Operace BazilišekPolské legendy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 118
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:611
Počet zobrazení:44 601

Kdo by neznal baziliška, jehož jediný pohled dokáže kohokoliv proměnit v kámen. A co se stane, když se takovému baziliškovi podaří utéct z vězení a začne po zemi rozsévat chaos?

A nezapomeňte si počkat na potitulkovou scénu.

Přepis titulků

OBSAHUJE MATERIÁLY NEVHODNÉ PRO DĚTI Moment. Ten střapatý jsem já. Bohouš Koloděj. V tom příběhu jsem za rytíře. A tuhle holku se snažím zachránit. Kdysi by mi za to dali půlku království. A pak je tu to kuře na steroidech. Za chvilku mě promění v kámen. Dobře, hezky od začátku.

Za sedmero supermarkety a patero parkovišti, nedaleko Varšavy... Rybokalypsa. Nikdy více už se na mě takhle nepodíváš. POLSKÉ LEGENDY OPERACE BAZILIŠEK Nikdy více... Představ si, že jsi ryba a jen tak si plaveš, staráš se o své, a najednou prásk!

Konec. Nikdo nepláče, nikdo nevzpomíná. Dobře, příště půjdeme na houby. Hřiby, Bohouši, nemají žádnou nutriční hodnotu. Jednou do nás taky něco uhodí. A zmizíme jako práce v Radoni.

A po nás přijdou další a další... a další... ŽELEZNÁ HORA Železná Hora. Kde? Železná Hora? Takové město není. Jen železná vůle. Tak či tak, je to fuk. Dobrá rada: Potkáte-li holku, o které jste snili, může za to nekvalitní vodka.

Potřebujete pomoc? Moje Bašinka se taky zpočátku tvářila nepřístupně. A pak svatba, děti... Rozvod... Všechno mi vzala, mrcha. Hlavu vzhůru, bude dobře.

- Jsi mladý, zhubneš, vousy shodíš... - Ne. Vousy ne. Bohouši... Proč se tam tak kouří? Z celé země přicházejí zprávy o podivných atmosférických jevech. Včera ve večerních hodinách zasáhly celou zemi krátké, intenzivní bouře. Sčítají se škody. Několik měst v Mazovském vojvodství je stále odříznuto od světa.

Pojďme se podívat, co se tam děje. Jde o tu holku, co? Ne, jen jsem zvědavý. Bohouši, z toho nic dobrého nebude. Neměli jsme jít na ryby? Koupím ti kapra do vany. Carpe diem. Bardacho...

Co ti tu nesedí? Haló? ŽELEZNÁ HORA Je tu někdo? Policie. Nějaká sekta. Fanklub skupiny Behemoth. Hej, co když vám někdo ukrade vaši sadu Malého chemika?

Kurva! Do háje! Policie! Žádný respekt k autoritám. Rybokalypsa, to určitě. Pardon, mám dotaz. Kdo tudy projde, nikdy se nevrátí a v kámen se obrátí.

Utíkej, hlupáku! Nedívej se mu do očí. Utíkej! To snad ne! Co to bylo? Je sám... úplně samotinký. A nechce si hrát na schovávanou. - Co teď?

- Bedny. Najdi zrcadlo. Co tohle? Poslouchej, máme tu baziliška. A jak porazíš baziliška? Zrcadlem. Hňupe, měl se do toho zrcadla podívat! Opravdu? Zhebni, ty zkurvysynu!

Je po něm. Můj strýc, Eugeniusz Bardacha. Rychlý a zběsilý. Vy jste pil? Možná. Bohouši, už to mám. Ryby i hřiby jsou na jedno brdo. Pojeďme na safari.

Co teď? To má být konec? Zabila mě slípka? Tady jsem. Bohouš Koloděj. V tom příběhu jsem jako Polák... slovansky nasraný. Neboj se, už je po všem.

Neboj se, máš krásné oči. No tak, no tak. Podívej se. Zrůdo! Kdo jsi? Budeš můj kamarád? To jsi ty? Zazdil to.

Konečně. Bohouši... Vracím se do služby. Konečně! Ozveme se ti. To je vše? A co bys ještě chtěl? Večeři.

