Proč jste proti sňatkům gayů?

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 048
Počet zobrazení:11 673

The Amazing Atheist se v tomto videu vyjádří k fotkám 20 mladých lidí, kteří se na serveru buzzfeed objevili s cedulkami, které vyjadřují, proč jsou proti sňatkům gayů. A nebyl by to The Amazing Atheist, kdyby jejich argumenty nerozcupoval na kusy.

Přepis titulků

Zdravím, jsem TJ Kirk, neboli The Amazing Atheist, a nedávno jsem viděl na buzzfeed článek o 20 mladých lidech na setkání proti sňatkům gayů, kterých se zeptali, proč podporují tradiční manželství. Tradiční manželství je mezi jedním mužem a jednou ženou. Muž-penis. Žena-vagína. Tak by to mělo být, protože je to Boží vůle. Rád bych přešel k odpovědím, protože každý dotázaný napsal svoji odpověď na papír a nechal se s ní vyfotit.

My se na fotky podíváme a rozebereme je. Tak začněme! Zapamatujte si, že tyto cedule jsou odpovědí na otázku: "Proč podporujete tradiční manželství?" Tato dívka odpověděla: Protože je to správné. Nedokážu si představit, jak jsem se ženou. Bleeee.

Dokonce píše s nějakou ženou. S nějakou ženou. Bleee. A pak je tu mrtvolný smajlík s X místo očí a mračí se. Nevím, jestli ti někdo někdy vysvětlil, jak sňatky gayů fungují, ale není to povinné, ty krávo. Pokud si nedovedeš představit být s nějakou ženou, tak s nějakou ženou nebuď. Můžeš si svůj život žít podle vlastích norem. Protože je proti božímu zákonu.

Je smrtelný hřích. Když pominu otřesnou gramatiku, která je možná způsobená tím, že angličtina není jeho mateřským jazykem, nebo ho učili mluvit jako chipmunka. Netuším. Nejspíš byl vyučován doma fundamentalistickými rodiči. Co se týká jeho argumentu, že je to Boží zákon, co ty sakra víš, co je to Boží zákon? Já jsem ateista, já v Boha nevěřím. Ale i kdybych věřil, tak nebudu tvrdit, že rozumím jeho vůli.

Je to psáno v Bibli. Je to pravda ve všech ohledech. Manželství jednoho muže a jedné ženy je to, co je správné. Nebyl bych úžasné dítě, jaké jsem, bez milující matky a otce. Podporuji správnost manželství muže a ženy. Nebyl bys úžasné dítě, jaké jsi, bez milující matky a otce. Úžasné dítě, které se účastní setkání fanatiků, zaseklých v temném středověku. Omluv mě, pokud nejsem užaslý. Je to psáno v Bibli...

Vlastně je to psáno v Leviticu. Ve stejné části Bible, která ti říká, že nemáš míchat tkaniny. Takže pokud jsi někdy nosil něco z polyesteru, gratuluji, jdeš do pekla. Podporuji sňadek, protože... Omlouvám se, vsunula za sňatek mezi mužem a ženou, protože na to asi zapomněla. Protože to řekl Bůh a já věřím. Jako pravý věřící v něj věřím a miluju ho. To je stejný argument, jako měl ten předchozí kluk.

Bůh řekl. Kdyby se měl ženit muž a muž, tak by na počátku Bůh vytvořil muže a muže a nechal je zamilovat se. Ale on stvořil muže a vzal žebro od muže a umístil ho do ženy, takže by měli být spolu. K tomuhle člověku budu přistupovat tolerantně. a budu předpokládat, že osobě, která to napsala, je kolem 9 až 10 let.

Nemůžete pořádně vidět její obličej. Je to přirozenost, kterou nám dal Bůh a mělo by to tak zůstat. No, nech mě na něco se zeptat. Pokud je to přirozenost, kterou nám dal Bůh, jak bychom jí mohli vzdorovat? Chci říct, že všechno co vidíš je součástí přírody. Takže dva muži, kteří spolu mají sex, to je přirozené. Víme, že je to přirozené, protože ti muži jsou součástí přírody.

