Thumbnail play icon

Proč jste proti sňatkům gayů?

78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 046
Počet zobrazení:8 797

The Amazing Atheist se v tomto videu vyjádří k fotkám 20 mladých lidí, kteří se na serveru buzzfeed objevili s cedulkami, které vyjadřují, proč jsou proti sňatkům gayů. A nebyl by to The Amazing Atheist, kdyby jejich argumenty nerozcupoval na kusy.

Komentáře (225)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Manželství je právní a společenská instituce, která tvoří legislativní základ pro rodiny. Tradice manželského obřadu, práva a povinnosti v manželství, způsob výběru partnera, počet a pohlaví partnerů i právo vstoupit do manželství se mohou lišit v závislosti na kultuře. Dlouhodobě je manželství ekonomicky, právně, nábožensky a sociálně uznáváno jako primární společenská instituce pro výchovu dětí ............. PROČ GAYOVÉ A LESBIČKY NAPODOBUJÍ UZAVŘENÍ MANŽELSTVÍ JAKO PÁR (muž+žena)??? Ať se vezmou na louce u řeky nebo v jeskyni nebo při seskoku padákem ......... je to jejich věc. Chtějí dědit majetky .... ať si je darují. Chtějí vychovávat potomky??? ŘÍKÁM NE, to je ďáblova cesta.

366

Odpovědět

Jsem věřící, ale tohle je absolutní snůška keců. Proč by se nemohli lidé brát a měli by to dělat potají někde za stodolou, jako museli otroci před 300 lety nebo lidé v nacistickém německu? Řekl bys to samé i muži a ženě? A pokud ne, tak proč ne? O co víc mají dvě svobodné osoby muž a žena, větší právo na manželství, než dvě svobodné osoby stejného pohlaví?
Jako chápu že je někdo proti homosexuálním vztahům a jejich legalizování. Ale pokud uznáváš že se mohou brát mimo matriku, tak vážně nechápu proč zrovna tahle jedna malinká věc je tak důležitá...

A osobně vůbec nevím, proč lidé jsou proti tomu, a ještě proč do toho tahají Boha. 99% lidí má sex před svatbou a plno lidí je nevěřících a plno lidí je egistických, neodpouští, atd. Tohle všechno je proti Bibli a dělá to skoro každý. Proč zrovna tahle jedna věc s homosexuály, co NIKOMU neubližuje (narozdíl od těch ostatních jmenovaných věcí) všechny tak štve?
Možná proto, že jako heterosexuálové se vám u tohohle dobře pomlouvá a nemusíte koukat do vlastního svědomí. Pokud by ale byla debata o nevěře a střídání partnerů a rozvodech, plno lidí by si muselo sáhnout i do vlastního svědomí. A proto problém s homosexuály je tak oblíbený u věřících. U toho bezpečně vědí že se jich to netýká.

„Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra,
ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?“ (Mt 7,3).

303

Odpovědět

Asi už nedostanu žádnou odpověď, páč jsem tohle video objevil až teď. Ale ono jde o to, že by se partneři/partnerky nemohli dozvědět v nemocnici stav toho druhého. Pak tu taky máme darovací daň a další a další věci... Třeba i jen převzetí pošty.

O výchově dětí homosexuálními páry mám určité pochybnosti, ale možná mě tohle video přesvědčilo. Když vidim, co za grázly vyrůstá v děcáku... tak fakt bych byl radši, aby byl homosexuál a ne násilník :D A je opravdu lepší mít někoho, než být v děcáku či na ulici...

101

Odpovědět

väčšina chlapov, čo sú proti homosexuálnym svadbám a voči homosexuálom ako celku neznášajú len jednu polovicu z nich...samozrejme tú mužskú...a dokážu byť natoľko pokriteckí, že keď prídu domov a zistia, že tam nikto nie je, zapnú si lesbické p***o :-)

602

Odpovědět

Řekl bych,že jeho cílem je aby se na dané téma lidi zamysleli a zkusili ho pojmout i z jiného úhlu pohledu,to jak to dělá je druhá věc,pokud to funguje tak nezbývá než poblahopřát,protože dle mého názoru jeho myšlenky nejsou hloupé.

