Pracovní porada ze záznamu

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:41
Počet zobrazení:4 307
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domova, a tak se důležité pracovní porady řeší skrze videohovory. Taková schůze je někdy ale pěkná nuda. Jesse Orrall, videoproducent americké mediální společnosti CNET, se rozhodl předtočit audio- a videozáznamy sebe sama a bez vědomí kolegů celý týden při poradách tyto záznamy pouštěl. Jak to celé proběhlo a co na to kolegové, se dozvíte ve videu.
 

Přepis titulků

Pokusím se na týden zautomatizovat svou přítomnost na videohovorech. Uvidíme, co se stane. Vzkaz pro šéfa: Prosím, nevyhoďte mě. ZAUTOMATIZOVANÉ VIDEOHOVORY Nejprve chci říct, že jsem za svou práci moc vděčný a chápu, že práce z domova je výsada, kterou každý nemá. Protože mě se to ale týká, řekl jsem si, že se u toho trochu pobavím. Určitě nejsem sám, komu hodiny strávené u videokonferencí přijdou neproduktivní, když k tématu nemám moc jak přispět.

Tak jsem připravil malý experiment. Virtuální identity a uměle stvoření lidé se zřejmě stanou běžnou součástí života, chtěl jsem tedy zkusit, zda lze živé vysílání nahradit předtočenými klipy, aniž by si toho mí kolegové či nadřízení všimli. Nejdřív jsem potřeboval software k vytvoření virtuální kamery. Vybral jsem si program Ecamm Live, ale existuje i mnoho dalších. Ujistěte se jen, že je program kompatibilní s vaším PC.

Pro zvuk jsem si vybral program Loopback. Ten mi umožňuje poslat zvuk z Ecamm Live do virtuálního mikrofonu, který aplikace pro videohovory rozeznají a spárují se s ním. První porada trvá asi hodinu. Místo točení hodinového zírání, což by mi neušetřilo žádný čas, jsem natočil pětiminutový klip, kde zírám do PC, pustil ho popředu i pozadu a vytvořil smyčku. Ta je v Ecamm tady. Přehraju ji jedním kliknutím.

Teď jen musím na začátku porady zapnout virtuální kameru. Mrkání a pití kafe puštěné pozadu vypadá trochu divně, snad si toho nikdo nevšimne. K prvnímu testu jsem vybral schůzku mnoha lidí, na které běžně mluvit nemusím. Šlo to bezvadně. Nikdo se mě na nic neptal, hodinu jsem jen mlčky zíral do kamery. I když jsem pil kafe ve zpětném režimu, nikdo nepojal podezření. Teď mě čeká vyšší level.

Zítra budu muset mluvit o tom, na čem zrovna dělám, což znamená, že musím předtočit víc než jen zírání do kompu. V Ecamm Live lze pracovat se scénami, klipy nahraju a pustím dle potřeby. Můžu na tom zapracovat, vyšperkovat to, najít ten správný úhel pohledu. To zní dobře. Můžeme to případně víc rozebrat off-line. Chápu. To zní fajn. Pardon, dnes mi blbne připojení, moc dobře vás neslyším. Promiňte, nevím, proč to padá, napíšu vám na Slacku.

I když jsem měl z klipů dobrý pocit, nevyhnul jsem se existenciálnímu strachu, co se do mě před poradou dal. Začínám být nervózní, dnes je toho mnohem víc než minule. Doufám, že to kolegové vezmou jako vtipný experiment, což taky je, a ne jako… něco podivně úchylného, co jsem dělat neměl. Prosím, nepamatujte si mě kvůli tomuhle, ale díky videu o 30metrovém teleskopu nebo videu o roveru na Marsu. Ta videa byla… lepší.

Navíc jsem zjistil, že klip v mojí hodinové smyčce zírání se každých pět minut stmívá, zapomněl jsem totiž střihnout zatmívačku. Před poradou už nemám čas to napravit, takže to musím pustit. Naštěstí se zdá, že si toho nikdo nevšiml. Teď se podívejte, jak to vypadá, když předtočený Jesse poprvé promluví. Jesse. Dnes točím stavebního robota, pak to budu stříhat, bude to ve středu nebo ve čtvrtek.

Taky budu s Loganem a Ashley pracovat na tvorbě nového pořadu. Bezva. Trevore, máme čas si promluvit… Fajn. Teď se blíží nejtěžší část experimentu, motivační schůzka, kde musím nejen zaujmout nápadem, co točit, ale také být připravený odpovědět na jakoukoli možnou otázku. Držte mi palce. Jesse. Myslím, že videa o deepfake by se i s ohledem na volby určitě zařadit měla.

A obecně o tom, jestli lze stoprocentně věřit tomu, že video, na které se díváte, ukazuje skutečného člověka, nebo ne. To se mi ku*va líbí! Něco jako: Lidi, poznáte podvrh? Skvělý nápad. Můžeme doslova natočit redaktory, jak sledují videa, ptají se: „Poznáte podvrh?“ A pak odhalit, co byla pravda. Myslel jsem, že Trevor domluvil, a pustil jsem reakci: „Skvělý.“ Akorát mi došlo, že chtěl ještě něco dodat.

