GoogleHladová bestie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:703
Počet zobrazení:7 446

Seznamte se s Googlem. Mnozí z vás ho využívají každý den, ale víte o něm všechno? Za jaké provázky tahá tato impérium budující společnost? Krátké video televizní společnosti ABC je věnované právě tomuto slavnému vyhledávači.

Přepis titulků

Hladová bestie spojuje body. Seznamte se s Googlem. Podstatné jméno, ze kterého se stalo sloveso. Nejoblíbenější vyhledávač na světě. Společnost, jejíž mottem je: Nebuďte zlí! Google zpracovává miliardu vyhledávání denně. Využívá 450 000 serverů. Ale je to více než jen vyhledávač.

Výkonný ředitel Intelu Andy Grove nazývá Google, který má cenu asi 200 miliard dolarů, společností na steroidech s prsty v každém průmyslovém odvětví. Google v posledních 9 letech získal na 30 společností a patentoval témeř 187 produktů. Loni odstartoval systém kapitálových půjček, aby mohl investovat do softwaru, zelených technologií, biotechnologií, zdravotní péče a do mnoha dalších odvětví, o kterých nemáme páru. Další věci, které chce Google vlastnit. Váš telefon.

Váš email. Váš počítač. A váš celý digitální život. Cokoliv chcete dělat online, Google u toho chce být. Také chce vlastnit kabely, které vedou Internet, a elektřinu, která je poháni. Google vás chce bavit a informovat. Chce vybudovat největší knihovnu.

Tento projekt čelí mnohým žalobám ze strany vydavatelů a autorů. A také chce vědět, kde se co nachází. Od vaší zahrádky až na Mars. Google vás chce sledovat. Ukládá záznamy všeho, co hledáte online na 18 měsíců. Chce přístup do vašich zdravotních záznamů a vaší DNA, díky jeho dvěma investicím do genetického testování. Google chce sledovat vaše vztahy. Sociální siť Google Buzz byla kritizována pro přílišné narušování soukromí a také čelí mnoha žalobám.

A není to poprvé, co bylo soukromí problémem. Google mapy a Google Earth byly kritizovány kvůli fotkám nahých dětí, zvracejících lidí a lidí opouštějících sexshopy. Před dvěma měsíci výkonný ředitel Googlu Eric Schmidt prohlásil, že pokud děláte něco, co nechcete, aby někdo věděl, možná byste to měli přestat dělat. Proč toho o vás chce Google vědět tolik? Jak říká Schmidt: "Žijeme ve světě reklamy" - 97 % příjmů teče Googlu z reklam.

Google chce vědět, kdo jste, kde jste a jací jste, aby na vás mohl cílit reklamy. Google. Buduje říši ve vaší ulici, ve vašem telefonu, ve vaší DNA. A urputně se snaží nebýt zlým. Překlad: Foxii Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (103)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hlavně, že původně je tohle video publikováno na YouTube - Google.

210

Odpovědět

Proč se tu tolik lidů vopírá do Applu. Ne že bych toužil po jeho nadvládě, ale proč ,, Lepší než aby tady panoval Apple."Co je na něm tak špatnýho?
Btw žiju v jeskyni, nepoužívam počítač, ani internet, ani google, ani g+, ani gmail, ani gmaps, nekoukam na youtube a po večerech chodim střílet očipované otroky googlu a naklonované google vojáky kolonizující svět.

192

Odpovědět

nojo, parta joudů se snažila šokovat... Google je společnost jako každá jiná, a že se jí daří? dobře pro ně... a pro nás vlastně taky. Jak je řečeno ve videu, 97% příjmu plyne z reklamy, tudíž pro nás je vše zdarma... :)

183

Odpovědět

Hlavně abych se nedožila očipování....

195

Odpovědět

vsadim se, ze se na tomto videu podilelo GOOGLE .D

181

Odpovědět

Raději ať svět ovládne Google než Čína...

189

Odpovědět

google ma redirectlo na klasicku pyramidovu hru priamo na stranke youtube.com... nechcelo sa mi verit vlastnym ociam. a tiez to ako nasilne nuti pouzivatelov prepojit gmail a yt je prinajmensom otravne.

202

Odpovědět

neco na tem fakt bude

193

Odpovědět

To video je přehnané, jejich firemní politika se neliší například od té od Microsoftu, uvedomte si, že většina počítačů ovládá systém jedné firmy - Microsoft, jejichž zdrojový kod je pečlivě schováván a vy ani nevíte co se ve vašem PC dejě, jesli vám vadí, že google může zjíštovat co vyhledáváte, tak proč vám nevadí, že microsoft může vědet, kdy si pouštíte p***o?

202

Odpovědět

Lidi zamyslete se ! Google už dávno tu reklamu cílit umí, to umí i Facebook (ten to umí ještě lépe díky osobním info) vaše DNA je jim k *****. Váš digitální život je mu u ****** a s kým chodíte nepotřebuje vědět. Tohle vás má jen vystrašit :D Velký bratr vás sleduje Muhaha

183

Odpovědět

to je ale pi*ovina

188

Odpovědět

nic konkrétního tam není, je to jen snůška obecností, co každý zná.....takže je to jen video na zakázku k oblbnutí méně inteligentnějších bytostí.....předpokládám, že si za toto video, které nepřináší nic konkrétního jen obecné "byl žalován" objedna MacroShrot=Microsoft.....který nedávno prokazatelně naváděl úředníky, aby byl Google žalován za monopolní chování

182

Odpovědět

Neco na tom bude...

195

Odpovědět

Any
A takhle to bude pokračovat dál a dál. Aneb o tom jak nás "nikdo nenutí". :)

190

Odpovědět

"Bez účtu Google se již na web YouTube nebudete moci přihlásit."... Prosím??! cože?? WTF? Tohle pro mě byla poslední kapka. Abych mohla využívat svůj kanál na youtube, nově teď MUSÍM propojit "youtube účet" a "google účet" ...

To že můj mobil s androidem by byl k ničemu bez NUTNOSTI propojit ho s google účtem, aby se dostal na market na stahování aplikací... snad ani nemá cenu dodávat.

Ať už si zbíraj informace jak chtěj, co mě osobně na googlu sere je, že mě nutí propojovat ho i s jinejma službama, kde o to opravdu nestojím.

190

Další