Existují ve světě přírody a mají určité chování, což z toho automaticky dělá přirozené chování. Takže pokud nám dal Bůh tuhle přirozenost, tak jak můžeš tvrdit, že určité jevy nejsou Boží vůle a další jevy jsou? Bůh řekl "Cti otce svého i matku svou", ne svou matku a matku nebo otce a otce. To je velmi zvláštní způsob interpretace Božího slova.

Bůh řekl: "Cti otce svého a matku svou, ne tvoji matku a matku nebo otce a otce." Proto je Bůh proti sňatkům gayů. Chci se zeptat, kdyby Bůh řekl: "Kupředu, můj lide, a najez se ryb z jezera." Tvrdila bys tedy, že steak je nemorální, protože Bůh jasně řekl, abychom jedli ryby? Jen proto, že Bůh něco vyloženě nejmenoval, neznamená, že můžeš automaticky vyplňoval prázdná místa, a předpokládat, že Bůh si o tom myslel tohle nebo tamto.

Znovu opakuji, že jsem ateista a v Boha nevěřím. Ale přu se s tebou na tvé úrovni. Dovoluju ti předpokládat, že tvůj Bůh je reálný, i když pro to není žádný důkaz. Ale i kdyby byl, i když přijmete Boží existenci, i když přijmete, že Bible je Božím slovem, tak v ní není nic, co by bylo proti sňatkům gayů.

Jediný verš, který výslovně odsuzuje homosexualitu se objevuje v Leviticu. A vy se očividně ničím jiným z Leviticu neřídíte, tak proč byste se měli řídit tímhle? Bůh stvořil lidi jako muže a ženu. To by se nemělo nijak měnit. Rád bych se na něco zeptal. Když Bůh stvořil lidi jako muže a ženu a gayům se umožní sňatky, tak co se změní?

Jak se něco změní? Jak sňatky gayů ovlivní to, že tu budou muži a ženy? A že se muž a žena dají dohromady? Lidská rasa nepřestane existovat. Zdá se, že tu mezi těmi všemi lidmi s cedulí, existuje ten zvláštní předpoklad, že sňatky gayů budou povinné pro všechny.

Že se to stanou normou a budou to muset dělat všichni. Tak to nebude, věřte mi. Budete moct mít dál svůj nádherný heterosexuální vztah. Protože my mladí lidé potřebujeme rodiče z tolika důvodů. Muž a žena vytvářejí další lidi. Hádám, že to budu můžu příst? A pokud dáte všechny chlapy na jeden ostrov, tak dlouho nevydrží, Rohože?

...potřebujete ženu a jednoho muže. Cože? Protože tak nás Bůh stvořil. Očividně ne, protože jsou tu gayové. Protože je to Boží cesta. Je to Boží cesta! A Boží cesta je boží! Věřím v tradiční manželství, protože je to tak správně. To můžeš říct o čemkoliv. Pokud vytvoříš a použiješ argument, který s obměnou může být použit na cokoliv, tak je to argument na hovno.

Věřím v genocidu, protože je to tak správně. Věřím v useknutí a spolknutí svých koulí, protože tak je to správně. Věřím ve vraždění dětí, protože tak je to správně. Můžeš to použít na cokoliv. Je to argument na hovno! Není to argumentem. Je to jen prohlášení o tvém přesvědčení.

Věřím v to, protože v to věřím, protože v to věřím... Výborně. Protože je to tak správné! Tak to je velmi přesvědčivé. Otcovství i mateřství jsou unikátní a oboje je potřeba. Ale pevně věřím, že zákon musí chránit i občany gaye. Tahle holka se snaží být někde mezi.

Tvrdí, že otcovství a mateřství je nezbytné, ale nechce nijak chytat a zabíjet gaye. Jen nechce aby se brali, protože pokud by se brali, tak by děti byly vychovávány dvěma otci nebo matkami, a to se nesmí stát, i když žijeme ve společnosti, kde děti vychovává jeden rodič nebo stát. A i kdyby se objevil jednoznačný důkaz, že otec a matka jsou tou nejlepší kombinací pro výchovu dětí, což není pravda, tak by to jen ukázalo, že dva rodiče jsou lepší než jeden a na pohlaví nezáleží.

Ale i kdyby to byla pravda, což není, tak by to stále nebyl dobrý argument. Protože i pak budeš mít děti, co vyrůstají s jedním rodičem, děti, které vychovává stát, děti které žijí na ulici. I když řekneš, že kombinace matka a matka nebo otec a otec není tak dobrá jako kombinace otec a matka, musíš připustit, že je to lepší než dítě na ulici nebo v ústavu.