271

Odpovědět

Omlouvám se, ale někdo tu v předchozích komentářích psal a srovnával homosexualitu lidí a zvířat.
Zvířata nemůžou být homosexuální - řídí se instinktem, který jim prakticky zakazuje odklonit se od zákonů přírody, jejich geny jsou příliš silné; a zvířata nemají schopnost myslet - umějí přemýšlet a naučit se spoustu věcí, ale nedokážou přemýšlet nad tím, co si dát k obědu - jestli jelena nebo srnku.
Což mě vtahuje zpátky do dění homosexuality u člověka - Lidi, je to normální! Opět - někdo se tu zmínil, že je homosexuálů víc a víc - odůvodnění je takové, že procento homosexuálů bylo vždy stejné v lidské populaci; problém tehdy byl, že to nebylo normální a už vůbec ne akceptované, takže přijít ve středověku domů a říct otci, že chci žít támhle s Máničkou přes pole, protože k sobě patříme, tak mě doma zmlátí a dají mě do vedlejší vesnice k Pepovi. Což znamená, že stále větší procento lidí se k tomu přiznává. Možná je to i tím, že si mnozí lidé (ti bez mozku, s prominutím) myslí, že je to módní, být bisexuálem (případně rovnou gay).
Co se týče dětí - je na světě miliony homosexuálních párů - a řekněme to upřímně - homosexuální pár, který chce dítě, nedokáže prostě být špatný nebo zlý rodič. Narozdíl od hetero-rodičů (mám teď na mysli feťáky, mladistvé apod.) dětí mnohem víc vážit jak oni. A z dětí těchto rodin nevyrostou také homosexuálové, jak si mnozí myslí. Tohle je všechno prostě v genech, ale lidé bez mozku to nechápou...
Takže asi tak...

3122

Odpovědět

Zvieratá možu byť homosexuálne, aj napriek tomu, že sa riadia inštinktmi. Citujem z wikipedie: "Genitální aktivity mezi zvířaty stejného pohlaví jsou ojediněle doloženy již z konce 18. století. Výzkumy podrobnější a oproštěné od hodnotících soudů se uskutečňovaly až ke konci 20. století. Výsledky novějších výzkumů shrnul v knize Biological Exuberance kanadský biolog Bruce Bagemihl. Podle něj byl sexuální styk mezi jedinci téhož pohlaví zjištěn u 471 živočišných druhů, nejvíce u savců a ptáků (132), překvapivě hodně u bezobratlých.
Zpočátku panovalo přesvědčení, že homosexuální styky u zvířat jsou (podobně jako někdy u lidí) náhražkové v situaci, kdy nemají možnost se pářit s příslušníkem opačného pohlaví (nejprve totiž byly pozorovány u zvířat v zajetí – například v některých zoologických zahradách v Německu, Japonsku a USA, v některých oceanáriích). Další výzkum ale ukázal, že tomu tak není – například v hejnech hus divokých se vytvářejí stejnopohlavní páry, i když je dostatek volných partnerů opačného pohlaví. U některých druhů se vytvářejí stabilní páry z jedinců téhož pohlaví - třeba u některých druhů racků se samice spáří se samcem, ale pak ho opustí a o mláďata se stará s jinou samicí. Naopak samčí páry labutí černých se spáří se samicemi a vracejí se k sobě. Každý desátý pár tučňáků je homosexuální. Někteří vědci takové chování označují za evoluční výhodu, protože zmírňuje vnitrodruhovou agresi v době rozmnožování, při výchově mláďat nebo v jiných citlivých situacích." (http://cs.wikipedia.org/wiki/Homosexualita#Homosexualita_u_zv.C3.AD.C5.99at)
V inej štúdii som čítal, že približne 10% zvieracej populácie je homosexuálna.
Z čiste logického hľadiska nevidím žiadny pádny argument proti formálnym zvazkom homosexuálov. Z praktickej stránky je to tak, že homosexuálny pár spolu može žiť a može si "zaobstarať" dieťa. Čo sa tu rieši je oficiálna stránka veci.
Vrátim sa k spomínaným 10%. Mám pocit, že homosexuálov zo seba robia aj tí, ktorí sa potrebujú istým sposobom odlíšiť, zviditeľnit. Tiež nerozumiem, prečo sa niektorí musia obliekať a správať ako kreténi. Tiež nenosím na čele nápis: "som hetero". (Teraz som nemal na mysli všetkých, narážam na "podivínov").
A pre ozrejmenie: som veriaci, chodím do kostola a mám vlastný názor.

371

Odpovědět

+vaskyTo mi připomnělo jak si z toho dělá srandu Ricki Gervais. :D

10

Odpovědět

Asi tak v polovině mě to začalo nudit a furt mi v hlavě vyskakovala tahle věta: Proč teda, když mi bylo míň než 10, se snažil ojet mojí nohu kokršpaněl!? 1. Gay 2. Pedofil 3. Footfetish 4. V rámci psích měřítek zoofil...

