Pan TwardowskiPolské legendy

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 118
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:625
Počet zobrazení:45 950

Dnes vám představím krátký film ze série Polské legendy, který se objevil v tipech na videa. Přestože většinou nejsem fanoušek překladů z jiného než zdrojového jazyka, tato série krátkých filmů mě zaujala natolik, že jsem se rozhodl do překladu nakonec pustit. Prosím vás tedy o shovívavost, především co se překladu písniček týče, moje znalosti polštiny jsou omezené a využíval jsem kromě polských titulků i anglický překlad. Klidně se ozvěte, pokud se vám něco nebude zdát.

Pan Twardowski je postava z polských legend, kouzelník, který podobně jako Faust uzavřel pakt s ďáblem a prodal mu svou duši výměnou za magické schopnosti. Podle nejznámější pověsti ho ďábel cestou do pekla upustil a pan Twardowski skončil na Měsíci, odkud dodnes pozoruje lidi.

Za tip na video a celou sérii Polské legendy děkuji Matějovi.

Přepis titulků

OBSAHUJE MATERIÁLY NEVHODNÉ PRO DĚTI Jan Twardowski, filantrop, sportovec a miliardář se už rok pohřešuje. Mým hostem je detektiv Marek Oko, specialista na... Pane redaktore, je dávno po něm. Všichni ho znají, nemůže se schovávat třeba v Bialystoku. Člověk s jeho prostředky se přece může někde ukrývat. Dobře, ale kde?

Na Měsící? Byl jsem v Riu a na Bali, byl i výlet na Havaj. Žil jsem na vsi i ve městě, šel jsem i do Budapeště. Ale všechno je to na houby. Říkám, že všechno je na houby. Někdy je to lepší, ale pak zas o to horší. POLSKÉ LEGENDY TWARDOWSKI Na vše se ještě jednou podívám. A nyní nevím, kam jít. A když přijde si pro mě, můj hodinář v purpurové záři...

Kurva jedna rychlá. V klidu ho přivítám a on otřese mým světem. A pak mým dnům bude konec, ztrácím pevnou půdu pod nohama... Utři si kopyta. Nejsi ve stáji. No, žádná vila to taky není. Doufal jsem, že přijde Mefisto osobně.

Pro tebe? Je v Soči. Na paintballu s klienty. To je jiná liga. Ty jsi ale mnohem zajímavější. Dáš si čaj? Takový luxus! Jane, Jane... Byl jsi král světa a teď co?

Sedíš tu schovaný jak potkan na kusu vesmírného šutru. Na Měsíci musí být hrozná nuda. Tvoje kecy jsou nudnější. Dál už jsi utéct nestihl? Došlo mi palivo. Trošku jsi to s tou malůvkou přehnal. NASA má zrovna tiskovou konferenci. - Vím, jak tě sem nalákat.

- Mě nemusíš ničím lákat. Tak krásná duše... Už se tě nemůžeme dočkat. Chci změnit naši dohodu. Prosím? Změnit podmínky smlouvy. Další Elvis. Podpis je podpis. Chceš víc času? Na co? Chtěl bych zase cítit vítr ve vlasech. Vidět lidskou tvář.

Být se ženou. Možná mít děti. Twardowski mění plíny, žije s jednou ženskou a sedí doma na prdeli. Dobrý vtip. Změnil jsem se. Měl ses změnit, když jsme ti plnili všechna přání. - Tak před rokem. - Čas je relativní. Nevysmívej se mi, nebo ti vysaju mozek. Biskup, který tu vodu žehnal, se nám už od ledna smaží v kotli.

A to je co? Co to má být? Vězení? Titanové zdi s příměsí stříbra. Žádná vila to není. Až dva roky uplynou, tvá duše nám propadne. Vzdáš se bez boje a uděláš, co čert ti poručí. Když už o tom mluvíš... Rychlost rotace Měsíce je 16 kilometrů za hodinu.

Na zemi je to 1600. Takže pozemský měsíc trvá na Měsíci sotva den. Takže mi na Měsíci zbývají ještě dva týdny. A kontrakt platí. A to ty bys mě měla poslouchat. Usmažím tvou prdel v dehtu! Středověk. Aby ses nenudila.

