JagaPolské legendy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 118
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:827
Počet zobrazení:64 448

A je tu další z cyklu krátkometrážních filmů Polské legendy, tentokrát je na řadě Baba Jaga. Většinou bývá tato ježibaba zobrazovaná jako stará a seschlá babice, ale tady vypadá trošku jinak. Jako vždy nezapomeňte na potitulkovou scénu. A pokud se vám stejně jako mně líbila, můžete si na YouTube pustit plnou verzi písně, která hrála při boji (má i docela povedený videoklip).

Tímto krátkým filmem se se sérií Polské legendy na nějakou dobu rozloučíme. Budeme si totiž muset počkat, až kanál Allegro vydá další pokračování. Pokud nechcete přijít o jeho překlad, přidejte si Polské legendy do sledovaných sérií.

Přepis titulků

Můj svět je mrtvý. POLSKÉ LEGENDY JAGA PEKLO ODDĚLENÍ SLOVANSKÝCH DÉMONŮ Takže baziliška zabili, Rusalky jsou za katrem, dareby jedny. Takže stačí opravit strop a na tomhle patře bude vše v pořádku. Ještě je tu tahle. CELA JAGY Jestli se v nebi dozví, že nám slovanští démoni utíkají, tak se z těch sankcí nevzpamatujem.

Tak ať si je hlídají sami. Jsem snad anděl strážný? Hlavní je, že Perun je pořád připoutaný. Sankce za něj by nás zlikvidovaly. Počkat. Zajdem si pro ni. Proč my?

- Dal jsem echo lidem ze Železné hory. - Co? - Postarali se už o baziliška. - Kreténe, ublíží jí. A to vadí? Mák a kakost přičarují mi rychlost. Děsí mě ta chvíle, která ji o volnost připravila. Vlaštovka, černý diamant, který nám poslal ďábel.

Vlaštovka, sestra bouře, bol zahalený v křídla. Letí nad hlavami lidí, kteří ji se zájmem pozorují. Vlaštovka vzhůru letí, symbolem je prchavým. Zvábil ji chlad katedrály.

Je varováním i modlitbou. Dobrý den, celý den, bába leze komínem. Tady to teda vypadá. Team building? Ještě neskončil. Zvu i tebe. Jago, prosím, vrať se domů.

Já jsem doma. Kde šumí starobylé bory. Jsi v radomském skanzenu! Tihle pánové jsou z 21. století. Uteklas z útulné cely s krásným obrázkem na stěně, a k čemu? Abys na YouTube učila lidi háčkovat? Abys na internetu prodávala houby? Přece se nechceš zpotit.

V dnešním světě... už ani na mě nikdo nevěří. A co teprve na Babu Jagu. Oni už ve mě uvěřili. A na stejný osud čekají další. Staré časy se nevrátí, i když je zabiješ všechny. To bys musela, nevím... Zničit elektrárnu nebo vodojem. Tam za lesem je elektrárna.

Největší producent oxidu uhličitého. A děti kašlou. Jeden pohled na to monstrum stačí, aby ses sama do peklíčka vrátila. Podívej se... Tady to píšou: Sluneční enkláva. Sídliště. Loni zničili tvůj poslední háj, aby měli víc místa.

Posvátné stromy? Na kousíčky. Sek, sek, sek, sek. Už nemáš za co bojovat. Tak pojď. Mám pro tebe dárek. Ze starých časů. Věděl jsem, že se ti bude líbit.

To je poprvé, co jsem od tebe dostala dárek. Ten sentiment si nech. Přesuneme tě do větší cely, kde budeš moci létat. Na podlahu zasadíme mech. Tak co, jdeme? Prosím vás, paní, je pravda, že si kdysi děti hrály na loukách?

A pletly věnce? A koupaly se v potoce? Říkal jsi, že není za co bojovat? Jago, marš do pekla. - Mech a kořen starčeku... - Jago! Polib mi prdel, dědku. Úderem koštěte, který jsem nečekal... hledaná žena zaútočila na ředitele polského pekla, staršího satana Borutu.

Pak utekla neznámo kam, přikládáme lékařské vyšetření. Píšeš to? Můžete mi to vysvětlit, šéfe? Jaga se sem přece chtěla vrátit a vy jste ji záměrně nechal utéct. K čemu byla celá ta komedie s Maryšou? Maryšo, pracujeme tu.

Postarej se o kerbera, slíbila jsi, že ho vyvenčíš. Rokito, jako vždy myslíš tradičně, postaru. Démona do klece, pakt do kufříku - a v neděli černá mše. - Nerozumím. Koukni se na zprávy a porozumíš. Jagu jsme neuhlídali. Potrestají nás, ale to nebude nic velkého.

