Produkční vlog Hobita #12Vlog Hobit (S01E12)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:392
Počet zobrazení:7 683

Po dlouhé době se vracíme s hobitími video blogy. A v pravý čas! Česká premiéra filmu Hobit: Šmakova dračí poušť je totiž již dnes. Pro ty z vás, kteří se do kina nedostanou hned s první velevlnou fanoušků, máme naplánováno několik hobitích video lahůdek. Snad se nám podaří vám čekání co nejvíce zpříjemnit...

Přepis titulků

Můžeme začít? Akce! Jdeme na to, honem. Jsme zase zpět. Ani nevím, jestli mě to baví, nebo je to zlý sen. Akce. Už se opět blížíme k cíli. Musíme ještě hodně zabrat, abychom to do listopadu stihli.

Petr je tak trochu arachnofobik, takže scény s pavouky ho vždycky dostanou. Pokaždé mě vyděsí. Už to není tak hektické jako dřív. - Vlastně mě teď docela baví... - Sklapni už sakra a dej se do práce. Víjte u nového blogu! Omlouvám se, že nám to od posledně trochu trvalo, ale museli jsme se vrhnout na postprodukci. Trčíme tam pořád, přímo v srdci temnoty.

Mohli bychom si shrnout dotáčky, které jsme letos od května do července točili. Akce. Celkem deset týdnů velmi intenzivního natáčení pro druhý i třetí hobití film. Paráda! Jak víte, Andy Serkis režíroval náš druhý štáb, ale letos se během dotáček musel soustředit na novou Planetu opic. Tak jsme pozvali Christiana Riverse, aby dělal režiséra vedlejšímu štábu. Není to vlastně druhý štáb, říkáme mu vedlejší, je to spíš taková zredukovaná verze, nicméně velmi významná.

Tak jo, můžeme! Jsme malý, ale vysoce efektivní a specializovaný tým. Snažíme se být Peterovou pravou rukou a děláme na všem, co sám nestíhá. Řekni nám, jak ses vůbec dostal k filmovému průmyslu? - Začal jsem přece tím, že jsem tě pěkně chytil za koule. - Přesně tak. To musel být skvělý zážitek.

A to tě to neodradilo? Od té doby se podílel prakticky na každém filmu, který jsem natočil. S Peterem pracuji už přes 22 let. V 18 jsme u něj začal pracovat jako skicař a profesionální věšák rozličných klobouků, takže už jsem u něj zapustil kořeny. Byl pro mě jasnou volbou, podílel se už na designu prvního Hobita. Moc dobře chápe můj styl práce. Peter chce záběry shora i zdola.

Ovládá i práci s herci. První den u vedlejšího štábu mě čekal křest ohněm. Netušil jsem, že budu točit důležité scény, ale včera jsme natočili Gandalfa s Radagastem, což byla opravdová lahůdka. Na zbláznění, ale lahůdka. - To je Christian. - Haló? Hlavně aby byl Peter spokojen. Nezbývá moc času!

Teď má armádu a může - do háje už sakra. Shromáždil armádu. Přivedl armádu. Shromáždil armádu. Shromáždil, shromáždil, ne, nech mě, shromáždil. Režisér je spokojen, kameramani také a herci rovněž. Já také a vy též, jdeme dál. Měl by ses ihned vydat na cestu. - A hnát se za ním? - Nezbývá moc času! Je móc, móc rychlý a zároveň pomalý. - Gandalfe, o čem to mluvíš?

- Nemám tucha. Jsem připravenej. Dotáčíme ještě něco málo ze souboje pavouků s trpaslíky. Akce! Hrajeme peška, akorát s meči a pavouky. Boj s pavouky - den první. Co víc si přát? S tímhle teď nakopu pěkných pár zadků. Třes se, pavouče.

Střih. To je mi k prdu. Kde je Bilbo? Další den za námi, jen 15 hodin práce, lážo plážo. Nedívej se mi do očí. Přestaň! Točíme teď víc venku než ve studiu, takže řešíme problémy s počasím. A navíc natáčíme vedle letiště.

Musíme si práci načasovat tak, aby zrovna neodlétalo žádné letadlo. Tak jo, vítěz zůstává, poražený jede na hlídku. Hodně štěstí. Jo! Buď budu chodit celý den v tomhle, nebo budu venku čučet na letadla. Takže jsem za tenhle ohoz fakt vděčnej. Sledujeme letadla. Dáváme štábu vědět, kdy letadlo odlétá a jak je velké.

Další odlétá asi za 30 sekund. Super, jdeme na to. Akce. Nejdůležitější je režisér, pod ním stojí letadlová hlídka a až potom jsou kameramani, technici a tak. Takže máme vlastně kliku, že tu teď můžeme být, zatímco oni trčí někde mezi kulisami, ha! Akce!

První, druhý, třetí! Náš štáb točil spoustu kaskadérských kousků, hodně akce. To se povedlo, dobrý. Většina herců chce všechno dělat bez pomoci, hlavně Orlando. Utíká tvým směrem a hned jak doskočíš, objeví se pod tebou... - To prkno tam bude pořád? - Ne. - To určitě ne! - Takže tam budu muset doskočit? - Co sis myslel? Tři, dva, jedna, akce!