Nebo výchova matkou samoživitelkou, která má potíže platit účty, a která neustále pracuje, aby mohla přežít. Nemůžu být princeznou bez krále a královny. Takže jsi sebestředná kráva a měla bys jít do prdele. Adam a Eva, ne Adam a Eman. YOLO Skoro mám pocit, že tahle holka musí trollovat. Vidím ten její obličej, vidím to YOLO, takže buď je to ta nejhorší osoba na světe nebo ten největší troll.

Nebyla bych tu bez mé mámy A táty! Znovu se ptám, co to má společného s rovností sňatků? Nechápu to. Heterosexuální páry pořád budou moct šukat a mít děti! Na tom sňatky gayů nic nezmění! Pochopte tuhle jednoduchou podělanou myšlenku! Sňatek NENÍ právo. Je to povolání od Boha. Čího Boha, děvko, čího Boha?

Myslím, že si každý zaslouží mámu a tátu. Už jsem o sentimentu tohohle názoru mluvil. Rád bych poukázal na něco jiného. Podívejte se za tu holku. Jsou tam dvě cedule. Jedna říká: "Dětem je lépe s mámou a tátou." Druhá říká, ačkoliv nevidíte celý text, je to něco jako: "Každé dítě si zaslouží mámu a tátu." Takže tahle holka jen papouškuje cedule, které má v dohledu.

Myslíte si, že tato dívka napsala tuhle ceduli z pevného vnitřního přesvědčení? Nebo si myslíte, že napodobuje ty okolo ní? Podporuji sňatek mezi mužem a ženou, protože je to jediný svazek, který spojuje děti s rodiči. Sňatek je svazek zaměřený na děti, ne na dospělé. Takže neplodní lidé by měli mít zakázáno se brát? A lidé, co nechtějí děti, by měli mít zakázáno se brát? A pokud si někoho vezmeš, zákon by tě měl nutit mít děti?

Přiznejme si to, sňatek neuzavírají děti. Uzavírají ho dospělí. Většinu života strávíš v manželství. A teď k tobě mluvím jako ženatý muž. Čas trávíš se svojí ženou, manželem nebo s čím chceš. Budeš s ním trávit čas, budeš s ním muset vycházet, budeš s ním žít ve stejném domě. Budete si muset určit pravidla domácnosti, která budou oboustranná, budeš muset komunikovat.

Je to o dospělých, zlato. Nemáš tušení o čem kecáš. Myslím, že nejšílenější věcí na tomhle problému je to, že je to pořád problém. V rozumném světě by to bylo: "Měli bychom nechat gaye uzavírat sňatek, jako všechny ostatní?" "Jo, jasně."

"Nesouhlasí někdo?" -"Nikdo?" - "Já nesouhlasím." - "Drž hubu, kokote." A tím je to hotové. Debata skončila. A můžeme se přesunout k důležitějším věcem, jako je kolonizace vesmíru. Místo vyřvávání: "Nemám rád, když dva lidé s penisem mají spolu sex, protože Bible říká ne." Jste debilové, běžte do prdele a tam chcípněte. Jsem The Amazing Atheist a polibte mi prdel.

Pokud se vám video líbilo, komentujte ho a ohodnoťte ho. Pokud se vám nelíbilo, běžte do prdele. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (225)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Manželství je právní a společenská instituce, která tvoří legislativní základ pro rodiny. Tradice manželského obřadu, práva a povinnosti v manželství, způsob výběru partnera, počet a pohlaví partnerů i právo vstoupit do manželství se mohou lišit v závislosti na kultuře. Dlouhodobě je manželství ekonomicky, právně, nábožensky a sociálně uznáváno jako primární společenská instituce pro výchovu dětí ............. PROČ GAYOVÉ A LESBIČKY NAPODOBUJÍ UZAVŘENÍ MANŽELSTVÍ JAKO PÁR (muž+žena)??? Ať se vezmou na louce u řeky nebo v jeskyni nebo při seskoku padákem ......... je to jejich věc. Chtějí dědit majetky .... ať si je darují. Chtějí vychovávat potomky??? ŘÍKÁM NE, to je ďáblova cesta.

