Prohlídka data centra společnosti Google

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:364
Počet zobrazení:6 543
Google nedávno zveřejnil toto zajímavé krátké video, které vám ukáže a stručně vysvětlí, jak funguje jejich data centrum (jedno z mnoha). Jedná se v podstatě o lákadlo na jejich novinku ve službě Street View, díky které se můžete sami projít prostorami jejich data centra v Lenoir v Severní Karolíně.

Přepis titulků

Kdykoli použijete produkt od Google, připojujete se k jednomu z našich data center. Podívejme se zblízka na to, jak fungují. Tady pracují zaměstnanci společnosti Google a udržují data centra v provozu 24 hodin denně. Síťová místnost je první zastávkou v našem datovém centru. Zdejší technika přesměrovává žádosti ke správným serverům ve vedlejší místnosti. Tyto počítače našim data centrům umožňují komunikovat s ostatními centry po celém světě.

Na patře se servery se výkonné počítače starají o všechno od miliard vyhledávacích dotazů, přes hosting YouTube videí, až po ochranu vašich e-mailů před viry. Tyto servery jsme sami navrhli a to tak, aby nezabíraly moc místa a byly úsporné. Abychom zajistili, že budete mít k datům přístup kdykoli je potřebujete, uchováváme všechna data na minimálně dvou různých serverech. Další kopii těch nejdůležitějších dat ukládáme na digitálních páskách. Když se některý z pevných disků rozbije, smažeme z něj všechna data.

A pro jistotu jej pak zničíme v našem drtiči disků. Stroje v našich data centrech jsou neustále v provozu. Chladící věže jako tyto přivádějí vodu, která je ochlazuje a udržuje v provozu. Když se voda zahřeje, pošleme ji zpátky ven, kde se vypaří. Pokud vám tato ochutnávka nestačí, projděte se uvnitř sami. Prozkoumejte data centrum společnosti Google prostřednictvím Street View. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tohle se mi desne libi, google posouva internet dal.

202

Odpovědět

http://i47.tinypic.com/fvjvo2.jpg

to
mě u procházky fakt pobavilo :-D

200

Odpovědět

videli jste tam taky r2d2 a vojaka ze star wars hlidat vchod ? skoro jako od college humor :D

190

Odpovědět

aj ty TGIF cepicky jsou cool :D

181

Odpovědět

snad už teď konečně přestanou všichni spamovat, že jim nejdou videa......jinak, já teda žádnej problém po celou tu dobu několika měsíců, co si tu lidi stěžujou, neměl.

1816

Odpovědět

Trochu paradoxní sledovat tohle video a přitom se mi seká i na 35megabitové lince....

1910

Odpovědět

Never gonna give you up,
Never gonna let you down
Never gonna run around and desert you
Never gonna make you cry,
Never gonna say goodbye
Never gonna tell a lie and hurt you

1819

Odpovědět

Kdo nepochopil, tak 0:17 :D

182

Odpovědět

+VailenSuper! Toho jsem si nevšimnul :)

181

Odpovědět

+VailenKde? Asi jsem natvrdlej, ale nemůžu to najít :-D

182

Odpovědět

+Vailennic tam neni ?

184

Odpovědět

Jedno pracoviště je snad větší než škodovka :D

1810

Odpovědět

Je neuvěřitelné, co všechno člověk vymyslel a dokázal postavit. Google, pro nás samozřejmost a kolik toho je potřeba, aby to vše fungovalo...

202

Odpovědět

jj....2server,digitalni pasky...cokoli aby meli zajistene data....treba cislo tvoji kreditky :D

196

Odpovědět

+TomzrNebo taky aby ses moh podívat na tohle video...

204

Odpovědět

+TomzrKde by ho vzali a k čemu by jim bylo? :D 150 milionů unikátních uživatelů měsíčně, určitě jim u stolů sedí armáda lidí a čte si ukrutně důležitá osobní data všech těch pro chod světa důležitých lidí, aby je mohli obratem zneužít. To musí dávat člověku úžasný pocit důležitosti, když si myslí jak o něm každá druhá stránka něco nebezpečného ví :D

190

Odpovědět

+TomzrJsi paranoidní pako. Běž skočit rovnou z mostu, protože budoucnost směřuje ke všemu on-line a elektronicky, v takovém světě nepochodíš.