Case closed...

40

Odpovědět

Njsem přívržencem náboženského fanatismu, dokonce ani věřící nejsem, ale jeho argumenty jsou TAK HLOUPÝ! On říká, že vše co kolem nás je je součástí přírody. I gayové a lesby. OK. Nehledě na to jestli je to správné, co třeba vrahové, lupiči apod, to je přece taky součástí přírody, ne? TO PŘECE NEZNAMENÁ, ŽE S TÍM NEMÁME NIC DĚLAT! FUCK YOU, THELAMEATHEIST!

2180

Odpovědět

srovnavat lesbicky s vrahy,to je vskutku retardace prvni stace a ze je rovnou neprirovnas k zaplavam,nebo zemetreseni.

4312

Odpovědět

+dawTaky jsem nepochopil, proč přirovnává lesbu k záplavě :-D
Ale myšlenka bude asi taková, že i záplava je vůle boží. Vším nás bůh zkouší. Pokud je :)

232

Odpovědět

Co přesně bys chtěl tedy dělat s homosexuálama? Lovit a zavírat do klece? Jako to děláme s těma lupičema?
Když už o někom tvrdíš, že má TAK HLOUPÝ argumenty, tak je docela smutný, když sám přijdeš s takovym análnim výtěrem :(

102

Odpovědět

Ten jeho způsob rétoriky se hodí přesně pro opačnou cílovou skupinu než ty svá videa dělá. Teda předpokládám že to má být pro pobavení a možná trošku rozšíření obzorů inteligentních lidí, kteří již s ním souhlasí. Pokud to tak je, ten styl alá černošský fanatický kazatel totálně sedí spíš k těm tupým masám s uzavřenou myslí neschopnou příjmout jiné názory. Ne ale k nám, kdo (snad) jsme všichni jakžtakž názorově v pořádku.

Pokud je t ocílené právě na ty hlupce, tak to snad funguje, v tom případě to ale nedávejte tady pls. Nebo jsem to jenom já a sere jenom mě, sry za koment potom.

1810

Odpovědět

Je v tom určitě jistej aspekt zábavy (nesleduju ho, viděl sem jen 2 videa tušim, tak fakt tipuju), ale forma je přizpůsobená právě přesně pro ty hlupáky, proti kterejm bojuje, vždycky se musíš přizpůsobit v chápání a formě oponentovi, aby pochopil :)) (Teda on stejně nepochopí, protože to je hlupák, ale snaha se cení)

10

Odpovědět

Ať si každý bere toho, koho chce. Pokud se dva lidé milují, jsou spolu šťastní a vyhovuje jim ten vztah, tak proč nefandit jejich lásce? Láska je přece to, co chceme všichni. Před desítkami let bylo nemyslitelné, aby si běloch vzal černošku. Na mnoha místech planety černoši nemohli ani být v jedné místnosti s bělochy. To je rasismus, který je teď právem odsuzován. Podle mě je to naprosto to samé, jako odsuzovat někoho kvůli jeho orientaci. Všichni jsme lidi, co touží mít někoho, koho budeme milovat a kdo bude milovat nás. Tak proč bránit jiným být šťastní? Já sama jsem gay, v Boha věřím, a jsem přesvědčená, že mě Bůh stvořil takovou, jaká mám být, že nemá nejmenší problém s tím, s kým spojím svůj život. On/a chce, abych byla šťastná, láskyplná a abych neubližovala, a je fuk, jestli se ráno probudím vedle ženy nebo muže. Jde o to být dobrý člověk, a fanatiků je mi vážně líto, zbytečně se zaobírají věcmi jiných lidí, místo aby se soustředili na svůj život a vlastní štěstí. Musí to být smutný život s nenávistí k něčemu, čemu vlastně ani sami nerozumí, jen papouškují něco, co před tisícovkou let napsal ČLOVĚK a ne Bůh.

264

Odpovědět

Nefandím zrovna jeho způsobu prezentace názorů, ale jinak s ním souhlasím. Nemám ani nic proti křesťanům, pokud se z nich nestanou fanatici, kteří pak bojkotují proti věcem jak tohle. Ať má každý víru v co chce - nedělá to z nich hloupé lidi (jak někteří tady psali), ale měli používat i vlastní hlavu a neřídit se podle názorů přizpůsobených době kdy všechny tyhle věci byly tabu.

Každý by měl mít právo se vzít a nechápu proč z toho dělají takovou vědu. Heterosexuály to neovlivní, tak kde je problém? Tváří se jak kdyby se jich to osobně mělo dotknout. Já spolu s adopcí tohle podporuju. Každý si zaslouží být šťastný.