Na tohodle elfíka si dávejte majzla, kapišto? Rozpouštějí se mi uši. Z těch kaskadérských kousků si je za chvíli upotím komplet. Tolkien popsal lesní elfy jako nepříliš moudré, ale o to nebezpěčnější. Tauriel je mírně lehkovážná a neumí se ovládat v takové míře jako ostatní elfové. Zamlouvá se ti smrt? - Máš ji tedy mít! - Tauriel! Schází jí to éterické kouzlo ostatních.

Nečekám, že byste svého syna přislíbil osamělé lesní elfce. Máš pravdu, nepřislíbil. Ale pořád mu na tobě záleží. Nedávej mu falešnou naději. Otočíš se a uvidíš ho stát uprostřed místnosti. Nahého, při koupeli. Vylez z vířivky! Vím, že tam jsi!

Štěstěna světu jednou přeje a jindy se od něj odklání, ale naše království i tak přetrvá. Thranduil je děsně starý, je mu aspoň 3000 let a je nesmrtelný. V životě elfa je sto let pouhý okamžik! Vyčkám. Je mu jedno, co si o něm ostatní lidé myslí, jde mu spíš o to, co mu ti lidé mohou nabídnout. Takoví už králové jsou. - Mám již odejít?

- Zmizni! - Nebo si vlezem do vířivky? - Buď zmiz, nebo šup do vířivky. Dělová koule! Musíme strhnout diváky, bum! Honička pokračuje. Dáme si to ještě jednou. Snad jste si to užili, do premiéry zveřejníme ještě několik videí. Brzy uvedeme druhou část dotáček. Budu se těšit. Díky za pozornost. Trpaslíci se jistě chytají těžko.

Stejně jako lupiči. Pokračování příště! Překlad: ABigWhiteWolf www.videačesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Z druhého dielu som sklamaný. Nasledujú SPOILERY. Filmu chýbalo to, čo nechýbalo ani v jednom z predchádzajúcich filmov od PJa zo Stredozeme - emócie. To však nie je jediný mínus. Najlepším pasážam z knihy sa venovalo málo času - Beorn, Bilbovo zdôverenie sa trpaslíkom o náleze Prsteňa a ich následný obdiv, takisto som sa tešil na Bilbovo bezradné potulovanie sa Thranduilovými sieňami, no nič také tam nebolo. Keby sa týmto častiam príbehu venoval čas, ktorý bol využitý na nezaujímavý románik elfky s trpaslíkom a na útok ohyzdov na Jazerné mesto, bol by to geniálny film. Bilbo pôsobil len ako nejaká vedľašia postava, hoci o ňom mal byť celý film. Jediná vec, ktorá nebola v predlohe a páčila sa mi, bolo Gandalfove putovanie do Dol Gulduru, ktoré tam muselo byť, ak chceli Hobita prepojiť s Pánom Prsteňov. V porovnaní s geniálnou Neočakávanou cestou je druhý diel veľkým sklamaním.

1210

Odpovědět

Nevím, jestli je to tím, že nejsem skalní fanoušek, kritik, či jsem prostě tak jednoduchej či co, ale líbil se mi první díl, a dnešní promítání druhého zrovna tak, ba myslím, že je i "lepší" než první. Cumberbatch jako hlas Smauga vyloženě brilantní, sice je ve filmu dost poznat CGI, ale stále se na vše kouká skvěle. A Evangeline Lilly samozřejmě též potěší. Přestože jde o natahování za účelem vytěžit maximum, je řemeslně odvedeno parádně a člověka to prostě baví, i když sérii nějak vyloženě nežere. Za mě určitě palec nahoru.

204

Odpovědět

Asi jsem blbec když jsem si nejprve přečetl knížku a až potom šel do kina... jsem z toho zklamaný...

912

Odpovědět

Teď jsem dorazil domu z premiéry (začátek o půlnoci a do pěti mi nejel žádný autobus)
A druhý díl je snad i lepší jak jednička :) rozhodně doporučuji, skvělá práce

314

Odpovědět

takhle se maj tocit vsecky filmy. s duslednosti a gracii

134

Odpovědět

Dojdou nakonec někam i po 10 filmech?

1534

Odpovědět

Díky! Jinak mě to za pár hodin čeká, tak se potom třeba podělím o dojmy ;-) První film špatný nebyl, sice je škoda že se pan Jackson snaží vyždímat co nejvíc peněz rozdělením na tři díly, ale whatever... Myslím že za návštěvu kina to stojí :-)

91

Odpovědět

proto říkám... a kdyby si to zlopán lépe přečetl... že to není nejhorší film co jsem kdy viděl. do kina jdu, i když z toho mám zatím rozporuplné pocity
Například pátý...nebo to byl čtvrtý? Resident Evil mě tak znechutil že jsem od té doby neviděl zbytek a vůbec mě to netrápí

Tenhle film je bohužel něco co se tady řešit nedá, s lidmi co mají vlastní názor bych se rád sešel někde v restauraci, dát si pití a diskutovat - třeba se dostanu na Festival Fantazie ale tady by se to zvrtnulo ve flamewar

012

Odpovědět

Musí z toho mít co nejvíc peněz, vždyť si od nového zélandu půjčili 1 000 000 000 dolarů nebo to bylo v přepočtu na koruny už nevím.