206

Odpovědět

viděl bych že za chvíli uvidíme v čině dokonalou kopii google data center :D

193

Odpovědět

Tam chci jet na dovolenou. :)

184

Odpovědět

doufal jsem, ze vysvetli, co v datacentru dela stormtrooper http://goo.gl/iOoCJ :)

181

Odpovědět

Google je ovládáno Impériem!

190

Odpovědět

Vysvětlení najdeš v 18. vteřině videa na obrazovce zaměstnance!

183

Odpovědět

jeee a u něj stojí malej R2D2

180

Odpovědět

a nebo tady nějaký "super tajný plán" :D
http://goo.gl/maps/7WHdk

180

Odpovědět

Bože, proč každá Američanka mluví jak retard! :D Nicméně je to v googlu pěkný :)

1845

Odpovědět

boží to firma :) moje nejoblíbenější korporace :))

182

Odpovědět

moje taky, ale zároveň se ji nejvíc bojim

191

Odpovědět

Je to docela obdivuhodné, že tak velká korporace (jedna z největších na světě) se chová tak "přátelsky" a nevysává uživatele, ale všechno dělá pro uživatele... Zatímco spousta jiných firem, vymýšlí způsoby jak uživatele a své zaměstnance oškubat (takový ti zlí dinosauři), tak Google se zdá velmi přátelský a data co získává, nezneužívá ale použije je pro jinou službu, která uživateli přinese další skvělé věci... - tím chci říct, že nechápu jaké má Google vedení, že tam nejsou lidé jako všude jinde, kteří myslí jen na sebe - Google se naopak tváří jako svobodný ráj... - no, jestli v tom není háček, tak Google chválím :)

193

Odpovědět

+FoxtrotA není to stejné jako s politikama a jim podobnou lobistickou verbeší? Pro veřejnost se také tváří jako kamarádíčkové co udělají pro lid první poslední, ale ve skutečnosti to jsou Ivánkovi kamarádi za zavřenýma dveřma.
Nová služba pro uživatele,opět znamená více informací pro společnost spojenou s dalším ziskem.

190

Odpovědět

+FoxtrotTak politici nejsou dobrý příklad... Ti se totiž ani jako kamarádíčkové netváří, ti jen spoléhají na to, že ta druhá strana je ještě větší hajzl než oni :) - Co se týče nových služeb a vyššího zisku, tak jak bys chtěl provozovat firmu, která nebude mít z nových služeb žádný zisk :) - je logické, že Google musí na nových službách hlavně vydělávat (i když to je taky špatné vysvětlené, on nevydělává na těch nových službách, ale na reklamě, která tam je už od začátku) - a když už nová služba, tak to není něco co ti násilím nutí (od toho je tu Microsoft a EA) - a taky jsem ještě neslyšel o tom, že by Google ty informace nějak zneužil a předpokládám, že tak velká korporace je pod řádným drobnohledem :) - kdyby byl Google za zavřenýma dveřmi, tak bys asi nevyužíval všechny ty jeho služby, které podle mě dnešnímu člověku velmi usnadňují život - poslední věcí je, že reklama samotná není špatná, ale musí být RELEVANTNÍ, když bude mít Google dost informací, tak dokáže vyvinout velmi relevantní reklamu, díky které se ti může také usnadnit spousta věcí (jako ta věc, že mobilu řekneš, že máš chuť na kafe a on ti na mapě vyhledá kavárnu, která ti nejvíce vyhovuje)

190

Odpovědět

+FoxtrotDoufám že si jen děláte legraci. Jestli to nevíte tak google prodává vaše osobní údaje jiným společnostem(přečtěte si jejich smluvní podmínky). To že se google tváří jako "hodná" společnost je jen zástěrka toho jaké prasárny dělá s vašimi osobnímy daty.

211