204

Odpovědět

Podla toho co ateista hovorí, vo mne vzbudzuje dojem ze on sám je gay.

1851

Odpovědět

S takovym kretenem by nebyl ani chlap ani zenska. Na me pusobi jako typicky "Forever Alone"

1837

Odpovědět

Pokud by jsi byl pozorný, tak by jsi se dozvěděl, že je ženatý.

130

Odpovědět

Díky moc všem, co jste ateisti stejně jako já!!!!!!!!!!!!!!!! Jak řikám, nejlepší je věřit V SÁM SEBE!!!

234

Odpovědět

Je pravda, že pokud někdo argumentuje "je to v bibli" nebo "je to tak správně", tak chápu, že rozdrtit takový argument není težké. Na druhou stranu ten jeho dialog mě přesvědčil, že je to stejný ignorant, jako ti panbíčkáři ve videu. Připomenutí: Svatby gayů?, Nesouhlasím, Go f**k yourself. Můj dovětek: Vykopněte toho uřvaného id**ta a vy mluvte. Zavrhnout nějaký argument jen tak je nesmysl, ať ho použije fanatický katolík nebo "užasný ateista".

1814

Odpovědět

Rozdíl je v tom,že on svými názory nikomu neškodí.

211

Odpovědět

lol

188

Odpovědět

Toto téma je natolik objemné, že se nedá uchopit za začátek a konec a proto většinou začne v Bodě A a končí v Z. Jsem rád, že Fanatismus náboženských skupin nemá širšího zastoupení v ČR a není národním tématem jako v USA protože NIKDY nelze jakkoliv vyhrát. Je to jednodušše nemožné, stejně jako když se budu snažit hluchého přesvědčit, že slyší. To je věc, která mi vadí na dnešních fundamentalistických skupinách.
Já jakožto ateista jim závidím absolutní víru v boha. Víte vůbec jak je to pohodovej život, nechat za sebe odpovídat vyšší moc a řídit se kodexem jedné knihy ? Říci o Všem špatném, že Bůh to tak chtěl ? Byt vděčný i za to dobré stejně tak za to špatné ? Já ty lidi odsuzuju, brainwashing, který provádějí na dětech v biblických táborech, politická síla, morální nadřazenost nad každým kdo nevěří atd.
Představte si, že máte problémy jako nevěrnou manželku, smrt v rodině, špatnou finanční situaci, výbuch plynu, to vše můžete jednodušše zazdít a říct ale tak to mělo být, tak to je a je to JEHO vůle.
Já ani o nich nemůžu psát zle protože se to sem nemůže ani vejít a myslím, že to byl Ben Franklin kdo řekl ,, Majáky jsou užitečnější než kostely´´.
Můžeme pouze spekulovat nad správností náboženství jako celku.
Bylo by lepší kdyby nebyly křižácké války ?
Bylo by lepší kdyby nebyla doba temna a věda by byla dnes dál ?
Bylo by lepší kdyby nebylo náboženství a nedalo záminku k druhé světové válce ?
Nikdo toto nevíme a nemůžeme to fundovaně říci ale je mi zle z toho, že náboženské skupiny které jsou spíše nemorální než morální a ovlivňují celosvětové dění tak jak ho ovlivňují.
I bez Bible bysme byli schopni si říct, že je lepší když se nebudeme vraždit, znásilňovat, okrádat, prznit děti etc. Bible není zákon a neměla by být tak interpretována a překrucována k tomu abych zabránil něčemu co mi vadí jako jsou třeba HS sňatky.

Šílené téma, které nejde shrnout do pár řádků a umýt si ruce se slovy hotovo.

Pokud bůh někdy sestoupí mezi nás tak mě možná ztrestá za můj život ale na lidech ve videu a celosvětově bigotním fanatikům, shovívavý určitě též nebude. A Ikdyž mě hodí na express do Pekla tak asi pojedu s klidným svědomím, že s nimi nemusím být v nebi.

195

Odpovědět

To jsem si vždy říkal, že to musí být strašně snadné být věřící(opravdu pevně).

Nemusíš nic řešit, protože nakonec stejně jdeš do ráje a nic tě nemusí trápit. Nespravedlnost, chudova, tvé problémy, problémy světa. Prostě si řekneš "v ráji se to vše srovná" a je to. Máš klid.