V pátek v osm. A kytky mi nenos. A tak to všechno začalo. Za sedmero supermarkety a patero parkovišti žili dlouho a šťastně. Ale prdlajz. Žili dlouho, ale otravovala je všemožná havěť. Bohouš vzal svou slovanskou nasranost a vrátil se do Varšavy na fotbalový zápas.

Ale nepustili ho na stadion. A to je vše. A Bašinko moje... Polib mi prdel. Já jsem Střapoš. Stopa tu končí, pane Rokito. Ale to není vše.

Taky jsem tu viděl... lidi! Vyhoď tunel do vzduchu a zalej ho betonem. - Boruta. - Pojď dolů, máme tu problém. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Herečka: Michalina Olszańska, mohli jste ji vidět ve filmu: Já, Olga Hepnarová

00

Odpovědět

Update: Tomek Bagiński pracuje na filmu s pracovním názvem Twardowski 3.14, který by měl jít v Polsku do kin v roce 2019 a měl by navazovat na děj Polských legend, které u nás na webu vycházely. Tak třeba se dočkáme i u nás :-)

30

Odpovědět

Behemoth / Bafometh, nejedná se o fanklub "skupiny"

30

Odpovědět

Behemoth je polská death metalová kapela.

60

Odpovědět

Bazilišek se rodí z vejce sneseného kohoutem, jenž s jinými kohouty obcoval. Po čtyřicet a čtyři dni na vejci sedí ropucha, kterou čerstvě vylíhlá bestie zhltne, jakmile se ze skořápky dostane ven. Bazilišek nenávidí vše na světě tak hrozně, že když se na někoho podívá, na místě ho promění v kámen. Stvůru může porazit pouze osoba smělá se zrcadlem, jelikož zrcadlo odráží hrozivý vzhled příšery, a ta když ho spatří, sama od sebe zdechne...Zaklínači však oponují, že když už někdo trvá na zrcadlu, tak je lepší použít nějaké velké a těžké a mlátit s ním baziliška hlava nehlava

1301

Odpovědět

Jak to po něm mrdnul to zrcadlo :DDD

500

Odpovědět

Asi cetl zaklinace...

60

Odpovědět

Jen co jsem zaslechla tu polštinu, čekala jsem až řeknou 'k_rwa' :D

240

Odpovědět

Nezapomeňte na potitulkovou scénu, a jinak, jako soundtrack na konci mohli dát ty Behemoth, když už tam byl kult, kterej je vyznával 😂😂

60

Odpovědět

A víš že Behemoth je biblická příšera? O té byl ten kult. S metalem to nemělo nic společného. :)

33

Odpovědět

Odpovědět

Kamaráde ... ti povím, že jsem dlouho na zhul nezažil takové psycho :D To ses asi zbláznil, že si našel něco takového někde :D A ještě větší blázen je ten co to vše vymyslel :D

80

Odpovědět

+ErraticcitarrETo víš, trochu jsem si proklepl hlavní hrdinku.

30

Odpovědět

+Michalina OlszańskaNo jako teď se nedá říct nic jiného než že je to fakt kočka :D

130

Odpovědět

Jestli to holka měla jako zkoušku na DAMU, tak to musela vyhrát. Obzvlášť kousání potravy bylo luxusní. :-D

60

Odpovědět

nevíte, kde se dá koupit takovýhle koťátko ? akorát vážně nechápu, jestli tak vypadá normálně nebo chtěl prcat kočku ?

20

Odpovědět

Nutně potřebuju jméno a adresu zverimexu.

60

Odpovědět

Fanklub Behemotha :D

61

Odpovědět

Fajna kobieta!

40

Odpovědět

"Slovanská nasranost" - to budu používat :D

400

Odpovědět

Nejlepší Buziliška co jsem viděl :D

110

Odpovědět

Rybokalypsa! :D

240

Odpovědět

To zazdil....nejlepší hláška :D

70

Odpovědět

Witcher se dostal do dobrých rukou. :-) Ještě, když vemu fakt, že je tohle relativně low-cost produkce a Witcher bude Hollywood...

191

Další