Thumbnail play icon

Datová centra Googlu

89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:394
Počet zobrazení:3 695

Google musí mít, stejně jako ostatní velké internetové firmy, velká datová centra. Jak to v takovém centru vypadá a funguje? A jak zaručují to, že budou vaše data  v bezpečí?

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je alespoň cable management, né jak ten prales co sem vytvořil v té mé bedničce :-)

61

Odpovědět

Když popisoval ty úrovně zabezpečení, tak to bylo jak z nějakého filmu o loupeži. Už jsem si představoval, jak se tam Catherine Zeta-Jones zpaměti proplétá mezi neviditelnými laserovými paprsky nebo Tom Cruise spouští ze stropu a zastavuje centimetr nad podlahou.

112

Odpovědět

A to vše aby odcizili jeden z disků, přesněji slot A14-258, který obsahuje část dat z ultra-secure cloudu. Tato data jsou poslední jednou ze tří částí první umělé inteligence. Její stvořitel si uvědomil, že se jednou pokusí vyhladit lidstvo, ale neměl srdce zničit své dítě, tak jej roztřetil a uschoval na několika tajných místech.
Ethan a jeho tým úspěšně plní misi s minimálními ztrátami (čti pětadvacet techniků a strážných) a připojují disk jen aby zjistili, že si špatně přečetli etiketu a na místo A14-258 odebrali disk Al4-258 a nyní vlastní čtyři sta tisíc obrázků koček.
Ethan v zoufalství opakuje infiltraci a jen v rychlých střizích dostáváme záběry, jak prochází před pár hodinami zdevastovaným datacentrem a likviduje těch pár šťastlivců, kteří přežili. Přichází ke správnému server racku a zjišťuje, že teroristická organizace Nový Měsíc se disku již zmocnila a vlastní všechny tři.
Začíná boj s časem. Dokáže Ethan a jeho tým zastavit teroristickou organizaci předtím, než zprovozní nově nabytou zbraň?
Zítra večer. Na Nově!

902

Odpovědět

+ChristopherDostal ses ke scénáři Mission Impossible 5? :D

121

Odpovědět

+Christophermal by si sa dať na písanie scenárov :D béčková kinematografia ťa potrebuje! (to bol kompliment)

151

Odpovědět

Všichni jsou porčení z jobse a z osmdesátých let a průkopníků... ale když pak vydíte takovýhle kus hal narvaných top notch gearem, tak vám teprv dojde ten skok. :)
a to se bavíme jenom o fulltext searchi a nějakých službách (no dobře, je jich víc než dost), ale to je jen zlomek celé infrastruktury.

66

Odpovědět

Tam by se mi líbilo :)

41

Odpovědět

zajímala by mě elektrická spotřeba datového centra

381

Odpovědět

Myslím si, že kolo by bylo lepší než koloběžka.

131

Odpovědět

Kez bych se narodil jako server pro google :-(

778

Odpovědět

u hodnoceni komentaru chybi treti tlacitko pro "WTF" :D

1373

Odpovědět

láká tě ta krátká životnost, než tě vymění za lepší? :D

351

Odpovědět

toto je asi jediná firma pre ktorú by som chcel pracovať dobrovolne :D

427

Odpovědět

a co ochutnávač v továrně na čokoládu? :D

62

Odpovědět

Víc :)

202

Odpovědět

No prosím, já si v práci jezdím maximálně na paleťáku :D...

592

Odpovědět

Buď rád, že ten paleťák nemusíš tahat na koloběžce :D Já když viděl, jak před sebou tlačí ten vozík a jede na koloběžce, první věc co mě napadla, že v tom centru musí být velké procento pracovních úrazů :D

832

Odpovědět

2:18 Alligators present :-D Tomu vravím kreatívny spôsob zabezpečenia :-D

1311

Odpovědět

vždy keď niečo takéto vidím, spomeniem si na diel Dva a pol chlapa, keď Jake a Eldridž (neviem ako sa píše) dostali prácu u Waldena :)

464

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)