190

Odpovědět

+TarylinOna je v tom vlastně ukrytá odpověď na to, proč existuje náboženství... aby nám usnadnilo náš vlastní život a taky soužití s ostatními. Mozek vytváří spoustu věcí, aby se nezhroutil pod tíhou myšlenek. Někdy mám pocit, že ten můj se mnou hraje pěkně špinavou hru :-)

180

Odpovědět

Pojedu do pekla s klidným svědomím, že s nimi nemusím být v nebi... To je pro mě Hláška dne :-D

190

Odpovědět

Súhlasim s jeho názormi ale prezentuje ich ako debil. Ale tak aspoň to ma nejakú šťavu :D

192

Odpovědět

Proti hentakým argumentom to "úžasný ateista" mal ozaj ľahké. :) Rád by som sa ale pozastavil nad jeho argumentovaním v 10:45. Odpovedal protiotázkou "Znovu se ptám, co to má společného s rovností sňatků?" V našej civilizácií je rodina základným nástrojom spoločnosti na produkciu nových ľudí. Je v spoločenskom a štátnom záujme podporovať rodinu aby sa ľudia ďalej rodili, a to v civilizovanom zázemí. Lenže homosexuálny pár nie je schopný produkovať deti. Z tohto pohľadu nikdy nebude rovnosť medzi danými typmi manželstiev. Keď to zoberieme pragmaticky, z homosexuálnych manželstiev nemá štát žiaden úžitok, pretože nevyprodukujú žiadneho budúceho daňového poplatníka, a nie je preto dôvod aby štát homosexuálne manželstvá podporoval (to v podstate rovnako platí aj pre neplodné páry).

Ale aby ma nepragmatickí humanisti neupálili, nemám proti homosexuálom nič, tolerujem ich a kľudne by som bol aj za registrované partnerstvá. Avšak postaviť ich úplne na roveň heterosexuálnych s možnosťou adopcie, nad tým by som ešte popremýšľal. Tiež si myslím, že by bolo lepšie deťom v homosexuálnej rodine než v deckom domove, a navyše podľa štúdií, ktoré som si na rýchlo pozeral, sa nenašli žiadne významné rozdiely medzi deťmi z heterosexuálnych a homosexuálnych rodín. Ale tiež by som povedal, že spoločnosť ešte nie je na to pripravená. Bolo by treba viac rošíriť povedomie o homosexualite pravdivými faktami (a nie formou nevkusnej propagácie!), pretože stále veľa ľudí prechováva nevôlu a dokonca niekedy aj neznášanlivosť voči homosexuálom. Myslím si, že obava, že by sa deti z homosexuálnych rodín stali terčom výsmechu atp., je docela oprávnená.

1910

Odpovědět

Handicapovaní, bezdomovci, nezaměstnaní nejsou (nemusí být) schopni efektivně pracovat, a proto je nemůžeme považovat za rovnocenné lidi.
Tak asi takhle nějak z ekonomického pohledu.

190

Odpovědět

+PterakSamozrejme máš pravdu, sme ľudia a nemôžeme sa riadiť len čisto pragmaticky. Preto som uviedol aj nepragmatický argument (dieťa - obeť). Myslím si, že spôsob šírenia povedomia o homosexualite formou dúhových pochodov, ktorých účel mi príde často len ako provokačný, príp. formou takéhoto videa, nie je moc šťastný - v prípade ak chceme aby sa niečo zmenilo. Čo myslíš, koľko ľudí nepodporujúcich homosexuálne manželstvá presvedčí TJ Kirk pomocou tohto videa aby ich podporovali a boli viac tolerantní? Nikoho. Kritika formou výsmechu je síce hrozná sranda, uznávam, ale nepomôže danej situácii. Preto treba o tom hovoriť spôsobom, aby aj konzervatívne zmýšľajúci ľudia boli ochotní načúvať. Tuto na internete to síce vypadá tak, že väčšina ľudí ich plne toleruje a podporuje, ale z vlastného okolia viem, že to je skôr naopak.

190

Odpovědět

Jaktože homosexuální páry nemůžou mít děti? Každý z toho páru je schopen zplodit dítě, pokud tedy netrpí neplodností.

A argument pro adopci je jasný: Kde máme podloženo, že heterosexuální pár je ten jediný a zaručeně správný pro výchovu dětí? Co třeba rodiny, kde se heterosexuální rodiče vůči sobě chovají násilnicky? Co to je za vzor pro ubohé nevinné dítě? Oč je lepší, než milující homosexuální rodiče?

Člověk je tvor společenský a dobře mu tak, že má možnost vidět vztahy ve svém okolí a vymezit se vůči nim a vybrat si, co mu samotnému vyhovuje.

190
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK