Produkční vlog Hobita #13Vlog Hobit (S01E13)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:342
Počet zobrazení:6 492

Většina z vás už možná nového Hobita viděla - to vám ale nemusí bránit v tom, abyste zhlédli další video blog, který si pro vás Peter Jackson stihl připravit. Podíváme se, jak to vypadá, když se blíží premiéra filmu, ale filmaři ještě nemají tak úplně hotovo.

Přepis titulků

Něco natočíme! Jako bych se vrátil domů. - Diváci musí cítit, že tohle je ten moment. - Tady to začíná. Pořád si říkáme, že náročnější už to být nemůže, ale každý nový týden nás přesvědčí o opaku. - 9:10 - Vidíš? Ping pong tady hraju dost často, hlavně s Markem Hadlowem a Jedem Brophym. Překrásný zásah!

Mám za sebou už asi dvacet utkání. Ještě mě neporazili. A tak to i zůstane. A je po zápase. Bohužel, Marku. Vždyť o nic nejde. Moje maskérka Georgia se na mě často zlobí, že si tak v těch návlecích úplně dodělám nohy. Alespoň si můžu nacvičit, jak utíkám od Šmaka. Akce. Drak se otáčí. Blíží se k tobě, chystá se vychrlit oheň, bude chrlit oheň, plameny!

Střih. Supr. To docela ušlo. Doděláváme teď poslední detaily Šmakova těla. Rád bych vám to ukázal, ale to nejde. Budete si muset počkat. Během natáčení Peter stále ještě neměl jasnou představu o tom, jak by měl vypadat. Jeho podoba musí dávat smysl.

Na jeho těle nesmí být žádné zbytečnosti. Od začátku jsem měl jasno pouze o jeho velikosti. Musí být obrovský. Kdepak jsi, zloději?! Zrovna se snažíme přijít na to, jak natočit scénu bez přítomnosti obrovitého draka. Jak bude veliký, jak vypadá, kam půjde. Šmak se právě probudil a cítí kolem sebe něčí přítomnost. To se teď snažíme nafilmovat. Vstáváš, stojíš drakovi přímo pod čumákem. Šmakovo doupě musí být vykresleno velice impozantně.

Úžasné kulisy. Spousta mincí, číší, pohárů. Potřebuju něco najít! Ztratil jsem snubák. Tak obrovskou horu zlata jsem v životě neviděl. V téhle scéně se v první řadě snažíme pláchnout Dorimu. - Nemůžem se ho zbavit. - Co prosím? Drak je jedna věc, ale ty jsi větší průšvih. V tomhle tkví celá tragédie tohohle filmu. Musí si najít oběť, kterou budou zesměšňovat a posmívat se jí.

Budu se snažit hledět si svého... - a vnést profesionální postoj do tohoto... - Střih! Natočíme si teď něco z té honičky, nejdřív půjdete vy a pak vy. Bude to jako z Kobry 11. Propojujeme teď scény, které jsme natočili loni. Zůstaňte stát! Nikdo se ani nehne. V téhle scéně nás honí po celém Jezerním městě, všichni jdou po mně, jako ostatně celý film. Všichni trpaslíci už dorazili do Jezerního města a já se doslechl o jejich nevalné pověsti.

Bard je samozřejmě ukrývá a já je musím na příkaz starosty všechny pozatýkat. Starostu Jezerního města hraje Stephen Fry. Dlouho jsme přemýšleli o jeho charakteru, který se nakonec velmi povedl. Ano, je velice zdvořilý a rozkošně pohledný. Někdo už musel převzít žezlo po Orlandu Bloomovi. Já to viděl, jak se tam natřásáš. Vítejte!

Starosta vládne městu tvrdou, ale spravedlivou rukou už desetiletí. Díky Alfridovi žiji velice pohodlným životem. Je mým sluhou a do jisté míry i důvěrníkem. Dneska si asi zase zašpehuju. Je to šťastlivec, každé ráno má příležitost vyprázdnit můj nočník, a zvláštní na tom je, že ho to asi baví. Stephen Fry vypadá jako totální lenoch. Ale tak to asi má být, jako opravdový politik.

Druhý díl může přijít s nečekaným zvratem, pokud se z něj opravdu vyklube politická satira. U sledování se toho o politice určitě hodně dozvíte. Poslední den dotáček je tady, zítra máme hotovo! Točíme už pár týdnů, všem se nám nahromadily několikadenní přesčasy. Poslední pracovní den po 23 letech. Zrovna když jsme se tady všichni začínali sbližovat. A to už byla skoro ruka v rukávě. Nacházíme se u kulis Jezerního města. Po dnešním večeru odsud všechno zmizí. Všechno se zabalí a uskladní a my budeme mít co dělat, aby to tady vypadalo jako předtím.

Všechno se už likviduje. Konečně můžeme odejít a nechat za sebou jen čisto a pořádek, najednou mi pomalu dochází, že je konec, a budu si muset začít hledat jinou práci. Lidi se tady jen tak poflakujou, neví, kam se vrtnout. Vydžte moment, u telefonu Shane z Weta Digital. Slyšeli jste? Slušný, ne? Snad to vyjde a dostanu novou práci. Piluju to.

Říká se tomu "hlas recepčního." Tady oddělení Weta Digital, u telefonu Shane. Ani nepoznáte, že ještě pořád pracujeme. Za hodinku a půl máme deadline. Jsme v háji. Ať to stojí za to. Nepokažte to. - Jak na tom dneska jste? - Začínáme se dostávat do tempa. Druhý film obsahuje hodně věcí, na kterých jsme se ještě úplně nedohodli. Máme tam velmi akční scénu s trpaslíky v sudech.