368

Odpovědět

Jsem věřící, ale tohle je absolutní snůška keců. Proč by se nemohli lidé brát a měli by to dělat potají někde za stodolou, jako museli otroci před 300 lety nebo lidé v nacistickém německu? Řekl bys to samé i muži a ženě? A pokud ne, tak proč ne? O co víc mají dvě svobodné osoby muž a žena, větší právo na manželství, než dvě svobodné osoby stejného pohlaví?
Jako chápu že je někdo proti homosexuálním vztahům a jejich legalizování. Ale pokud uznáváš že se mohou brát mimo matriku, tak vážně nechápu proč zrovna tahle jedna malinká věc je tak důležitá...

A osobně vůbec nevím, proč lidé jsou proti tomu, a ještě proč do toho tahají Boha. 99% lidí má sex před svatbou a plno lidí je nevěřících a plno lidí je egistických, neodpouští, atd. Tohle všechno je proti Bibli a dělá to skoro každý. Proč zrovna tahle jedna věc s homosexuály, co NIKOMU neubližuje (narozdíl od těch ostatních jmenovaných věcí) všechny tak štve?
Možná proto, že jako heterosexuálové se vám u tohohle dobře pomlouvá a nemusíte koukat do vlastního svědomí. Pokud by ale byla debata o nevěře a střídání partnerů a rozvodech, plno lidí by si muselo sáhnout i do vlastního svědomí. A proto problém s homosexuály je tak oblíbený u věřících. U toho bezpečně vědí že se jich to netýká.

„Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra,
ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?“ (Mt 7,3).

313

Odpovědět

Asi už nedostanu žádnou odpověď, páč jsem tohle video objevil až teď. Ale ono jde o to, že by se partneři/partnerky nemohli dozvědět v nemocnici stav toho druhého. Pak tu taky máme darovací daň a další a další věci... Třeba i jen převzetí pošty.

O výchově dětí homosexuálními páry mám určité pochybnosti, ale možná mě tohle video přesvědčilo. Když vidim, co za grázly vyrůstá v děcáku... tak fakt bych byl radši, aby byl homosexuál a ne násilník :D A je opravdu lepší mít někoho, než být v děcáku či na ulici...

111

Odpovědět

väčšina chlapov, čo sú proti homosexuálnym svadbám a voči homosexuálom ako celku neznášajú len jednu polovicu z nich...samozrejme tú mužskú...a dokážu byť natoľko pokriteckí, že keď prídu domov a zistia, že tam nikto nie je, zapnú si lesbické p***o :-)

612

Odpovědět

Řekl bych,že jeho cílem je aby se na dané téma lidi zamysleli a zkusili ho pojmout i z jiného úhlu pohledu,to jak to dělá je druhá věc,pokud to funguje tak nezbývá než poblahopřát,protože dle mého názoru jeho myšlenky nejsou hloupé.

281

Odpovědět

Omlouvám se, ale někdo tu v předchozích komentářích psal a srovnával homosexualitu lidí a zvířat.
Zvířata nemůžou být homosexuální - řídí se instinktem, který jim prakticky zakazuje odklonit se od zákonů přírody, jejich geny jsou příliš silné; a zvířata nemají schopnost myslet - umějí přemýšlet a naučit se spoustu věcí, ale nedokážou přemýšlet nad tím, co si dát k obědu - jestli jelena nebo srnku.
Což mě vtahuje zpátky do dění homosexuality u člověka - Lidi, je to normální! Opět - někdo se tu zmínil, že je homosexuálů víc a víc - odůvodnění je takové, že procento homosexuálů bylo vždy stejné v lidské populaci; problém tehdy byl, že to nebylo normální a už vůbec ne akceptované, takže přijít ve středověku domů a říct otci, že chci žít támhle s Máničkou přes pole, protože k sobě patříme, tak mě doma zmlátí a dají mě do vedlejší vesnice k Pepovi. Což znamená, že stále větší procento lidí se k tomu přiznává. Možná je to i tím, že si mnozí lidé (ti bez mozku, s prominutím) myslí, že je to módní, být bisexuálem (případně rovnou gay).
Co se týče dětí - je na světě miliony homosexuálních párů - a řekněme to upřímně - homosexuální pár, který chce dítě, nedokáže prostě být špatný nebo zlý rodič. Narozdíl od hetero-rodičů (mám teď na mysli feťáky, mladistvé apod.) dětí mnohem víc vážit jak oni. A z dětí těchto rodin nevyrostou také homosexuálové, jak si mnozí myslí. Tohle je všechno prostě v genech, ale lidé bez mozku to nechápou...
Takže asi tak...

