Produkční vlog Hobita #11Vlog Hobit (S01E11)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:674
Počet zobrazení:10 005

Po dlouhé době se Peter Jackson rozhodl obdařit nás dalším video blogem z natáčení nadcházejícího hobitího filmu. Tentokrát se podíváme hlavně mezi nádherné kulisy Šmakovy dračí pouště a dozvíte se, kolik práce zabere vybalit takové Jezerní město nebo Temný hvozd, a že i mezi elfy mohou nastat trapné chvilky.

Přepis titulků

Ahoj, vítejte u nového blogu. Než začneme, chtěl bych vám sdělit několik novinek, které budou pro fanoušky jedoucí na letošní Comic-Con zklamáním. Před několika dny jsem řekl Warner Brothers, že nejsem připraven na Comic-Conu prezentovat cokoliv ze Šmakovy dračí pouště. Důvodů je hned několik. Ještě stále natáčíme a budeme natáčet i po dobu trvání Comic-Conu. Rozmýšleli jsme se, kterého herce tam poslat, aby zvládl kvalitní diskuzní panel, ale nikdo nebyl k dispozici, já také nemám čas.

Proto jsme museli přijít s dalším nápadem, nahrát pár vzkazů, udělat bezva promo video, ale problém je v tom, že mám tolik práce s natáčením, pracujeme šest dní v týdnu, snažíme se dodělat dotáčky, že každá hodina, kterou bych strávil prací na skvělém videu pro Comic-Con, a ono by muselo být skvělé, by znamenala hodiny odloučení od nezbytné práce na druhém a třetím hobitím filmu.

Toto jsou poslední záběry, které děláme, jde to jako po másle a budou to skvělé filmy. Musel jsem se zkrátka zbavit toho břemena Comic-Conu, protože si s videi vždycky příliš hraju. Chci, aby to bylo fantastické, a nepřeji si letos udělat nic, co by nedosahovalo této kvality. Určitě to všichni chápete. Znovu se do toho pustíme, budeme točit o sto šest, abychom se ujistili, že další dva filmy budou úžasné a taky takové budou. S postupem času z filmu určitě uvidíte více, jen na letošní Comic-Con se nic nedostane.

Dobrá zpráva ale je, že pro vás máme nový video blog. Tak se na něj podívejme. Díky. Gandalfe, pokud je to, co říkáš, pravda, pak je svět ve vážném nebezpečí! Akce! Nový blog se žene na sever!

Střih! Zdravím. Vítejte u prvního blogu roku 2013. Uvidíte, jak během těchto pár týdnů natáčíme takzvané dotáčky. Jsme zpátky! Dávejte bacha! Musíme znovu postavit základnu, postavit kemp pro přívěsy tady na Stone Street. My tady doslova dáváme dohromady skládačku.

Přijíždějí všechna vozidla s líčením, kostýmy, umělými končetinami. Přijíždí zaměstnanci, všichni jsou rádi, že jsou zase tady. - Nazdar! - Čau! Ahoj! Kluci jsou natěšení, už se nemůžou dočkat. Rozjedem to! Prostě to natočíme!

Když jsme loni skončili s natáčením, uložili jsme všechny kostýmy a kulisy do velkých skladišť. Herci se sjíždějí zpátky na Nový Zéland. Je to setkání lidí, rekvizit a kulis. Přípravy jsou v plném proudu. Musíme vybalit Jezerní město, taky Temný hvozd, znovu navštívíme Dol.

Všechno bylo rok pod plachtou. Teď zrovna sundáváme všechny potahy. Věděli jsme, že to bude hektické, a skutečně to tak je. Já na ty nákresy ve skutečnosti nevidím, protože jsem si doma nechal brýle. - Proto je tady se mnou Dave... - Ahoj. ...a ten bude mýma očima.

Já vlastně s měřítkem pracovat neumím. Tohle bude ještě zajímavé. Důležité je prichystat všechny rekvizity. Máme jich plné skladiště. Toto je venkovní sklad rekvizit, který jsme postavili pro druhý film. Tady skladujeme předměty dolské zbrojnice. Je zde více než 2000 předmětů vyrobených speciálně pro tu jednu scénu. Tady máme kuchyni. Tu sdílíme s pár mrtvolami. Když jde o uskladnění rekvizit, každý metr se počítá.

