Polské legendy: Alejí hvězd

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:365
Počet zobrazení:23 506

Protože Polské legendy tu frčí a protože vám chci zkrátit čekání na jejich další díl, rozhodl jsem se přeložit i videoklipy sledující některé z postav těchto příběhu. Začínáme pekelně krásnou Lucinkou. A pokud vám tato skvělá polská série krátkých filmů zatím unikala, vřele vám ji doporučuji celou ke zhlédnutí (ideálně chronologicky od první legendy). Nebudete litovat.

Za pomoc s překladem děkuji Johanovi.

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Jablko a hřích, tak to musí být. Válka a hned za ní smrt. Zelená a hnědá, plamen a dým. Žebrák i korunovaný král. Slunce a kroupy, po noci den. Světlo a tma, ruku v ruce. Šampus a kocovina, po životě sen.

Nakonec ti nezůstane nic. Podej mi ruku, přístav je daleko. Kde je tvůj domov? Kde jsou prosluněné ulice? Alejí hvězd, alejí hvězd běžíme. A Bůh cestu zná. Pod nebem hvězd, pod nebem hvězd žijeme.

Ale každý sám. Tik a pak tak, radost, pak blues. Ping a pak pong, vždy pospolu. Západ i východ, děda a mráz. Anděl a strážný, ti jdou v páru. Jablko a hřích, tak to musí být. Válka a hned za ní smrt. Zelená a hnědá, plamen a dým.

Žebrák i korunovaný král. Podej mi ruku, přístav je daleko. Kde je tvůj domov? Kde jsou prosluněné ulice? Alejí hvězd, alejí hvězd běžíme. A Bůh cestu zná. Pod nebem hvězd, pod nebem hvězd žijeme.

Alejí hvězd, alejí hvězd běžíme. A Bůh cestu zná. Pod nebem hvězd, pod nebem hvězd žijeme. Ale každý sám. Alejí hvězd, alejí hvězd běžíme. Pod nebem hvězd... Ale každý sám.

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

7/10 bez hudby by to bylo 10/10

216

Odpovědět

Ta hudba je děsná... Polské legendy mám rád, ale uf... tohle psychicky nedávám :D

327

Odpovědět

Zdarec co to tam hraje za song celkem se mi libi, diky :)

52

Odpovědět

Nový klenot youtubu... Čo viac dodať...

100

Odpovědět

je to úplne super, veľmi sa teším na pokračovanie. naposledy bola Jaga, som si myslel že to vychádza každý týžden, evidentne nie :(

51

Odpovědět

Vycházely, ale všechny vyšlé "epizody" jsou u nás již přeloženy a čeká se na nové. Mezitím tu přeložíme nějaký ten bonusový materiál...

130

Odpovědět

+BugHer0Nemůžu se dočkat. Pro se Polské legendy staly srdeční záležitostí. Díky za překlady

60

Odpovědět

Super video, super písnička, díky moc za překlad, a to i ostatních videí z Legend.
Jediný malý vroubek na překladu - v první sloce, druhém verši se zpívá "Wojna i śmiech zaraz po niej..." tzn. že by v překladu lépe sedělo "Válka, hned po ní smích...".

21

Odpovědět

Nice!

20

Odpovědět

Ti co dělají polské legendy jsou parta neskutečně talentovaných lidí ! Od písniček až po herecké výkony suprové, dokonalé :) .. Díky videačesky to znám a šířím dál, velké díky vašemu týmu, jen tak dál :)

380

Odpovědět

Ty písničky jsou úžasný! Doporučuji píseň, co zazněla během závěrečných titulků Jagy - Kocham wolność. Ke stažení na oficiálních stránkách Allegra: http://legendy.allegro.pl/extras/ (jako mnoho dalšího).
A mockrát děkuji za překlad :-)

80

Odpovědět

Jsme rádi, že se tu kolem Polských legend vyrojilo takové nadšení. V diskuzích pod jednotlivými legendami se snad nedá najít jediný negativní nebo nemístný komentář, všichni chválí a ještě si zjišťují o legendách víc, hledají (stejně jako ty) na webu Allegra podrobnosti a sami od sebe dělají legendám reklamu na Facebooku.

Jsme rádi, že se povedlo zprostředkovat vám takovou pecku a že se jí dostává zasloužené pozornosti. :-)

350

Odpovědět

+BugHer0A my jsme rádi, že pro nás takové pecky vyhledáváte a překládáte, protože jinak by naprostou většinu nás minuly a to by byla velká škoda. Jenom mě děsí představa, o kolik super věcí přicházím, protože o nich nevím :O

180

Odpovědět

Strašne ti ďakujem. Použil som aj Shazam, aj som to hľadal podľa informácií z titulkov, ale túto originálnu verziu som nenašiel. Pozrieť sa na ich oficiálnu stránku mi nenapadlo :)

Ďalší skvelý výber! VideaČesky už dlhú dobu nie je len značka dobrého prekladu, ale aj skvelých tipov na videá. Tých show a internetových sérií čo som tu ponachádzal a o ktorých by som sa pravdepodobne inde ani nedozvedel, by som už ani nespočítal :) Len tak ďalej!

90

Odpovědět

Mají i playlist na Spotify a iTunes - Legendy Polskie Allegro. :)

20

Odpovědět

Mne by dávalo väčší zmysel keby zabila svoju sestru. (evidentne zabila seba) Ale keby zabila svoje dvojča tak Borut by vyzeral ako väčší šéf :D proste upíšeš sa diablu aby si zachránil sestru pričom ťa diabol nakazí nenávisťou a ty následne zastrelíš svoju sestru. No nie je to diabolské?

173

Odpovědět

Však taky ano. Dvě sestry, vlaštovka a Bouře zřejmě dvojčata.(hraje jedna herečka) Je to v té doprovodné písničce.

01

Odpovědět

+jkltak potom Borut nie je taký sráč :D nepočúvam tie pesničky, nie sú mi moc po chuti. Tak díky za info

01

Odpovědět

Všechny ty songy co byly v legenách jsou stare polské písničky, ale v moderním coveru, který je sakra lepší než originál:D Klobouk dolu.

282

Odpovědět

sakra ti kluci z Polska jsou fakt dobří :) hold legendy

230

Odpovědět

Zdá se to jen mě nebo je Borut opravdu hodně inspirován filmem Ďáblův advokát? Borut vypadá přesně jako Al Pacino !

250

Odpovědět

celou dobu jsem si říkal, že je to kravina, ale v poslední scéně jak stojí vedle sebe potom co Lucinka vystřelí, vypadá úplně jako Pacino, :-)

90

Odpovědět

Tie poľské legendy sú jedna z najlepších vecí čo som kedy videl... :) Vďaka za preklad. :P

481

Odpovědět

Rádo se stalo. Ale musím se přiznat, že mě v životě nenapadlo, že nejlepší věc, co tu kdy přeložím, bude polsky :-D

1020

Odpovědět

Tomu drevorubacovi nebolo vobec podozrive ze ho bali zena, ktoru ma zamknutu v stodole ? :D Ci to mam brat ako v supermanovi ze ma iny uces a uz ju ako nespozna ?

111

Odpovědět

Ve stodole jich měl víc + ďábelský šarm + alkohol = chybička, co tě stojí život i duši :-) (i když ta byla v háji už asi dost dlouho)

241
Další