3122

Odpovědět

Zvieratá možu byť homosexuálne, aj napriek tomu, že sa riadia inštinktmi. Citujem z wikipedie: "Genitální aktivity mezi zvířaty stejného pohlaví jsou ojediněle doloženy již z konce 18. století. Výzkumy podrobnější a oproštěné od hodnotících soudů se uskutečňovaly až ke konci 20. století. Výsledky novějších výzkumů shrnul v knize Biological Exuberance kanadský biolog Bruce Bagemihl. Podle něj byl sexuální styk mezi jedinci téhož pohlaví zjištěn u 471 živočišných druhů, nejvíce u savců a ptáků (132), překvapivě hodně u bezobratlých.
Zpočátku panovalo přesvědčení, že homosexuální styky u zvířat jsou (podobně jako někdy u lidí) náhražkové v situaci, kdy nemají možnost se pářit s příslušníkem opačného pohlaví (nejprve totiž byly pozorovány u zvířat v zajetí – například v některých zoologických zahradách v Německu, Japonsku a USA, v některých oceanáriích). Další výzkum ale ukázal, že tomu tak není – například v hejnech hus divokých se vytvářejí stejnopohlavní páry, i když je dostatek volných partnerů opačného pohlaví. U některých druhů se vytvářejí stabilní páry z jedinců téhož pohlaví - třeba u některých druhů racků se samice spáří se samcem, ale pak ho opustí a o mláďata se stará s jinou samicí. Naopak samčí páry labutí černých se spáří se samicemi a vracejí se k sobě. Každý desátý pár tučňáků je homosexuální. Někteří vědci takové chování označují za evoluční výhodu, protože zmírňuje vnitrodruhovou agresi v době rozmnožování, při výchově mláďat nebo v jiných citlivých situacích." (http://cs.wikipedia.org/wiki/Homosexualita#Homosexualita_u_zv.C3.AD.C5.99at)
V inej štúdii som čítal, že približne 10% zvieracej populácie je homosexuálna.
Z čiste logického hľadiska nevidím žiadny pádny argument proti formálnym zvazkom homosexuálov. Z praktickej stránky je to tak, že homosexuálny pár spolu može žiť a može si "zaobstarať" dieťa. Čo sa tu rieši je oficiálna stránka veci.
Vrátim sa k spomínaným 10%. Mám pocit, že homosexuálov zo seba robia aj tí, ktorí sa potrebujú istým sposobom odlíšiť, zviditeľnit. Tiež nerozumiem, prečo sa niektorí musia obliekať a správať ako kreténi. Tiež nenosím na čele nápis: "som hetero". (Teraz som nemal na mysli všetkých, narážam na "podivínov").
A pre ozrejmenie: som veriaci, chodím do kostola a mám vlastný názor.

381

Odpovědět

+vaskyTo mi připomnělo jak si z toho dělá srandu Ricki Gervais. :D

10

Odpovědět

Asi tak v polovině mě to začalo nudit a furt mi v hlavě vyskakovala tahle věta: Proč teda, když mi bylo míň než 10, se snažil ojet mojí nohu kokršpaněl!? 1. Gay 2. Pedofil 3. Footfetish 4. V rámci psích měřítek zoofil...

Case closed...

40

Odpovědět

Njsem přívržencem náboženského fanatismu, dokonce ani věřící nejsem, ale jeho argumenty jsou TAK HLOUPÝ! On říká, že vše co kolem nás je je součástí přírody. I gayové a lesby. OK. Nehledě na to jestli je to správné, co třeba vrahové, lupiči apod, to je přece taky součástí přírody, ne? TO PŘECE NEZNAMENÁ, ŽE S TÍM NEMÁME NIC DĚLAT! FUCK YOU, THELAMEATHEIST!

2181

Odpovědět

srovnavat lesbicky s vrahy,to je vskutku retardace prvni stace a ze je rovnou neprirovnas k zaplavam,nebo zemetreseni.