- To zní dobře. - Myslím, že jste šílenci, ale do toho. Promiň, Jesse, nechtěl jsem ti skákat do řeči. Abych to zlehčil a nějak zareagoval, pustil jsem „veselou“ reakci. Sice to bylo trochu divné, ale asi to stačilo. To bylo o fous. To těžké mám za sebou. Experiment se povedl. Celý týden jsem pouštěl na poradách záznam a nikdo si toho nevšiml.

Možná mě ale to nejtěžší přeci jen teprve čeká. Musím se přiznat. Zdravím. Na dnešek jsem předtočil své přiznání, šéfa jsem poprosil o chvilku času na začátku porady, abych mohl něco říct, asi si myslí, že jde o běžnou záležitost, třeba že se žením nebo čekám rodinu. Smůla, no. Jesse by nám chtěl na úvod něco povědět, něco moc tajemného, ale netuším, oč jde.

Copak, Jesse? Zdravím vás. Nechci moc zdržovat, jen jsem chtěl všem říct, že poslední týden pracuju s Loganem a Ashley na pořadu Zautomatizuj si život a úvodní epizoda bude pokus, jak zautomatizovat svou přítomnost na videokonferencích. Moje reakce, a vůbec celá přítomnost tady, v uplynulém týdnu byly natočené předem, včetně tohohle vzkazu. - I ne! - To je ku*evsky geniální! Fakt se mi to líbí!

Asi bych ve videu neměl říkat ku*evsky, co? Cítím se pěkně podvedená, Jesse. Jo, byla to fakt výzva, fakt jsem se bál, že mě během toho týdne někdo odhalí, ale nikdo ve skutečnosti nepoznal, že jedu ze záznamu, mimochodem i teď, tohle je taky nahrávka. Omlouvám se, že jsem to musel udělat. - Moment. - To ne! Potřebujeme víc informací. Hrozně se mi ulevilo.

Zase budu moct být skutečný. Kolegové mi už píšou, že se jim to moc líbilo, že to bylo boží, že teď mají problém mi věřit… Nakonec jsem moc rád, že experiment slavil úspěch. Tenhle způsob zautomatizování ale určitě není pro každého. Nejlepší je asi pro ty, kteří na poradě být musí, ale vlastně se nemusí zapojit. Rozhodně jsem si při natáčení a přípravě experimentu neušetřil ani čas, ani stres. Většinu předtočených odpovědí jsem ani nevyužil.

Pořád jsem musel dávat při poradě pozor, kdyby mě někdo oslovil. Hlavně mi nebylo příjemné, že si z kolegů utahuju. V téhle době jsou videoporady jediná příležitost vidět se tváří v tvář. Jaké ponaučení jsem si odnesl? Když na poradě jsem, chci tam opravdu být. I přesto byla sranda vidět o tom žertovat kolegy během naší vývojářské konference. Udělala jsem to taky, sice mluvím, ale je to předtočené. Hezky.

Chcete vidět další chabý pokus o zautomatizování života, jiný tech-prank? Napište do komentářů. Jako obvykle díky za zhlédnutí, váš Jesse Orrall. A všichni se opatrujte.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Další nepracující youtuber co se přiživuje na ostatních ? hned s ním do uhelných dolů na pořádnou poctivou práci tam by ho tyhle hovadiny rychle přešli.

22

Odpovědět

Tak tak

00

Odpovědět

Zajímalo by mně kde admin stránek bere povolení k publikování cizího obsahu když už na tom chce vydělávat těžký prachy aby měl na ferrari tak by měl získat i povolení asi na to upozorním tvůrce videa že se na něm někdo v česku přiživuje.

17

Odpovědět

Na tvůj dotaz jsme odpověděli pod posledním dílem Velké války, nemusíš s ním už tedy spamovat všude. ;)

30

Odpovědět

Předtočí si videa, aby nemusel sedět na videokonferenci a pak stejně sedí na videokonferenci, aby spustil ty správný předtočený videa... Taková sr@čka :D

32

Odpovědět

jakoze kdyby do toho zapoji AI aby kdyz uz neodpovidala tak aspon poustela ty odpovedi tak to beru jako zajimavy experiment ale poustet to rucne je uplne mimo...

92

Odpovědět

Je to úplně mimo. Porady se stejně musel účastnit a navíc měl omezené možnosti, jak reagovat. Je to sice delší, ale za to horší cesta.

30

Odpovědět

Takže vyrobit ty záznamy a kombinovat je bylo těžší než se té poradit zúčastnit?
Fakt chytrý.
Na odpověď, hlavně že to jde, odpovídám, že to nebyla porada kde se něco řeší, ale video krafárna.

65