Představení Pillars of Eternity 2

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:6 598

Hra Pillars of Eternity byla úspěšným návratem k hrám na hrdiny s izometrickým pohledem. Už ve své době se na ni vybralo v crowdfundingové kampani nebývale velké množství financí. Studio Obsidian nyní vybírá peníze na druhý díl.

Pokud chcete přispět nebo se podívat na stránky projektu, můžete tak učinit zde: https://www.fig.co/campaigns/deadfire

Přepis titulků

Vytvořil sis hezkou legendu. Oživil jsi pevnost, odstranil kletbu. Musel jsem to vyprávět snad stokrát. Ale něco mi nedá spát. Opravdu nyní budou duchové v klidu? Možná s námi bohové ještě neskončili. OBSIDIAN ENTERTAINMENT VÁS ZVE DO SVĚTA EORA Snil jsem o tom, že se můj bůh vrátí.

Že nám odpustí. Ale se sny je ta potíž, že se dříve či později všichni musíme probudit. Zdravím, před čtyřmi lety jsme založili naši první crowdfundingovou kampaň. Díky vaší pomoci jsme fantasy RPG Pillars of Eternity proměnili v nejlépe zafinancovanou hru z crowdfundingu. Jsem vděční za vaše příspěvky. Nejen za peníze, ale i za připomínky, které hru utvářely.

Rádi s komunitou spolupracujeme už od počátku vývoje a chceme vás zapojit. Bez vás by to nešlo. S radostí vám oznamuji, že náš talentovaný tým už rok pracuje na pokračování Pillars of Eternity. Každý zainvestovaný nebo přislíbený dolar během kampaně mi dovolí věnovat týmu více času a zdrojů k vytvoření té nejlepší hry. Chci vám ukázat, na čem pracují.

Vítejte u Deadfire. Pillars of Eternity 2 jsou naší snahou rozvíjet vše, co se objevilo v prvním díle. Chceme se zaměřit na věci, díky kterým jsou hry na Infinite enginu skvělé. Jde o prozkoumávání nádherných oblastí, souboje v reálném čase s možností pauzování a bohatý a strhující příběh, ve kterém společníci reagují na vaše rozhodnutí. Mimo nové společníky, které zde představíme, se také vrátí někteří společníci z prvního dílu.

Jedním z nich bude Edér. Uvidíte, jak se změnil a jaký byl jeho příběh mezi první a druhou hrou. Na začátku Pillars of Eternity 2 jste stále Strážcem Caed Nua. Jste postavou z prvního dílu, která vidí do světa duší. Jste pánem pevnosti. Na začátku Pillars 2 se bůh Eothas, který měl být mrtvý, vtělí do sochy v podzemí Caed Nua, oživí ji a vydá se na cestu.

Pevnost zničí, zabije většinu obyvatel pevnosti a vás zanechá na pokraji smrti. Nejenže vás téměř zabije, ale také se ukáže, že váš život je spjat s vyhledáním Eothase a zjištěním toho, co má za lubem. Jsme nadšeni ze zvratů, které budou vycházet z vašich rozhodnutí.

Příběh Deadfire se bude měnit podle rozhodnutí hráče. A také ho ovlivní některá rozhodnutí, která hráč udělal v prvním díle. Druhý díl nepředělal pouze grafiku, ale také mnoho systémů. Například UI, hledání trasy chůze a animací. Naším cílem je vytvořit živoucí svět a lepší aktivní prvky. Vytvořili jsme systém proměnlivého počasí. Když někde začne pršet, oblečení a stromy vlají ve větru a lidé si zakrývají hlavy nebo běží dovnitř.

Jako vedoucí designového týmu mám za cíl vytvořit živoucí a realistický svět. Najdete tu vesničany, kteří vykonávají své denní činnosti. Jdou do práce, pak domů nebo si v hospodě dají pivo. Navíc jsme vyvinuli novou UI. NPC a nepřátelé jsou chytřejší a boj s nimi těžší.

Setkání budou dynamičtější a boje taktičtější. Líbí se nám nahrávací systém. Všechny interiéry se budou nahrávat nepostřehnutelně, takže to bude lepší zážitek než v první hře. Posouváme hranice toho, čeho byl engine schopný. Náš tým využívá nové renderovací techniky. Takovéto detaily v podobných hrách nikdy nebyly možné. Při tvorbě první hry jsme se toho dost naučili.

Dostalo se nám velké odezvy. Lépe jsme ovládli technologii, která se během doby vylepšovala. Chceme využít všechny tyto znalosti a vášeň, abychom vytvořili lepší herní zážitek. Máme jeden z nejtalentovanějších týmů Obsidianu. Všichni vám chtěli ukázat, na čem pracujeme. Během crowdfundingové kampaně budeme přinášet další detaily o hratelnosti, funkcích, příběhovém pozadí hry, a o nových společnících.

Během kampaně můžete přispět na vývoj hry. Jménem všech z Obsidianu vám chci poděkovat za podporu. DĚKUJEME ZA POZORNOST Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vypadá to pěkně, ale neposlal bych jim ani korunu. Nepřijde vám to trochu drzé chtít peníze po vydání min. 12 her (http://www.obsidian.net/games)? Přece z nich měli nějaký zisk, který by měli investovat zpět.

Chápu to u prvních her nového studia, např. Kingdom Come Deliverance, ale u někoho kdo dělal pokračování Fallout? A jestli do teď podnikali bez zisku, tak by se na to měli vysrat.