4412

Odpovědět

+dawTaky jsem nepochopil, proč přirovnává lesbu k záplavě :-D
Ale myšlenka bude asi taková, že i záplava je vůle boží. Vším nás bůh zkouší. Pokud je :)

232

Odpovědět

Co přesně bys chtěl tedy dělat s homosexuálama? Lovit a zavírat do klece? Jako to děláme s těma lupičema?
Když už o někom tvrdíš, že má TAK HLOUPÝ argumenty, tak je docela smutný, když sám přijdeš s takovym análnim výtěrem :(

112

Odpovědět

Ten jeho způsob rétoriky se hodí přesně pro opačnou cílovou skupinu než ty svá videa dělá. Teda předpokládám že to má být pro pobavení a možná trošku rozšíření obzorů inteligentních lidí, kteří již s ním souhlasí. Pokud to tak je, ten styl alá černošský fanatický kazatel totálně sedí spíš k těm tupým masám s uzavřenou myslí neschopnou příjmout jiné názory. Ne ale k nám, kdo (snad) jsme všichni jakžtakž názorově v pořádku.

Pokud je t ocílené právě na ty hlupce, tak to snad funguje, v tom případě to ale nedávejte tady pls. Nebo jsem to jenom já a sere jenom mě, sry za koment potom.

1810

Odpovědět

Je v tom určitě jistej aspekt zábavy (nesleduju ho, viděl sem jen 2 videa tušim, tak fakt tipuju), ale forma je přizpůsobená právě přesně pro ty hlupáky, proti kterejm bojuje, vždycky se musíš přizpůsobit v chápání a formě oponentovi, aby pochopil :)) (Teda on stejně nepochopí, protože to je hlupák, ale snaha se cení)

10

Odpovědět

Ať si každý bere toho, koho chce. Pokud se dva lidé milují, jsou spolu šťastní a vyhovuje jim ten vztah, tak proč nefandit jejich lásce? Láska je přece to, co chceme všichni. Před desítkami let bylo nemyslitelné, aby si běloch vzal černošku. Na mnoha místech planety černoši nemohli ani být v jedné místnosti s bělochy. To je rasismus, který je teď právem odsuzován. Podle mě je to naprosto to samé, jako odsuzovat někoho kvůli jeho orientaci. Všichni jsme lidi, co touží mít někoho, koho budeme milovat a kdo bude milovat nás. Tak proč bránit jiným být šťastní? Já sama jsem gay, v Boha věřím, a jsem přesvědčená, že mě Bůh stvořil takovou, jaká mám být, že nemá nejmenší problém s tím, s kým spojím svůj život. On/a chce, abych byla šťastná, láskyplná a abych neubližovala, a je fuk, jestli se ráno probudím vedle ženy nebo muže. Jde o to být dobrý člověk, a fanatiků je mi vážně líto, zbytečně se zaobírají věcmi jiných lidí, místo aby se soustředili na svůj život a vlastní štěstí. Musí to být smutný život s nenávistí k něčemu, čemu vlastně ani sami nerozumí, jen papouškují něco, co před tisícovkou let napsal ČLOVĚK a ne Bůh.

274

Odpovědět

Nefandím zrovna jeho způsobu prezentace názorů, ale jinak s ním souhlasím. Nemám ani nic proti křesťanům, pokud se z nich nestanou fanatici, kteří pak bojkotují proti věcem jak tohle. Ať má každý víru v co chce - nedělá to z nich hloupé lidi (jak někteří tady psali), ale měli používat i vlastní hlavu a neřídit se podle názorů přizpůsobených době kdy všechny tyhle věci byly tabu.

Každý by měl mít právo se vzít a nechápu proč z toho dělají takovou vědu. Heterosexuály to neovlivní, tak kde je problém? Tváří se jak kdyby se jich to osobně mělo dotknout. Já spolu s adopcí tohle podporuju. Každý si zaslouží být šťastný.

214

Odpovědět

Podla toho co ateista hovorí, vo mne vzbudzuje dojem ze on sám je gay.

1852

Odpovědět

S takovym kretenem by nebyl ani chlap ani zenska. Na me pusobi jako typicky "Forever Alone"

1838

Odpovědět

Pokud by jsi byl pozorný, tak by jsi se dozvěděl, že je ženatý.