Moc ji miluju... Je tu se mnou a tančí pro mě. Protože ví, že je stále v srdci mém a navždy bude. Jdu si pro tebe... Jdu si pro tebe... Jdu si pro tebe... Jdu si pro tebe...

Táhni do pekla, ty děvko šílená. Bylo mnoho dní, kdy jsem ztratil sil. Kdy jsem ztratil dech, těch chvil bylo moc. Když lituješ chvil, z kterých nemáš nic, měl bys vědět jednu věc, jenom jednu věc. Že vážíme si jen těch chvil, které ještě nenastaly. Ty chvíle, které za to stojí, jsou ty, které nás teprve čekají. Že vážíme si jen těch chvil, které ještě nenastaly.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvěle natočené.

00

Odpovědět

Ten trik s heslem byl docela průhledný, ten nemuseli explicitně vysvětlovat. Ale jak to bylo s tím palivem mi docela vrtá hlavou…
Chápu to tak, že ta loď jezdí na hříchy a palivo teda nakonec získal tím, že podvedl peklo, nadělal jim tam bordel a ještě urazil Lucifera?
(Jinak jsem trochu doufal, že nějak ukradne tu druhou loď, a Lucinku nechá v té původní v poněkud výbušné atmosféře.) :)

02

Odpovědět

On ale odletěl v její lodi. :)

03

Odpovědět

+MikeOdletěl ve své lodi. Byl k ní přivázaný lanem. Palivo ziskal sebevraždou. To je velký hřích.

51

Odpovědět

+jask_sebevraždou? dyť přece přežil.

01

Odpovědět

+michalliprezil jen proto, ze hacknul heslo a nechal se vratit zpet do tela :)

30

Odpovědět

Nechápu úplně děj. ona už si ho měla odnést, ale prodloužila to na dva roky ?

20

Odpovědět

Podle mého názoru citovala smlouvu. kterou měl s ďáblem. :) Tedy měl mít dva roky, kdy mu bylo vše splněno, ale on se ke konci odstěhoval na měsíc, čímž dostal dva týdny navíc (no pokud dobře počítám, musel tam být teprv půl dne, čímž si natáhl pobyt o ty dva týdny - což mi nesedí).
Ty dva roky teda měly podle pozemského času skončit. Proto říkala, že si měl rodinu rozmyslet třeba rok předem.

00

Odpovědět

len nahodou ma vesmirna lod diabla/diablice tvar sovjetskej cervenej hviezdy
symbolika par excellence

310

Odpovědět

myslím že mělo jít spíš o pentagrm, komunisté s tím přišli až jako druzí :D

361

Odpovědět

+Matěj Klinernapadlo mě to take hnedka :D :D

00

Odpovědět

+Matěj KlinerA co spojenecká hvězda? Ta snad nemá stejný tvar? :))

10

Odpovědět

Dobré video, takýto čert sa mi páči :D

60

Odpovědět

Odpovědět

0:44 - Místo překladu "je to na houby" bych si asi spíše vypůjčil výstižnější výraz od bratrů Slováků "je to na k***t". Jednak to odpovídá použitému polskému výrazu "chuj" a zároveň přesně popisuje to, čím pan Twardowski vyzdobil povrch Měsíce svou drsňáckou buginou. A za druhé - slovenský k***t prostě furt zůstává kokotem i na videačesky. :-)

217

Odpovědět

Mohli by ste sa už tých komplexov zbaviť je to trapné.

218

Odpovědět

+drotmanAle to je nedorozumění, bratře. Já nemluvil o Slovácích, já mluvil jen a jen o kokotech, a to zcela bez postranních úmyslů. :-D Myslel jsem to tak, že význam toho slova je stejný ve slovenštině i češtině. My akorát nepoužíváme výraz "je to na k***t", ale každý tomu rozumí i v Česku, protože k***t je prostě k***t a v tom videu by to sedlo jak p***l na hrnec. :-)

200

Odpovědět

+EggspertPotom je to v pohode, som myslel, že si jeden z tých českých trapkov, čo si na nás potrebujú niečo liečiť :D Český k***t a Slovenský k***t je k***t a na národnosti nezáleží, ono ich to vlastne označuje za príslušníkov vlastného národa :D

95

Odpovědět

Jen nevidim duvod proc by mu i pres stribro nesundala tu lod.. odvolala jeho prani.. a navic jak tam tu bazi dostal? Pral si bazi z titanu astribra? + PRoc to odbouch.. takhle riskoval ze se to znici a ona vyleze ven (coz se stalo)

65

Odpovědět

No a nejhorší na tom je že je to podle skutečné události ... Tak doufám že nám moc nezavařil.