To bude i Marvel vybírat peníze na třetí díl Avengers a zapomenou na to, že rýžovali z předchozích dílů?

35

Odpovědět

Jo, ale myslím, že nejde o to, že by neměli na to, tu hru udělat. Oni by ji udělali. Ale nějakou základní verzi. Takhle s příspěvky od fanoušků můžou mít mnohem větší rozpočet a dovolit si víc. A zrovna na Pillars mi přispět nevadí.

Ale samozřejmě nějaké to "proč to platit celé z vlastní kapsy, když nám fanoušci milerádi přispějí" tam je taky. Jsou přece koneckonců firma.

20

Odpovědět

Abych pravdu řekl, nehral jsem první díl. Jen chci říct, že vývojáři ve videu mluvili o věcech, který by měli být dneska běžným standartem a oni o tom mluví jako o něčem novém,

122

Odpovědět

No, jak co. V něčem možná, ale je rozdíl, jestli děláš megarozsáhlou 3D hru typu Zaklínač, Skyrim, Gothic apod. a jestli děláš jakoby "retro" hru založenou na Infinity Enginu (BG, Torment, IWD…) s fixní izometrickou kamerou, drobnými postavami přilepenými k povrchu, přechody mezi lokacemi atd.

Porovnávají to s PoE jedničkou, oproti které jde o zlepšení.
Pokud myslíš umělou inteligenci NPC, tak např. "běhání dovnitř při dešti" a pokrývka hlavy nejsou ve hrách úplně běžný jev. Jasně, denní program už vesměs ano. Nepřátele bez hry neposoudím, ale evidentně si mákli na animacích a možných způsobech zranění (viz ten titán, co flákne společníkem o zem). A graficky je tam to zlepšení fakt vidět. Buď vzhled Edéra, ty kouzla, lampa houpající se ve větru, voda na pláži, voda v džungli… Jednička byla na pohled pěkná, ale tohle vypadá ještě líp.

Co se týče příběhu, tak pokud se správně pamatuju, Ohňové souostroví = piráti, plejáda ostrovů, mořské obludy, drsné počasí, písek, sopky. To má podle mě dost slušný potenciál a hlavně taky úplně jiné prostředí než minulá hra (ta byla zas lesy / sníh).

81

Odpovědět

* @Mithril *
Kolem 4:18 rika AI (artificial intelligence) - "inteligence hernich postav", ne UI ;-)

42

Odpovědět

a kolem 5. minuty to same

11

Odpovědět

AI (artificial intelligence) - > UI (umělá inteligence)
Ano, překladat AI na UI může být sporné, protože v oboru se používá UI pro uživatelské rozhraní (user interface). Taky toho nejsem zastáncem. Beru to spíš jako dabingový nešvar, kde to jinak nejde, viz Matrix scéna s červeným křeslem, ale do textové podoby bych to necpal. Kupodivu, což se docela divím, se s tím nemazlil ani český distributor u Spielbergovic filmu "A.I. Umělá inteligence" :)

60

Odpovědět

Teda....wow :)
Přiznám, že jedničku mám nedohranou. Jsem těsně u konce a ne a ne pokračovat v ději dál, protože tím bych přišla o super hru a tak se flákám na vedlejších úkolech. Ale teď jsem tak krásně namotivovaná, že to snad fakt dojedu sž do konce a budu truchlit, než vyjde dvojka.
Obzvlášť mě těší, pokud jim vyjde ta lepší taktičnost v bojích, protože obtížost některých z nich je fakt k smíchu :)

30

Odpovědět

Pokoušel jsem se na nejtěžší obtížnost zvládnout hru a každý vedlejší úkol bez pomocníků a můžu říct, že obtížnost můžeš mít tak velkou jak si jen žádáš :D Osobně mě zklamalo, že jsem nebyl schopný to dokončit a ani to na solo za každou postavu jako například u Baldurs Gate nejde.

10

Odpovědět

Několikrát jsem dohrál Diablo 2 i s datadiskem. Potom Torchlight I a II. A pak už mě chytly fakt jen onlinovka Path of Exile a právě PoE, takže se na dvojku náramně těším!

83

Odpovědět

tvůj nudný život nikoho nezajímá

829

Odpovědět

Co Torment a Baldurs Gate?

130

Odpovědět

Navíc Tormentu má teď vyjít koncem měsíce volné pokračování, takže jestli jedničku neznáš, je ideální čas ho vyzkoušet. Podle mě má nejlepší příběh ze všech RPG, co znám, a že jich znám hodně. A PoE si bere inspiraci právě z těch her, co Alenn zmínil (ještě asi Icewind Dale).

Na Pillarsy dvojku se ale vážně těším. Pokud bude aspoň tak dobrá jako jednička, nebo ještě vylepší části, kde pokulhávala, tak budu nadšený.

Jinak hádám správně, že zdejší Mithril je ten samý Mithril, co je uvedený mezi překladateli v instalátoru češtiny prvního PoE? :)

30

Odpovědět

+StyxJe to spíš takový duchovní nástupce než volné pokračování. Odehrává se to ve zcela jiném světě, který se světem Tormentu nemá nic společného.

10

Odpovědět

Z novějšího soudku je hodně vychvalované Tyranny, kdybys neměl do čeho píchnout.

10