Tak jsme tady zase. Čekáme na herce, až se hromadně všichni dostaví zpět. Bude fajn je po šesti sedmi měsících vidět zase pohromadě. Objetí, polibky a pak si zabojujeme. - Jdem na to! - Jo! Je dobré být zpět. Až na tyhle dva. - Díky.

- To je paráda. Teda jsem rád, že jsem zpátky, ale technicky vzato bych byl raději zpátky s někým jiným. To je hajzl. Tak do práce! V pohodě. Byla to sranda. Pokosíme pár pavouků! Tři, dva, jedna, jedeme! To bylo fakt dobré, chlape. Střední potlesk!

Teda ne, velký potlesk! Všichni mě nenávidí. Nemůžem ho vystát! Také natáčíme Bitvu pěti armád, která se odehraje ve třetím filmu. Po dobu natáčení vám z ní samozřejmě nemůžeme nic ukázat, ale prozradím vám, že všichni trpaslíci podstupují velice rozsáhlý trénink. Musejí být v bitvě boje schopní, a tak na sobě teď tvrdě dřou.

V rámci příprav na Bitvu pěti armád musí všichni trpaslíci projít tvrdým tréninkem. Zrovna se chystáme jeden začít. Nahoru! Dolů! A teď si trochu zaběháme! Zpevněte si zadeček! Pěkně zakroutit! Trpasličení!

Uvolněte pánev, hezky ji otevřete. Jsme mašiny! Abyste si dokázali představit, co to dotáčky vlastně jsou, před 18 měsíci jsme točili u řeky Pelorus na jihu ostrova. To by byla vaše smrt. Natáčeli jsme, když přišla bouřka a všechno zaplavila. Po 18 měsících jsme zase tady, v relativním bezpečí. Počasí nevypadá špatně.

Snad na nás tudy voda nemůže. Zrovna dotáčíme scénu odehrávající se na břehu řeky. Vy jste z Jezerního města, nemýlím-li se. Ve filmu nepoznáte rozdíl, slibuji. Dotáčky. Co to znamená? Znamená to vyrobit na chlup stejně vypadající hovínka. Musíme udělat pár dotáček s Radagastem a musíme si dát pozor, aby jeho výkaly vypadaly stejně jako před rokem, což je občas trochu složité, protože jak víme, hovínka se mění, vysouší se a praskají.

Teď je tedy musíme udělat znova a úplně stejně. Takže lidé skutečně sbírají mé exkrementy! V prodeji ve vašich obchodech! To snad ne, to číslo je nedostupné! To je tohle ráno už třetí. Na dotáčky potřebujeme hodně lidí, tak se jim snažím dovolat, ale někteří si změnili čísla, přestěhovali se, hrůza!

Snažím se sehnat elfy. Ze třiceti, které jsme si zaplatili, se zatím ozvali jen dva. Jeden z nich je v Londýně a druhý přibral dvacet kilo. - To je sobecké. - Mně už je to jedno. Ne! Panebože, musím zavolat hromadě lidí a spustí se požární poplach. Každoroční cvičení, koukněte, jak se tváří jako sluníčka! Někteří tady mají docela pěkné tváře.

- Obyvatelé Jezerního města. - Jo, na ty by se hodili. Ale na elfy moc ne. Pořád vyrábím ptačí hovínka! Protože se dotáčky prolínají celým druhým a třetím filmem, všichni opravdu cestujeme na většinu lokalit, jako je tomu ve filmu. Díky, že jste se opět nechali zabalit do pavučin. Jako bychom nikdy neodešli. Smrdí to tu stejně, v kostýmu ti roste ta samá zatracená houba.

S tebou už na žádné rande nepůjdu. Pojďme do kina, povídá, pojďme se projít po pláži! Ne! Vzbudím se a mám na sobě tohle. A to není všechno! Támhle je jeho šest ex! Akce! Legolas, Zelený lísteček! A vy... - Ahoj!

- Dobrý den. Vítejte ve filmu. Zrovna natáčíme scénu, kde Šmak zničí Dol. Od toho je také odvozen název filmu, Šmakova dračí poušť. Byla jsem tady minulý rok, kdy byly kulisy v plné kráse a vypadalo to tady úžasně jako na nějakém evropském náměstíčku. Teď přišla zima, všude je sníh a všichni jsou vážní. Dnes jsem na tom umělém koni přišel o věneček. Eve mi seděla za zády, dělali jsme to poprvé a v rytmu jsme se pohybovali dopředu dozadu.