140

Odpovědět

Díky moc všem, co jste ateisti stejně jako já!!!!!!!!!!!!!!!! Jak řikám, nejlepší je věřit V SÁM SEBE!!!

244

Odpovědět

Je pravda, že pokud někdo argumentuje "je to v bibli" nebo "je to tak správně", tak chápu, že rozdrtit takový argument není težké. Na druhou stranu ten jeho dialog mě přesvědčil, že je to stejný ignorant, jako ti panbíčkáři ve videu. Připomenutí: Svatby gayů?, Nesouhlasím, Go f**k yourself. Můj dovětek: Vykopněte toho uřvaného id**ta a vy mluvte. Zavrhnout nějaký argument jen tak je nesmysl, ať ho použije fanatický katolík nebo "užasný ateista".

1814

Odpovědět

Rozdíl je v tom,že on svými názory nikomu neškodí.

211

Odpovědět

lol

188

Odpovědět

Toto téma je natolik objemné, že se nedá uchopit za začátek a konec a proto většinou začne v Bodě A a končí v Z. Jsem rád, že Fanatismus náboženských skupin nemá širšího zastoupení v ČR a není národním tématem jako v USA protože NIKDY nelze jakkoliv vyhrát. Je to jednodušše nemožné, stejně jako když se budu snažit hluchého přesvědčit, že slyší. To je věc, která mi vadí na dnešních fundamentalistických skupinách.
Já jakožto ateista jim závidím absolutní víru v boha. Víte vůbec jak je to pohodovej život, nechat za sebe odpovídat vyšší moc a řídit se kodexem jedné knihy ? Říci o Všem špatném, že Bůh to tak chtěl ? Byt vděčný i za to dobré stejně tak za to špatné ? Já ty lidi odsuzuju, brainwashing, který provádějí na dětech v biblických táborech, politická síla, morální nadřazenost nad každým kdo nevěří atd.
Představte si, že máte problémy jako nevěrnou manželku, smrt v rodině, špatnou finanční situaci, výbuch plynu, to vše můžete jednodušše zazdít a říct ale tak to mělo být, tak to je a je to JEHO vůle.
Já ani o nich nemůžu psát zle protože se to sem nemůže ani vejít a myslím, že to byl Ben Franklin kdo řekl ,, Majáky jsou užitečnější než kostely´´.
Můžeme pouze spekulovat nad správností náboženství jako celku.
Bylo by lepší kdyby nebyly křižácké války ?
Bylo by lepší kdyby nebyla doba temna a věda by byla dnes dál ?
Bylo by lepší kdyby nebylo náboženství a nedalo záminku k druhé světové válce ?
Nikdo toto nevíme a nemůžeme to fundovaně říci ale je mi zle z toho, že náboženské skupiny které jsou spíše nemorální než morální a ovlivňují celosvětové dění tak jak ho ovlivňují.
I bez Bible bysme byli schopni si říct, že je lepší když se nebudeme vraždit, znásilňovat, okrádat, prznit děti etc. Bible není zákon a neměla by být tak interpretována a překrucována k tomu abych zabránil něčemu co mi vadí jako jsou třeba HS sňatky.

Šílené téma, které nejde shrnout do pár řádků a umýt si ruce se slovy hotovo.

Pokud bůh někdy sestoupí mezi nás tak mě možná ztrestá za můj život ale na lidech ve videu a celosvětově bigotním fanatikům, shovívavý určitě též nebude. A Ikdyž mě hodí na express do Pekla tak asi pojedu s klidným svědomím, že s nimi nemusím být v nebi.

195

Odpovědět

To jsem si vždy říkal, že to musí být strašně snadné být věřící(opravdu pevně).

Nemusíš nic řešit, protože nakonec stejně jdeš do ráje a nic tě nemusí trápit. Nespravedlnost, chudova, tvé problémy, problémy světa. Prostě si řekneš "v ráji se to vše srovná" a je to. Máš klid.