Někdo vypočítal, že potřebujeme nasimulovat 1,5 kilometru vody. Pracujeme s pokladem čítajícím 200 miliard položek. Se záběry, které jsme s tímto skoro dvoutunovým pokladem pořídili s motion capture, jsme schopni zachytit všechny zrádné detaily pohybujících se mincí. Pavouky už máme z větší části hotové. - Stejně tak i Šmoka. - Čte se to Šmak. - Bude to dneska připravené? - Je to fakt na poslední chvíli. Vídáme Petera skoro každý den, dneska bych tu vlastně ani neměl být.

Já jsem to zatím ještě neslyšel, tak jsem na to zvědavý. Momentálně řešíme, jak nacpat všechny horečně pracující zvukaře do jednoho pokoje. Gary pracuje na scéně se sudy, někdo další na samotné vodě, na ozvučení seker, mečů, letících šípů, skřetích hlasů, je toho prostě hromada.

Všichni tady tvrdě dřeme... Michael nechce, abychom tady teď natáčeli, takže nás bude rušit svou hlasitou hudbou. Nechci nikoho strašit, ale máme tady film, který se musí dodělat! Peter pracuje o sto šest a my musíme taky.... Točíme. Tohle smažeme. No jéje. Zkusíme to ještě jednou. Cokoliv s touto kamerou udělám, se nahrává do počítače.

Takže když se pohybuji tady, pohybuji se i ve virtuálním světě. Ty vogo, kde to sakra jsem? Aha, tady jsou dveře. Už to nebude trvat dlouho, slibuju. Ještě si dáme hrnek čaje. Jako bych točil malý film v naprosto osamostatněném světě na jednu kameru. Takhle jsem kdysi točil své filmy doma. Na Super 8 kameru. Ještě jednou pro strýčka příhodu. Zdravíčko, pane Šmaku. Docela bžunda. Tohle já o nedělích dělávám.

Můžeme. Točíme. Doufám, že jste si tento vlog užili. Zbývá zveřejnit ještě jeden. Před koncem roku. Povíme si o tom, co podnikáme tady na wellingtonské radnici. Pokračování příště. Překlad: ABigWhiteWolf www.videačesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je nový vlog. Doufám, že bude i otitulkovaný.

90

Odpovědět

Nemohu si pomoct, ale tyhle vlogy se mí líbí daleko víc než samotné filmy.

112

Odpovědět

Zpracování Hobita miluju. Mám rád Středozem, krásnou krajinu a výpravné podání, takže některými odsuzovaná délka a omáčka okolo, mě naopak zcela vyhovuje a užívám si ji se vším všudy.

Hobit je krásně zpracovaná fantasy pohádka. Recenze ho odsuzují za roztahanost, účelově pomáhající postavy a kdoví co ještě, ale vždyť to je podstatou pohádky. Nikdo neumře, vše se vyřeší a všichni si pomůžou.

Přijde mi, že hodně lidí očekává něco jiného, jsou namlsáni Pánem prstenů či nemilosrdnou Hrou o trůny, chtějí něco podobného a dostanou výpravnou pohádku, což nezkousnou.

260

Odpovědět

Klidne to napisu znova Pan prstenu - moc kratky, oklesteny; Hobit - neskutecne dlouhy, vyplneny vatou

418

Odpovědět

Prodloužené verze Pána prstenů jsou dostačující -,-

243

Odpovědět

Byl jsem na obou hobitech v 3D s českým dabingem (bohužel na šmaka jsem se těšil, protože ho daboval Benedict ) .. Každopádně můj názor na oba díly mám stejný, je to prostě kinová zábava a dokonce i v tom kině se člověk někdy nudil.. Ty dlouhé kecy kolem, které v knížce ani nebyly mě nehorázně sraly, to jsem si aj oddělal brýle a čuměl na slečnu co jedla popcorn (no srovnávat to s krásně plynulou knihou to vlastně nemá smysl, tak na to kašlu)... Je to prostě trilogie dělaná na kina - nic víc, nic míň = doma bych se na to nepodíval, jenže dvojka mě láka v originále tak na to si počkám ... Zlaté časy pána prstenů jsou dávno pryč a bude hůř ?!

716

Odpovědět

Tak jsem dneska byl na Hobitovi znovu.. tentokrát 3D a český dabing.. (byl jsem na premiere ve 2D a anglicky).. a musím říct, že po dlouhej době film, kde se dabing povedl.. hlavně Smaug byl skoro jako originál (jeho jsem se bál nejvíc jak dopadne).. a 3D vypadalo perfektně

212

Odpovědět

Jsem tě tam viděl...

12

Odpovědět

+PepekJá vás tam viděl oba. Mával jsem na vás, ale vy jste asi dělali, že mě nevidíte. Tak příště, no.

121

Odpovědět

1:07 Sherlock!!

312

Odpovědět

Oooh bože, miluju tyhle vlogy :3 :3 Nikdy jich není dost, děkuju..

320

Odpovědět

Neskutečný, kolik úsilí je třeba vynaložit na film, smekám před všema, co to mají pod palcem a zvládají tu celkovou organizaci, a ať se někomu Hobit líbí nebo ne, musí smeknout i před Jacksonem, zdá se, že do toho vkládá opravdu hodně.

810

Odpovědět

takýmto spôsobom by sa mali točiť všetky filmy ...

512

Odpovědět

To doufám že ne.. Radši bych viděl herecky um, než zručnost grafiků.

1115

Odpovědět

Super! Už se těším na poslední vlog :D

650