Bylo to jako... Natáčíme už asi týden, takže tu trochu záběrů použijeme v našem prvním blogu. Až skončíme s dotáčkami, uděláme další blog a budeme vás informovat o všem, co se nám v příštích týdnech přihodí. Bard Barďák! Z Jezero City! Jsme zpět v Jezerním městě.

Je to už pátá verze, kterou pro film postavili. - A jsme tady kvůli dotáčkám. - Na deset týdnů. V těchto prostorách jsem hraním strávil celý rok a ani jednou jsem nespadl do vody. A co se stane při mém prvním dni zpátky? Jak vidno, tento muž povyrostl, tohle je jeho normální výška. Ale ve filmu bude zase takto veliký. A to je jen správně, protože je to můj syn. Doufáme, že se k nám během příštích pár měsíců opět připojíte.

Ukážeme vám o trochu více z Hobita a ne jen nádherné kulisy, ve kterých pracujeme. Přestaň už růst, prosím! - To nemůžu slíbit. - To je směšné. Směšné! Díky, že jste se koukali. Pokračování příště... Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc si vážím toho, že to tu někdo překládá, ale máte docela zpoždění (už vyšly dva další vlogy)

40

Odpovědět

Už se těším na film a děkuji za překlad. Je nový vlog http://www.thehobbitblog.com/the-hobbit-the-desolation-of-smaug-production-diary-12/ .

60

Odpovědět

LUXUSNÍ vlog !!
Celou dobu takovej potutelnej úsměv, ale když začali trpaslíci svůj "tvrdej trénink"... Takhle jsem se už dlouho nezasmál ! Úžasný! :D

260

Odpovědět

Já teda nevím... Co mě zklamal první Hobit, už se ani nedívám na ta produkční videa. Tohle je první po dlouhé době.

1937

Odpovědět

Nedokážu už počkat ani minutu, jedu špehovat na Zéland ;)

225

Odpovědět

Paráda!

212

Odpovědět

Teraz sa budem pri pozeraní filmu sústrediť na scénu pri rieke a hľadať rozdiely... Ale keď som to video pustil, už som ho nedokázal zastaviť.

201

Odpovědět

Pořád lepší, než na Radagastova hovínka. :D

181

Odpovědět

Paradne video. Ďakujem za preklad. 10/10

182

Odpovědět

Dal jsem hodnocení 0.

18154

Odpovědět

Asi chyba v Matrixu :)

1917

Odpovědět

ikdyž jde dát nejníže 1, stejně ti dám palec dolů, prostě protože se mi chce podpořit ostatní a skrýt tvůj příspěvek :)

222

Odpovědět

to je nádhera

181

Odpovědět

Docela jsem se dnes těšil na další díl Epic History - Game Of Thrones...
Ale Hobit je taky fajn.

188

Odpovědět

Epic History jsme jako pravidelný pořad neoznamovali. Další díly by se měly objevit, ale s větším časovým odstupem. ;-)

183

Odpovědět

Bohužel musím přiznat, že jsem s druhým dílem ještě nezačala. V pondělí mě čeká poslední zkouška, takže překládání teď musí stranou :/ Ale určitě se dočkáte :)
A jinak super vlog (a překlad :) ). Na druhej díl se moc těším :)

181

Odpovědět

+AteviV tom případě hodně štěstí se zkouškou.

191

Odpovědět

"Dnes jsem na tom umělém koni přišel o věneček" scéna mě dorazila:D Jsou úžasní.

223

Odpovědět

Myslel jsem si, že jak bylo v tom filmu třeba s tím golfem nebo hranolkama, že si to Jackson vymyslel, aby tam byl nějaký ten "vtípek"

tak jsem si přečetl knížku a ono to tam fakt bylo O_o

191

Odpovědět

Neřikej...

1860

Odpovědět

+SpoonerSorry drugu, ale píšu.

185

Odpovědět

+SpoonerNeříkej.

1856

Odpovědět

+SpoonerSpooner: nepiš...

182

Odpovědět

+SpoonerNeříkej je správně. Nepiš je p******a.

1832

Odpovědět

Nemohu uvěřit že poslední blog sem viděl před 5 měsíci, toto letí ...

180

Další