200

Odpovědět

+TarylinOna je v tom vlastně ukrytá odpověď na to, proč existuje náboženství... aby nám usnadnilo náš vlastní život a taky soužití s ostatními. Mozek vytváří spoustu věcí, aby se nezhroutil pod tíhou myšlenek. Někdy mám pocit, že ten můj se mnou hraje pěkně špinavou hru :-)

190

Odpovědět

Pojedu do pekla s klidným svědomím, že s nimi nemusím být v nebi... To je pro mě Hláška dne :-D

200

Odpovědět

Súhlasim s jeho názormi ale prezentuje ich ako debil. Ale tak aspoň to ma nejakú šťavu :D

192

Odpovědět

Proti hentakým argumentom to "úžasný ateista" mal ozaj ľahké. :) Rád by som sa ale pozastavil nad jeho argumentovaním v 10:45. Odpovedal protiotázkou "Znovu se ptám, co to má společného s rovností sňatků?" V našej civilizácií je rodina základným nástrojom spoločnosti na produkciu nových ľudí. Je v spoločenskom a štátnom záujme podporovať rodinu aby sa ľudia ďalej rodili, a to v civilizovanom zázemí. Lenže homosexuálny pár nie je schopný produkovať deti. Z tohto pohľadu nikdy nebude rovnosť medzi danými typmi manželstiev. Keď to zoberieme pragmaticky, z homosexuálnych manželstiev nemá štát žiaden úžitok, pretože nevyprodukujú žiadneho budúceho daňového poplatníka, a nie je preto dôvod aby štát homosexuálne manželstvá podporoval (to v podstate rovnako platí aj pre neplodné páry).

Ale aby ma nepragmatickí humanisti neupálili, nemám proti homosexuálom nič, tolerujem ich a kľudne by som bol aj za registrované partnerstvá. Avšak postaviť ich úplne na roveň heterosexuálnych s možnosťou adopcie, nad tým by som ešte popremýšľal. Tiež si myslím, že by bolo lepšie deťom v homosexuálnej rodine než v deckom domove, a navyše podľa štúdií, ktoré som si na rýchlo pozeral, sa nenašli žiadne významné rozdiely medzi deťmi z heterosexuálnych a homosexuálnych rodín. Ale tiež by som povedal, že spoločnosť ešte nie je na to pripravená. Bolo by treba viac rošíriť povedomie o homosexualite pravdivými faktami (a nie formou nevkusnej propagácie!), pretože stále veľa ľudí prechováva nevôlu a dokonca niekedy aj neznášanlivosť voči homosexuálom. Myslím si, že obava, že by sa deti z homosexuálnych rodín stali terčom výsmechu atp., je docela oprávnená.

1910

Odpovědět

Handicapovaní, bezdomovci, nezaměstnaní nejsou (nemusí být) schopni efektivně pracovat, a proto je nemůžeme považovat za rovnocenné lidi.
Tak asi takhle nějak z ekonomického pohledu.

190

Odpovědět

+PterakSamozrejme máš pravdu, sme ľudia a nemôžeme sa riadiť len čisto pragmaticky. Preto som uviedol aj nepragmatický argument (dieťa - obeť). Myslím si, že spôsob šírenia povedomia o homosexualite formou dúhových pochodov, ktorých účel mi príde často len ako provokačný, príp. formou takéhoto videa, nie je moc šťastný - v prípade ak chceme aby sa niečo zmenilo. Čo myslíš, koľko ľudí nepodporujúcich homosexuálne manželstvá presvedčí TJ Kirk pomocou tohto videa aby ich podporovali a boli viac tolerantní? Nikoho. Kritika formou výsmechu je síce hrozná sranda, uznávam, ale nepomôže danej situácii. Preto treba o tom hovoriť spôsobom, aby aj konzervatívne zmýšľajúci ľudia boli ochotní načúvať. Tuto na internete to síce vypadá tak, že väčšina ľudí ich plne toleruje a podporuje, ale z vlastného okolia viem, že to je skôr naopak.

190

Odpovědět

Jaktože homosexuální páry nemůžou mít děti? Každý z toho páru je schopen zplodit dítě, pokud tedy netrpí neplodností.

A argument pro adopci je jasný: Kde máme podloženo, že heterosexuální pár je ten jediný a zaručeně správný pro výchovu dětí? Co třeba rodiny, kde se heterosexuální rodiče vůči sobě chovají násilnicky? Co to je za vzor pro ubohé nevinné dítě? Oč je lepší, než milující homosexuální rodiče?

Člověk je tvor společenský a dobře mu tak, že má možnost vidět vztahy ve svém okolí a vymezit se vůči nim a vybrat si, co mu samotnému vyhovuje.

200
Další