Ale když se ona vrátí ke starým pořádkům, když se lidé ocitnou bez teplé vody, bez internetu, bez bankovních kont, stanou se z nich zvířata. Začnou válčit o to, co jim zbylo. A nové duše potečou do pekla nekonečnými proudy. A svět ovládne chaos. A já...

Já... Já budu králem toho chaosu. Z vězení. Co je? Skřeti pochcali cely? Dostali jsme se do nejhlubších cel. A co když osvobodí Peruna? Co? Jaguška?

Může se objevit konkurence na titul krále chaosu. Svoboda! A když si přijde i pro mě, můj hodinář v purpurové záři, aby mi zamotal hlavu, bude vše jasné a hotové. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (81)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Total trash

01

Odpovědět

Boruta si nějak moc rád půjčuje z mého arsenálu...
Asi půjdu dát řeč. A přinesu si vařečku.

50

Odpovědět

Škoda že tomu jde dát jen sto %
(platí to pro celou sérii)

30

Odpovědět

Ahoj. docela povedené, jen se dost divím, že tu nikdo nekritizuje, že z patrony z brokovnice místo spršky broků, vyletí jedna střela, která mí naprosto jinou patronu... :-D Omlouvám se za šťour. Jinak povedené.....

121

Odpovědět

Vidím to potřetí a teprve dnes jsem toho všiml také.

01

Odpovědět

neni na tom moc co kritizovat. Jmenuje se to jednotna strela. v brokovnici to vypada vetsinou trochu jinak, ale co...je to zcela obvykla vec na lov

21

Odpovědět

no ale to jsi zapomněl, že z brokovnic lze střílet jednotné střely? to byla asi nějaká speciální střela proti magickým bytostem ;)

61

Odpovědět

Myslím, že ta nabojnice nám chce ukázat rychlost, s jakou byl boj veden, protože je to právě nábojnice z PRVNÍHO výstřelu proti Jaze, která TEPRVE dopadla na zem.

10

Odpovědět

brenek . Pochybuju že bys babu jagu chtel škárlit obyčejnou kulkou a na otázku žil ježíš, víme že žil a satan byl jeden z nejvlivnějších andělů, právě proto se pokusil převzít moc.Berme polské legendy jako varování nám to sice připadá normální, ale čas pohádek a zázraků je zpátky, jak s ním naložíme.

10

Odpovědět

paráda, velká paráda, už se těším na PERUNA

30

Odpovědět

Finálový souboj série bude Geralt vs. Baba Jaga

Děkuji za překlad, je smutné, že na anglická videa překlad nepotřebuji, no na videa našich sousedů ano...

192

Odpovědět

Tak jsem taky mrkla na ty polské legendy, když mají tolik chvály, ale z nějakého důvodu mě teda vůbec nebaví :(. Peklo je výborné, ale ty další postavy... divný scénář a režie? Nevím, prostě strašně nudné :/.

228

Odpovědět

kedy bude dalšia časť?

30

Odpovědět

Železná hora je taky odkaz na nějakou polskou pověst?

50

Odpovědět

strašne hnusná réžia.... taký amatérsky Snyder

432

Odpovědět

Samý ďábel, ale o Kristu ani zmínka. Bylo zajímavý se na to podívat, děkuji za překlad.

131

Odpovědět

Však je tam zmíněné nebe. A jednoznačná vazba, že tihle čerti pracují vlastně pro nebe. Jen ten hlavní čert se snaží vyvolat chaos, aby byl jeho králem.

150

Odpovědět

Na Krista každý sere.

2510

Odpovědět

Kristus je jen mýtická postava, kdežto Ďábel je skutečný.
Stačí se podívat po světě kolem sebe.

01

Odpovědět

Jméno herečky je Katarzyna Pospiech :-)

12

Odpovědět

Ještě, že jsi mi to dvakrát napsal. Já myslel, babu Jagu hraje (tradičně) chlap. V tomto klipu jsem tipoval, že si zahrajem princ Charles.

13

Odpovědět

Ta Jaguš je moc pěkná baba :-D

240

Odpovědět

Za trojku s Lucinkou a Jagou bych si nechal smažit koule v pekelným dehtu do konce věků.

461

Odpovědět

Ahoj, prosim jeste prelozte videoklipy, jsou 3 a jsou o postavach z filmu

40

Odpovědět

Pokud máš na mysli klipy typu toho s Jagou, na který jsem dával link do popisku, tak si myslím, že titulky tomu zase tak nepřidají (přeci jen písničky se blbě překládají, navíc nejsou mou silnou stránkou) - a hlavně bez polských i anglických titulků jsem při překladu, jak by řekl strýc Bardacha, v dupě :-)

50

Odpovědět

+XardassNaštěstí jsou na webu texty písní, takže v dupě nejsem...
Tak to se tu ta videa možná přeci jen objeví :-)

90
Další