Peruna na konci posledního dílu s Jaguškou=o)

50

Odpovědět

+Kozel unregistredPokud nějaké pokračování skutečně bude, tak nepochybuji o tom, že Perun v něm bude figurovat :-)

90

Odpovědět

Jasných 110 %

172