08

Odpovědět

Po minulém dílu si tento nechám s klidnou duší ujít.. Nejsem si moc jistý, jestli to ti lidé myslí vážně, nebo jen mají málo peněz..

654

Odpovědět

bohužel musím souhlasti s většinovým míněním stejně jako s tunou recenzí které jsem zatím četl.

Pán Prstenů byl považovaný za nezfilmovatelné dílo, ale přesto věřím, že za to co Jackson natočil by se nezlobil ani Tolkien. O to víc mě mrzí to cojsem viděl minulý rok v kině.

Hobbit rozhodně nebyl nehorší film, jaký jsem kdy viděl, a má co nabídnout, osobně jsem ale od člověka jako Jackson, který začínal na hororech čekal o něco víc. mám dojem že se Hobbit, jako pohádka snaží na všech frontách trumfnout dokonalé temné fantasy. To prostě z principu není možné, a tak vzniklo něco...napůl. Napůl Fantasy, napůl pohádka - hromada zbytečností, protahovaný děj, slepený speciálními efekty, rádoby vtipnými scénami a leteckými záběry Zélandu.

Dětem, nebo lidem co nikdy nečetli původní knihy se to může zamlouvat ale těm co znají serii, znají Hobita, znají Silmarilion sledovali vlogy hobita a předtím čekali na každý moment původní filmové trilogie, těm to stačit nemůže.

Na film do kina jdu véceméně z principu, a protože stále doufám že zbylé dva filmy vrátí trilogii trochu cti, doufám že nebudu zklamaný ještě víc

3929

Odpovědět

To opravdu myslíš vážně, že Hobita přirovnáváš k nejhorším filmům, co si kdy viděl?

4620

Odpovědět

presne tak, mne ten film prisiel ako parodia na hobbita, dufam ze dvojka bude lepsia :)

226

Odpovědět

Jinak stejne to dopadne jak jednicka a jen se potvrdi klasika: http://toponday.com/wp-content/uploads/2012/12/the-hobbit.jpg

1013

Odpovědět

myslím, že moje schopnost detegovat Benedicta Cumberbatche by stála za hlubší prozkoumání :-)

353

Odpovědět

Cumberbitch ?

212

Odpovědět

Nic si z toho nedělej, celou dobu držím hubu, koukám na príma vlog a pak jenom zařvu: "Cumberbacht". Bratr málem spadl ze židle :-) a hrdě se počítám mezi Cumberbitches :-)

224

Odpovědět

Cumberbatch propůjčil svůj hlas drakoj Šmakoj a myslím, že je i jeho předlohou před digitalizací...:-)

92

Odpovědět

+sverdysaj nekromancerovi :)

70

Odpovědět

Zítra sdělím dojmy :D

73

Odpovědět

Mohl bych poprosit, jestli byste neposkytli titulky k Produkčnímu vlogu Hobbita ke stažení?
Rád bych si to pustil v televizi :-)

419

Odpovědět

Bohužel, tohle by mohl říct každý a zítra bude náš překlad propagovat někde na vlastním YouTube kanálu nebo webu.

243

Odpovědět

+BugHer0To chápu, tak neva. Stáhnu si to aspoň v angličtině.

00

Odpovědět

Nějak to nesleduju, může mi nkdo říct, jestli to co teď de do kin je už novej díl, nebo je to ten 1., kterej každej už dávno viděl?

244

Odpovědět

Je to nový - 2. díl

90

Odpovědět

Jen by mě zajímalo - přišel někdo z vás na to proč "Desolation of Smaug" máme retardovaně přeloženou na "Šmakova DRAČÍ POUŠŤ"?... mám teorie o vynechání "(s)poušť"... ale to "dračí" mi příjde jako hovadina už úplná. Ano je to drak, děkujeme za upozornění. ještě že Pán prstenů nebyl překládaný podobně. Jinak bychom šli do kina na "Pán prstenů a společenstvo hobitů, trpaslíka, dvou lidí, elfa a čaroděje."

2425

Odpovědět

Ceskej preklad mi uz dneska nicim neprekvapi.

2210

Odpovědět

http://projekty.web-dtp.cz/bakalarka/a3.jpg

Dračí
Poušt je oblast blízko hory Osamělé hory :)

371

Odpovědět

+WercingetorixKterá jak ti samozřejmě určitě došlo se v originále jmenuje desolation of smaug.

http://www.cartographersguild.com/members/tyjah-albums-maps++middle+earth-picture57501-thrors-map-hobbit-j-r-r-tolkien-my-first-map-done-quality-paper.jpg

281

Odpovědět

+WercingetorixV slovenčine - Smaugova pustatina

94

Odpovědět

+WercingetorixTakže chyba starého překladu :) A nemá smysl být pasivně agresivní :)

04
Další