390

Odpovědět

+KimotPodle skutečne LEGENDY.....

13

Odpovědět

Ptže Twardovski je playboy a multimilionář... Na jeho skafandru je dokonce logo jeho kosmické společnosti, takže očividně nemá zas takové problémy s vysíláním misí do vesmíru, a tahle malá základna se očividně ještě vešla do rozpočtu. :D

100

Odpovědět

Ale jo, to neni zly..

20

Odpovědět

Hodně dobré, v*j**ává*í s Ďáblem a jeho poskoky nikdy neomrzí. Teším se na další díly, snad bude kvalita přinejmenším stejná jako tady :)

81

Odpovědět

Podle mě kvalita dokonce postupně stoupá :)

50

Odpovědět

+TsunAmiPřesně tak, tohle je ještě slabá ochutnávka :)

30

Odpovědět

+PHTJe to tak, ty zatím poslední díly, které se tu za pár týdnů objeví, jsou naprostá bomba, je se na co těšit ;-)

150

Odpovědět

+XardassProc za par tydnu? Proc si videacesky hraji na komunistickou TV kde davaji 1 serial za tyden ?
Proc nebyt moderni jako Netflix a neprelozit to naraz?

120

Odpovědět

+rodierTřeba proto, že překlad obvykle nebývá hotov lusknutím prstu :-)
Stejně jako většina seriálů v současnosti také není hotova lusknutím prstu, celá řada najednou. Srovnávání s komunistickými televizemi mi tedy přijde jako podpásovka. A myslím, že nedoceňuješ tu možnost, že se můžeš na další díl pár dní těšit.

250

Odpovědět

+rodierDle tvé definice: komunistická TV = každá dnešní TV v ČR i ve světě. :-D

90

Odpovědět

Místo "nevysmívej se mi", by se asi hodilo "nedělej si ze mě srandu"... ¨sice neumim polsky, ale to vysmívání tam prostě nesedí a nedivil bych se, kdyby se tohle stratilo v překladu do AJ.

215

Odpovědět

Neměl být SMOK (Dragon) jako první díl? Škoda ho vynechat :) Každopádně jsem asi před týdnem zrovna zkoukl všechny jejich díly a byl jsem naprosto nadšen, hlavně basilisk je comedy gold.. :D

20

Odpovědět

Drak se tu objeví příští týden, tyhle dva první díly na sebe dějově nenavazují a chtěl jsem tu Polské legendy představit právě Twardowskim, kterého jsem viděl prvního a který celou tu sérii hezky spojuje :-) Určitě o nic nepřijdete ;-)

60

Odpovědět

+XardassActually... V Twardovským 2.0 je scéna, kdy se někdo seznamuje s novým IT systémem pekla a jako zkoušku posílá do pekla záporáka z prvního dílů, samotného Draka :) Ale uznávám, že to není zrovna zásadní část děje.. :D

10

Odpovědět

+TsunAmiSpoilers! :-) Navíc Drak tu bude hned příště a Twardowski 2.0 až po něm ;-)

50

Odpovědět

Víc prosím!

122

Odpovědět

čas 6:10, táhni do pekla, ty děvko/(kurvo) šílená [Original: wal do piekla, ty kurwo wściekła]

Mimochodem jejich poslední počin Baba Jaga je taky skvělý. Sleduji je od doby, co s tím začali.

80

Odpovědět

Díky moc! Jen pokračujte, jistě si to tu najde hromadu fanoušků... díl Bazilišek je skvělej

150

Odpovědět

cekal jsem nejaky dokument, ale prijemne me to prekvapilo.. :)

160

Další